Skocz do zawartości

Wybór i porada HID xenon


chrust7

Rekomendowane odpowiedzi

to juz nie wiem albo osoby pracujace na Okregowej Stacji Kontroli Pojazdow sa tacy ciemni i zacofani w przepisach ze nie wiedza ze ow xenony sa nie legale i mozna za to dowod stracic albo tu sa sami uczeni co o przepisach i postepowaniach policji wiedz najlepiej

 

bo ja bylem na 2 roznych stacja z mojimi xenonami i powiedziano mi to samo "nie ma w polsce przepisow zabraniajacych montazu ow xenonow i ich stosowaniu i nie ma podstaw prwanych aby moc odebrac dowod rejestracujny za to "

po za tym w tamtym tygodniu kumpel sprowadzi z niemiec audi A4 99r awant pierwsze co zalozyl te same ksenony i pojechal nap ierwsza rejestracje auto przeczepali swiatla sprawdzili i nawet nic nie jeki ze jest cos z nimi nie tak a doda ze nie byl na ktorej z stacji co ja bylem

 

W takim ukladzie czekam az jakis policjat weznie mi dowod za lapmy i wtedy napewno napisze jak sie sprawa zakoczyla bo jezeli 3 stacje i przeszkoleni w tym czelu pracownicy twierdza ze jest ok i auto przechodzi normalnie przeglad to na jakiej podstawie on zabiera mi dowod !!

 

po za tym mam za soba 1 nocna kontrole panow z drogowki ktora zakaczyla sie sprawdzeniem dokumetow samochodu i zyczeniu szerokiej spokojnej drogi

 

jaki wniosek z tego albo trafilem na tepakow z O.S.K.P i DROGOWKI albo co niektorzy nie maja ru wogule racji !!

 

P.s Odrebne zdanie mam co do barwy ustawien i stosowania w lampach odblaskowych ale to moje zdanie nie zagadnienie przepisow

Mam I jestem zadowolony czemu nie dlatego ze mam xenony tylko dlatego ze na drodze widze wiecej i wyrazniej i zorobilem co bylo mozna zrobic by innych nie oslepiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja wiem ze jestes zadowolony. Tez bede jak zaloze ksenony. Ale prosze nie wysmiewaj sie tu z ludzi, bo piszesz ze tu wszyscy wszystkie rozumy pozjadali i udaja ze sie znaja, i piszesz to z sarkazmem. Powiem Ci co ja wiem. Sam przeprowadzam badania homologacyjne m.in. oswietlenia samochodowego, skonczylem kurs diagnosty pojazdow osobowych, i jestem inzynierem Budowy Maszyn ze specjalnoscia Samochody.

 

Jesli z fabryki wychodzi reflektor z homologacja na zarowke H1 (halogen) to montaz do takiego reflektora palnika ksenonowego nawet jesli ma on zlacze przystosowane do gniazda H1 powoduje ze cala lampa traci swoja homologacje. A jesli jakas czesc oswietlenia nie ma homologacji to kazdy patrol policji czy stacja diagnostyczna ma prawo i obowiazek odebrac ci dowod. Ale jak to w naszym kraju bywa, diagnostom czy policjantowi nie chce sie (albo nie wiedza jak) czytac oznaczen homologacyjnych na kloszu lampy i cala sprawe olewaja bo wiekszosc BMW w latach 90 miala w opcji ksenony. Wiec moze sa oryginalne i nikt tego nie sprawdza, podobnie jak nikt nie sprawdza czy masz spaliny w normie poki nie dymisz (poza niektorymi stacjami) ... taki mamy kraj. I to ze masz dowod i nikt ci go nie zabral wynika tylko z twojego szczescia i zycze Ci zebys jak najdluzej go nie stracil. Ale niestety przepisy sa na ten temat jasne i nie ma sie tu nad czym tyle rozwodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie pozostaje nic innego jak wstawic sobie xenony z soczewkami, jakie byly oryginalnie..

 

No to decyzje podjalem sluszna i w sobote bede robil foty jak mi Panowie wymieniaja lampki i zakladaja bi-xenon z ringami :)

:dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze jestes zadowolony. Tez bede jak zaloze ksenony. Ale prosze nie wysmiewaj sie tu z ludzi, bo piszesz ze tu wszyscy wszystkie rozumy pozjadali i udaja ze sie znaja, i piszesz to z sarkazmem. Powiem Ci co ja wiem. Sam przeprowadzam badania homologacyjne m.in. oswietlenia samochodowego, skonczylem kurs diagnosty pojazdow osobowych, i jestem inzynierem Budowy Maszyn ze specjalnoscia Samochody.

 

Jesli z fabryki wychodzi reflektor z homologacja na zarowke H1 (halogen) to montaz do takiego reflektora palnika ksenonowego nawet jesli ma on zlacze przystosowane do gniazda H1 powoduje ze cala lampa traci swoja homologacje. A jesli jakas czesc oswietlenia nie ma homologacji to kazdy patrol policji czy stacja diagnostyczna ma prawo i obowiazek odebrac ci dowod. Ale jak to w naszym kraju bywa, diagnostom czy policjantowi nie chce sie (albo nie wiedza jak) czytac oznaczen homologacyjnych na kloszu lampy i cala sprawe olewaja bo wiekszosc BMW w latach 90 miala w opcji ksenony. Wiec moze sa oryginalne i nikt tego nie sprawdza, podobnie jak nikt nie sprawdza czy masz spaliny w normie poki nie dymisz (poza niektorymi stacjami) ... taki mamy kraj. I to ze masz dowod i nikt ci go nie zabral wynika tylko z twojego szczescia i zycze Ci zebys jak najdluzej go nie stracil. Ale niestety przepisy sa na ten temat jasne i nie ma sie tu nad czym tyle rozwodzic.

 

Prosze bardzo przestawic (odblaskowe) konkretne przepisy rozporzadzenia ustawy !!!!! POPROSTU DOWODY !!!!!

po za tym do Reflektorow refleksyjnych powino sie stosowac zarowki d2r a do Reflektorow projekcyjnych (soczewkowe) powino sie stosowac zarowki d2s nikt tego nigdzie nie sprawdza kto gdie jakie ma zalozone nawe idac do sklepu ptoszac o zarowki nikt nie pyta jakie to maja byc i do czego zamontowane tylko pytaja sie o oznaczenia typu h4.h7.h1 itd

 

taki montaz nie powinien byc zabroniony poniewaz swiatlo jest lepsze i tego nie trzeba udawadniac po takim zamontowanu powino sie jechac na stacje przeprowadzic kontole ustawienia kat swiecenia cien itd jest oki zaplacic powiedzmy 50zl otrzymac kwitek o przeprowadzonej kontroli i ze jest oki i na tym powino sie skonczyc i do kontroli miec tylko te kwit jest duzo wiecej samochodow ktore powinny stracic dowod za duzo gorsze przerobki lub stan niz xenony a po mimo tego nie traca tego dowodu

 

tylko teraz jednych stac innych nie stac jedni moga inni nie moga jedni juz maja inni nie maja aaa nawet bo ktos ma orginaly xenon (seryjne) a inny dokladane to juz jest powod by siac panike za mozna a nie mozna bo on ma orginaly za 2500tys a ktos za 300zl i ten co ma za 2500tys juz nie robi furory na osiedlu bo zwyklu kowalski zalozyl se zestaw za 300 do poloneza

 

zgadzam sie ktos zamontuje xenony tak ze oslepiaja wszystko i wszystkich i ma je typko po to zeby pochwalic sie kumplom a jego auto stacji kontroli pojazdow nie widzialo od ostatnich 5 lat bo dowod podbija na lewe a takich jest duzo i osobiscie takich znam to jak najbardzie dowod zabrac

ale jezeli ktos ma zamotowane to tak by innym nie uprzykrzac zycia i dobrze oswietla droge czemu nie komu to szkodzi ze zamiast zarowki halogenowej jest zalozony zarnik wyladowcze

 

a znajac nas posrany kraj jak co drugie auto bedzie mialo xenony zainwestuje w to pieniadze wejdzie jakis przepis i wtedy sie zacznie jak z wszystkim w tym kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike , masz zle informacje. przepis dotyczacy przepuszczalnosci przedniej i przednich bocznych istnial od lat 90`tych, nie wiezysz to zadzwon do ITS`u. po prostu ktos wpadl na pomysl stworzenia urzadzenia do pomiaru tego parametru i zaczelo sie koszenie na ulicach. co prawda chyba kazdy fizyk powinien podwazyc sposob pomiaru i zrodla swiatla w tych przyzadach ale to inna bajka.

 

p.s. prawo nie dziala wstecz !!!

jesli od 1998 roku konieczne jest posiadanie z tylu zaglowkow i pasow,. oraz tylniego swiatla przeciwmgielnego to nie oznacza ze wszystkie starsze auta musza sie podporzadkowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem do siebie xenony HID, kupiłem lampy soczewkowe bo miałem zwykłe. Po założeniu pojechałem na stacje diagnostyczną w celu ustawienia.

Panowie jeżeli będziemy użuwać tak by nie oślepiać innych to wątpie że nam ktoś się doczepi

Jeżeli mamy większe obciążenie jest regulacja po ty by opuścić,

jeśli źle będzie ustawione światło to czy to będą xenony czy zwykłe żarówki to będą oślepiać innych.

pozdro...

Miałem

E-30 316i

E-32 735i

E-36 320i

E-39 535 V8

E-46 330d

E-39 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja rowniez co jakis czas zastanawiam sie nad montarzem xenonow. A to ze xenony hid oslepiaja to nie jest zadna regula! Lampy halogenowe rowniez moga ostro dawac po oczach... Dzisiaj jadac do pracy widzialem na samochodzie obok jak go pieknie oswietla samochod za nim... Lewa lampa dawala linie swiatlocienia pod dach a prawa ledwo zderzak oswietlala... I to wlasnie tu jest problem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Jak ktos bedzie chcial to mma 2 zarowki HID 8000k d2s do pchniecia bo kupilem do swojej, zamiast orginalnych zaroweczek 4300k chcialem wsadzic ale nie pasuja niestety zle dobralem;/

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 grosz ode mnie...

inne sa zarniki hid do lamp z soczewkami H7 inne do lamp z odbłyśnikami, H7R

do odbłyśnika:

 

http://www.allegro.pl/item299694945_xenony_h7r_ksenony_ksenon_xenon_hid_h7_d2r.html

 

do soczewki:

http://www.allegro.pl/item304600066_xenony_promocja_h1_h3_h7_ksenony_ksenon_xenon_hid.html

...latanie jest bogiem, predkosc nalogiem, zycie zabawa,sex podstawa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Widziałem wczoraj jak koleś przyjechał na stację diagnistyczną,ustawić świeżo zamątowane xenony do lamp bez soczewek(e36),diagności nie mieli nic przeciwko,efek też niczego sobie,teraz sam myślę nad kupnem takiego zestawu???

mam pytanie jak już to jaki zestaw wybrać ,,600K 800k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wczoraj jak koleś przyjechał na stację diagnistyczną,ustawić świeżo zamątowane xenony do lamp bez soczewek(e36),diagności nie mieli nic przeciwko,efek też niczego sobie,teraz sam myślę nad kupnem takiego zestawu???

mam pytanie jak już to jaki zestaw wybrać ,,600K 800k

Ustawić ustawią, czemu by mieli odmówić??

Gorzej gdyby chciał u nich podbić przegląd :mrgreen:

Odpuść sobie HID w zwykłych lampach.

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wczoraj jak koleś przyjechał na stację diagnistyczną,ustawić świeżo zamątowane xenony do lamp bez soczewek(e36),diagności nie mieli nic przeciwko,efek też niczego sobie,teraz sam myślę nad kupnem takiego zestawu???

mam pytanie jak już to jaki zestaw wybrać ,,600K 800k

Ustawić ustawią, czemu by mieli odmówić??

Gorzej gdyby chciał u nich podbić przegląd :mrgreen:

Odpuść sobie HID w zwykłych lampach.

No ja ostatnio byłem u Opla na żoliborzu żeby wyregulowali mi lampki i odmówili. Nie chciałem przeglądu, samo poziomowanie widma. No i dópa. Wniosek? :nienie: Ople są do niczego :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja ostatnio byłem u Opla na żoliborzu żeby wyregulowali mi lampki i odmówili. Nie chciałem przeglądu, samo poziomowanie widma. No i dópa. Wniosek? :nienie: Ople są do niczego :twisted:

 

Buhahahaha, a to łośki, bali się beemki, czy co? :shock: :mrgreen:

 

Burner, dobrze pisze. Jeśli już HID, to w lampę projekcyjną (soczewkową ;) ). Po co oślepiać innych? I obowiązkowo regulacja świateł! Ostatnio mijałem e34 na na xenonie, spoko nic nie mam do kolesia... tylko reflektory były ustawione jak na żarówkę i świecił po czubkach drzew. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sprostować ze oprócz przepuszczalności przedniej szyby i przednich bocznych jest wzmianka o tym ze nie moze być to folia chyba że antywłamaniowa.

Można przyciemnić według normy ale nie folią tył tak jak wcześniej folią z atestem nawet do oporu, przy wyposażeniu w lusterka

Edytowane przez Dragon240-BMW Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja dwa lata temu zatrzymała mnie i pokazywali mi ustawę. Miałem folie z atestem nawet nie starali się badać przepuszczalności. Nie pamiętam dokładnie co tam było napisane ale z treści wynikało ze nie może być montowana folia. Edytowane przez Dragon240-BMW Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jestes w stanie podac przepis to prosze, jesli natomiast nie to rowniez cie poprosze , ale o zaprzestanie siania fermentu. bardzo czesto powstaja plotki zaslyszane, zaczytane w kolorowych magazynacah a`la auto swiat. na dzien dzisiejszy nie ma zadnych nowych przepisow zabraniajacych montowania folii, chocby antywlamaniowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ci jaka sytuacja mnie spotkała i to nie pierwszy raz zresztą (dwa razy zabierano mi dowód) i że wręczono mi ustawę do przeczytania mimo okazania atestu. W ustawie było napisane jakie są wymagania aby oklejenie folią przyciemniająca było zgodne z przepisami, oraz zaznaczone było ze tyczy sie to szyb innych niż przednie (tym samym wyłączając prawo do stosowania folii przyciemniającej na przednich.

 

Poniżej wklejam link do strony Policji, na której jest informacja o tym ze nie wolno oklejać folią szyb przednich. Udało mi sie znaleźć taką informację w ciągu kilku chwil oraz inne strony na których wspomniano o tym.

 

http://www.kmp.szczecin.pl/ruchdrogowy/2R_porady_4.htm

 

http://www.motoryzacja24.pl/przyciemnianie_szyb.htm

 

http://www.sqad.pl/por_001.php

 

 

Musze tylko sprostować że zostałem przez policjanta źle poinformowany ponieważ antywłamaniową przezroczysta ponoć wolno, a w ostatniej chwili doczytałem ze niby można i jest wykaz takich foli na szyby przednie jest ich kilka i praktycznie nic nie przyciemniają raczej antywłamaniowe.

 

http://www.admoto.pl/pub/art.asp?g=gs&n=810&f=at_011.xml

 

 

 

Po głębszej analizie tematu niby możną ale tylko folią z wykazu, ale policja zabiera dowody jeżeli dopatrzą się folii. Morał z tego taki ze nie wolno bo przepisy nie są do końca sprecyzowane i można je rożnie interpretować. Dwa razy mnie ich pozbawiono i mi wystarczy. Po za tym jeżeli pominąć samo rozważanie czy można stosować folię to i tak jasność zezwolonych folii i utrzymujących normę przepuszczalności jest tak duża ze mija sie to z celem

Edytowane przez Dragon240-BMW Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orginalne zielone szyby maja taka przepuszczalnosc jak mozna, jak pisalem wczesniej mialem brazowe i przekraczaly przepuszczalnosc. przepuszczaly tylko 60%. po to policjanci maja mierniki aby nie bylo problemow na drodze czy wolno czy nie, jesli szyba z folia ma 70 % to dowodu zabrac nie moga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.