Skocz do zawartości

[E46] Zmiana przełącznika kierunkowskazów na przeł. do BC


u95

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukaj w dziale Diagnoza w temacie Diagnoza - szukam/oferuję. Pomógłbym Ci, ale nie wiem, kiedy będę w Czewie, bo czasem bywam...

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Tez chce sie zabrac za wymiane manetki na taka ze sterowaniem BC...nasuwa mi sie pytanie moze dla wielu smieszne:) ale czy kiera ma jakies bolce, czy mozna ja krzywo zalozyc?? Jak mialem e36 to bylo trzeba na czuja zakladac i patrzec czy sie dobrze osadzilo:) czy w e46 jest tak samo czy nie da sie krzywo zalozyc??

Czy to moze te dwa co widac na fotkach??

chiptuning, diagnostyka

506 072 789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownica ma zaznaczone jak ją zalozyc :) nie da sie krzywo zalozyc nie boj sie nic. Na frezie jest takie puste miejsce a na kierownicy jest strzalka chyba z tego co kojarze :)

 

jeszcze jakby ktos mial uszkodzona manetke BC to jest ona w pelni rozbieralna cała, mozna wyjac przycisk caly i polozyc nowe kable zeby sie nie łamały ze starosci :P

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do poliftowej e46 ktora manetka wchodzi, taka zespolona: http://allegro.pl/bmw-e46-98-05r-manetki-przelacznik-zespolony-b-c-i1797147716.html

czy pojedyncza: http://allegro.pl/manetka-przelacznik-bc-bmw-e46-i1793366493.html

Czy jaka jest kierownica ma znaczenie? Pytanie z pobliza tematu: czy jesli mam kiere zwykla, bez niczego i bede chcial zalozyc np. multifunkcje to czy tam juz sa przygotowane kable na takie cos czy [BAD] zbita? Moze podpowiedza ci co juz sciagali do manetki BC...? Dzieki i pozdrawiam.

Ja nie cham, czytam Chopina, Sienkiewicza gram!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy co taniej znajdziesz :D manetki sa wszedzie te same dokladnie, to co pokazujesz w pierwszym linku to tasma kierownicy. Obie manetki sa wpinane na zatrzaski w ta tasme kierownicy okragla :) wiec kupuj to co znajdziesz tansze ale raczej tansza bedzie sama manetka niz z takim zestawem
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Witam. U mnie po aktywacji przez P.A Soft komputer nie pokazuje spalania chwilowego. Czy wymaga to dodatkowej aktywacji? Temp. Średnie. Zasięg z duuuużym blędem. Śr. prędkosc pokazuje. Brak chwilowego. Jakas podpowiedz. Dodam ze nie działa mi ekonomizer. Wiem ze licznik był krecony. Ma to jakies znaczenia? Dzieki za podpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz do czego służy ekonomizer ? taka wskazówka pod obrotomierzem ? no to właśnie do tego :) pokazuje spalanie chwilowe (oczywiście w przyblizeniu i nie jest super dokładne bo można jechać 140 i ekonomizer pokazuje spalanie np. 4l a w rzeczywistości pewnie jest więcej ale o ile to zalezy od silnika)
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj zrobiłem przekładkę manetki, [ e46 320d z climatronikiem ] wymiana okazała się banalna cały zabieg zajął jakieś 20minut, z tego co patrzyłem to mam 4 kable więc wszystko powinno ładnie działać, czekam teraz do niedzieli na zmianę softu. Dzięki wielkie dla U95 za super temat.

 

. . . jeszcze tylko kierownica.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zrobiłem tak jak wyżej na foto,WSZYSTKO DZIAŁA ! . Rzeczywiście potrzebne są we wtyczce 4 przewody i czujnik temperatury w nadkolu,u mnie to było więc nie było problemu.Koszt to: manetka 50zł.(używka Allegro),aktywacja 150zł.(nie w ASO !) = 200zl. Klawy bajer za nie dużą kasę.Teraz jestem na etapie zmiany klimy manualnej na klimatronika .Dla zainteresowanych powiem,że okablowanie z manuala do automatu jest takie same (po podłączeniu panel klimatronika działa). Jest tylko kwestia zamiany nagrzewnicy.Koszt to:panel 50zł.(używka Allegro),nagrzewnica 100zł.(używka Allegro)robocizna 200zł. = 350zł.Myślę,że warto zainwestować te 350zł.dla poprawy wyglądu wnętrza bryki.Jeszcze co do aktywacji kompa to w ASO Wrocław powiedzieli mi,że owszem manetkę mają za 460zł.ale aktywacji nie da się zrobić-HE! HE! Z zamianą klimy manual na klimatronik było tak samo jak i z zamianą kierownicy zwykłej na multi !!! To wszystko jest do zrobienia ! a w tym ASO to chyba umieją tylko SPRZEDAWAĆ części i samochody !

pozdrawiam Doktor

Edytowane przez doktor62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych powiem,że okablowanie z manuala do automatu jest takie same (po podłączeniu panel klimatronika działa)

Nawet nie wiesz, jak bardzo się mylisz. Już nie jeden tak twierdził. Przetestuj WSZYSTKIE opcje panelu i sam się przekonasz. Chyba nie sądzisz, że kupując nowe auto salonowe ktokolwiek dopłącałby grubą kasę za klimę automatyczną, gdyby to samo mógł uzyskać przekłądając panel za kilka groszy z allegro?

Tu widać, co jeszcze musisz wymienić, żeby wszystko działało (kilka małych szczególików):

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=139469

Edytowane przez zielo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, potrzebne są 4 kable we wtyczce. Ja również miałem tylko 3, dołożyłem czwarty od manetki do licznika (wg instrukcji z linku powyżej) i całość działa znakomicie.

Zgadza się,4 przewody i czujnik temperatury w nadkolu,koszt:manetka 50,soft 150 ( nie w ASO !!!)=200zł.I WSZYSTKO DZIAŁA !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosiłem się do twojego twierdzenia o klimie. Edytowałem post powyżej, żebyś zrozumiał, że chodzi mi o klimę, a nie BC.

 

Aaa, 150 za kodowanie - straszna drożyzna. U mnie miałbyś to za free :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosiłem się do twojego twierdzenia o klimie. Edytowałem post powyżej, żebyś zrozumiał, że chodzi mi o klimę, a nie BC.

 

Aaa, 150 za kodowanie - straszna drożyzna. U mnie miałbyś to za free :cool2:

Tak,tak jasne,co do klimy to masz rację jeśli chodzi o działanie funkcji nawiewu(to jest temat znany). Pisząc o tym ,że po podłączeniu panela od klimatronika wszystko działa miałem na myśli okablowanie i to ,że panel jako sam w sobie działa a co do funkcji nawiewu to trzeba właśnie wymienić nagrzewnicę. Przeanalizowałem Twój link i jeśli chodzi o dodatkowe części to te części są nowe co powoduję tak wysoki koszt podany w linku,Ty również się tym zasugerowałeś zwracając mi uwagę do mojego postu.Zamianę manualnej na klimatronika ma mi zrobić mechanik który ma warsztat i prowadzi sprzedaż części do BMW,to on podłączył do mojego okablowania panel od klimatronika i było jak napisałem wyżej - szwankowały funkcje nawiewu a wszystkie przyciski jak i wyświetlacz działały. Powiedział,że trzeba wymienić nagrzewnicę i wszystko będzie działało a że potrzebne są jeszcze jakieś części czy okablowanie to on chyba o tym wie i traktuje to, jak i ja jako osprzęt do przeróbki klimy, nic nie wspominał o dodatkowych częściach czy kosztach.Dodam,że części mają być używki z 2003r.a moja jest z 2002r.Twój link potwierdza to co napisałem wcześniej,że wszystko da się zrobić.Mimo wszystko dziękuję za link,jestem bardziej w temacie choć tragicznie to wygląda na fotach ale efekt końcowy jest jak najbardziej pozytywny !

Po wymianie napiszę o "wrażeniach"

pozdrawiam Doktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy dbrze zrozumialem... Ten 4 kabelek jest od termometru zewnetrznego i jesli mamy termometr to kabelek jest na 100% czy też niekoniecznie ?

No nie jest to konieczne, najlepiej wejdz w inpa w modół silnika i pogrzeb tam bedziesz miał podana temp zewnetrzą gdzieś tam jest napewno bo ostatnio widzialem, a jak nie masz fejsu to spr. manualnie pod zderzakiem bodajrze czy za juz nie pamietam, czytalem gdziec na forum ze auta a climatronik automatycznym miały wszystkie termometr zewnetrzny

W przednim prawym nadkolu jest czujnik temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w lewym :cool2:

Ten w prawym jest od czegoś innego.

Witaj Koleżko "zielo".Co do klimy to właśnie wróciłem od mechanika,Twój link zrobił mi trochę mętliku w głowie ale już jestem w temacie.Zgadza się co napisałeś,że trzeba dodać trochę części do nagrzewnicy ale w Twoim linku(nie wiem czy zauważyłeś ?)nie ma mowy o wymianie nagrzewnicy ! Dotyczy on zamontowania zestawu do przerobienia manuala na auto i rzeczywiście taki zestaw jest dostępny w ASO za ok.950zl.(dzwoniłem do ASO Wrocław).Ktoś w poście napisał,że lepiej wymienić używaną kompletną nagrzewnicę,i właśnie z tym byłem u mechanika - czy wymieni samą nagrzewnicę(co nic oczywiście by nie zmieniło)czy nagrzewnicę kompletną(pokazałem wydruki z Twojego linku). Otóż jest jak pisałem wcześniej,panel 50zł.kompletna nagrzewnica z okablowaniem i wszystkimi pierdołami 100zł.robocizna 200zł = 350zł.A w Twoim linku kolegę kosztowało to.....chyba 1300zł.(same części bo robił sam).Wiem ,wiem zaraz powiesz,że ....ale ma nówkę a nie używkę...na co ja powiem,że....no cóż mieć prawie klocka w kieszeni a nie mieć to też sztuka, a jeżeli chodzi o awaryjność to i nówka może zawieść.Jestem wstępnie umówiony na wymianę w poniedziałek,jak będzie gotowa to napiszę jak chodzi klima.

pozdrawiam Doktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.