Skocz do zawartości

530d webasto - podsumowanie.


Colliber

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Spędziłem kilka godzin na forum i niestety nie dowiedziałem się konkretnie jaki problem tkwi w moim webasto.

Mam nadzieje że ktoś obcykany mnie oświeci, mianowicie:

Niezależnie od temp. zewnętrznej po otwarciu drzwi lub wciśnięciu centralnego z pilota słychać dźwięk pracującego webasto. Chwilę po odpaleniu silnika ( 10-sekund - minuta) webasto gaśnie.

Wyczytałem że to nieprawidłowe, bo powinno załączać się poniżej pewnej temperatury. Co więc jest tego przyczyną?

Druga sprawa - Moje webasto to top Z/C d. W aucie jest navi, a po wejściu w opcje ogrzewania/wentylacji jest oprócz czasów także zarówno ogrzewanie jak i wentylacja. Po włączeniu wentylacji nawiewy się włączają, panel klimatronika tez. Ale po włączeniu ogrzewania panel klimatronika załącza się na kilka sekund, a potem gaśnie. I to tylko za pierwszym razem. Po kolejnym włączeniu ogrzewania nic się nie dzieje.

Dopiero po kilkunastu minutach jest to samo. Jak ustawię zegar, przychodzę rano, w aucie zimno, nic nie działa. Bardzo proszę o pomoc, może ktoś miał podobny problem.

Z gory olbrzymie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 496
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kolego najprawdopodobniej masz uszkodzony sterownik ten co jest na webaście, w necie jest mnustwo materiałów na temat tych piecyków, na allegro ogłasza sie koleś co naprawia sterowniki koszt ok 150zł z tego co pamiętam, ewentualnie wymiana na inne tak jak ja zrobiłem, tylko trzeba dobrze trafić ja np mam uszkodzone

 

......................................................................

 

sprawdziłem błędy, wyskoczyło cos takiego

 

7 under voltage cut off

water pump on 48

cooling temperature 42

 

3 circulation pump

glowing 10 70

cooling temperature 253

 

2 combusation air fan

combusion air fan 21

cooling temperature 29

 

takie błędy zastałem. po kasowaniu i rozruchu czy to zimnego silnika czy pilotem pojawia się tylko jeden 2 combusation air fan

 

co to oznacza?? czy jest to usterka elektroniki czy silnik wentylatora powoduje wyłączenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat webasta mozna dlugo pisac,ale jedno wiadomo jezeli komus chodzi bezawaryjnie to niech sie cieszy;)

Sam przechodze przez naprawe wiec cos tam juz wiem.

Wiec tak.Jezeli combustion air fan(czyli dmuchawa) sie zalacza po otworzeniu dzwi to na 100% jest jej blad w sterowniku,ale to nie jest wina uszkodzonej dmuchawy lecz sterownika,kltory jak sam mowi w błędzie zwarcie do masy,podobnie jest z pompka ale tu czasami winna jest ona ze wzgledu na swoja budowe,lubi miec przebicie,a sterownik to odrazu wykryje i wywala bład wiec webasto nie ruszy.Staram sie teraz rozgrysc zasade dzialania sterownika i co w nim sie sypie,ale po probach i testach jest to najczesciej pamiec :mad2: Jezeli w sterowniku wywala blad k-bus breakdown przy roznych cyklach pracy to mamy pewnosc ze jes on walniety.Przy takim bledzie webasto bedzie sie rozlaczalo jak mu sie podoba w zaleznosci na jaki cykl pracy przechodzi.Mi najczescie wywalalo ten bład jak webasto przechodzilo w kontrolowanie plomienia,automatycznie nastepuje cooling2 i webasto jest wychaladzane.Wszystko to bylo do czasu az plytka calkowicie nie padla czyli popularne brak kierunkow itp.Podstawa to inpa i obserwowanie co sie z nim dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy,

Proszę o udzielenie kilku informacji odnośnie webasto - moje padło a nie wiem jak powinno działać poprawnie.

Ponoć przy pracy delikatnie puka pulsacyjnie pod przednim prawym nadkolem - u mnie tylko słychać jakby suszarkę ktoś włączył ale nie widać spalin ani nie czuć żadnej temperatury. Dodatkowo przy jakiej temp włącza się automatycznie webasto (ja mam dogrzewanie bez f/kcji ogrzew. postojowego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy,

Proszę o udzielenie kilku informacji odnośnie webasto - moje padło a nie wiem jak powinno działać poprawnie.

Ponoć przy pracy delikatnie puka pulsacyjnie pod przednim prawym nadkolem - u mnie tylko słychać jakby suszarkę ktoś włączył ale nie widać spalin ani nie czuć żadnej temperatury. Dodatkowo przy jakiej temp włącza się automatycznie webasto (ja mam dogrzewanie bez f/kcji ogrzew. postojowego)

U mnie chodzi, słychać też tą jakby suszarkę/odkurzacz, pulsuje/stuka w trakcie działania i spalin też nie widać. Ale wiem, że funkcjonuje. Jak chcesz być pewny to stań na śniegu (najlepiej jakimś placyku wybrukowanym, przysypanym trochę śniegiem) i odpal auto od zimnego silnika. Po 5-7 minutach odjedź i na śniegu zobaczysz jakieś 40cm za przednim lewym kołem wytopiony śnieg od wydechu Webasto. Szczerze mówiąc to spaliny od Webasto udało mi się zaobserwować może ze 2-3 razy i to w siarczystym mrozie około -18' -20' a i tak trzeba się najlepiej wieczorem wpatrzyć przy otwartych drzwiach kiedy spod nich świeci na ziemie podświetlenie lampki - wtedy przy dobrej obserwacji można czasem zauważyć jakiś dymek spod samochodu. Ogólnie rzecz biorąc to spaliny od Webasto są prawdopodobnie o wiele chłodniejsze od tych z silnika dlatego nie widać takiego "dymu" jak z rury wydechowej na mrozie.

Co do jego działania/odpalania to dogrzewanie silnika uruchamia się automatycznie od temperatury +6.0' i niższej. Z tego co wyczytałem na forach to z kolei funkcja przewietrzania kabiny działa od temperatury +16' wzwyż ale nie sprawdzałem doświadczalnie więc nie wiem na ile to pewny fakt.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, ile prądu Wam bierze takie webasto kiedy nic nie robi, czyli prąd spoczynkowy, sleep, czy standby, żeby każdy mógł znaleźć.

Bo mam TT Z/C na stole i tak bez akcji bierze jakieś 35mA, troche dużo się mi wydaje...ale może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w koncu uruchomilem webasto u siebie. mam Thermo Top Z/C d z odblokowana navi. na poczatku wywalalo blad 125'c. niby termistor. okazuje sie ze nie zawsze, bo wymienilem termistor, blad sie dalej pojawial. kupilem inne webasto, ale okazalo sie, ze komputer go wogole nie widzi. wyslalem plytke z pierwszego do naprawy do Auto Klimatu ktory oferuje sie na allegro w sprawie naprawy plytek. sprawdzili, polutowali i uruchomic sie nie dalo. kupilem za 600zl webasto z mojego modelu z gwarancja 12 mies. dzisiaj zalozylem i w koncu dziala. odpalanie reczne, programowanie itd. w ostatnim miesiacu trzy razy demontowalem cale webasto. moglbym to teraz robic z zamknietymi oczami ;p ale w koncu dziala :D

BMW e39 525d M57

GG 3437874

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po krotce opisze co i jak bo ktos zadal mi pytanie o demontaz.

podnosimy przod na podnosniku

odkrecamy kolo

odkrecamy i zdejmujemy nadkole

odpinamy czesc dolnej plastikowej oslony pod progiem

po jej odgieciu mamy dostep do dwoch srub ktore trzymaja rame webasto do podwozia

po ich odkrecaniu wypychamy webasto w strone silnika aby zeszlo z poziomych wieszakow.

w tym momencie mamy luzem wiszace webasto ktore trzyma sie na przewodach

za pomoca np kluczy typu "żabka" zaciskamy przewody z plynem chlodniczym

odpinamy elektryke ze sterownika

odkrecamy i zdejmujemy przewody z plynem chlodniczym

odpinamy przewod paliwowy

i gotowe :)

przy zakladaniu nowego pamietajmy o odpowietrzeniu.

zdjecie i zalozenie zajelo okolo 1,5h

i jeszcze jedno. ja odpowietrzajac swoje i puszczajac kolejno cykle uruchomien webasta i pompki paliwa doprowadzilem do kompletnego rozladowania akumulatora. ktos wczesniej napisal, ze webasto tylko pobiera prad na poczatku do zapalenia a pozniej to samo paliwo sie pali. tam nie ma sprezania tylko jest swieca ktora sie grzeje do b.wysokiej temperatury, chodza wentylatory, pompa itd. zre prąd az milo. najlepiej po wlaczonym jednym cyklu od razu jechac autem aby doladowac aku.

pzdr

Edytowane przez Scigany

BMW e39 525d M57

GG 3437874

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak najwięcej prądu webasto pobiera przy rozruchu, gdy świeca rozgrzewa się.

Po zapaleniu paliwa, świeca pełni rolę czujnika płomienia, a pobór prądu jest o wiele mniejszy niż na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś coś mi doradzi (mam tylko wersję z dogrzewaniem silnika): jeszcze poprzedniej zimy webasto grzało aż miło i działało +/- do chwili stanięcia wskazówki temperatury w pion.

Tej zimy załącza się tylko na krótki czas i mam wrażenie że w ogóle nie grzeje.

Odpaliłem je przez inpę i pochodziło pewnie z minutę i wyłączyło się. Temperatura cieczy przed odpaleniem była 16 st. a po wyłączeniu 17 st. (silnik już stygł po jeździe kilka godzin wcześniej).

Gdzie szukać przyczyny :?:

 

Aha - na kompie brak błędów odnośnie webasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie ma bledu to dziwna sprawa.Sprawdz w inpie w status webasta co sie dzieje jak odpalasz samochod.Temp. swiecy powinna rosnac do ok 2000 *C moc grzewcza swiecy okolo 50-60 % i wentylator zalaczony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie ma bledu to dziwna sprawa.Sprawdz w inpie w status webasta co sie dzieje jak odpalasz samochod.Temp. swiecy powinna rosnac do ok 2000 *C moc grzewcza swiecy okolo 50-60 % i wentylator zalaczony.

i paliwo więcej niż rezerwa, bo poniżej tego poziomu webasto sie nie załączy.

sprawdź także napięcie akumulatora i czy na włączonym silniku (wyższe napięcie, bo jest ładowanie) tez sie nie włącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się po temat z następującym problemem : Odpalam webasto ręcznie ,wszystko chodzi jak należy cały cykl 30 minut tylko efekty marne :x . Szyba przednia w dolnej częśći trochę odmrożona wyżej już wcale , ogólnie zauważyłem że słaby jest nadmuch podczas pracy webasto.O ogólnym nagrzaniu auta w środku wogóle nie mam mowy !!! No i kolejny problem po całym cyklu temperatura silnika wcale się nie podnosi :x Co może być przyczyną ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze palnik sie konczy,ale najlepiej podpiac pod kompa i w live data obserwowac co sie dzieje.Dymi???

 

Chodzi o to że webasto ładnie pracuje , dymi z wydechu pod drzwiami ,podstawiając rękę czuję gorące spaliny !!!!! A co z podgrzewaniem silnika jeśli po całym cyklu wskazówka temp. się nie podnosi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.