Skocz do zawartości

95% z Was ma niesprawne tylne oswietlenie


czarny316

Rekomendowane odpowiedzi

Jezdze sluzbowo po Polsce i daaaawno nie widzialem e36 ze sprawnym oswietleniem tylnym. Wiekszosc ma przepalona przynajmniej jedna zarowke pozycji, a bardzo czesto pali sie tylko 1 z 4 zarowek pozycyjnych (sedan/coupe/cabrio).Zastanawiam sie z czego to wynika - z niedbalstwa czy jakiejs nietypowej przypadlosci auta zwiazanej z nagminnie przepalajacymi sie zarowkami. Koledzy - zwróccie na to uwagę, kijowo to wygląda a przeciez My - zakochani w Bawarii musimy wygladac wyjatkowo hehe :wink: Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz moja bunke obadac, odrobilem lekcje i wszystko swieci jak na choince, wkoncu swieta zapasem ;)

u mnie tak samo :D

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie zawsze oświetlenie jest kompletne.

Tak z przodu jak i z tyłu i w środku.

 

Myślę , że braki w oświetleniu zależą głównie od dbałości właściciela auta a nie od marki auta.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio w E30 z nudów zmieniłem wszystkie żarówki w tylnych lampach.

 

a lampy od srodka umyłeś :lol: -bo ja to robiłem, jak miałem e30 -po latach mnóstwo syfu się tam zbiera.

 

czarny316 -masz rację, przeważająca więkoszość e36 jeździ ze żle świecącymi lampami tylnimi(albo spalone, albo powkładane za mocne żarówki) :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zresztą zmieniam co dwa lata nawet jak jeszcze świecą .....

A mogę zapytać po co?? Myślę że lepiej mieć komplet żarówek w samochodzie. Ciekawe czy w domu też zmieniasz co 2 lata, (troszkę sarkazmu ale dla mmnie to napraaaaawdę dziwne)

PS. Nie wiem po co takie tematy, jak ktoś nie dba o oświetlenie to jeździ bez, jeszcze może zacznijmy temat 90% ludzi jeździ z zabrudzonymi leflektorami, z padniętym tłumikiem itp. bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz zauwazylem ze jak jedzie jakas ladna, zadbana to jej wszystko swieci jak nalezy, a jak ktos ma takie wozidlo to faktycznie czasem sieci 1/2 lampy, a ostatnio nawet widziałem e36 ze spalonymi wszystki czterema... :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zresztą zmieniam co dwa lata nawet jak jeszcze świecą .....

A mogę zapytać po co?? Myślę że lepiej mieć komplet żarówek w samochodzie. Ciekawe czy w domu też zmieniasz co 2 lata, (troszkę sarkazmu ale dla mmnie to napraaaaawdę dziwne)

PS. Nie wiem po co takie tematy, jak ktoś nie dba o oświetlenie to jeździ bez, jeszcze może zacznijmy temat 90% ludzi jeździ z zabrudzonymi leflektorami, z padniętym tłumikiem itp. bez sensu

 

Prokop, przecież czarnemu nie chodziło o to, żeby się czepiać i wymieniać żarówki na okrągło, tylko to, że to się rzuca w oczy, że przeważająca część e36 jeżdzi niedoświetlona z tyłu...

inna sprawa, że e36 nawet jako nowe sztuki miały problemy z lampami -taki ich urok :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zresztą zmieniam co dwa lata nawet jak jeszcze świecą .....

A mogę zapytać po co?? Myślę że lepiej mieć komplet żarówek w samochodzie. Ciekawe czy w domu też zmieniasz co 2 lata, (troszkę sarkazmu ale dla mmnie to napraaaaawdę dziwne)

PS. Nie wiem po co takie tematy, jak ktoś nie dba o oświetlenie to jeździ bez, jeszcze może zacznijmy temat 90% ludzi jeździ z zabrudzonymi leflektorami, z padniętym tłumikiem itp. bez sensu

 

Prokop, przecież czarnemu nie chodziło o to, żeby się czepiać i wymieniać żarówki na okrągło, tylko to, że to się rzuca w oczy, że przeważająca część e36 jeżdzi niedoświetlona z tyłu...

inna sprawa, że e36 nawet jako nowe sztuki miały problemy z lampami -taki ich urok :duh:

Rozumiem że chodzi ci o PS. Tak jak pisałem jak ktoś dba to ma światła, a tema do tego nie potrzebny, a jak to jest problem w E36 to faktycznie w pewnym momencie może w k... i sobie człowiek odpuszcza, a ten temat nie zmieni u nikogo nastawienia do wymiany żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja sie nie zgodze... to jest tylko niedbałość wlascicieli pojazdów i nimi kierujących... od czasu do czasu powinno sie sprawdzac swiatelka czy swieca wszystkie... ja jak beatke bralem od kolesia to od razu sprawdzilem wszystko noi lewa tylna nie dzialala, wiec od reki poszla na wymiane i tyle ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prokop uwazam ze jest to problem i powiem Ci nawet ze wk***ia <=== Ostrzeżenie mnie jak ktos wklada zarowki roznej mocy "bo akurat taka mial" i ze "najwazniejsze ze costam swieci". Wytlumaczcie mi koledzy jak to sie dzieje ze ludzie kupuja na zachodzie 15 letnie BMW w stanie porażajaco wrecz dobrym a po roku uzytkowania go w Polsce to samo auto to ruina? Nie uogólniam oczywiscie. Kolega kupil e34 525 tds z przebiegiem 340tys km za smieszne wrecz pieniadze i oboje sie zastanawialismy jak trzeba dbac o auto by uzytkujac go na co dzien, przejezdzajac tyle km utrzymac go w tak idealnym stanie. Osobiscie uwazam ze te auta, jesli sa naprawde zadbane sie po prostu nie starzeja (w niedoslownym tego slowa znaczeniu oczywiscie) i uwazam tez ze one sa po prostu ZA TANIE i trafiaja w rece w ktore nigdy nie powinny trafic. No wiec to byl taki maly offtop :mrgreen: i wracajac do tematu powiem tylko ze ja mam w e36 led'y z tylu i nie mam problemu z przepalajacymi sie zarowkami :twisted: hyhy

 

Na tym forum nie przeklinamy. Stosuj się do regulaminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zresztą zmieniam co dwa lata nawet jak jeszcze świecą .....

A mogę zapytać po co?? Myślę że lepiej mieć komplet żarówek w samochodzie. Ciekawe czy w domu też zmieniasz co 2 lata, (troszkę sarkazmu ale dla mmnie to napraaaaawdę dziwne)

PS. Nie wiem po co takie tematy, jak ktoś nie dba o oświetlenie to jeździ bez, jeszcze może zacznijmy temat 90% ludzi jeździ z zabrudzonymi leflektorami, z padniętym tłumikiem itp. bez sensu

 

Bo żarówka z biegiem czasu się wypala, świeci ciemniej i jest bardziej podatna na przepalenie... Warto czasem powymieniać i nie "świecić" przed psiarnią...

 

Ja powymieniałem już dawno... Dla pytających po co są dwie nie jedna... W celach bezpieczeństwa... jak jedna nawali to druga świeci i nikt nas w nocy nie zahaczy...

 

Moje pytanie jest inne... w lampach mam mnóstwo brudu a jest to E36 sedan. I nie idzie tego umyć... bo lampa ma jakby 2 komory... może trzeba to rozkleić... Jak nie da rady to chyba kupie nowe lampy typu white&red bez pomarańczowych kierunków, ale obaczymy

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, dużo E36 jeździ z popalonymi żarówkami, ale co ciekawe sporo z tych lamp, to lampy z allegro robione na wzór od M pakietu (biało-czerwone). Nie mówie, że te lampy są złe, ale tak jak ktoś wcześniej napisał, wszystko zależy od właściciela jak prowadzi auto :) Ja jako maniak oświetlenia w aucie mam wszystko sprawne i wewnątrz i na zewnątrz :) Jak tylko się spali najdrobniejsza żaróweczka to od razu pędze do sklepu żeby wymienić :D W mojej E30 wymieniałem raz na miesiąc żaróweczki w przyciskach od podnoszenia szyb, więc wiem co mówie :)

 

Swoją drogą, to ten temat miał chyba służyć jako prowokacja, aby wszyscy sprawdzili stan oświetlenia swojego auta :)

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.