Skocz do zawartości

530d webasto - podsumowanie.


Colliber

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 496
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mam pytanie - mam u siebie webasto ale nie do końca wiem jakie tzn. wydaje mi się, że to wersja tylko z przewietrzaniem (jak ustawiam to raczej wieje a nie grzeje)

podobno można to jakoś przerobić żeby grzało.?

nie mam navi, mam MID. można ustawić u mnie czas włączania i wyłączenia na wyświetlaczu (zapala się wtedy czerwona kontrolka)

 

31 stron o webasto to sporo do przeczytania na raz a może ktoś z Was od ręki zna odpowiedź?

jeśli da się to przerobić bez wielkiego problemu, może ktoś z Wawy pomoże w tej kwesti?

pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

furi_dp ja mogę Ci odblokować webasto ale 90km. od warszawy w stronę lublina ps. z którego roku twoje BMW złącze kompa okrągłe czy OBD płaskie

http://www.directtraffic.pl/tl_files/clickad/zaufali_nam_small/bmw.pnghttp://kernest.fm.interia.pl/strzalka_w_lewo.gif. Zobacz link ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓

http://www.youtube.com/user/RadekFiliks/videos?flow=grid&view=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 stron o webasto to sporo do przeczytania na raz a może ktoś z Was od ręki zna odpowiedź?

jeśli da się to przerobić bez wielkiego problemu, może ktoś z Wawy pomoże w tej kwesti?

 

lenistwo? czy za trudno skorzystać z opcji SZUKAJ???

było milion razy pisane, gotowe receptury podawane, różne ustawienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. mniej wiecej wiem o co chodzi ale + mam podac na 1 pin sterowania czyli tam gdzie sa 3 kable a który to jest pin 1 ?Jest to tam opisane.Skad mam sie dowiedziec czy mam sterowanie analogowe czy cyfrowe.Mam zegary z pełnym bc czyli to bedzie cyfrowy czy jak??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesuuuu... milion pytań, a wszystko było pisane stronę, może dwie wcześniej.

do tego zadajesz pytania, czy piszesz twierdząco? bo jak zadajesz pytania to na końcu powinien być znak zapytania!

piny są opisane, plus (i minus) zasilania masz np w tej większej kostce z dwoma pinami lub na zacisku pod maską w takiej małej czarnej otwieranej skrzyneczce ze znakiem +

analogowe jest przed liftem, cyfrowe po. ale dla ścisłości podaj pełną nazwę swojego pieca webasto.

a OBC z pełnym komputerem ma prawie każde e39 i e53.

uprzedzając twoje pytanie, kwestia dołożenia centralki do sterowania i włączania (także zdalnego) było opisane wcześniej, a gdzie to już nie chce mi sie szukać. powpisuj, poszukaj i znajdziesz w szukajce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to też napisałem w nastepnym zdaniu by podał dokładną nazwę pieca wraz z symbolem! nie wyrywaj losowo kilku słów, bo to żałosne. nie chce mi się co drugi dzień wałkować wszystkiego od nowa, więc piszę tak ogólnikowo, bo się nowym userom nie chce czytac/szukać, tylko wpadają, milion pytań i na gotowca liczą. :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....pitong jezeli wiesz ze było o tym juz pisane to po co mi irytująco odpisujesz.Przeczytałem cały ten temat o webasto kilka dni temu ale nie pamiętam odpowiedzi na moje pytania moze cos przeoczyłem bo czytajac 31 stron to troche tego było(poszukam sobie teraz dokładnie).Ogólnie dzieki za info zajme sie tym jak zrobi sie trochę cieplej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z okolic Częstochowy, mogę ci przekodować auto i uaktywnić opcję grzania. Ale powiem ci szczerze, że w większości E39 webasto nie działa, ponieważ jest w przednim nadkolu kierowcy (skorodowana płytka, styki lub zwyczajnie uszkodzone po kolizyjnie). Do tego brak dodatkowej pompki, tłoczącej ciecz na nagrzewnicę kabiny, a ta jedna elektryczna czasami zwyczajnie nie daje rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja miałem zbite webasto działało bez zarzutów wymieniłem na inne, z demontażu, nie wykazuje żadnych błędów na komputerze, lecz sie nie włącza.

Fachura u którego robiłem auto mówił że trzeba jeszcze raz zaprogramować to webasto, czego on nie potrafi zrobić i do końca sprecyzować co może być wina tego ze nie działa. Webasto tylko dogrzewa płyny.

Jakaś rada? może jakiś serwis może sie z tym uporać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmw 520d 2000r 136km webasto z/c

Witam ja mam następujący problem elektryk po podłączeniu pod kompa podał mi błędy jakie pokazuje w układzie webasto

błąd obwodu pompy wody

błąd czujnika auc

 

podpowiedzcie panowie od czego zacząć i gdzie może być usterka czy to jest uszkodzona płytka na webasto czy sama pompa i jak można ją sprawdzić bo webasto mam już wymontowane z auta??

na pewno mam sterowanie analogowe już podejrzałem płytkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmw 520d 2000r 136km webasto z/c

Witam ja mam następujący problem elektryk po podłączeniu pod kompa podał mi błędy jakie pokazuje w układzie webasto

błąd obwodu pompy wody

błąd czujnika auc

 

podpowiedzcie panowie od czego zacząć i gdzie może być usterka czy to jest uszkodzona płytka na webasto czy sama pompa i jak można ją sprawdzić bo webasto mam już wymontowane z auta??

na pewno mam sterowanie analogowe już podejrzałem płytkę

 

Witam

 

Czujnik auc jest przy chłodnicy. Jest to czujnik wykrywający spaliny i ma wpływ na prace automatycznego obwodu zamkniętego.

Pompka wody jest przy webascie, zacznij od niej. Jest dość awaryjna (i droga) :) Może być tez sterownik, ale sprawdź pompkę czy działa.

 

pozdarwiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z webasto!

Trzy tygodnie temu byłem u fachowca który naprawiał wyświetlacz pod zegarami. Przy okazji zaprogramował mi webasto.

Radio professional (cienki ekran) z przyciskiem BC - tam sobie ustawiłem timer 1 i 2. Przed wejściem do samochodu, słyszałem jak chodzi webasto, ok, odpalam silnik i jadę do pracy. Kiedy zgasiłem silnik, webasto dalej działało. Pomyślałem, że pewnie się samo wyłączy. 8 godzin później, podchodzę do auta, cisza! Timer 2 nie zaskoczył, akumulator wyładowany. Później zorientowałem się o co chodzi więc na przyszłość, kiedy będę wchodził do samochodu, wcisnę przycisk HEAT OFF i jadę. Tydzień od ostatniego zdarzenia minął i dzisiaj znowu akumulator wyładowany (chociaż przed wejściem do samochodu, webasto działało).

 

Fakty:

- BMW 530d 1999r przed liftem

- Akumulator ma niecały rok

- Webasto grzeje płyny i kabinę.

- Wł/Wył webasto tylko przez radio

- Grzanie max 30 min

 

Dlaczego tak mi szybko doi akumulator? Czy ktoś miał podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z webasto!

Trzy tygodnie temu byłem u fachowca który naprawiał wyświetlacz pod zegarami. Przy okazji zaprogramował mi webasto.

Radio professional (cienki ekran) z przyciskiem BC - tam sobie ustawiłem timer 1 i 2. Przed wejściem do samochodu, słyszałem jak chodzi webasto, ok, odpalam silnik i jadę do pracy. Kiedy zgasiłem silnik, webasto dalej działało. Pomyślałem, że pewnie się samo wyłączy. 8 godzin później, podchodzę do auta, cisza! Timer 2 nie zaskoczył, akumulator wyładowany. Później zorientowałem się o co chodzi więc na przyszłość, kiedy będę wchodził do samochodu, wcisnę przycisk HEAT OFF i jadę. Tydzień od ostatniego zdarzenia minął i dzisiaj znowu akumulator wyładowany (chociaż przed wejściem do samochodu, webasto działało).

 

Fakty:

- BMW 530d 1999r przed liftem

- Akumulator ma niecały rok

- Webasto grzeje płyny i kabinę.

- Wł/Wył webasto tylko przez radio

- Grzanie max 30 min

 

 

Dlaczego tak mi szybko doi akumulator? Czy ktoś miał podobny przypadek?

 

 

Witam

 

Wszystko zależy, jak długie odcinki robisz. Webasto pracując przez 30 minut potrzebuje sporo energii.

Jaki masz akumulator? Do tego auta z funkcja ogrzewania postojowego powinien być akumulator 100-110Ah i to dobrej firmy.

 

Ja miałem podobny przypadek , jak miałem mniejszy akumlator (85Ah). Wstawiłem dwa lata temu centre future (100Ah i 900A rozruchowego) i od tamtego czasu mam spokój.

 

PS.

Po wyłączeniu samochodu, webasto samo wyłączy się po kilku minutach - jest gaszone i chłodzone wiec chodzi wentylator.

Jeżeli po wyłączeniu samochodu chodzi Ci webasto, to znaczy ze robisz bardzo krótkie odcinki. Po uzyskaniu 74 stopni webasto powinno sie wyłączyć w czasie jazdy. Ja robię ok 7 km do pracy i jak dojeżdżam to wskazówka na 90 stopni i webasto juz wyłączone. Może termostaty masz do wymiany. Ja wymienialem w tamtym roku i po wymianie auto dużo szybciej uzyskuje 90 stopni.

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.