Skocz do zawartości

wartośc 730i e38


sebor

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy nawet pobieżna analiza ofert na allegro/otomoto by zorientowac sie, ze a) ofert jest coraz wiecej, b) min w min-max systematycznie sie obniza. Niewatpliwe rosnie presja cenowa na sprzedajacych. Nie ma sie co obrazac na rynek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Dopóki nie będziesz miał czegoś w zamian to nie wyzbywaj się

 

bo może się okazać , że sprzedasz a potem na szybko kupisz coś na co po 6 mieś nie będziesz mógł patrzeć

 

Pozdro

Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam tyle kasy zeby kupic następną jak tej jeszcze nie sprzedałem

 

wystawilem ją dzisiaj, może znajdzie się ktoś normalny który patrzy na stan a nie na cenę

 

dałem też ogłoszenie w dziale giełda

 

pozdrawiam

........srebrne beem wjeżdża na teren........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jak sprzedawałem Mondeo tdci, kupiuony w Polsce, serwisowany, to dostałem za niego dobre piniądze a sprzedawałem tydzień.

Brat sprzedaje teraz Nissana 200sx, tu jest podobnie jak w przepadku E38 - potrzeba amatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a jeszcze jedna rzecz mi przyszla do głowy

 

skoro tak czekam na tego zbawiciela który ma kupic odemnie auto i bede wystawial je przez pół roku to w końcu trafi się ktoś w dziale " co sądzicie o tym aucie z ogłoszenia" napisze co sądzicie o pewnym pięknym e38 i posypie sie seria odpowiedzi odpuśc sobie koles wystawia ją już pół roku więc cos jest nie tak

 

co Wy na to :D

........srebrne beem wjeżdża na teren........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym nie wygrasz... Ale spójrz na to z innej strony, tam zawsze się ktoś znajdzie kto powie, że masz samochód po dzwonie, albo strasznie wymęczone. Oni takie rzeczy potrafią ze zdjęć wywróżyć, że aż głowa mała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Temat z maja. Juz wowczas nosilem sie z mysla sprzedazy mojego e38. Meczyl mnie ten zalew informacji o ekonomice i wysokim bezpieczenstwie wspolczesnych aut. Ojciec oddal mi swojego Focusa 2004, wiec zapadla ostateczna decyzja o sprzedazy BMW. Wystawilem na allegro w zeszly weekend. Niska cena, opis jak na spowiedzi. Duzo osob dzwoniacych, prawie sami gawedziarze. W srode pojawil sie konkretny klient, zainteresowany, z gotowka, malo marudny, ale z mocna presja na jeszcze nizsza cene. No i oddalem za grosze (11 tysiecy plus rezygnacja z mojej polisy OC/AC = 12tys+) w mysl starego prawidla handlowego "szybko znaczy tanio". Reasumujac, wydaje sie ze ciagle jest zainteresowanie tym modelem i dosc latwo sprzedac samochod jesli cena jest bardzo atrakcyjna.

Zegnam sie wiec :cry2: , mam nadzieje ze kiedys bedzie mi dane wrocic do ukochanej marki, dziekuje za wszyskie porady i mam nadzieje, ze sam nie raz pomoglem. Swietne forum! :clap: Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z maja. Juz wowczas nosilem sie z mysla sprzedazy mojego e38. Meczyl mnie ten zalew informacji o ekonomice i wysokim bezpieczenstwie wspolczesnych aut. Ojciec oddal mi swojego Focusa 2004, wiec zapadla ostateczna decyzja o sprzedazy BMW. No i oddalem za grosze (11 tysiecy plus rezygnacja z mojej polisy OC/AC = 12tys+)

I to jest smutna prawda o wartości naszych autek! :( . Gdy jakiś czas temu próbowałem sprzedać moją 740stkę E32, to sytuacja wyglądała podobnie; albo przyjeżdżało jakieś bydło, albo ABSy z takimi łańcuchami na szyjach, których krowa by się nie powstydziła.

I dlatego nie sprzedałem. Autkiem zaczęła jeździć żona i jest w nim coraz bardziej zakochana :D

A Tobie życzę zadowolenia z Focusa, chociaż jestem pewien, że nie minie wiele czasu, a zatęsknisz za swoją beemką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem ten temat juz wtedy gdy była dyskusja na temat Twojej beci, byłem przekonany ze znajdzie sie nabywca ktor da Ci satysfakcjonujaca kwote. Szkoda ze tak szybko go sie pozbyłes, rozumiem z drugiej strony presja "otoczenia" i w koncu mozna sie złamac. Ale po fotkach mysle ze oddałes komus bardzo dobre auto za symboliczna cene. Ale coz czlowiek uczy sie na bledach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem ten temat juz wtedy gdy była dyskusja na temat Twojej beci, byłem przekonany ze znajdzie sie nabywca ktor da Ci satysfakcjonujaca kwote. Szkoda ze tak szybko go sie pozbyłes, rozumiem z drugiej strony presja "otoczenia" i w koncu mozna sie złamac. Ale po fotkach mysle ze oddałes komus bardzo dobre auto za symboliczna cene. Ale coz czlowiek uczy sie na bledach

 

przy dziesiejszych stawkach opłat granicznych sprzedaz e38 w ładnym stanie za poniezej 18 k (za mały silnik) to GRZECH.Nie kupisz autka w niemczech godnego ponizej 5 k eur a teraz dolicz opłaty itd.Ładna e38 przed liftem ok 25 k po lifcie 35 i to są realne ceny.A wszystko inne za 11 ,12 ,13 k to szroty którymi nie warto sie interesowac.Sa oczywiscie wyjątki,perełki itd ale tood razu idzie na pniu kupione przez handlarzy.Za 11 lub 12 k nawet ładnego w124 nie kupisz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za swoja e38 z 94r. ze skora elektrycznymi fotelami pompowanymi łamanymi z pamięciami książka serwisowa kola 18" oryginalne BMW i klimatyzacja automatyczna dwustrefowa zawieszenie idealne jak bylem na przeglądzie i dałem za nią 16tys + opląty czyli wyjdzie około 19tys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za swoja e38 z 94r. ze skora elektrycznymi fotelami pompowanymi łamanymi z pamięciami książka serwisowa kola 18" oryginalne BMW i klimatyzacja automatyczna dwustrefowa zawieszenie idealne jak bylem na przeglądzie i dałem za nią 16tys + opląty czyli wyjdzie około 19tys

Witajcie

tak się przygladam tej dyskusji. I powiem że jestem zainteresowany E38 właśnie do mni9ej więcej takiej kwoty jaką su222 pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swoją e38 2.8i z 98r w bardzo dobrym stanie, bezpośrednio od właściciela Niemca (bez pośrednictwa autohausu) za 5200 euro. Kupowałem w sierpniu 2008, a euro było wtedy po 3.20zł. Model z kwietnia 98r czyli jeden z ostatnich przed liftem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam na forum z sentymentu.

 

Exec. Faktycznie Ford Focus trudno porównywać do limuzyny klasy e38 (nawet jak jest prawie pelnoletnia). Niemiłosiernie dokucza mi brak automatu i zmawianie zdrowasiek przy wyprzedzaniu. No ale są i zalety - przede wszystkim ekonomiczne oraz zabawna podgrzewana szyba przednia.

 

Roberzpoznania. To jest tok myślenia krytyczny dla importerów/handlowców którzy musza uwzględnić bieżące kursy walut aby nie stracić kapitału obrotowego. Jako sprzedawca indywidualny a w szczególności gdy pod blokiem stał już nowy samochód – utrzymanie relatywnie wysokiej ceny sprzedaży nie było kluczowe. Jeśli samochód sprzedał się w ciągu 5 dni to znaczy, ze cena była atrakcyjna (no albo wyjątkowy łut szczęścia). Nabywca odesłał mi rzeczy, które zawieruszyły się w środku czyli jeszcze mnie nie przeklina.

 

Na marginesie, pchor_1 czy su222 – to jest absolutnie nie do was – strasznie mnie bawi ta tautologia – nie ma bowiem Polaka który nie kupił auta w stanie idealnym…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie, pchor_1 czy su222 – to jest absolutnie nie do was – strasznie mnie bawi ta tautologia – nie ma bowiem Polaka który nie kupił auta w stanie idealnym…

 

bo usterki zazwyczaj wychodzą dopiero kilka dni po zakupie :)

 

Trochę nie rozumiem tej przesiadki... Ile Ty km rocznie robisz?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie, pchor_1 czy su222 – to jest absolutnie nie do was – strasznie mnie bawi ta tautologia – nie ma bowiem Polaka który nie kupił auta w stanie idealnym…

 

Nie mówiłem, że kupiłem w idealnym stanie. 10 letnie auto w idealnym stanie to chyba tylko w erze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.