Skocz do zawartości

Czy ktoś zagazował E60 lub E61?


storm

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zagazował E60 lub E61 525i ? Jak coś interesuje mnie jakiej firmy założył i jak się sprawuje zagazowana itp. im więcej tym lepiej bo muszę się 100% przekonać do zagazowania ekonomia to nie wszystko. Ewentualnie czy ktoś może polecić dobrego gazownika w Krakowie ? Wiem że ma być sekwencja i to najmniej IV generacji. Trochę mi szkoda mojej potraktować gazem - Bejca musi mieć charakter - tylko ta ekonomia….
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

sa zagazowane tylko mało kto Ci napisze ze to zrobił :twisted: ale jak załozysz sekw u kogos kto sie zna bedzie chodzic spoko

Jak chcesz tak bardzo oszczedzać kupując E60 to proponuje założyc zwykła instalke na śrube a korek do tankowania podwiesić pod tylny zderzak tak jak w starych polonezach :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbraja mnie kiedy, ktos krytykuje czyjes pomysły. Kolega pyta i oczekuje konkretnych odpowiedzi a nie tekstów typu: "kupiłeś e60 i nie stac cie nie benzyne?". Więc koledzy porponuję nie ironizować, jesli ktoś ma coś do powiedzenia na ten temat to niech się wypowie, lub napisze do kolegi na priv. W tej chwili instalacje gazowe są na tak wysokim poziomie zaawansowania, że to juz nie to co kiedyś. Wczoraj widziałem jakiegoś Chryslera z 2007r. górna półka, nie pamioetam jaki model bo mi tylko kopara opadla i koles tankował LPG :) każdy robi to co chce, jesli załozy dobra instalkę u fachowców to będzie to chodzić bezawaryjnie chyba nie :) swoja droga uwazam ze tylko do "M5 "nie wypadałoby" wstawiac gazu :8) do autora postu: czemu zakladasz gaz? przeciez te silniki w najnowszych BMw ponoc pala naprawde mało :) i to nie tylko katalogowe brednie, koledzy wypowiadala sie ze spalanie jest naprawde niewielkie, nawet w 3.0 litrowych beznynkach i wiekszych, to juz nowa technologia?? Czyzby to mity :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z tego co sie orientuje E60 3.0 dopiero po lifcie pali stosunkowo "malo", przed liftem jest bez rewelacji - wiedze na temat spalania 3.0i mam z pierwszej reki, jednak chodzi o e46 touring, ponizej 15l / 100 km w ruchu mieszanym nie schodzi (bez szalenstwa)

 

swoja droga, posty bez sensu krytykujace pomysl zalozenia gazu swiadcza tylko o stanie mentalnym autora

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbraja mnie kiedy, ktos krytykuje czyjes pomysły. Kolega pyta i oczekuje konkretnych odpowiedzi a nie tekstów typu: "kupiłeś e60 i nie stac cie nie benzyne?". Więc koledzy porponuję nie ironizować, jesli ktoś ma coś do powiedzenia na ten temat to niech się wypowie, lub napisze do kolegi na priv. W tej chwili instalacje gazowe są na tak wysokim poziomie zaawansowania, że to juz nie to co kiedyś. Wczoraj widziałem jakiegoś Chryslera z 2007r. górna półka, nie pamioetam jaki model bo mi tylko kopara opadla i koles tankował LPG :) każdy robi to co chce, jesli załozy dobra instalkę u fachowców to będzie to chodzić bezawaryjnie chyba nie :) swoja droga uwazam ze tylko do "M5 "nie wypadałoby" wstawiac gazu :8) do autora postu: czemu zakladasz gaz? przeciez te silniki w najnowszych BMw ponoc pala naprawde mało :) i to nie tylko katalogowe brednie, koledzy wypowiadala sie ze spalanie jest naprawde niewielkie, nawet w 3.0 litrowych beznynkach i wiekszych, to juz nowa technologia?? Czyzby to mity :)

 

OT : Święte słowa !! "Kupiłeś E60 i nie stać Cię na benzynę" jest przejawem zazdrości :)....

 

Był "temat" o zagazowaniu E60 w taxi. Spróbuję go znalezc i podesłać Ci na priv, chyba ,że znajdziesz go wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Nie wiem jak w E60, ale znajomy ma w A6 2003 wtrysk gazu w fazie ciekłej i zero problemów, ale instalacja z górnej półki.

 

Jeśli masz M54, to myślę, że technologicznie, jest to podobnie (bardziej lub mniej) zaawansowany silnik jak w tym A6.

 

Uważam, że jeśli założysz instalację odpowiednio zaawansowaną do posiadanego silnika u kogoś, kto się na tym zna to problemów być nie powinno.

 

Myślę, że najgorsze co możesz zrobić, to próbować zbytnio oszczędzić na instalacji.

 

/Andrzej

"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane" - JKM

!!! ZOBACZ MOJE AUKCJE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teksty jak kiedys gdy telefony komorkowe sie pojawialy i kto jechal w autobusie i dzwnil. .... wtedy dobiegaly szepty , stac go na komorke a jezdzi autobusem ... (tylko ze komorka kosztowala tyle co 30 letni samochod, tak wiec co to za teksty )

Mam znajomego ktory jest calkiem dobrze przy kasie, kupil auto terenowe za 200 tys w salonie i wstawil do niego gaz. Zalozenie jest takie aby oszczedzac, bo po co placic dla rafinerii skoro mozna jezdzic taniej ?

to tak samo jakby krytykowac uzytkownikow diesla ze jezdza na tanszym paliwie ..... tylko tu by nie przeszlo bo zbyt duzo ich jest.

Gdyby kazda firma samochodowa produkowala auta z instalacja gazowa ktore byly drozdze od diesla to wtedy moze sytuacja zrobilaby sie normalna jesli chodzi o zagazowane auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagazować da się wszystko!

Miałem 528 '99 w gazie pełna sek.

Pali 5% więcej, jeździ tak samo (wtrysk na 35 msek),a koszty jazdy mniejsze o połowę i nie uważam by była to pomyłka a jedynie spryt.

Pozdrawiam! :hand:

P.S. E60, najlepiej zbiornik holland 78L w koło zapasowe. Instalacja mokrego gazu, bez parownika i ingerencji w obieg chłodzenia, razem koszt ok. 9 kafli.

Korek wbrew przepisom w środku i nie ma obciachu a zasięg szybkiej jazdy to lekko ponad 1000 km. W europie jest kilkanaście tysięcy stacji LPG, "ALE OBCIACHOWCY!" - idiotyczne podejście do sprawy.

Pozdro! :hand:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładanie gazu do E60 jest szaleństwem

 

Brando,

 

Prawda jest taka, że samochód, nawet E60, ma swego właściciela, który ma prawo zrobić z autem co mu się tylko podoba choćby to było największym szaleństwem. Jeden będzie dmuchać i chuchać, inny zajeździ na śmierć, a inny zrobi z auta królika doświadczalnego, itp.

 

Znajomy kupił 528 i paliła mu 8-9l/100 na trasie a silnik chodził idealnie, przekonywałem go, żeby może nie gazować, bo szkoda silnik rozdziewiczać, spalanie wzrośnie, dodatkowe koszty instalacji i na pewno wzrośnie spalanie.

Tłukł się z tym, ale zagazował auto, pali mu teraz 11-13 gazu na trasie i jest bardzo szczęśliwym posiadaczem BMW.

 

Co chcę powiedzieć, to że jeśli ktoś chce wstawić gaz i będzie miał przez to lepsze samopoczucie i większą radość z jazdy, to baardzo ciężko go od tego odwieść. Dlatego jeśli ktoś się zna to dobrze przedstawić za i przeciw, aby kolega mógł podjąć własną decyzję w oparciu o jak najlepszą wiedzę.

 

Do tego właśnie przecież to forum powstało.

 

Storm,

Myślę, że jeśli nie przeszkadzają Ci wszystkie wady LPG: wymiany filtrów, świec, ubytek miejsca w bagażniku, itd. to gazuj, ale do twego auta warto by wstawić coś lepszego niż sekwencja IV generacji.

 

/Andrzej

"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane" - JKM

!!! ZOBACZ MOJE AUKCJE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna firma robiaca wtrysk gazu cieklego bylo do tej pory Vialle, koszt instalacji ogromny ale znakomite parametry.

Ponizej kody silnikow, do ktorych Vialle jest zaadaptowana:

http://kosmetyczki.net/tomek/bmw-vialle.jpg

Lista silnikow wszytkich marek do ktorych jest Vialle

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zakładanie gazu do BMW to profanacja i zdania nie zmienie.Jak cie nie stać jezdzic BMW to kup sobie DACIE LOGAN :!:

 

cały post mówi się zeby nie komentować co kto chce zrobic ze swoim autem, a ty jednak musisz !! :nienie:

BMW - (B)undi (M)ogą (W)szystko

____________________________________

http://images28.fotosik.pl/149/a02ba562ebf79f25.png


http://www.bmw-wloclawek.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zakładanie gazu

O bosz... o bosz...

A co Cie interesuje, co kto robi ze swoja wlasnoscia. Jak bedzie chcial, to niech benzyne na wodor przerobie - jego sprawa.

Profanacja a co to jest?

 

Jak cie nie stać jezdzic BMW to kup sobie DACIE LOGAN :!:

Za rownowarotsc E34 i niektorych egz. E39 to Logana bys nie kupil!!!

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio pan "brando5" skrytykowal e34 520 piszac: "520 omijaj szerokim łukiem" a dzis krytykuje gaz w bmw :nienie: . kazdy kupuje i robi to na co ma ochote. jezeli ty nie masz w swoim bmw gazu wiec nie masz nic do doradzenia "storm-owi". ja posiadam wlasnie 520 i na dodatek z gazem i sie bardzo ciesze a twoje wypowiedzi mnie tylko draznia :mad2:. jezeli chodzi o sekwencje i jej dobre zamontowanie to jestem zaa :cool2: . pozdr

e34 520i '90 M50B20; 2006-2007

e34 520i '94 M50B20; 2007-2009

e46 320d '02 M47N; 2009-2015

e91 318d '09 N47; 2015-....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam 520i na sekwencji i jestem bardzo zadowolony :)

 

nooo tak skażone BMW :duh: bo przecież tankując Olej Opałowy do swojego diesla to go nie niszczysz :mad2:

BMW - (B)undi (M)ogą (W)szystko

____________________________________

http://images28.fotosik.pl/149/a02ba562ebf79f25.png


http://www.bmw-wloclawek.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Kolega zapytał, czy ktoś zagazował E60, a rozpoczyna się wojna o to czy gaz w BMW.

Jednym słowem nikt z nas nie udzielił odpowiedzi.

 

Ja od siebie powiem tylko, że kupiłem swoje Bmw już z gazem i bardzo przyjemnie się robi 300km za 80 PLN, tylko z ciekawości od czasu do czasu sprawdzam ile mi samochód pali.

 

Natomiast gaz ma minusy, np: częstsze czynności serwisowe auta, dodatkowy serwis instalacji,, a butla zabiera cenne miejsce w bagażniku.

Nie przerabiałem tematu zakładania gazu, ale to dodatkowo zawsze to ingerencja w silnik i jednak jakieś ryzyko. Ponoć LPG wpływa też na szybsze wypalanie się gniazd zaworowych (???)

Natomiast korzyści wynikające z stosowania dużo tańszego paliwa są oczywiste.

 

Brando,

Szanuję twoje zdanie, że zakładanie gazu do BMW to profanacja.

Jeśli zatem tak uważasz, to napisz w kilku zdaniach, dlaczego, a zapewne autor wątku przemyśli twoje uwagi.

 

/Andrzej

"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane" - JKM

!!! ZOBACZ MOJE AUKCJE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brando5 zapewne chodzi o to, że BMW to nie są zwykłe samochody, lecz coś więcej, prestiżowa marka i najwyższy poziom technologii ukierunkowany na maksymalną radość z jazdy czerpaną przez kierowcę przy mniejszym liczeniu się z kosztami, a przede wszystkim autko dla ludzi którzy kierują sie podczas kupna sercem i miłością do samochodu, a takie coś zoobowiązuje. Niestety dzisiaj nie tylko starsze, ale nawet już kilkuletnie BMW może mieć bardzo wielu ludzi, nawet dla takiej E60 wystarczy krótki czas pakowania warzyw w Irlandii albo przyzwoita praca w Polsce z kredycikiem, więc kupno Beemki i ładowanie do niej gazu jak najbardziej rozumiem, a wręcz szczerze powiedziawszy mnie to nie interesuje dopóki ktoś "nie wystawia łokcia za szybę", a później tankuje o 6-00 rano gaz na stacji, żeby sąsiedzi się nie śmiali, bo wtedy jest to komiczne. :lol:

 

Co do pytania autora topicu to do E60 można jak najbardziej gaz założyć o ile nie jest to diesel, nie rozumiem skąd ta wątpliwość. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie gazowanie. Własnie dołożyli akcyzę do gazu i litr będzie po 2,80 - 2,90 zł

 

Hehe od stycznia tego roku też miał LPG tyle kosztować, ale jakoś nie wprowadzili tego więc pewnie w tym roku będzie podobnie bo inaczej już chyba nikt nie będzie jeździł na gazie.

Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.