Skocz do zawartości

ubezpieczenie, gdzie najlepiej?


j0hnny2007

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam Cigna Stu, teraz zmienili nazwę na Inter Risk. OC tńsze niż HDI, AC bardzo dobre. Dodatkowe zniżki, jeżeli już jest się klientem - wystarczy np. wykupić ubezpieczenie na mieszkanie a 80 zł i dostaje się dodatkowe 200 zł zniżki na samochód. Firmy nie wziąłem z księżyca. Sugerowałem się rankingiem z Rzeczpospolitej, który podsumowywał problemy z odzyskaniem odszkodowań z firm ubezpieczeniowych, oczywiście ubezpieczenia komunikacyjne. Cigna Stu była na 3. miejscu. Na 1. był Alianz. Na 2. PZU - ale był dopisek, że miejsce zawyżone przez ponad 50-procentowy udział w rynku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mylisz sie, np mtu daje zwyzke dla aut starszych niz 12 lat

 

Może mi coś umknęło, ale generalna zasada jest taka że bierze sie pod uwagę tylko osobę. Nie znam ofert wszystkich firm bo z tego co wiem co link4 np bierze pod uwagę wszystko nawet przy OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z NW to znam taki przypadek: znajomy zabrał z pracy jakiegoś kolesia żeby go podrzucić do domu (mieszkał w jego okolicy) - gościa znał tylko z widzenia - po drodze zajechało im drogę auto z przeciwka aby się ratować od czołowego zjechał na pobocze i walnął w drzewo. Jemu się nic nie stało ale pasażer złamał nogę. Na drugi dzień człowiek, którego podwoził zażądał 10 tysięcy odszkodowania i sprawa wylądowała w sądzie. Gdyby miał wtedy NW to nie miałby takich problemów teraz...
http://images33.fotosik.pl/376/633352ed1b63d463.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wina byla kierujacego to pasazer moze sie domagac odszkodowania od kierujacego, jesli jak piszesz ktos im wyjechal i wina byla kogo innego to pasazer moze zadac odszkodowania ale od sprawcy i pokrywa sie to z jego OC. Zada odszkodowania bezprawnie chyba ze nie bylo policji i nie ozeczono czyja wina - ale to inna sprawa. wiec jedyna sytuacja gdzie wyplaca sie kase z NW to taka gdzie kierowca spowoduje wypadek i ucierpi pasazer - pasazer nie moze byc spowinowacony z kierowca.

wiec jesli ktos jezdzi sam lub z rodzina placenie NW nie ma sensu. jesli ktos jezdzi czesto z kims obcym - np z kumplami na studia lub wypady poza miasto to trzeba sie zastanowic bo my tez mozemy byc sprawcami. a co jesli podczas wypadku kumplowi urwie noge i trzeba bedzie mu placic rente? nawet najlepszy kumpel moze sie odwrocic i zadac kasy.

 

p.s. ja nie place nw, nie podwoze "obcych" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes,

 

Chcesz powiedzieć, że w link nie mieli problemu z tym, żeby ubezpieczyć (AC) auto na dziś dzień 15-to letnie?

Ile procent wartości auta wzięli?

 

/Andrzej

"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane" - JKM

!!! ZOBACZ MOJE AUKCJE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ludziska, ale jak czytam ten wątek to mi ciarki po plecach idą. Co to ma znaczyć, że firma nie chce ubezpieczyć auta 15 letniego ? Naprawdę tak w PLu jest ? W szwecji płacę za moją 1400 zł za AC i OC rocznie a było taniej ale wymyślili podatek 30% od ubezpieczenia. Ile takie ubezpieczenie mogłoby kosztować w polsce ? Prawko mam 13 lat, auto od 2 lat. a latek mi 30. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie wiele jest firm, które nie chce ubezpieczyć 15-sto letniego auta, a po drugie Krzysiek78 porównaj sobie drogi w Szwecji i w Polsce a co za tym idzie ilość wypadków.

Byłem w Szwecji swego czasu przez miesiąc czasu, może to i nie dużo, ale zdążyłem poznać kulturę jazdy Szwedów i drogi po jakich się tam można poruszać. Kopara opada! Tam nikt na nikogo nie trąbi, nie ma korków, ludzie są spokojni.

W 100% mogę stwierdzić że jeździ się tam najlepiej z całej europy, powiedziałbym że nawet trochę nudno :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Fajnie wiedzieć, że coś takiego jest. Ja teraz za samo OC tez coś koło 600PLN płacę, a już kilka razy coś z TiR-a mi w szybę puknęło, szczęśliwie bez konsekwencji, ale kto to wie... :)

 

Ja z ciekawości pytałem się o AC i niestety w firmach, w których to robiłem, nie było opcji ubezpieczenia dla auta >10 lat :(.

 

/Andrzej

"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane" - JKM

!!! ZOBACZ MOJE AUKCJE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johny, zobacz tu, jak ja rejestrowalem to bylo najtaniej -

http://mtu24.pl/

 

 

chyba ze masz konto w mbanku - tu jest zawsze najtaniej, daja gwarancje "10% najtaniosci" tzn ze dadza ci 10% taniej niz najtanszy na rynku.

 

Też polecam mBank - jeśli nie masz konta, możesz bezpłatnie i szybko tam założyć, konto też bezpłatne a warunki ubezpieczenia jak dla mnie najlepsze na rynku: OC - rejon Sandomierz płacę 330 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego to nie wiedziałem że wogóle mBANK zajmuje się ubezpieczeniami. Mam tam konto bankowe od 2000r a to mi gdzieś uszło...

 

Możesz sobie sprawdzić wysokość ubezpieczenia - we wnioskach jest jest dotyczący ubezpieczeń: wystarczy wpisać wymagane dane i wyjdzie Ci kwota; aby nie wysyłać wniosku nie należy go na koniec potwierdzać, można sobie zapisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto 11 lat ja prawko 20lat.Przedłużyłem w link4 zadzwonili OC-620zł i zaproponowali AC żeby nałapać zniżek na tańszym aucie.I po propozycji

Pakiet AC/OC/NNW za całość wyliczyli 1510zł.Przy wpłacie z karty kredytowej

zeszło na 1400zł.Na OC mam 60% a na AC dali na trzy lata 30%.Powiat Łódzki-Wschodni więc nie taki tani.Oczywiście szyby,laweta,ubezpieczenie za granicą do dwóch tygodni-gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o OC to drożyzna...

 

Masz na myśli mBANK??

 

Tak czy tak większość firm zawyża stawki dla roczników poniżej 25-go roku życia, na co niestety się jeszcze łapie.

 

Mam na mysli Link4. Co do ograniczeń do 25 roku zycia to są bez sensu. Powinien miec znaczenie staz z prawem jazdy.

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60% zniżki allianz region dolnyśląsk miescowość do 100 tys cena za 2.5 tds +730zł po roku mam dostać niby 10% niżej extra. Z tego co kiedys koledzy pisali na temat ubezpieczeń - wcale tanio nie mam

 

Ja ubezpieczyłem swojego 525TDS z 94r w Allianz Direct i wyszło tak: z 60% zniżki, wiek:48 Kalisz.: OC 366zł płatne jednorazowo; w przyszłym roku ponoć jeszcze dodatkowe 10%, to lubię (aha, wcześniej zaś mój stary polonez zamiast w pzu 390 zł jednoroazowo, lub 2x 205 zł to pochłonął w allianzie 211zł jednorazowej składki) W przyszłym roku też będzie to AllianzDirect- tak myślę :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60% zniżki allianz region dolnyśląsk miescowość do 100 tys cena za 2.5 tds +730zł po roku mam dostać niby 10% niżej extra. Z tego co kiedys koledzy pisali na temat ubezpieczeń - wcale tanio nie mam

 

Ja ubezpieczyłem swojego 525TDS z 94r w Allianz Direct i wyszło tak: z 60% zniżki, wiek:48 Kalisz.: OC 366zł płatne jednorazowo; w przyszłym roku ponoć jeszcze dodatkowe 10%, to lubię (aha, wcześniej zaś mój stary polonez zamiast w pzu 390 zł jednoroazowo, lub 2x 205 zł to pochłonął w allianzie 211zł jednorazowej składki) W przyszłym roku też będzie to AllianzDirect- tak myślę :) :)

 

W allianz Direct nie ma znizek za kontynuacje. Informacja z ichniej blekitnej lini z wczoraj :D

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.