Treść opublikowana przez swiru
-
530d webasto - podsumowanie.
możesz je zdemontować i jezdzić bez niego tak jak ja to zrobiłem na czas naprawy sterownika trochę szybciej się nagrzewał bez niego , trzeba zaślepić przewód paliwowy ja zrobiłem ro wiertełkiem :) i połączyłem przewody wodne wejście i wyjście rurką miedzianą od ogrzewania centralnego w domu poskręcałem opaskami i przez 2 tyg. tak było i nic się nie działo pozdrawiam .
-
530d webasto - podsumowanie.
z webastem zazwyczaj jest tak że pada płytka sterująca naprawi ją każdy dobry elektronik już przerobiłem temat u siebie da się ją też sprawdzić na stole poza samochodem i webasto , ja swoją dałem elektronikowi z prawdziwego zdarzenia pierwszy raz coś takiego miał w ręce a wiedział jaki to jest układ itd. dorobił sobie kabel diagnostyczny zainstalował termo test z stronki którą podawałem wyżej sprawdził na biurku naprawił i działa za robotę i części skasował mnie 30zł , nie był to ten czujnik temperatury ( termister ) tylko coś innego
-
530d webasto - podsumowanie.
Witam Czytam wątki o webasto już od jakiegoś czasu i szukam rozwiązania swojego z nim problemu ale ciężko jest się poruszać w tym wątku gdyż jest za duży i dość zabałaganiony (nie pasuje do niego tytuł podsumowanie). To tak aby nie dostać zaraz odpowiedzi SZUKAJ. Mój problem wyglada tak. Auto kupiłem pół roku temu w wakacje więc nie miałem okazji sprawdzić ogrzewania postojowego. Poprzedni właściciel mówił, że działało (że wymieniał piecyk bo nie działał i po wymianie działało) teraz nie działało w ogóle ani podgrzewanie silnika ani wnętrza. Mam 530 AD turing z 2001 r. w specyfikacji fabrycznej nie ma ogrzewania postojowego więc wnioskuję, że któryś z poprzednich właścicieli uruchomił to sam. Piecyk który mam to ... no właśnie tu jest problem bo wczoraj wymontowałem z mechanikiem piecyk i okazuje się że mam drobne róznice między naklejką na piecyku a na nadkolu. Na nadkolu mam coś takiego: THERMO TOP Z/C 12V/45W 5,0 kW DIESEL 2,5 bar S 289 Na piecyku coś takiego: jedna naklejka: THERMO TOP Z/C-D 12V/40W 5,0 kW DIESEL 2,5 bar S 289 i jeszcze numery których nie ma na naklejce na nadkolu druga naklejka: BMW 64.12-8 387 111 Thermo Top Z/C diesel webasto 64252B Czy to będą te same urządzenia (pewnie ta na nadkolu jest od początku ale nie ma tam żadnych numerów wg których mozna by się kierować w poszukiwaniach piecyka. Co oznacza to "D" przy z/c, czy różnica w mocach ma znaczenie. Czytałem o sterowanych cyfrowo i analogowo ale ciężko odnaleźć właściwe posty. Może ktoś mi podpowie jakiego piecyka szukać bo mój nadaje się tylko do wymiany cała płytka sterownika jest popalona i przegniła tak, że nawet ciężko odróżnić poszczególne elementy. dodam jeszcze, że w panelu sterowania (mam duży wyswietlacz) mogę ustawiać dwa czasy grzania wentylowanie i grzanie postojowe, mam też pilota do webasto (w tym wątku pojawiało się zdjecie takiego) ale nie wiem czy zadziała z nowym picykiem. Oczywiscie INPĄ nie mogę sie w ogóle dostać do webasto. Co oznaczają lub czym się różnią oznaczenia przy numerach "webasto 64252B" chodzi o to "B" ja mam "F" na piecyku ale on może być inny niż był na starcie. Może to trochę chaotyczne ale może ktoś mi pomoże czego szukać i co mogę mieć w temacie orzewania postojowego. Pozdrawiam ten sam link co koledze wyżej podany tam znajdziesz co to oznacza z/c itd.
-
530d webasto - podsumowanie.
Sterownia webasta czy cyfrowe czy analogowe nie rozpoznasz po oznaczeniu na webasto musisz mieć odkręconą pokrywę sterownika wtedy będziesz mógł podejrzeć jakie to jest czy cyfrowe czy analogowe , rozpiskę z zdjęciami znajdziesz tutaj http://ogrzewaniepostojowe.net.pl/instalacja.php pozdrawiam
-
530d webasto - podsumowanie.
jak ją sprawdzić, podając 12v z prostownika ??
-
e39 520d nie dogrzane
wracam do tematu bo przez chwilę byłem nieobecny , pierwszy termostat założyłem vernet a potem kupiłem bmw oryginał i jest to samo , a gdzie jest termostat egr ??
-
530d webasto - podsumowanie.
bmw 520d 2000r 136km webasto z/c Witam ja mam następujący problem elektryk po podłączeniu pod kompa podał mi błędy jakie pokazuje w układzie webasto błąd obwodu pompy wody błąd czujnika auc podpowiedzcie panowie od czego zacząć i gdzie może być usterka czy to jest uszkodzona płytka na webasto czy sama pompa i jak można ją sprawdzić bo webasto mam już wymontowane z auta?? na pewno mam sterowanie analogowe już podejrzałem płytkę
-
e39 520d nie dogrzane
mam ten sam problem 520d termostat pierwszy vernet drugi bmw i dalej to samo nie mogę go dogrzać :(