Skocz do zawartości

INPA


Rekomendowane odpowiedzi

witam. wybaczcie ze sie wtrące ale kupiłem fejs na allegro i zainstalowałem inpe na win7 i nie moge sie połączyć z autem mam obdII do e61 . robiłem wszystko według instrukcjii nadpisałem dwa pliki zmieniłem na port com1 i nic batery jest punkt na czarno on i ignition tez na czarno on. możecie os poradzic co mam jeszcze zrobic i mowie ze co do tego to jestem zielony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.Zainstalowałem INPĘ według http://moteo.pl/forum/Instalacja-programu-diagnostycznego-INPA-pod-Windows-7-interfejs-USB-317

i wszystko jest prawie OK! , jedynie po ponownym uruchomieniu komputera następuje ponowna próba instalacji Inpy. Jak się tego pozbyć?

może pomoże... ściągnij i uruchom autoruns.exe http://download.sysinternals.com/Files/Autoruns.zip

w zakładce everything poszukaj linijki z instalką INPY i odptaszkuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
a co może być problemem,że wywala błąd -nie można odnalezć pliku c/inpa/bin /inpaload.exe,zmienne środowiskowe wpisane jak w instrukcji?

 

Odpal INPA z katalogu gdzie jest zainstalowany. Zmienna środowiskowa wskazuje do EDIABAS tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja wiem :cry: możesz tylko płakać :D

Ściągacie jakieś cuda z netu ,ciągle szukacie nowości , a tu dla każdego wystarcza Inpa 5.2 do tego jakiś dis i Ok to ciagle ktoś podaje jakieś dziwne porypane i poprzerabiane softy przez ruskich jak tam nie ma nic innego .

Inpa 5.2 jest nailepsza , w konfiguracji są jedy nie powyłączane niektóre funkcie wystarczy wymazać (; przed i masz wszystko).

ąż głowa boli :mad2: Sory jak ktoś się obra.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Sprawdź czy masz zmienna środowiskowa dobrze ustawiona. Podpowiem ze chodzi o wpis C:\EDIABAS\BIN

Pamiętaj ze to co wstawiam nie zawsze jest dla zwykłego zjadacza chleba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie moge jakie wpisy itd. to się robiło w inpa zabytek , teraz klikasz i instalujesz .

Kupiłeś interfejs niech sprzedawca podeśle ci pożądny soft i bez problemu .

1. Instalację rozpoczynamy od skopiowania z CD na dysk C:\ katalogu BMW ( tylko ten katalog nie całą zawartość CD) .

 

2. Następnie z CD -setup XP wybieramy angielski jak ma być w tym języku , nic nie zmieniając klikamy dalej aż do wyboru interfejsu ,interfejs USB instalujemy jako OBD lub ADS zależy jaki mamy iterfejs , w wyborze portu wybieramy COM 1 i dalej aż zostanie zainstalowany ediabas i poprosi restart.

3. Gdy komputer zostanie uruchomiony po restarcie Uwaga -nie uruchamiamy programu z ikony na pulpicie ponieważ nie zainstalowaliśmy jeszcze programu a jedynie serwer ediabas.ini .

 

4. Teraz wchodzimy do skopiowanego wcześniej katalogu BMW C:\ BMW \Instal. tu zaczniemy instalacje programu . klikamy: Instprog_ohne_Endemeldung wybieramy język i dalej aż do wyboru opcji w żółtym oknie gdy wybraliśmy angielski wybieramy –BMW Group Rectification programs UK ( niemiecki język BMW Group Nacharbeistprogramme ) można wybrać inne opcje ale nie będą to ful opcje , klikamy Continue

 

5. Następnie odznaczamy 3 wolne opcje Update , Update, Complete i klikamy Continue aż się zainstaluje program .

 

6. Wchodzimy na dysk C do katalogu ediabas \hardware\ADS\ADS32\klikamy ADSSETUP wypakowujemy sterowniki. to samo ediabas\hardware\OBD\OBD setup.

 

7. Podpinamy interfejs USB do komputera , gdy zostanie wykryty , wskazujemy sterowniki ręcznie , podając lokalizację - C:\EDIABAS\Hardware\OBD\USB2.0 Win XP . po zainstalowaniu sprawdzamy w systemie czy rzeczywiście jest COM port 3 .W przypadku innego nr COM podajemy nr com ręcznie wyciągamy wtyk interfejsu z usb i wpinamy ponownie .GOTOWE.

 

8. Diagnostykę rozpoczynamy od podpięcia wtyku do auta ,potem do USB i uruchamiamy program .włączamy zapłon .

 

9. W przypadku komunikatów o błędzie wchodzimy w panel sterowania i od instalować COM port 1 ,restart komputera , COM zostanie automatycznie przypisany .UWAGA dotyczy to tylko interfejsu ADS .

 

 

 

10. Po wykonaniu tych czynności Program jest zainstalowany prawidłowo ,pod warunkiem że mamy sprawny system operacyjny Win Xp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Kolego piwek sztuka to dojść co jest na skopanym systemie a nie klepać szablon. Nie wiesz co instaluje a taki komunikat wskazuje wyraźnie że nie widzi katalogu ediabas.

Oczywiście bez urazy, nie mam zamiaru nikomu nosa ucierać :cool2: .

 

W systemie zrobiłem ten path z wpisem c:\ediabas\bin i nadal nic.

 

W command shell wpisz polecenie "path" i sprawdź czy nowo dodany wpis jest widoczny (start-uruchom-wpisz "cmd" - enter - "path"). Pamiętaj ze aplikacje tego wymaga restartu komputera.

Spróbuj z palca odpalić ediabas a później INPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego piwek sztuka to dojść co jest na skopanym systemie a nie klepać szablon. Nie wiesz co instaluje a taki komunikat wskazuje wyraźnie że nie widzi katalogu ediabas.

Oczywiście bez urazy, nie mam zamiaru nikomu nosa ucierać .

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

To może napisz co instalujesz ,bo jak inaczej rozwiązać problem :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, a zwłaszcza pomogło poprawienie patcha bo było wpisane C:\EDIBAS\BIN, a powinno być C:\EDIABS\BIN, później musiałem zrobić wpisy w rejestrze i zmienić wartości "start REG_DWORD" na liczbę 1 i system szesnastkowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie jak zmienic jezyk w inpie?

Problem jest taki ze menu z wyborem aut i potem z wyborem tego co chcemy zobaczyc mam po ang, a pozniej po wybraniu np engine i mojego silnika, jest wszystko po niemiecku. Jak to zmienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.