Skocz do zawartości

Smród :(


Sz530d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujący problem, jestem oczywiście po wymianie wszystkich filtrów itd. a po włączeniu nawiewiu bez klimy zaczyna mi coś smierdzieć jakąś wilgocią albo kurzem ;/ włącze klime smród znika ? co to może być i jak sie tego nie przyjemnego zapachu pozbyć ? Pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupic i uzywac preparat 2 razy w roku i tak zmieniac filtry. Niestety nie gwarantuje to sukcesu. Jesli nie pomaga to tylko dobry fachowiec, ktory porozbiera co sie da i wszystko wyczysci.

Zapach wilgoci jest po czesci normalny - po wylaczeniu klimy parownik uwalnia zamarznieta wilgoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki preparat stosujesz i czy dało się pozbyc tego uciążliwego smrodu. Ja też z nim walcze od jakiegos czasu. Przetestowałem juz wiele środków, (wydalem na nie ok 200 zl) łącznie. Wymieniałem również filtry przeciwpyłkowe. I nadal śmierdzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam:

http://moto.allegro.pl/item357188715_loctite_hygiene_spray_perfekcyjny_odgrzybiacz_klim.html

 

Sam tylko to stosuję. Kup dwie sztuki...

Jest tak, odpalasz silnik wyłączasz klimatyzację, włączasz obieg powietrza wewnętrzny (ważne żeby nie brał powietrza z zewnątrz) następnie otwierasz i włączasz wszystkie kanały nadmuchów, stawiasz sobie pojemnik na tunelu przy lewarku zmiany biegów, wciszkasz spray i zamykasz auto i tak niech sobie wszystko pracuje około 30 minut. Za trzy cztery dni czynność przeprowadź jeszcze raz i powinno być OK.

Ważne, dobrze wywietrz auto po każdym zabiegu, około 30 minut wietrzenia.

Powinno być OK.

Bardzo Mocne Wrażenia;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez walcze ze "smrodem" i nawet na gwarancji wymieniono mi parownik.

Pomoglo czesciowo tzn na wlaczonej klimie narazie nie smierdzi. tylko p zgaszeniu nadal pojawia sie bardzo nieciekawy zapach!

Odgrzybianie pomagalo na 2 dni.

Preparaty najlepiej uzyc profesjonalne. Co do uzycia sa rozne szkoly.

Obieg zamkniety i psikanie od wewnatrz - tak robi sie ultradzwiekami - slaba metoda.

najlepszy efekt osiaga sie po spryskaniu bezposrednio parownika.

Mozna probowac od srodka albo przez odplyw wody.

Najlepiej pojechac do speca i odzalowac pare zlotych i cieszyc sie efektem przez pol roku do roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze duzo kolegow ma z tym problem a myslałem ze tylko ja SMIERDZE :mrgreen: u mnie po uzyciu srodkow zapach znika ale to nie to co bym chciał :cry2: moze jak bede miał czas to wezme sie za czyszczenie reczne

czy ktos robił cos takiego ?????????

http://img.userbars.pl/98/19415.gif


Sprzedam lampa kombi e39 prawy tył , poduszki pow.dzrzwi przednich- pytania na pw lub gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wyczyścimy klime. Jak tylko dmuchawa będzie pracowac po wyłączeniu klimatyzacji i nastąpi obieg ciepłego powietrza to mamy hodowle grzyba na nowo więc jak włączymy klime to albo jeździjmy z nią aż do końca dnia by się mogła suszyć bez obiegu ciepłego powietrza w nocy albo gdy nie chcemy juz klimy to wyłączmy dmuchawe do zera wtedy też nie ma obiegu powietrza. Tak samo gdy klima pracowała przed zgaszeniem silnika to gdy wsiadamy np po jakimś krótkim czasie to nie czajmy sie z przekręcaniem kluczyka na kolejne stopnie (wtedy dmuchawa pracuje a klima jeszcze nie) tylko odpalamy bryke jednym szybkim ruchem. I żadngo wietrzenia klimatyzacji przed dojechaniem na miejsce :duh: Inaczej można ja czyscic w nieskończoność i zaraz znowu mamy kejze :norty:
Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze duzo kolegow ma z tym problem a myslałem ze tylko ja SMIERDZE :mrgreen: u mnie po uzyciu srodkow zapach znika ale to nie to co bym chciał :cry2: moze jak bede miał czas to wezme sie za czyszczenie reczne

czy ktos robił cos takiego ?????????

nie robiłem, ale wyczytałem, że to najskuteczniejsza, ale i najbardziej pracochłonna metoda. Podobno po takim czyszczeniu i dobrym traktowaniu klimy efekt znakomity. Muszę jednak przyznać, że u mnie środki w sprayu zdały egzamin. Nie pamiętam jak się nazywał, ale wpuszczało się go do kanałów po ściągnięciu filtrów czekało 10 minut i dmuchawa. Zrobiłem tak włączając na zmianę ciepłe i zimne powietrze i oczyszczałem do wyczerpania środka. Muszę powiedzieć, że całe lato 2007 jeździłem bez zapaszku a teraz znów się pojawił :wink: więc powtórzę zabieg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
widze ze duzo kolegow ma z tym problem a myslałem ze tylko ja SMIERDZE :mrgreen: u mnie po uzyciu srodkow zapach znika ale to nie to co bym chciał :cry2: moze jak bede miał czas to wezme sie za czyszczenie reczne

czy ktos robił cos takiego ?????????

nie robiłem, ale wyczytałem, że to najskuteczniejsza, ale i najbardziej pracochłonna metoda. Podobno po takim czyszczeniu i dobrym traktowaniu klimy efekt znakomity. Muszę jednak przyznać, że u mnie środki w sprayu zdały egzamin. Nie pamiętam jak się nazywał, ale wpuszczało się go do kanałów po ściągnięciu filtrów czekało 10 minut i dmuchawa. Zrobiłem tak włączając na zmianę ciepłe i zimne powietrze i oczyszczałem do wyczerpania środka. Muszę powiedzieć, że całe lato 2007 jeździłem bez zapaszku a teraz znów się pojawił :wink: więc powtórzę zabieg.

 

A widziałem w "serwisie" od klimy jak to robili denaturatem!!! :norty: :norty: :jawdrop: :jawdrop: .Zdjęli filtr i przy pracujęcej dmuchawie wtryskiwali mgłę pistoletem w kanały :shock: :shock:

 

A resztę można wypić.... :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Zapach wilgoci jest po czesci normalny - po wylaczeniu klimy parownik uwalnia zamarznieta wilgoc.

 

Nie tyle uwalnia zamarzniętą wilgoć, co skrapla tą wilgoć, która do kanałów dostaje się z powietrzem i po skropleniu może zalegać w zakamarkach. Stąd też jak sie włączy klimę, to powietrze jest suche i dzięki temu z włączoną klimą szybciej oczyszcza się zaparowane szyby.

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PostWysłany: Sro Maj 14, 2008 10:18 pm Temat postu:

Zdecydowanie polecam:

http://moto.allegro.pl/item357188715_loctite_hygiene_spray_perfekcyjny_odgrzybiacz_klim.html

 

Sam tylko to stosuję. Kup dwie sztuki...

Jest tak, odpalasz silnik wyłączasz klimatyzację, włączasz obieg powietrza wewnętrzny (ważne żeby nie brał powietrza z zewnątrz) następnie otwierasz i włączasz wszystkie kanały nadmuchów, stawiasz sobie pojemnik na tunelu przy lewarku zmiany biegów, wciszkasz spray i zamykasz auto i tak niech sobie wszystko pracuje około 30 minut. Za trzy cztery dni czynność przeprowadź jeszcze raz i powinno być OK.

Ważne, dobrze wywietrz auto po każdym zabiegu, około 30 minut wietrzenia.

Powinno być OK.

 

 

mam pytanie ktoredy on pobiera powietrze jesli właczony jest obieg wewnetrzny ???stawiasz sobie pojemnik na tunelu przy lewarku zmiany biegów, --- gdzie dokładnie mam wsadzic koncowke z pojemnika ???? zwykle demontowałem obudowy filtrow i tam pryskałem

http://img.userbars.pl/98/19415.gif


Sprzedam lampa kombi e39 prawy tył , poduszki pow.dzrzwi przednich- pytania na pw lub gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie pochwale, dzisiaj wykonałem operację , kupiłem preparat firmy Plak(miętowy) dostosowałem sie do załączonej instrukcji, mianowicie, wyjąłem filtry przeciwpyłkowe- zadozowałem preparat,włączyłem dmuchawe na 1min, założyłem filtry. Pożniej wykonałem w środku nast.czynności, w każdą kratkę wentylacyjną zadozowałem tego preparatu odczekałem 5-6 min i włączyłem dmuchawe na połowe mocy raz niska temp.raz wysoka...i teraz mam przyjemny mietowy zapaszek;] no ale nie smierdzi juz tak jak wczesniej ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też miałem ten sam problem i wymieniłem filtry i oddałem samochód do zaprzyjaźnionego warsztatu na nabicie i odgrzybienie klimy. Wzieli 100zł i po paru dniach smród znikł całkowicie a trwało to stopniowo. A klime raz na rok trzeba uzupełniać więc jak koledzy piszą że nie nabijają bo dobrze chłodzi to robią źle. Co roku gaz z klimy ucieka w jakimś stopniu i powinno sie uzupełniać brakujący czynnik zważywszy na to że do tego czynnika jest dodawany olej który smaruje cały układ więc nie może go być za mało...
Było E39 523i, E30 320i Coupe, E32 730iA, E34 540iA M-Pakiet, E34 525TDS touring X2, E38 750iA pakiet Alpina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bede musial jechac na przeglad klimy, smrod zniknal na 2 dni, pozniej znow klime wyl. bo zimno sie zrobilo i smrod powrocil...a powiedzcie mi jedno jak mam na wlotach ustawione na 3 kropki niebieskie i temp. na kilamatroniku 25 to dalej mam chlodne ,a jak juz przestawie na 1 lub 2 czerwone czyli cieple to leci cieple, mam wszystko wporzadku ?? myslalem ze bez wzgledu co mam ustawione na wlotach to klimatronikiem wszystko steruje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie pochwale, dzisiaj wykonałem operację , kupiłem preparat firmy Plak(miętowy) dostosowałem sie do załączonej instrukcji, mianowicie, wyjąłem filtry przeciwpyłkowe- zadozowałem preparat,włączyłem dmuchawe na 1min, założyłem filtry. Pożniej wykonałem w środku nast.czynności, w każdą kratkę wentylacyjną zadozowałem tego preparatu odczekałem 5-6 min i włączyłem dmuchawe na połowe mocy raz niska temp.raz wysoka...i teraz mam przyjemny mietowy zapaszek;] no ale nie smierdzi juz tak jak wczesniej ;)

Pozdrawiam.

 

O kant pupy potłuc ten środek.... Mi po dwóch tygodniach zaczeło znowu śmierdzieć. Robiłem wcześniej odgrzybianie w zakładzie, starczyło na 2 dni, poprawiłem już dwukrotnie, w tym PLAKiem i nic..

 

Jaki środek jest najlepszy ???

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ja tez chce zajac sie klima - jezdze od ponad roku autkiem i na razie nic z tym nie robilem - klima dziala ale chyba nie tak jak powinna, po wylaczeniu przez kilka minut czuc skarpetami :), pewnie tez malo jest srodka chlodzacego

 

dzwonilem do jednego zakladu bosha to mi powiedzieli ze za servis klimy [uzupelnienie] plus odgrzybianie treba bedzie zaplacic ok 250 pln w zaleznosci o ilosci plynu do uzupelnienia

 

jesli ktos moze polecic jakis dobry zaklad w szczecinie to z gory dziekuje za pomoc :cool2:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ze na przykładzie e34 (gdzie jest przekombinowany, wiecznie śmierdzący i parujący system nawiewu i klima) niemiaszki się nauczyły czegoś....

A widzę że w e39 to samo jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to coś pomoże, ale u mnie śmierdzenie przeszło. Nieraz zajedzie, ale to już nie to :twisted: Więc jeśli śmierdzi wam np po włączeniu zimnego nawiewu, ale bez włączonej klimy(najczęstszy przypadek) to w takim ustawieniu odgrzybiajcie. Spotkałem się też ze smrodkiem na ciepłym nawiewie, ale u mnie akurat pod tym względem jest idealnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wyczyścimy klime. Jak tylko dmuchawa będzie pracowac po wyłączeniu klimatyzacji i nastąpi obieg ciepłego powietrza to mamy hodowle grzyba na nowo więc jak włączymy klime to albo jeździjmy z nią aż do końca dnia by się mogła suszyć bez obiegu ciepłego powietrza w nocy albo gdy nie chcemy juz klimy to wyłączmy dmuchawe do zera wtedy też nie ma obiegu powietrza. Tak samo gdy klima pracowała przed zgaszeniem silnika to gdy wsiadamy np po jakimś krótkim czasie to nie czajmy sie z przekręcaniem kluczyka na kolejne stopnie (wtedy dmuchawa pracuje a klima jeszcze nie) tylko odpalamy bryke jednym szybkim ruchem. I żadngo wietrzenia klimatyzacji przed dojechaniem na miejsce :duh: Inaczej można ja czyscic w nieskończoność i zaraz znowu mamy kejze :norty:

Tu się niestety nie zgodzę. Właśnie specjaliści od klim zalecają po wyłączeniu klimy przewietrzyć [osuszyć] powietrzem - lub wyłączać ją 10min przed planowanym zakończeniem jazdy bo inaczej po zatrzymaniu "szron" się topi powstaje wilgoć i grzyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.