Skocz do zawartości

530d webasto - podsumowanie.


Colliber

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 496
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Płytkę naprawiałem tutaj: http://www.auto-klimat.info/kontakt.html

 

ps. A ile ma Amper ten nowy akumulator?

 

Ja mam do pracy 33 km i rano dzisial nie odpalilem auta,ale mialem akusa 74 ah.Dzisiaj kupilem 95ah i jutro zobacze jak to wyglada.Gdzie naprawiales plytke???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiecie jak jest u WAS, mam akumulator 92Ah 720A ustawiam rano żeby się włączyło Webasto. Leci ciepłe itd. jednym słowem jest wszystko wporządku ale przy odpaleniu już jest mały problem, ale odpala. Przejeżdżam średnio 20 km do pracy, załączam Webasto żeby było ciepło w środku jak wyjdę z pracy. Webasto grzeje ale już nie odpalę samochodu. Przy takich temperaturach jak są obecnie to nie powinno być problemu z odpaleniem. Podobno jest coś takiego, że jak akumulator jest nienaładowany to nie włączy się Webasto. Co może byś nie tak w moim przypadku? Czy używa ktoś w taki sam sposób Webasto jak ja, czyli przed pracą i po pracy, przejeżdża mniej więcej tyle samo i nie ma problemu z odpaleniem samochodu? Oczekuję pomocnej w tej sprawie odpowiedzi.

 

ps. sterownik był w naprawie i Webasto dobrze działa jak i reszta podzespołów.

Masz ten sam problem co ja, czyli nie doładowuje akumulatora auto! Sprawdź łądowanie na zacisku plusowym pod maską silnika oraz na akumulatorze oraz w testach zegarów (test 09 chyba). U mnie jest 13,2-13,6V i stąd moja wlaka by było 14,0 przynajmniej lub nawet 14,4V. Wymiana aku nie pomaga, ja męczę już czwarty w tym roku i wiecznie padają, bo wciaz niedołądowane są!

Jest osobny wątek do tego, poszukaj i tam będziemy walczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiecie jak jest u WAS, mam akumulator 92Ah 720A ustawiam rano żeby się włączyło Webasto. Leci ciepłe itd. jednym słowem jest wszystko wporządku ale przy odpaleniu już jest mały problem, ale odpala. Przejeżdżam średnio 20 km do pracy, załączam Webasto żeby było ciepło w środku jak wyjdę z pracy. Webasto grzeje ale już nie odpalę samochodu. Przy takich temperaturach jak są obecnie to nie powinno być problemu z odpaleniem. Podobno jest coś takiego, że jak akumulator jest nienaładowany to nie włączy się Webasto. Co może byś nie tak w moim przypadku? Czy używa ktoś w taki sam sposób Webasto jak ja, czyli przed pracą i po pracy, przejeżdża mniej więcej tyle samo i nie ma problemu z odpaleniem samochodu? Oczekuję pomocnej w tej sprawie odpowiedzi.

 

ps. sterownik był w naprawie i Webasto dobrze działa jak i reszta podzespołów.

Masz ten sam problem co ja, czyli nie doładowuje akumulatora auto! Sprawdź łądowanie na zacisku plusowym pod maską silnika oraz na akumulatorze oraz w testach zegarów (test 09 chyba). U mnie jest 13,2-13,6V i stąd moja wlaka by było 14,0 przynajmniej lub nawet 14,4V. Wymiana aku nie pomaga, ja męczę już czwarty w tym roku i wiecznie padają, bo wciaz niedołądowane są!

Jest osobny wątek do tego, poszukaj i tam będziemy walczyć.

 

ja też mam w teście nr 9 ładowanie 13,3v ,i już raz doładowywałem akusa bo webasto jednak trochę ciągnie prądu przy starcie,

kolego daj linka to tematu o ładowaniu ,powalczymy z tym ;)

a tak na marginesie jak możecie podajcie ile macie stopni na teście nr 7 po porannym webasto

bo ja mam około 35-40 stopni, a jak u was ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ładowanie 13,6 - 13,8( pomiar wyczytany w teście z licznika). Pomiar przy akumulatorze mierzony za pomocą miernika powyżej 14V. A jednak i tak musiałem doładowywać akumulator. Czy używał ktoś co najmniej dwa razy na dzień webasto na postoju i nie musi podładowywać akumulator?

 

ja też mam w teście nr 9 ładowanie 13,3v ,i już raz doładowywałem akusa bo webasto jednak trochę ciągnie prądu przy starcie,

kolego daj linka to tematu o ładowaniu ,powalczymy z tym

a tak na marginesie jak możecie podajcie ile macie stopni na teście nr 7 po porannym webasto

bo ja mam około 35-40 stopni, a jak u was ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś się walnęło, bo rok temu było wszystko ok. Zajechałem na Litwę do Wilna, w nocy, więc rolety zaciągnąłem, rozłożyłem tylnią kanapę i tak:

temp na zewnatrz była ok -20, moze nawet -25stC

ustawiłem temp na 32stC, bym miał ciepło w aucie (najwyżej otworzyłbym szyberdach delikatnie) i wyłaczyłem silnik

włączyłem po kilku minutach *MAX - odzysk ciepła (pompka + wentylatory nadmuchu chodzą 30 minut)

zaprogramowałem wcześniej webasto by się włączyło za godzinę, poźniej znowu za godzinę, więc

30 minut pracował odzysk ciepła

30 minut przerwa

30 minut webasto

30 minut przerwa

30 minut webasto

30 minut przerwa

zadzwonił budzik - obudziłem się

włączyłem zapłon, ręcznie włączyłem webasto, przy okazji TV i ku mojemu zdziwieniu w wilnie świetnie odbierała TVP1 i TVP2 i jeszcze coś tam :D

a jak webasto zgasło po 30 min włączyłem silnik!!!

Więc kiedyś ładowanie i aku było ok... A dodam, że akumulator miałem jeszcze ORYGINALNY!!! Raz założyłem Wartę jakąś lepszą, raz Boscha, poźniej Kagera, teraz jakieś tanie dziadostwo i wszedzie to samo... Albo te akumulatory robią kiczowate, albo ładowanie nie dobija do końca akumulatora.

link do problemu z aku:

viewtopic.php?f=72&t=93045

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kilka dni temu odebrałem samochód po naprawie webasto (sterownik padnięty) i teraz mam do was kilka pytań odnośnie samej procedury działania. Na razie nie aktywowałem grzania kabiny, piec działa wyłącznie jako "dogrzewacz" silnika.

 

1. Przy spełnionych wszystkich warunkach dot. odpalenia webasto w jakiej chwili powinno się włączyć automatyczne dogrzewanie ?? Czy powinno się odpalać przy dostaniu impulsu (np. otwarcie drzwi, czy "odryglowanie" pilotem) czy w momencie odpalenia silnika?

2. Z tego co wszyscy piszą po przejechaniu np. 2km i zgaszeniu samochodu gdy silnik przykładowo ma temp.50 stopni webasto powinno pracować do osiągnięcia 70stopni. U mnie po zgaszeniu samochodu pracuje ok 30s, po tym czasie słychać "procedurę" wyłączania i po chwili następuje cisza. Czy to jest normalne zachowanie ?

 

Według serwisanta nie ma żadnych błędów i webasto działa okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z sterownikiem webasta ponieważ wogóle nie można się z nim połączyć inpą ani disem do złącza X1 dochodzą dwa przewody pod pin 2 i 6 model pieca jest 64470E. http://ogrzewaniepostojowe.net.pl/attachments/CropImages/49aa523bffb5a9584c9ae77cb2f94072.jpeg A płytka sterownika wygląda na analogową. http://ogrzewaniepostojowe.net.pl/attachments/CropImages/ed10e54bce7786e5e74ca1d1ed4db2fe.jpeg Czy ten sterownik jest analogowy czy cyfrowy? I te tranzystory u góry sterownika to są BTS130?

Edytowane przez jajako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest "pomuc"? Dysleksja? Dysortografia? Olewanie polszczyzny?

Z powodu takich, jak Ty czasami sie wstydze jezdzic ukochana od lat, marka... :duh:

 

Swoja droga: Szczesliwego Nowego Roku :cool2:

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od początku, że twój post to jeden wielki bałagan! Obrazki to tu to tam, tekst raz nad nimi, raz pod nimi, raz z lewej, raz z prawej... Do tego te błędy ortograficzne... A na koniec powiem ci, że na zdjęciach zamieszczonych przez ciebie widać wyraźnie, że tranzystory to na 100% BTS130, haha. Jak chcesz wiedzieć jaki to tranzystor, to odczytaj z tranzystora i tyle. A nie pytaj się nas tutaj na forum, byśmy z takiego zdjęcia ci to powiedzieli.

A wracając do tematu to... Ah, zapomniałem co mam napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Zacznijmy od nowa ,poprzedni post to jakaś porażka (ciężki dzień) wracając do mojego nieszczęsnego tematu .Płytka sterownika jest pokryta grubą warstwą lakieru i nie można odczytać jaki to jest tranzystor.

 

http://obrazki.elektroda.pl/6407489800_1298670250_thumb.jpg

 

A tak w ogóle to przede wszystkim chodziło mi oto jaki to jest sterownik analogowy(sterowany cyfrowo przez pin 2 w złączu X1) czy cyfrowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jako ze mam swoje 530d od nie dawna chciałbym sie dowiedziec dokałdnie na jakiej zasadzie powinno działac w niej webasto i jak sprawdzic czy ono w ogóle działa jak je właczyc załączyc itd.Poczytałem juz troche na forum i sprawdziłem ze znajduje sie w lewym nadkolu cos co przypomina webasto.Jednak jeszcze nie zauwazyłem nigdy zeby cos tam chodziło.Otwierajac maske tez mam naklejke z informacja o webasto i specyfikacji.Czytałem juz o tym ze mozna je jakos przeprogramowac zeby grzało kabine lecz ja miałem zwykłe radio rds bez monitora które zostało zamienione na nie fabryczne LG czy z tym cos tez by sie dało zrobic zeby to jakos chodziło czy tylko chodzi o komputer w zegarach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze mam swoje 530d od nie dawna chciałbym sie dowiedziec dokałdnie na jakiej zasadzie powinno działac w niej webasto i jak sprawdzic czy ono w ogóle działa jak je właczyc załączyc itd.Poczytałem juz troche na forum i sprawdziłem ze znajduje sie w lewym nadkolu cos co przypomina webasto.Jednak jeszcze nie zauwazyłem nigdy zeby cos tam chodziło.Otwierajac maske tez mam naklejke z informacja o webasto i specyfikacji.Czytałem juz o tym ze mozna je jakos przeprogramowac zeby grzało kabine lecz ja miałem zwykłe radio rds bez monitora które zostało zamienione na nie fabryczne LG czy z tym cos tez by sie dało zrobic zeby to jakos chodziło czy tylko chodzi o komputer w zegarach?

 

U mnie webasto w 530D jest sterowane własnie przez oryginalne radio. W BMW to jest właściwie komputer z funkcja radia.

Jeżeli nie masz oryginalnego radia to nie masz już tez komputera pokładowego.

 

Masz po lifcie czy przed liftem?

Jeżeli masz przed, to na 99% masz sterowanie analogowe i można coś z tym zrobić - dokupić programator i go podłączyć. Ale nie będzie działać dogrzewanie silnika, tylko będziesz mógł włączyć z programatora.

Jeżeli masz po lifcie to bez oryginalnego radia nic nie zrobisz. Możesz jedynie podłączyć szynę i sprawdzić INPA czy działa, ale automatycznie nie włączy sie.

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz że ci się nie załącza?

Jeśli jesteś tego pewien, to zacznij od naprawienia, by się załączało, tzn sprawdź bezpiecznik, płytkę, pompkę paliwa webasta... Wiem że można uruchomić je manualnie podając + na pin pierwszy (nie jestem do końca pewien) lub jakiś inny i wtedy ono zastartuje lub z poziomu INPY możesz to zrobić. Ewentualnie zobacz jakie masz błędy w INPIE. Tak czy siak zacznij od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem od poczatku i próbowałem sie połączyc inpa z webasto lecz nie moge.Ze wszytskimi modułami sie łaczy oprócz webasta.Wychodzi bład ....""cos tam stoped."Czy to oznacza ze mam uszkodzony jakis sterownik??Bezpieczniki sprawdziłem wszytskie w aucie i sa ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.