Skocz do zawartości

system poduszek powietrznych


coolx

Rekomendowane odpowiedzi

zapalila mi się dzisiaj kontrolka systemu poduszek powietrznych,niewiedziec zresztą dlaczego.żadnej stłuczki itp.

w czym szukac winy???

dodam ze jakieś 2 tyg.temu wymieniłem kierownicę na inną ale robili to w ASO i nic się nie działo.czy może byc tak ze po takiej wymianie trzeba wykasowac powstale błędy na kompie?w serwisie raczej tego nie zrobili!.

proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kontrolka zapaliła się tuż po wymianie kierownicy, pewnie to byłoby powodem.

Zapaliła Ci się dzisiaj, niby bez powodu... obstawiam matę na siedzeniu pasażera, ewentualnie pod siedzeniem wtyki się poluzowały.

Jedź na kompa, nie ma co wróżyć z fusów :)

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo, jak tylko pasażer usiądzie i się kręci to kontrolka się zapala , ostatnio opracowałem taki patent że walę pięścią w fotel i gaśnie , chyba to jest w prawej części siedziska pasażera .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam nadzieję zmęczyc ten temat i zrobic to jak należy,czyli naprawic wadliwe elementy ewentualnie je wymienic,nie lubię jak coś mi się swieci lub piszczy.denerwuje mnie tylko fakt,że niedawno byłem w ASO i wszystko było oki.a zaraz potem BAD.mam 150 w jedną mańkę i muszę brac urlop,no i oczywiście diagnozowanie 250PLN za podłączenie do kompa .szlag by to tarfił...chociaż powiniennem się już przyzwyczaic,bo jak już człek myśli,że jest na prostej,to zaraz się jakaś menda przypląta.żeby nie było za łatwo i za tanio. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a miales moze jakas kolezanke jako pasazerke i probowalicie ciekawych pozycji w aucie ? :lol:

Mata w siedzeniu pasazera- lubi wysiasc podczas ewolucji :D.

 

Heh :cry2: Nie wiem jak E46, ale E36 to straszna ciasnota do ewolucji... w Calibrze to jak rozłożyłem tylne fotele to tydzień na wakacjach z panną w niej wygodnie spałem a E36 jeśli chodzi o te kwestie to kataklizm... do tego ta kiera nisko uff :mad2:

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dziś w ASO i stwierdziliże ,że zaśniedziały jakieś tam połączenia przewodów od taśmy kierowniczej.póki co wszystko dziala,usterka usunięta.jeżeli się jeszcze raz zapali kontrolka to będzie trzeba wymienic taśmę kierowniczą.i tyle.skasowali tylko za podłączenie do kompa.215PLN.

:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nierozsadnie wydane pieniadze kolego.. minely juz czasy gdy interfejsem komputerowym dysponowaly tylko autoryzowane stacje, teraz w prawie kazdym szanujacym sie warsztacie mozna przeprowadzic diagnostyke za mniej niz polowe tej kwoty wydanej przez Ciebie w ASO...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nierozsadnie wydane pieniadze kolego.. minely juz czasy gdy interfejsem komputerowym dysponowaly tylko autoryzowane stacje, teraz w prawie kazdym szanujacym sie warsztacie mozna przeprowadzic diagnostyke za mniej niz polowe tej kwoty wydanej przez Ciebie w ASO...

 

zgodzę się z tobą może w Warszawce to tak jest ,że znajdzie się inne warsztaty ,które wykonują takie zabiegi ale w mojej okolicy to nawet nikt nie chce pod mache zaglądać!dla większości mechaników to jest za nowe auto,a pod kompa to się jedzie do elektryka,u którego kolejka pod horyzont i trzeba czekac z tydzień.ja nie mam na to czasu.co z tego jeśli nawet stwierdzilby, ze coś stalo sie w kierownicy skoro nie potrafili jej ściągnąć.zresztą tu na forum porady też byly marne więc co mialem zrobić,dalej wróżyć z fusów????????????????

uwierz ,dla mnie to jest także pochopnie wydana kasa,denerwuje mnie to niesamowicie,ale nie mam zbytnio wyjścia jak coś takiego mi wyskoczy,tylko ASO.bo do pepraka nie pojadę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Przecież tam niema wielkiej filozofii i wcale nie musi być super sprzęt żeby odczytać błędy więc jesli ktoś tym się zajmuje na codzień to z pewnościa da radę. Ja skasowałem błąd za 20f w promocji (znalazłem kogoś na obczyżnie ) normalnie bez problemu mozna znaleść kogoś za 30f więc w polsce napewno w każdym mieście się ktoś znajdzie ale zawsze można jechać do aso co jest indywidualną sprawą.

Moje byle e36325 , e46328 ,e46 318CI obecnie 330CI F/L


http://ilespala.pl/obrazek/2041/3/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobne problemy z błędami.. Pojechałem do jednego warsztatu - przyjedź Pan jutro, Pojechałem do drugiego przyjedź jutro o 15. Następnego dnia pojechałem do jednego i do 2 W obu się zdziwili, że mówili mi o tym dniu nie o następnym. No to z racji, że obsługę cenię sobie bardziej niż pieniądze kupiłem moduł i carsoft (jakiś pirat) zniosłem starego PC do garażu (musi mieć wtyczkę com ) i jestem mechanik pełną gębą. Usunąłem sobie już kilka razy błędy silnika Błąd poduszki też usunąłem. Pojeździłem z pół roku aż się znowu zaświecił. Teraz już pojawia się za każdym razem ale co tam.. Wlutuję diodę i będzie:) Reasumując moduł kosztował mnie ok 200zł i już się zwrócił:-) nie licząc bezsensownego krążenia po mieście od warsztatu do warsztatu.. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że wymienili matę a nie wlutowali diodę bo to coś za tanio. Ja sam sobie wlutowałem diodę i carfoftem wykasowałem błąd bo jak szukałem maty to używanej nie znalazłem taniej nią 150zł (a za robotę też trzeba zapłacić).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobne problemy z błędami.. Pojechałem do jednego warsztatu - przyjedź Pan jutro, Pojechałem do drugiego przyjedź jutro o 15. Następnego dnia pojechałem do jednego i do 2 W obu się zdziwili, że mówili mi o tym dniu nie o następnym. No to z racji, że obsługę cenię sobie bardziej niż pieniądze kupiłem moduł i carsoft (jakiś pirat) zniosłem starego PC do garażu (musi mieć wtyczkę com ) i jestem mechanik pełną gębą. Usunąłem sobie już kilka razy błędy silnika Błąd poduszki też usunąłem. Pojeździłem z pół roku aż się znowu zaświecił. Teraz już pojawia się za każdym razem ale co tam.. Wlutuję diodę i będzie:) Reasumując moduł kosztował mnie ok 200zł i już się zwrócił:-) nie licząc bezsensownego krążenia po mieście od warsztatu do warsztatu.. Pozdrawiam

 

:clap:

ja niestety nie mogę tego zrobic.nie mam garazu do takich zabiegów.przynajmniej narazie. :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banalne pytanie

Także zapala mi się kontrolka poduszki gdy tylko ktoś usiądzie lub zacznie się wiercić na fotelu pasażera. Jednak podobnie jak pewien forumowicz który już się wypowiadał w tym wątku opracowałem skuteczną technikę uderzania pięścią w odpowiednie miejce fotela, co powoduje zgaśnięcie kontrolki.

Jednak ile świecąca kontrolka mnie nie martwi, to zastanawiam się czy w tym czasie poduszka pasażera jest aktywna?

Po prostu czy jak w coś przyp.... to zadziała? :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banalne pytanie

Także zapala mi się kontrolka poduszki gdy tylko ktoś usiądzie lub zacznie się wiercić na fotelu pasażera. Jednak podobnie jak pewien forumowicz który już się wypowiadał w tym wątku opracowałem skuteczną technikę uderzania pięścią w odpowiednie miejce fotela, co powoduje zgaśnięcie kontrolki.

Jednak ile świecąca kontrolka mnie nie martwi, to zastanawiam się czy w tym czasie poduszka pasażera jest aktywna?

Po prostu czy jak w coś przyp.... to zadziała? :twisted2:

 

Jeżeli błąd jest od maty to zadziala:-) wlutować diodę za 25gr a nie lutować w fotel:D Zabieg trywialny i w dodatku niskobudżetowy:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.