Skocz do zawartości

safe way home - oświetlanie drogi do domu.


simson

Rekomendowane odpowiedzi

Temat był już kiedyś poruszany, ale przy e34 i e39, nie przy e60. Mianowicie czy jest możliwość zapalania świateł - ringów przy otwieraniu samochodu jak np. w mercedesach?

Nie chodzi mi tu o funkcję świecenia po pociągnięciu dźwigni drogowych świateł. Lecz włączania będąc poza samochodem.

W modelach po lifcie widziałem, ze otwierając samochód zapalają się ringi, czy może to kwestia nowszego softu?

Pozdrawiam i dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no to by sie przydalo...w Vectrze C po otwarciu auta swiecily wszystkie pozycyjne lampy, a z tylu dodatkowo oswietlenie tablicy rejestracyjnej i wsteczne...dzieki czemu wokol auta bylo jasno...a w 5er ciemno...
bo 5 er to seria dla ludzi skromnych, często lubiących wsiadać incognito do swoich wozów :twisted: :lol: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz taką opcje w iDrive to według instrukcji:

naciskasz"I"

Setitings

Vehicle/Tyres

w razie potrzeby obracać kontroler do punktu "Light" i nacisnąć kontroler

wybrać "Home lights" i nacisnąć kontroler

obracać i wybrać żądany czas

nacisnąć kontroler aby zapisać

nastaiwenia te zastaną zapisane dla danego pilota(kluczyka)

 

Uważaj na dołki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to działa po pociągnieciu ręką patyczka od kierunkowskazów i to po wylaczeniu silnika...czyli jak skoncze jazde...

 

...a chodzi o to zeby dzialalo po otworzeniu samochodu z kluczyka i zeby swiecilo jak do niego ide...

Think Locally,

Fuck Globally!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to działa po pociągnieciu ręką patyczka od kierunkowskazów i to po wylaczeniu silnika...czyli jak skoncze jazde...

 

...a chodzi o to zeby dzialalo po otworzeniu samochodu z kluczyka i zeby swiecilo jak do niego ide...

 

Taka opcja to chyba powinna nazywać się "oświetlenie drogi do samochodu" a nie do "domu" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Ja po przeróbce na oświetlenie na LCI + moduł świateł od LCI mam ta opcję że przy otwrciu pilotem centralnego rozświetlają mi się brewki+ringi z przodu no i pręgi + tablica z tyłu.. fajny i przydatny bajer :cool2:

 

przed zmianą na LCI na 300% takiej opcji nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelach przedliftowych oczywsicie taka opcja byla - jednak trzeba bylo miec LICHTPAKETT .. Tak jest wlasnie u mnie.

 

Byc moze tez poprzedni wlasciciel cos zmienil w sofcie a rzeczywiscie w serii takiej opcji nie bylo..

 

Ta opcja jest tylko w LMA2, a ty masz samochód tuż przed liftem, zdaje sie od 09.2006 montowali LMA2. Ja mam samochód z 09 2005 i pomimo pelnego pakietu dodatkowego oswietlenia mam zwykle LMA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy okazji chciałbym zapytać co wchodzi w skład tego pakietu oświetlenia? Mam diody w podsufitce i boczkach, a na zewnątrz tylko w lusterkach. Coś jest jeszcze?

Pozdro

u mnie w tym pakiecie jest: podświetlane klamki/uchwyty drzwi, schowki w drzwiach, diody w podsufitce przód/tył, lusterka zewnętrzne, wnęki na nogi kierowcy i pasażera (bo zdaje się że to nie wszędzie jest) - i to chyba tyle

 

dopytam jeszcze o te "powitalne" ringi - czy one świecą tylko w połączeniu z czujnikiem zmierzchowym czy w pełnym słońcu też??? (tak samo jak np. MB, Seat...... doświetlające sobie pobocze podczas skrętu w dzień :duh: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki frodo. Jeszcze w drzwiach od spodu są lampki ale wydaje mi sie, że to jest we każdej e60. A na zewnątrz to tylko te lusterka? Nie było czasem jeszcze podświetlanych zewnętrznych klamek?

Klamki świeca w E90, ale spełnia to taka role jak oświetlenie w lusterku E60, czyli oświetlenie okolic drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie:)

@cdxa Ty jesteś obeznany w elektronice. Mam taki problem, że było zwarcie przy jednaj diodzie w jednym boczku i od tego czasu nie świeciła część oświetlenia wnętrza (na razie mam to spięte na krótko) W module świateł jest błąd mówiący o zwarciu i nie da sie tego skasować. Mógł sie uszkodzić moduł świateł przez to zwarcie? Czyli tylko nowy moduł? Dzięki.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dzięki za wyjaśnienie:)

@cdxa Ty jesteś obeznany w elektronice. Mam taki problem, że było zwarcie przy jednaj diodzie w jednym boczku i od tego czasu nie świeciła część oświetlenia wnętrza (na razie mam to spięte na krótko) W module świateł jest błąd mówiący o zwarciu i nie da sie tego skasować. Mógł sie uszkodzić moduł świateł przez to zwarcie? Czyli tylko nowy moduł? Dzięki.

Pozdro

 

Oglądałem sobie ostatnio moduł LMA w środku, elementami wykonawczymi w nim są układy elektronicznych "przekaźników" BTS5240G i BTS5440G dostępne na ebay po pare $ za sztukę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W module LMA ( przedliftowym ) można sobie zmienić następujący wpis

 

COMFORT_ACCESS_SL_ABSCH

z wersji 04 na wert_01

 

po tym zabiegu, jeśli macie przełącznik świateł ustawiony na AUTO, to po wyłączeniu silnika

światła postojowe ( tj. ringi, i tył ) pozostaną włączone cały czas, aż do zamknięcia samochodu z pilota.

 

O ile mi wiadomo ten wpis można znaleźć tylko w modułach LMA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.