Skocz do zawartości

ubezpieczenie, gdzie najlepiej?


j0hnny2007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Konczy mi sie niedlugo polisa, i chcialbym sie dowiedziec jakie macie doswiadczenia z firmami ubezpieczeniowymi, i ktore maja najlepsze warunki.

Wiadomo ze w ciagu ostatnich miesiecy doszlo nam pare firm na naszym rynku, mile widziane jakies linki z porownaniami.

Dotychczas bylem ubezpieczony w HDI, bo znajomy ma przedstawicielstwo i mnie namowil, ale zastanawiam sie czy nie zmienic.

 

Wiadomo, ze sporo firm nie chce ubezpieczac:

1) bmw

2) bmw starszych niz pare lat

3) bmw z kierowcami ponizej 25 roku... wiec sie zaliczam :P

 

Ciekaw jestem jakie macie zdanie na ten temat, co prawda jeszcze mam 2 tygodnie, ale juz zaczalem sie rozgladac :twisted2:

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jedyne ubezpieczenie sensowne dla człowieka poniżej 25 roku życia oferuje HDI Samopomoc. Inne firmy bardzo zawyżają za wiek i nawet może to być do 130%. Był niedawno artykuł na ten temat w którymś autoświecie.

Oczywiście jeśli mówisz o samym OC.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne ubezpieczenie sensowne dla człowieka poniżej 25 roku życia oferuje HDI Samopomoc. Inne firmy bardzo zawyżają za wiek i nawet może to być do 130%. Był niedawno artykuł na ten temat w którymś autoświecie.

Oczywiście jeśli mówisz o samym OC.

 

pozdrawiam

:cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZU szczerze nie polecam. :nienie: miałem jedna stłuczkę, było 3 poszkodowanych i zabrali mi zniżki 30% zamiast 10%. Dobrze że coś o tym wiedziałem to nie dałem się zrobić w konia i żądałem wyjaśnień, powiedzieli że to błąd komputera, a i tak miałem z tym jeszcze dużo załatwiania.Potem jak sprzedałem auto to też miałem z nimi problemy. teraz mam ubezpieczenie w TUW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dwóch lat eksperymentuje z Link4. Mam u nich pełen pakiet OC+AC. Skorzystałem m.in z holowania do serwisu i z wymiany szyby. Wszystko bezpłatnie, szybko, sprawnie i bez żadnych formalności. mam nadzieję że nie przekonam się jak działają w przypadku stłuczki lub kradzieży :?

 

poprzednio ubezpieczałem w PZU lecz z czasem moje wymagania rosły a oni wprowadzali kolejne ograniczenia ( m.in. na motocykle ). Przy likwidacji szkody z OC byłem traktowany jak potencjalny oszust co mnie ostatecznie od nich odpędziło.

 

PS. w link4 mam składkę połowe niższą niż w pzU. generalnie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas byłem ubezpieczony w HDI, jako że ubezpieczałem swój pierwszy samochód, i miał duzy silnik (MB 124 300 D) policzyli mi za składke ponad 2000 tyś. Teraz, po roku zapłaciłbym 1700 zł ( 10% zniżki plus cośtam za kontynuacje) NAtomiast zadzwoniła do mnie kobieta z PTU i zaoferowała mi ubezpieczenie OC za 1200 zł a w tym mam jeszcze 10 tyś OC w życiu prywatnym i 10 tyś na przedmioty znajdujące się we wskazanym przezemnie mieszkaniu ( czyli jak sąsiad mnie zaleje wodą z pralki, czy ja sąsiada to mam od tego ubezpieczenie)

 

Z OC to niema co marudzić tylko iść tam gdzie taniej. Osobiscie dla mnie liczy się tylko żebym mógł policjantowi pokazać ze samochód ubezpieczony, a jak coś sie stanie to niech ten drugi się użera(qrde, niewiem jak to napisać, mam nadzieje że nie jest z błędem :D ) o odszkodowanie :mrgreen:

Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60% zniżki allianz region dolnyśląsk miescowość do 100 tys cena za 2.5 tds +730zł po roku mam dostać niby 10% niżej extra. Z tego co kiedys koledzy pisali na temat ubezpieczeń - wcale tanio nie mam
(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chm, ja mam auto na siebie od 3 lat - wnioskuje ze mam maksymalnie 30% znizek. w mbanku za 2.0 wyliczyli mi 540zl na rok. mieszkam w malej miescinie do 100 000.

wczesniej mialem w MTU bylo najtaniej na rynku.

zwyzek za wiek nie mam. szkoda ze nie daja extra bonusow za ubezpieczenie kilku pojazdow, ale i tak nie mam co nazekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne ubezpieczenie sensowne dla człowieka poniżej 25 roku życia oferuje HDI Samopomoc. Inne firmy bardzo zawyżają za wiek i nawet może to być do 130%. Był niedawno artykuł na ten temat w którymś autoświecie.

Oczywiście jeśli mówisz o samym OC.

 

pozdrawiam

 

No wiec jednak chyba dalej tylko hdi z tego wynika...

Wychodzi to 1264 na rok. Samo OC, AC sie wogole nie oplaca z wiadomych przyczyn, natomiast nie wiem jak wyglada sytuacja z NW.

Jutro podzwonie po infoliniach bo te kalkulatory nie sa na wszystkich stronach a na tych co sa to wywala bledy :/

Posprawdzam jeszcze te firmy o ktorych piszecie, ale juz jak dobrze pamietam to allianz chcialo jakies smieszne pieniadze raz ze wzgledu na wiek i dwa ze wzgledu na wiek, auta i kierowcy ... :twisted2:

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze krótko najtaniej jest w AXA . Pełen pakiet z 60% zniżką,wykupionym udziełem własnym pełnym asistance kosztuje ok 1500 zł.Co do wierzytelnosć mój znajmomy korzystał z Ac(ukradli mu samochód) i wszystko było w porządku.Najlepiej sprawdzcie sami na stornie jest kalkulator :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli glownie jezdzsz sam lub z rodzina to placenie NW nie ma sensu. NSA orzekl w jednym ze swoich wyrokow ze nie nalezy sie odszkodowanie np malzonce czy dzieciom ktore ucierpialy w wypadku bo stanowia wsolnosc majatkowa!! wiec po co placic nawet 5zl? obowiazkowe jest tylko OC a NW w takiej postaci moga sobie w buty wsadzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat już był trenowany.

Ja mam AXA - 440.- / za rok OC, 60% zniżki, Wrocek (max dodatek).

Ale i tak uważam za dużo, jeśli brać pod uwagę, że to tylko dla polizei.

NW przy OC bez sensu - rację mają koledzy, którzy piszą że nie działa w przypadku rodziny, a ogólniej pasażerów pojazdu. NW można mieć kilka, np. praca, ubezpieczenie domu, itp.. Wtedy działa i jest na całą rodzinę (w aucie też).

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Co prawda mam e39 1998 2,5 ale pisze moze pomoge.. Prawko od 2 lat pirwsze ubezpieczenie na mnie pakiet ac,oc,nw.. w wiekszosci ubezpieczalni zaproponowali mi okolo 6000-8000 zl.. znalazlem jednak oferte w www.cuk.poznan.pl poszedlem i najtaniej wychodzila BENEFIA (towarzystwo ubezpieczeniowe z ktorego korzystaja salony fiata) 3800 zl. wiem ze to duzo ale musze miec ac... roznica 2000 wiec warto poszukac... korzystalem juz z lawety do poznania jakies 60 km, bez zadnych problemow.. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.