Skocz do zawartości

bierze olej


Fei87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No dobrze... Ale może coś więcej ? Jaki silnik ? Jaki rocznik i przebieg ?

“Nie znam stylu jazdy który nie jest ryzykowny. Każdy z nas musi się poprawiać. Każdy kierowca ma swój limit, mój limit jest troszkę dalej niż innych”

ś.p. Ayrton Senna da Silva


http://bmwteamkrakow.pl/galeria/albums/userpics/11064/m3gt~0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Instrukcja zaznacza , że dopiero 1,5L na 1000km jest niedopuszczalne.

Ale o braniu oleju jest wiele na tym forum.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW dopuszcza zużycie oleju 1l/1000km (tysiąc) dla silników R4 i 1,5l/1000km (tysiąc) dla silników R6. A to co sobie piszą ludzie na forum, że wg nich litr na 10 000 km to za dużo, to sobie możemy polemizować. Tak podaje producent.

 

Bo producent się zabezpiecza przed ewentualnymi pretensjami użytkowników spowodowanymi zuzyciem oleju.

Ja gdybym miał wlewać 20L oleju na 20 000km (wg producenta zużycie oleju w normie) to bym sprzedał "padaczkę" i jeździł rowerem :duh:

 

Trzeba do sprawy podejść racjonalnie i samemu ocenić czy zużycie oleju jest w normie czy robi się większe od zużycia benzyny na 100km :P:P

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wody nie ubywa, olej ma normalna konsystencje, nie kopci. Jedynie jak stal tydzien nad morzem i go odpalilem to walil z rury ale to raczej para wodna, chociarz troche niebieskawa. Jak ja kupilem nie wiem jaki byl olej ale zalalem pol syntetyka. Byl to koniec maja a juz olej jest brudny. Moze troche przesadzilem ze litr oleju raczej 0,6 L. Chociarz ojciec ma E39 2001 2,2L 24V i tez troche wciaga oleju. Mam odczucie ze tego oleju wciagnal przez trase nad morze caly samochod zapakowany mial obciazenie, wysokie obroty przy wyprzedzaniu, gwaltowne przyspieszanie, pare razy i 180km/h a pozniej dwa dni cwiczen poslizgow w deszcz. No i jest to IS wiec wysilony na wczesniejszej mapie mialem 8s do 100km/h (ale o tym zapytam sie w innym temacie) :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak chcesz to tu masz taki temacik na temat znikania oleju :D

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=55894&highlight=bior%B1+oleju

 

A co do kolegi Lucasp

No mój IS też nie mogę powiedzieć żeby nie brał i to sporo, widzę że wiele osób pisze że te is-y piją olej jak oszalałe ale nie bardzo mi się to podoba :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie powie, że jemu benzyniak nie bierze oleju i jeżdzi od wymiany do wymiany, bo to jest dopiero bzdura. Benzyniak zawsze weźmie trochę oleju, jeden mniejm, drugi więcej, zależy to też w duzym stopniu od stylu jazdy.
BAYERISCHE MOTOREN WERKE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nikt mi nie powie, że jemu benzyniak nie bierze oleju i jeżdzi od wymiany do wymiany, bo to jest dopiero bzdura. Benzyniak zawsze weźmie trochę oleju, jeden mniejm, drugi więcej, zależy to też w duzym stopniu od stylu jazdy.

 

Zgadzam się w pełni.

Dziwniejsze jest jeśli zupełnie nić nie ubywa.

Trochę już o tym było na forum.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
hehe :) jak nie ubywa NIC to albo stan idealny silnika albo ładnie się miesza olej, benzyna i płyn chłodzący i jest ciągle dobry stan :)

 

Dokładnie!

I właśnie dlatego krąży opinia , że jak założysz gaz to zacznie brać olej.

A po prostu jak jedziesz na gazie to benzyna się do oleju nie dostaje.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Każdy silnik spala olej, a wynika to z zasady jego działania, a konkretnie smarowania. Oczywiście nie ma to nic wspólnego z jakimiś uszkodzeniami. Zresztą proponuję sprawdzić poziom oleju np. po jeździe i np. po kilku godzinach postoju. Pewnie będą tacy co stwierdzą, że poziom im się nie zmienia. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie powie, że jemu benzyniak nie bierze oleju i jeżdzi od wymiany do wymiany, bo to jest dopiero bzdura. Benzyniak zawsze weźmie trochę oleju, jeden mniejm, drugi więcej, zależy to też w duzym stopniu od stylu jazdy.

co to za pierdoły?do tej pory tylko w jednym aucie musiałem dolewać oleju i jak sie później okazało silnik był wykończony i skończyło się remontem.W żadnym innym aucie nie dolewałem oleju,w Focusie jeżdże od wymiany do wymiany w BMW wymieniam jak wskaże inspekcja,bez jakichkolwiek dolewek.Zgodzę się że silnik może brać olej jak sie go ciśnie ale 1 litr oleju na 1000km?wychodzi na to że wymiana filtra wystarczy bo olej będzie cały czas nowy.I niech mi nikt nie mówi że benzyniak musi brać olej bo to jest dopiero bzdura.

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie wiem bo moj tak samo jezdzil od wymiany do wymiany jak pisalem nic nie dolewalem nic nie zalewalem i mozna jak sie ma dobry motor a swoja droga zarznelem dwa IS-y i wiem ze jak ktos ma ciezka noge to 4 cylindrowki nie sa dla niego sa za delikatne i potem moga brac olej ale ja na szczescie w miare szybko sprzedalem i jak mowie nie mialem tego problemu
mam bmw i juz nie chce innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są brednie, tylko sama prawda. Mówią o tym eksperci nawet z Bayerische Motoren Werke. To są same fakty, a jak nie wierzycie to poczytajcie jeden z drugim jakieś źródła, np. instrukcje obsługi, ale pewnie u was nie pisze o braniu dopuszczalnym braniu oleju.
BAYERISCHE MOTOREN WERKE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.