Skocz do zawartości

E46 - najbardziej ekonomiczny silnik ?


pear-p1

Rekomendowane odpowiedzi

w e-46 jest 3.0 i pali troche więcej (184KM i 204 KM) ale za to jak wymiatają poezja :cool2:

 

No tak , zanim uzbieram na 335d może zamienię między czasie na ten mocniejszy 3.0d :twisted2:

 

 

 

 

oj gdyby nie to że robie stówkę dziennie do pracy to bym 3.0 benzynkę zakupił :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

w e-46 jest 3.0 i pali troche więcej (184KM i 204 KM) ale za to jak wymiatają poezja :cool2:

 

No tak , zanim uzbieram na 335d może zamienię między czasie na ten mocniejszy 3.0d :twisted2:

 

 

 

 

oj gdyby nie to że robie stówkę dziennie do pracy to bym 3.0 benzynkę zakupił :lol:

 

gdybym nie tankował na dostawcze również bym jeżdził na benie :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja mam 318 Ci benzyne, w automacie (118 ps) i uwazam, ze jak na ten silnik spalanie jest duze w miescieok 12L w trasie ok 10,5 - 11, gdy bede zmienial na nowszy model z pewnoscia kupie 2,0, moj znajomy ma mopdel z takim silnikiem i pali mu rzeczywiście mniej przy wiekszejj mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli e 46 przed liftem miało 130 kilka koni a po lifcie okolo 150 tak ?

a od którego do którego roku robili te modele ze słabszym silnikiem ? bo widzę ze sa one bardziej ekonomiczne

 

320d przed liftem miało 136KM.

Po lifcie, który przeprowadzono pod koniec 2001r ma silnik Common Rail 150KM, oznaczenie M47N.

Nie wiem dlaczego twierdzisz, że 136konna wersja jest bardziej ekonomiczna :think:

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nr VIN sprawdzisz bezplatnie historie auta, a odplatnie stan tech, ale warto wydac te pare stowek.

 

Zxalezy gdzie ! W ASO BMW we wrocku zaplacilem 650zl i nie wykryli kilku drogich rzeczy (zawieszenie, wahacz etc/itd) na kwote blisko 2000zl :)

Wiec Inchcape we wrocku odpada jak dla mnie - sorry...

Obsluga klienta na piatke, mechanicy i "spece" w serwisie na 2 z plusem za usmiech... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, ten 136 i 150PS pala podobnie, ale ten 150PS jest lepszy. U mnie jest w miescie 12 ale ja mam automat i jezdze na krotkich odcinkach. Z manualna skrzynia, jeszcze 6 biegowa, pala mniej. Nie sugeruj sie tym tak do konca ze mnie pali 12, bo ja mieszkam w miescie gdzie jest caly dzien korek. W Polsce w jezdzie mieszanej pali 8, czyli z manualna skrzynia palilby 6.5-7.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z tym, bezyny tez spali na niedogrzanym silniku wiecej. Samochody BMW nie naleza do najoszczedniejszych ale za to masz moc pod maska, cos za cos, chociasz w tych nowych wzieli sie za spalanie. Jak bedziesz jezdzic bardzo krotkie odcinki i przerwa, silnik bedzie caly czas niedogrzany to kazdy silnik spali Ci duzo,nie ma codow. Jak kupisz z manualna skrzynia to 10 ON nie powinno przekroczyc w miescie,u mnie automat latem pali 8- 9 w miescie,zima jak juz pisalem a pozatym napewno chociasz raz na jednym baku wyjedziesz z miasta i spalanie Ci spadnie, benzyny spali Ci jeszcze wiecej. Jak juz pisali wczesniej jak robisz malo km rocznie to kup benzyne 316 lub 320 a jak duzo 318d lub 320d. Jak chcesz miec wiecej koni pod masko to bedzie wiecej palic, nic nie ma za darmo. Pozatym diesel napewno mniej pali ale jest drozszy w zakupie. Poszukaj na forum jest duzo tematow z spalaniem. Niektorzy wlasciciele 320d manual pisza ze spalanie nie przekracza 7l.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem właśnie ze na niedogrzanym silniku pali więcej , tylko ze w życiu jeszcze diesla nie miałem i tak porównuje , obecnie mam benzyne w dodatku w holenderskim gazie przy silniki 1.8 pali 16 L mając te niecałe 120 koników wiec myślę ze rozejrzę się za tym 136 konnym 2.0 . A jeszcze jedno ma ktoś może stronkę gdzie są wymiary zewnętrzne bmw ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem właśnie ze na niedogrzanym silniku pali więcej , tylko ze w życiu jeszcze diesla nie miałem i tak porównuje , obecnie mam benzyne w dodatku w holenderskim gazie przy silniki 1.8 pali 16 L mając te niecałe 120 koników wiec myślę ze rozejrzę się za tym 136 konnym 2.0 . A jeszcze jedno ma ktoś może stronkę gdzie są wymiary zewnętrzne bmw ?

 

http://images31.fotosik.pl/119/6afc8477d15b196fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm moze kiedys sprobuje diesla 2.0 narazie nie moge sie przekonac ,wiec co myslicie jest bardziej bezawaryjne diesel czy benzyna r6 ??? no i oprocz paliwa jak koszty serwisowania obu silnikow ?

Mi e46328 pali srednio 9.15l/100km w/g kompa lejac pod korek wyszlo mi ostatnio 10.4 l/100km tak wiec jak na taki silnik to prawie nic nie pali :twisted2: dlatego dla mnie Bmw to tylko r6 ale min to 323. W miescie kazde auto spali duzo czy to bedzie diesel czy benzyna. U mnie srednia jest mala ale 40% autostrada 40% 2 pasmowki 20% miasto i korki choc sytuacje i tak ratuja ronda :mrgreen: Przy zakupie trzeba sie zastanowic co jest najwazniejsze ,bo jesli spalanie to maly diesel w manualu :mad2: hmm diesel :mad2: i ja to napisalem

Moje byle e36325 , e46328 ,e46 318CI obecnie 330CI F/L


http://ilespala.pl/obrazek/2041/3/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i będzie problem żeby to upchać do garażu ;/

 

a ja przezylem szok gdy przesiadlem sie z focusa (2jka kombi) na bmw 3jeczke.... 3jeczka (e46) jest ZNACZNIE mniejsza i mam zapas w garazu :) (na piwo :norty: )

 

Ciekawostka..... focusa mialem od nowosci (2006). swietne zawieszenie! ale BMW E46 z 2001....ma ZDECYDOWANIE LEPSZE :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :mrgreen: (jakby kazdy mial okazje sie przejechac BMW....to nikt nie kupowalby aut "na F" :clap: )

 

fonemen nie? zmienilem auto na 5 lat starsze :mrgreen: a wiecie dlaczego? bo kolega dal mi sie przejechac e46 318is :mrgreen: (juz nigdy wiecej innych aut niz BMW :duh: )

 

sorki za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja przezylem szok gdy przesiadlem sie z focusa (2jka kombi) na bmw 3jeczke.... 3jeczka (e46) jest ZNACZNIE mniejsza i mam zapas w garazu Smile (na piwo Laughing )

 

ja mam obecnie e36 i mozna powiedziec ze wchodzi na styk jesli chodzi o szerokosc lusterka przeszkadzaja a e46 z tego co widze okolo 20 paru cm jest szersza ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKi, Czekalem 4 tankowania aby Wam podac wyniki obliczen pod korek :)

Poszczegolne tankowania:

 

1) samo miasto, jazda na klimie, korki - 9.1l/100km

2) miasto + 240km trasy - 8.1l/100km

3) miasto ale powyzej dozwolonej predkosci unikajac korki - 8.5l/100km

4) miasto, korki, ciezka noga - 8.1/100km (tankowanie wczoraj).

 

Tankuje wylacznie na shellu V-power diesel.

Silnik fabrycznie 150KM, ale po chipie w okolicy 180KM :)

Z domu do pracy mam okolo 35km w jedna strone + dojazd po klientach robi sie dziennie 100-120km. Tankuje w piatki i na baku robie o 700-850km (lato, klima)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja niewiem jak ci ludzie dieslami jezdza ja u siebie mam 3litry i jakoś mi nie chla za ostro w miescie to kolo 8 nawet potrafi mniej dojezdzam na uczelnie wiec korki spotykam moze poprostu nie krece silnika wysoko bo i po co skoro przy 2000obr/min mam 400Nm trasa to w 7 na luzie jak sie szczypie tzn do 120 to w 6 spokojnie dla mnie jak ekonomia to 3L jest spoko ale mysle o benzynce i 330i tez bedzie ekonomiczna patrząc na to co oferuje spolanie sprawdzam tak leje za okolo 100zł tj 25L i jaki przebieg do rezerwy po samym miescie zawsze wychodzi tak od 300-350km w zaleznosci od tego jaki tydzien mial kierowca :roll2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.