Skocz do zawartości

330d stuki w tylnej części auta ... /VIDEO/


maciek1024

Rekomendowane odpowiedzi

jak miałem wszystko rozebrane to dokładnie opatrzyłem,

 

i tak:

 

przegub monokinetyczny nie ma najmniejszego luzu

wszystkie elementy gumowe w stanie idealnym,

przegub na środku wału super

łożysko podtrzymujące wał jak nowe

 

stuki dochodzą na 99% z dyferencjału, centralnie ze środka,

chciałem zauważyć iż podczas jazdy nie ma najmniejszego szumu, warczenia czy czegoś podobnego

 

mam zamiar jeździć dalej tak jak jest, jeśli będzie się pogarszało to z czasem wyjdzie co jest przyczyną i wtedy w najgorszym wypadku wymienię cały dyfer...

BMW X3 3.0d LCI

było:

BMW 3 E46 330d - ten silnik to poezja !

Audi A6 quattro 2.5 TDI- silnik specjalnej troski

Audi A4 1.8 Turbo 200 PS.., b.mile wspominam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No to teraz to juz sam zwatpilem zdazylem napisac meila do servisu Bmw ze potrzebuje ten lacznik gumowy a teraz po przeczytaniu ze po wymianie to samo tez mam nerwa. Tylko ze u mnie w sumie jest tylko pukniecie wrzucaniu 1 biegu a drazek nie reaguje przy zadnej predkosci. Czy ktos mial takie objawy i po wymianie pomoglo ? Ja dalej mysle ze to raczej na 99% lacznik :cool2:

Moje byle e36325 , e46328 ,e46 318CI obecnie 330CI F/L


http://ilespala.pl/obrazek/2041/3/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do posta, mam to samo. A konkretnie zawsze było ok, ale jednego dnia spaliłem lekko kapcie, na wprost i od tego momentu słyszę stuki jakby z tyłu, ale czuję też w trakcie stuków drgania na podłokietniku pomiędzy fotelami. Stuki są zwłaszcza na 1ce, 2ce i tylko czasami na 3ce, gdy jadę ze stałą prędkością ich nie ma, tylko przy przyspieszaniu na pierwszych biegach (czyli w trakcie ruszania np. spod świateł...) Ktoś może wie co to może być ??? ;/ Jedni piszą, że dyfer, inny że łącznik, jeszcze inni co innego... Mieszkam w NL a tu mechanicy drodzy, co radzicie???
Life is simple. Make choices and don't look back... zwłaszcza z BMW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie chcę zakładać nowego tematu więc podepnę się ze swoim stukaniem tutaj

Opis:

jadąc powoli na 1 lub 2 biegu gdy dodaję gazu lub puszczam gaz dobiega mnie metaliczny stukot z tyłu auta.

przy ostrym przyspieszaniu, szybkiej jeździe wszystko jest w porządku, nic nie trzęsie, nic nie drga

i standardowe pytanie: co to może być ?

Szczęśliwy posiadacz pierwszej swojej beemki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem z diagnostyki,

znajomy, który mi to oglądał obstawił "podporę tylnego mostu" - może chodzi o podporę wału pędnego jak napisał Art.sr . Mówi, że guma sparciała i tam stuka.

a przy okazji wyszło, że amorki: przód 66%, tył 78%, z przodu tuleje tylne wahacza przedniego powoli szykują się do wymiany - przejeździłem na nich 22 tys km więc chyba mi włożyli jakiś szit.

 

Mam również pytanie czy tę "podporę tylnego mostu" trudno jest wymienić i ewentualnie jakie będą tego koszty: części + robocizna.

Szczęśliwy posiadacz pierwszej swojej beemki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam podporę wału pędnego, byc może o to chodził też mechanikowi a ja to źle nazwałem. znajduje się ona mniej więcej na środku długości auta. wymiana - stopeń trudności średni - trzeba zbić stare łożysko (podpora to właśnie łozysko z gumą, która pełni rolę tłumika drgań, w metalowej obręczy przykręconej do podłogi). Sztuką jest nabić nowe bez jego uszkodzenia - z odpowiednim warsztatem do wykonania. Dadam, że u mnie kiedyś całkiem się urwało (choć wcześniej nic na to nie wskazywało) i tak waliło że jechać się nie dało. Miłej pracy pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te stuki to nic innego jak obijające się szczęki ręcznego o piastę, podnieś koło na ręcznym to zobaczysz jak obraca się kilka mm do przodu i do tyłu. w mercedesie c klasy jest tak samo, nie przejmuj się tym. A spowodowane jest to tym że szczęki nie mają żadnego oparcia na piaście u góry, jak byś ściągną tylną tarczę to byś to widział czarne na białym jak to się dzieje. Możesz wymienić pół zawieszenia i dalej będzie pukać pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli o mnie chodzi to tak....

 

podpora wału na 100% OK (odkręcałem ją by wymienić łącznik elastyczny przy skrzyni)

 

ręczny.... faktycznie jest tam spory luz, wydawało mi się to dziwne kiedy zaciągnę ręczny, puszczę hamulec i auto drgnie kilka cm.

BMW X3 3.0d LCI

było:

BMW 3 E46 330d - ten silnik to poezja !

Audi A6 quattro 2.5 TDI- silnik specjalnej troski

Audi A4 1.8 Turbo 200 PS.., b.mile wspominam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem ta sytuacje i sie okazalo ze gumy byly ok tylko mocowanie tylnego mostu poprostu jedna sruba z guma i blacha karoseri wyrwaly sie http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL91&mospid=47642&btnr=33_0839&hg=33&fg=30 numer 4,5,6 spawacz naprawil mi to za 200pln no spaw migomatem plus wzmocnienie tych tylnych belek co uchwyty sa wkrecone wiec pozdrawiam i powodzenia :)

-----------------------------------------------------




F06 640i Xdrive

-----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powyższą historią też już się spotkałem... w niektórych krajach nawet wymieniali te beemki z wadliwym wyrywającym sie zwieszeniem na nowe i przez to ta seria jest łatwa do namierzenia - chyba nawet tu na forum popytaj o to, ale z tego co pamiętam twoja 330 nie łapie się do tej serii. a osobiście również obstawiam na zespół szczęk ręcznego - na dobrą sprawę to po prosu to tam leży, także wychacz linki, wyciągnij, złóż koła do kupy i probefahre! powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

to i ja cos napisze od siebie. Mianowicie mam e46 330D w automacie i 4x4. Od jakiegos czasu zrobil sie glosny stuk przy wrzucaniu z R na D i odwrotnie. Stuk jest takze slyszalny kiedy w trakcie jazdy puszczam gaz, a nastepnie ponownie chcem go dodac. Dodatkowo przy rozpedzaniu sie czuc wyraznie wibracje silnika oraz czesto wystepujace "miotania" tylem auta. Dziwne uczucie jakbym mial urwane tyle kolo;/. Raz czuc to mocniej a raz tylko lekko.

Auto wczoraj bylo w serwisie bmw u znajomego, ktory na fajrant wszystko sprawdzal. Stwierdzil ze lozysko skrzyni redukcyjnej jest w slabym stanie plus prawa przednia polos do wymiany.

Co wy o tym sadzicie?

czy polos do 330XD jest taka sama jak do 330D ?

i co robic w razie czego z ta skrzynia redukcyjna.

Bo jesli mam to wymieniac to utone w kosztach :((((

Dodam ze autem jezdze spokojnie bez dzieccinnych wyglupow. 2001r z przebiegiem (potwierdzonym) 111000tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat zaczyna się rozwijać nie bardzo w prawidłowym kierunku ...

 

przypominam iż ja mam wszystko sprawdzone i zostały tylko:

- przegub monokinetyczny przy dyferencjale

- półosie

- oraz sam dyfer...

BMW X3 3.0d LCI

było:

BMW 3 E46 330d - ten silnik to poezja !

Audi A6 quattro 2.5 TDI- silnik specjalnej troski

Audi A4 1.8 Turbo 200 PS.., b.mile wspominam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
temat zaczyna się rozwijać nie bardzo w prawidłowym kierunku ...

 

przypominam iż ja mam wszystko sprawdzone i zostały tylko:

- przegub monokinetyczny przy dyferencjale

- półosie

- oraz sam dyfer...

 

Ja mam 530d z takim samym problemem. byłem w AS BMW. Zdiagnozowali problem z przegubem monolitycznym. Wymienili. Zapłaciłem hmmm :jawdrop: aż tyle...... a problem taki sam. U mnie dodatkowo ten dzwięk (jak dzwonek) brzmi tak samo jak stukanie w tylną część wału. Złożyłem reklamację do BMW.

 

Szukam dalej...... i czytam ten wątek uważnie.

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat zaczyna się rozwijać nie bardzo w prawidłowym kierunku ...

 

przypominam iż ja mam wszystko sprawdzone i zostały tylko:

- przegub monokinetyczny przy dyferencjale

- półosie

- oraz sam dyfer...

 

Ja mam 530d z takim samym problemem. byłem w AS BMW. Zdiagnozowali problem z przegubem monolitycznym. Wymienili. Zapłaciłem hmmm :jawdrop: aż tyle...... a problem taki sam. U mnie dodatkowo ten dzwięk (jak dzwonek) brzmi tak samo jak stukanie w tylną część wału. Złożyłem reklamację do BMW.

 

Szukam dalej...... i czytam ten wątek uważnie.

 

wszystko wskazuje na to, że jednak dyfer będzie do wymiany :-(

 

czekam na dalsze informacje z frontu :-)

BMW X3 3.0d LCI

było:

BMW 3 E46 330d - ten silnik to poezja !

Audi A6 quattro 2.5 TDI- silnik specjalnej troski

Audi A4 1.8 Turbo 200 PS.., b.mile wspominam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
U mnie jest dziwna wibracja przy przyspieszaniu ale do 100km/h tego nie ma tylko powyzej jak gaz do oporu obojetnie czy 120 czy 200km/h jak zacznie wibrowac to az sie podloga trzesie pod tylnia kanapa i pewno to bedzie ten tlumik przed dyfrem. Nie mam czasu ani kasy tego zmieniac bo normalnie jezdzac nic sie nie dzieje
X5 e53 10L/100km automat. 184@245
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dziwna wibracja przy przyspieszaniu ale do 100km/h tego nie ma tylko powyzej jak gaz do oporu obojetnie czy 120 czy 200km/h jak zacznie wibrowac to az sie podloga trzesie pod tylnia kanapa i pewno to bedzie ten tlumik przed dyfrem. Nie mam czasu ani kasy tego zmieniac bo normalnie jezdzac nic sie nie dzieje

 

OT : To na cholere Ci 330d jak nie przyspieszasz ponad 120km/h ? :roll2:

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,mam dokladnie takie same stuki w tylnym zawieszeniu jak maciek 1024,przesluchalem twoj film,i jest dokladnie to samo,u mnie zaczelo sie to od wymiany tylnych sprezyn,mysle,ze mechanik poprostu nie dokrecil dobrze ktorejs z czesci zawieszenia[mam taka nadzieje],ale w przyszly piatek robie sobie termin w serwisie bmw w niemczech,moze tam dojda w koncu co to jest,do tej pory nigdy sie nie pomylili z diagnoza,napisze jak sie czegos dowiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na codzien nie mam poco palowac ponad 120km/h hehe bo jade 2km do tesciow na grilla a na codzien uzywam drugie auto wiec tylko raz na jakis czas jak lece dalej w traske to mi to przeszkadza. Dlatego tego nie robie szkoda kasy na szukanie igly w stogu siana.
X5 e53 10L/100km automat. 184@245
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast, mam jakiś luz, przy zmianie każdego biegu, np. zmieniam z 1ki na 2kę puszczam sprzęgło i w tym czasie czuje gdzieś w tylnej częsci samochodu taki tępy stuk, (jakby luz na wale czy coś) ale nie znam się na tym, a mechanik ostatnio coś popatrzył i mowi, ze na oko to wszystko ok :?

Więc moze ktoś z was, miał podobny problem, bądz orientuje się co to moze być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podłączę bo coś takie wyłapałem dzisiaj. Ale ja to słyszę przy raptownym odpuszczeniu gazu na wyższych biegach.

Tak jakby na wale był jakiś luz na łączniku etc. Delikatnie ale stuka...

Compact sprzedany. Teraz E46 i to w kombi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.