Skocz do zawartości

Ile Wam spala BMW E46 320 diesel ?


damianlg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam BMW E46, kombi , automat,

2.0 diesel.

 

Zastanawiam się ile takie auta Wam średnio spalają,

u mnie w mieście Poznań ok 11 litrów

w trasie ok 6,5 litra.

 

Natomiast spalanie nigdy nie zgadza się z komputerem, ponieważ komputer w jeździe po mieście pokazuje ok 9 litrów natomiast w trasie osiąga około 5 litrów.

 

Ciekawy jestem z czego to wynika? opony mam 17 cali szerokie. Nie wiem jakie powinny być standardowe, może 16 cali i stąd te przekłamania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Natomiast spalanie nigdy nie zgadza się z komputerem, ponieważ komputer w jeździe po mieście pokazuje ok 9 litrów natomiast w trasie osiąga około 5 litrów.

 

ma kolega na mysli ekonomizer ? wazne zeby zgadzalo sie na stacji, spalanie chwilowe pokazywane za pomoca tego ekonomizera ma jedynie charakter orienttacyjny, i nie jest az takie miarodajne. Pozatym komp liczy srednia ze spalania na kilometrach pozostalego paliwa w baku, dlatego np ja tankujac do pelna kasuje srednie spalanie i zgadza sie z dokladnoscia do 0,1l

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 nigdy nie przekroczyłem w mieście...

trasa od 5,2- babcie do Ciechocinka zawoziłem :D do 7- niezły but na autostradzie...

Patrząc na BC napewno tyle spaliła , ale jak spojrzysz na to co zostało ci w baku to zobaczysz że wyszło więcej. Komputer przekłamuje spalanie.

Mam jeszcze pytanie do was jak wam wskazuje komputer ilość paliwa w baku, bo mi się nigdy nie zgadza to co zalałem z tym co wyświetla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilość KM do przejechania w/g BC raczej mi się zgadza , ostatnio dojechałem na CPN jak pokazało mi limit 10km a pod wystrybutorem już wyświetliło / ---- / nie polecam takiej praktyki , jak już jest 50km limitu w trasie to po wjeżdzi w miasto bardzo szybko te KM znikają , zalałem wtedy 62,5 litra ON pod korek więc dojechałem na oparach :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dolewac sobie przy tankowaniu mixolu bo nasza polska ropa trafia sie ze jest zbyt sucha i ja przekonalem sie dosyc bolesnie - padla pompa paliwa a koszt wymiany nie maly :?

barrney a skad takie info ze to wina suchej ropy? i ze mixol pomaga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dolewac sobie przy tankowaniu mixolu bo nasza polska ropa trafia sie ze jest zbyt sucha i ja przekonalem sie dosyc bolesnie - padla pompa paliwa a koszt wymiany nie maly :?

To mój pierwszy diesel a zaczynam mieć już dość mimo że nie mam żadnych problemów , ale ropa droga , głośno na postoju pracuje , turbiny , pompy , i spala prawie tyle co benzynowy odpowiednik bo 7-8 trasa , chyba jutro go wymyję i wystawie na sprzedaż - sprzedam i kupię benzynkę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zrobiłem droge Przemyśl-Piotrków Trybunalski około 350 km w jedną strone,zalałem 50 litrów,jednak w baku miałem może 6 litrów. gdy przyjechałem na podwórko stan licznika wskazywał 760 kilometrów i wskazówka doszła do pierwszej kreski od lewej strony tj.chyba 10 litrów. więc wychodzi bardzo dobrze. miejscami prędkość dochodziła do 190 km/h. na mieście też próbowałem jak spalanie wyjdzie i....na 6 litrach robiłem 95 kilometrów i zaświecił sie judasz,dobiłbym do 100 ale włączyłem klime :P

teraz zastanawiam sie nad sprzedażą tego samochodu i kupieniem Passata B5 po liftingu bo ma więcej miejsca w środku ale..BMW to BMW. a znowu 520 diesel bedzie palił więcej bo duża buda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie pali zawsze średnio 5,7 litra (wiekszość trasa), 4.3-5l- 100% trasa, 100% miasto 8.5l wraz z częstym używaniem klimatyzacji, skrzynia manual. Edytowane przez kameleon3000
sprzedam kierunkowskaz nr oem 63138370720 , przewód gumowy nr oem 11532247725 - dział giełda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie pali zawsze średnio 5,7 litra , wraz z częstym używaniem klimatyzacji, i do tego daje ostro mu po garach. skrzynia manual.

u mnie tak samo może deko więcej ale w/g wskazań BC , zresztą nie zalezy mi na spalaniu , może nie umiem jeszcze jeżdzić dieslem w automacie , pal licho spalanie , ma być bez awarii , reszta przejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7-8 trasa , 10-12 miasto , w trasie raczej nie jestem oszczędny i nie jeżdżę na emeryta :mrgreen: BC zaniża średnie spalanie o 40% u mnie

mike nie zebym sie czepial ale ile w koncu ci pali? bo w jednym poscie piszesz trzy razy o spalaniu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na BC napewno tyle spaliła , ale jak spojrzysz na to co zostało ci w baku to zobaczysz że wyszło więcej. Komputer przekłamuje spalanie.

Mam jeszcze pytanie do was jak wam wskazuje komputer ilość paliwa w baku, bo mi się nigdy nie zgadza to co zalałem z tym co wyświetla.

 

Pomiar robię tak:

tankuję na full, zczytuję z dystrybutora ilość paliwa i dzielę ją o wskazania licznika/ 100 (wyzerowany przy poprzednim tankowaniu full)

właściwie juz tak nie robię bo zawsze jest tak ze jak rezerwa mi sie zapala mam jakieś 840-880 na liczniku. Spalanie oscyluje w tym samym zakresie zazwyczaj... no chyba że trase łapie....

 

BC jest dobry bo sie nie nudzi w samochodzie, ale pomiary ma mało dokładne! Poza tym... nie mam BC :-)

Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ropa dorosla cenom rynkowym tak wysoko ze nieoplacalne staja sie auta z silnikiem diesla .

Faktem jest ze diesel bierze troche mniej na zurzyciu paliwa jak banzyna ale teraz juz sam mam metlik w glowie bo wlasnie chcialem kupic diesla a dodatek ,steuer,podetek drogowy,jest tutaj od diesla wysoki ,a wiec chyba lepiej wejsc na bezyne a spelanie to norma i zawsze trzeba liczyc sie z tym ze spalanie w BMW nie bedzie male .

Natomiast jesli chodzi o spalanie i uzytkowanie auta w Polsce to zawsze mam inny stosunek do jakosci paliwa.Porownoje to z proszkami np.(mam troche doswiadczenia w tym)np.Kazdy w Polsce chce nabic swe kieszenie do pelna i kupuje proszek do prania np.wizir,persil,ariel,ALE to nie jest ten sam proszek ktorym piore ja.Brak srodkow pachnacych, zapachowych ,zmniekczajacych itp, to samo oleje i paliwa sa tak !ROZCIECZANE!ze chyba auta w Polsce niewytrzymuja tego .Napewno duzo uzytkownikow BMW sie juz rozczarowalo na Polskich olejach a teraz przyszla kolej na paliwo .SUPER KRAJ GDZIE OSZUKA CIE BYLE ::::dopiszcie bo nie rymuje mi sie jakos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7-8 trasa , 10-12 miasto , w trasie raczej nie jestem oszczędny i nie jeżdżę na emeryta :mrgreen: BC zaniża średnie spalanie o 40% u mnie

mike nie zebym sie czepial ale ile w koncu ci pali? bo w jednym poscie piszesz trzy razy o spalaniu??

trasa 7-8max , miasto sam nie wiem , jeżdżę jedynie po 1-2km i postój , mieszkam w małym mieście , co do odpowiedzi marcusbmwto całkowicie się zgadzam , nie te paliwe , nei te czekolady mimo że to samo , niemiecki proszek do prania np Ariel to zupełnie inna bajka jak nasz Ariel , np zatankowałem na full w Norymberdze i do Krakowa dojechałem a to prawie 1000km jadąc 100-120km po trasie , u nas na naszym paliwie nie widzę takiej możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa zalezy od jazdy 5-7l/100km, miasto 6,5- 9l/100km tez zalezy od jazdy Wskazania dokladne +- 5%, sprawdazlem. :D, średni na baku 850km przy mieszanym na trasie(do 170km/h) max jaki zrobiłem na jednym to 1000km ale to juz na oparach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... np zatankowałem na full w Norymberdze i do Krakowa dojechałem a to prawie 1000km jadąc 100-120km po trasie , u nas na naszym paliwie nie widzę takiej możliwości

 

Pozwolę nie zgodzić się z Tobą. A mianowicie, trzy tygodnie temu wybrałem się z żoną odwiedzić naszą znajomą w Niemczech, a dokładnie to we Friedrichshafen (nad Jeziorem Bodeńskiem) - jakieś 880 km.

Tuż przed wyjazdem we Wrocławiu zatankowałem Shell V-power Diesel.

Dojechałem na miejsce a BC wskazywał jakieś 175 km do wyczerpania baku. Na miejscu zrobiłem ok.50 km i przed wyjazdem w drogę powrotną zatankowałem Diesla na niemieckiej stacji. Co się okazało, po przekroczeniu polskiej granicy zapaliła mi się rezerwa, a BC wskazywał 88 km. Zaznaczam, że cała trasa w obie strony pokonywana była w bardzo pobodnym stylu - tempomat i ustawione 160 km/h.

http://img155.imageshack.us/img155/5220/bkptouring350x100avatarzt8.gif

_________________

http://images.spritmonitor.de/239085_5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info Loocas widzę że już czas wystawić moją na Allegro bo diesel mi nie służy :mad2:

...bo depczesz za mocno :)

Masz auto po programie, jak wciskasz pedał w podłogę spali Ci więcej niż seria.

Delikatnie z pedałem, a but wtedy gdy jest konieczny, a spali Ci mniej niż seryjne 320dA... przynajmniej tak powinno być.

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info Loocas widzę że już czas wystawić moją na Allegro bo diesel mi nie służy :mad2:

 

Allegro to lipa, najlepsze efekty daje kartka na szybę.

 

Mam wrażenie, że dieslo maniacy to gieŁdowi leszcze zŁapania na akcje w ostatniej fazie hossy.

Coraz bardziej lubię swojego potwora... cisza, nuda, brak drgań,zapach benzyny i rury wydechowe takie dziwne pochromowane i poziome..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.