Skocz do zawartości

[E46] Zmiana przełącznika kierunkowskazów na przeł. do BC


u95

Rekomendowane odpowiedzi

Zapytaj kogoś z forum. Poszukaj w tym temacie:

 

viewtopic.php?f=48&t=110554

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Albo DISem. Osobiście NCSem nie próbowałem, ale ktoryś z chłopaków pisał, że nie chciało zatrybić.

disa nie mam zainstalowanego....mam inpe a wraz z nią NCS....wiem tez że idzie to zrobić....potrzebuje info krok po kroku jak to zrobic w NCS !?? Pozdro i czekam na znawców tematu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Albo DISem. Osobiście NCSem nie próbowałem, ale ktoryś z chłopaków pisał, że nie chciało zatrybić.

disa nie mam zainstalowanego....mam inpe a wraz z nią NCS....wiem tez że idzie to zrobić....potrzebuje info krok po kroku jak to zrobic w NCS !?? Pozdro i czekam na znawców tematu..

 

 

to sie nie doczekasz bo zrobisz to tylko disem niczym innym tez to przerabiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Tylko porządne torxy, najlepiej przedlużane. Trochę się poduch naodkręcałem i z przedłużoną końcówką ta czynność to bajka. A wiem, że zwykłym bitem może przyprawić o nienawiść do wszelich śrubek :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko porządne torxy, najlepiej przedlużane. Trochę się poduch naodkręcałem i z przedłużoną końcówką ta czynność to bajka. A wiem, że zwykłym bitem może przyprawić o nienawiść do wszelich śrubek :wink:

 

dokladnie jakis torx stanleya i przedluzka i nie ma bata odkrecisz kazda srubke :D

http://www.tapicerki.carsdream.com/images_page/logo.jpg

http://www.tapicerki.carsdream.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko porządne torxy, najlepiej przedlużane. Trochę się poduch naodkręcałem i z przedłużoną końcówką ta czynność to bajka. A wiem, że zwykłym bitem może przyprawić o nienawiść do wszelich śrubek :wink:

 

dokladnie jakis torx stanleya i przedluzka i nie ma bata odkrecisz kazda srubke :D

 

ma ktos jakies inne propozycje?Kazde uzycie sily powoduje coraz wiecej zniszczen na srubie.niedlugo bedzie okragla.Nie ma jakiegos awaryjnego sposobu odkrecenia?To ma byc niemiecka technologia?pfff :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego tu oczekiwać, śrubka jest śrubka, nawet niemiecką da się zjechać. Na tak niewygodnie umiejscowione torxy, jak te w kierownicy, pomogą tylko dobre końcowki. Inaczej to już wiesz, bo sam przerobiłeś temat. Swego czasu napotkałem tak zjechaną śrubkę, że pomogło tylko wbicie młotkiem (oczywiście z wyczuciem) płaskiego dość ostrego śrubokręta. Metoda hardcore, ale i tak w akcie desperacji chcieliśmy jedynie zdjąć kierownicę, bez względu na uszkodzenia jej lub poduszki. Niemniej udało się bez strat.

 

Aha, jakbyś się trochę wysilił i uzupełnił profil, żebyśmy wiedzieli skąd jesteś, to może ktoś z okolicy by pomógł. Niektórzy z nas dysponują dobrym sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Właśnie przed chwilą dzwoniłem do firmy Auto-Chip ul. Przedmiejska Wrocław.

Zapytałem się czy jest możliwość, wymiany zwykłego przełącznika na ten z BC w BMW e46 i powiedział , że tak jeśli posiadam dis, bios, biosownik (jakoś tak nie pamiętam dokładnie jak to nazwał). W każdym bądź razie zabił mi ćwieka, nie wiem czy coś takiego mam. Myślałem, że każde BMW ma możliwość wgrania softu i wymiany przełącznika.

 

W każdym bądź razie na postoju mogę sprawdzać spalanie, zasięg itp. za pomoc odpowiedniego naciskania guzików koło zegarów, czy jeśli coś takiego mogę sprawdzić na postoju to czy na pewno mam BOARD COMPUTER i wystarczy wymienić manetkę i wgrać soft ?

 

P.S Może ktoś zna jakiś tani zakład we Wrocławiu gdzie mogę ewentualnie wymienić manetkę i wgrać soft, bo auto-chip jest trochę drogi.

 

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, pytasz warsztaty, czy jest możliwość dołożenia BC? Przecież tu w tym wątku pokazano jak to zrobić, więc chyba jasne jest, że jest taka możliwość.

Jakbyś miał DISa, to nie potrzebujesz mądrego warsztatu, żeby to zrobić. To tak samo, jakbyś poszedł do piekarni zapytać o zakup chleba, a piekarz by odpowiedział, że owszem, można upiec dla Ciebie ten chleb, ale pod warunkiem, że dysponujesz przepisem, surowcami i piecem. Dziwne podejście Auto-Chipa, chyba, ze coś pomieszałeś.

Przeczytaj cały wątek i wtedy pytaj śmiało, bo w tej chwili nie bardzo wiadomo, co Ci radzić. Jak dla mnie, to manetkę i ew. czujnik temp. zewn. dołożysz sam i tylko później kwestia kodowania, pewnie za free, jeśli ktoś z forum dysponuje kompem w Twojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Korzystając z porady u95 zamieniłem przełacznik kierunkowskazów na taki z BC. Dzięki precyzyjnemu opisowi i fotkom było to bardzo proste. Jeszcze raz Wielkie dzięki u95!!! Z "czwartym kabelkiem" nie było kłopotu bo był już zainstalowany "fabrycznie" a wgranie softu poszło też sprawnie. Ważne kto to robi. Ja wgrywałem w Aseko w Warszawie na ul. Mińskiej 38a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.