Skocz do zawartości

kasowanie inspekcji


tito11

Rekomendowane odpowiedzi

witam wlasnie mam 2000km do inspekcji(oil service inspekcja zrobiona 6000km temu)probowalem juz wczesniej wykasowac ( sposobem z forum, lewy-prawy przycisk na zegaraqch)ale nie dalo rady wiec kiedy mozna czy musze wyjezdzic te 2000km?auto2002r.dzieki za odp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Przez zegary da się to zrobić dopiero w tych po liftingu. Tu tylko przez podłączenie komputera.

 

Kasowanie inspekcji w roczniku 99 jak na zdjeciu polaczyc oba piny na 15 sekund 2 razy bo wpierw kasujemy inspekcje kilometrowa a pozniej czasowa:)

http://img143.imageshack.us/img143/6452/kasowanieinspekcji2razy.jpg

Prędkość nie zabija, tylko gwałtowne jej wytracenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez zegary da się to zrobić dopiero w tych po liftingu. Tu tylko przez podłączenie komputera.

 

bzdura :duh: da się zrobić przyciskami ,nie wprowadzaj ludzi w błąd :nienie:

http://img69.imageshack.us/img69/4769/dscf7685kopia.jpg

/// BORN ON THE RACETRACK TO LIVE ON THE STREET ///

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak skasowac inspekcje w 01/2001 ??

 

witam

ja w swoim z 2001r skasowałem tak :

"Wyłączyć zapłon .

Wcisnąć i przytrzymać przycisk od kasowania przebiegu

Ustawić przełącznik zapłonu w pozycji 1.

Po 5 sekundach pojawia się OIL SERVICE albo INSPECTION razem z informacją reset albo re

Zwolnić przycisk

Wcisnąć i przytrzymać przycisk

Po kolejnych 5 sekundach informacja reset zaczyna migać.

Zwolnić przycisk

Ponownie nacisnąć i puścić przycisk

Wyświetlony został nowy okres przeglądu.

Nacisnąć i puścić przycisk END przeglądu.

Wyłączyć zapłon . "

Skasowało się bez problemu...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Przez zegary da się to zrobić dopiero w tych po liftingu. Tu tylko przez podłączenie komputera.

 

Kasowanie inspekcji w roczniku 99 jak na zdjeciu polaczyc oba piny na 15 sekund 2 razy bo wpierw kasujemy inspekcje kilometrowa a pozniej czasowa:)

http://img143.imageshack.us/img143/6452/kasowanieinspekcji2razy.jpg

 

 

Ale czym je połączyć??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, sposób z łączeniem pinów to sposób który sam osobiście używałem i działa ale w E36 (w E46 nie sprawdzałem), ale nie z żadnym kablem broń Cię Panie Boże, zadziała ale możesz spalić moduł. Robi się to przez żarówkę (musi być jakaś rezystancja na której prąd się odłoży bo jak nie to Będziesz Miał Wydatki). O ile dobrze pamiętam to zwykła żarówka 5W od postojówek wystarcza. W E46 robisz to z poziomu licznika według opisanego powyżej sposobu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dokładnie Data Link Connector (DLC) i zawarty jest wsterowniku Engine Control Module (ECM).

 

Ile kosztuje? Nie wiem. Nigdy nie byłem na tyle "sprytny" i nie udało mi się spalić ECM-a.

 

Sprawdź np na allegro ile kosztuje sterownik pod Twój motor i odpowiedź gotowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja skasowalem u siebie inspekcje przez przypadek- poprostu wyciagalem wszystkie bezpieczniki w celu sprawdzenia czy jakis nie spalony.(zaden niebyl spalony) a rozwiazalem 2 problemy- inspekcja sie skasowala plus igla obrotomieza sama opadla do 0

(mialem na zgaszonym silniku tak na 300obr.)Ktury to bezpiecznik byl niemam pojecia.pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ja mam problem z inspekcją w e46 czerwiec 99'

Podpinam pod interfejs diagnostyczny bosch (z softem z 2006 roku) pod gniazdo zewnętrzne pod maską i kasuje inspekcje potem płyn hamulcowy i przegląd wszystko wyskakuje że zostało pomyślnie wykonane a na liczniku po przekręceniu kluczyka nadal pojawia się inspejkcja -14400km :/ drzwi zamknięte były podczas procesów. Próbowaliśmy też pod gniazdo obc pod kierownicą ale to samo :/ da rade to skasować tym komputerem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz sprobówać kasować guzikami na zegarze, można skasować inspekcje oraz zegarek od płynu hamulcowego. Ja mam 2000r i moge tak zrobić, musisz sprawdzić albo na aucie albo poczytać czy w twoim tez sie da. Albo użyć np. inpy :)
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.