Skocz do zawartości

BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE


rOBSOnX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
W opcji Diagnosis - rozpoznaje samochód i wszystkie moduły.

Mam jednak problem, gdy wchodzę na Coding i chciałbym zrobić kodowanie pamięci samochodu czy kluczyka pojawia sie komunikat: "VIN and ZCS/FA cannot be read out from EWS/KMB/LZS control unit!".

Jeszcze jeden problem to Diagnosis w ostatnim etapie ( Test Plan ) daje możliwość sprawdzenia każdego modułu pod kątem rozpoznanego błędu - tutaj też otrzymuje błąd, że nie może się połączyć z żadnym modułem.

Testy wykonuje na stacyjce w pozycji 2, ale to chyba nie ma znaczenia.

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

 

prawdopodobnie masz interfejs kiepski, przeznaczony do carsofta a nie DIS

przeslij fotkę swojego interfejsu to sprobujemy ocenić :)

 

Dzięki to wielce prawdopodobne bo korzystam z takiego interface'u:

http://viaken.pl/foto/prod/prod-1184509081.jpg

 

Czy można go jakoś przerobić albo przestawić coś w ustawieniach programu by był w pełni funkcjonalny?

 

Gra nie warta swieczki. Patrz za innym sprawdzonym fejsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przepraszam za zamieszanie.

Nie sprawdziłem jeszcze jednej opcji - okazuje się, że po przełączeniu ustawień na fister i vn=off zaczęło działać i mam wrażenia, że nawet działa nieco szybciej.

Dziękuję za sugestie, na szczęście się udało.

 

Życzę powodzenia innym, Dis ma niesamowite możliwości.

Horsepower sells cars, but torque wins races
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam lapka z Vistą nie do ruszenia (samsung poszedł na układ darmowa licencja za wyłączność z Microsyfem i nie daje innych sterów niż tylko pod Vistę :-( Moje pytanie czy DIS i INPA będzie smigać ? jeśli tak to jakie wersje softu bo nie chce inwestować w fejsa jeśli miałoby się okazać że INPA lub DIS kładzie się pod Vist-ą a nie dam rady jej wywalić na XP-ka (już kiedyś temat przerabiałem i mi żadnych sterów pod XP dla lapka nie wykrywało:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz Vistę i Ci chodzi DIS lub INPA i nie miałes żadnych problemów z inst. to OK dzięki za odpowiedź :wink:

ale jeśli tylko to słyszałeś lub czytałeś to sorry ale takie odpowiedzi mnie nie upewniają. Tak się składa że czytałem ten wątek i gdzieś wcześniej ktoś podawał że ma duże problemy z DIS-em na viście bo są jakieś problemy z emulacją portu i było hasło że pod tym systemem "wszystko kuleje" nie chce mi się szukać i ponownie czytać tych 100 stron więc nie będę przytaczał cytatów zadałem proste pytanie licząc że wypowie się ktoś kto uruchamiał osobiście pod Vistą a wtedy wiedziałbym że np. chodzi ale trzeba "coś tam coś tam" lub że nie ma żadnych problemów bo samo zainstalowanie programu bez kupna kabla nic mi na bank nie powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jeśli masz Vistę i Ci chodzi DIS lub INPA i nie miałes żadnych problemów z inst. to OK dzięki za odpowiedź :wink:

ale jeśli tylko to słyszałeś lub czytałeś to sorry ale takie odpowiedzi mnie nie upewniają. Tak się składa że czytałem ten wątek i gdzieś wcześniej ktoś podawał że ma duże problemy z DIS-em na viście bo są jakieś problemy z emulacją portu i było hasło że pod tym systemem "wszystko kuleje" nie chce mi się szukać i ponownie czytać tych 100 stron więc nie będę przytaczał cytatów zadałem proste pytanie licząc że wypowie się ktoś kto uruchamiał osobiście pod Vistą a wtedy wiedziałbym że np. chodzi ale trzeba "coś tam coś tam" lub że nie ma żadnych problemów bo samo zainstalowanie programu bez kupna kabla nic mi na bank nie powie

 

Ja osobiscie instalowalem INPA i DIS po Vista. Mialem problemy ale nie bylo takich zeby sobie nie poradzil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
oooowłaśnie o to mi chodziło czyli jednak temat nie jest taki prosty :? jest szansa na info od ciebie Nerwus co dokładnie trzeba namodzić jeśli cię moje pytanie nie zdenerwuje patrząc na kick :wink:

 

Wszystko zalezy od tego "na jaki" fejs bedziesz to stawial. Przypuszczam ze na std:obd. Trzeba recznie dodac wpisy do rejestru ktore normalnie dodaje obdsetup.exe. Pozniej juz tylko odpowiedni vmware a reszta to standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Witam

 

Albo nie znalazlem albo nie doczytalem... Czy jest mozliwosc "ominiecia" w INPIe problemu Ignition:OFF przy "dziadoskich" fejsach? Czy jedynym rozwiazaniem jest zakup innego fejsu?

 

 

Pozdrawiam

 

Ale dla INPA to zeden problem. Patrz do ediabas.ini. Do DIS to juz troszke inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moglbys dokladniej cos napisac? Pozmienialem jakies wartosci przy wartosciach ktore odnosily sie do Ignition i nadal mam problem (gdy probuje zrobic "special test" i wybieram error memory test to pojawia sie "ignition test" i pod nim NOT O.K)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam problem z E90 z konca 2005 roku.Po podlaczeniu GT1 pod SSSprogmana wywala żądanie o OPS , jak podlacze OPS to wywala ze nie moze sie skomunikowac i zeby sprawdzic czy wybrano wlasciwe auto i tak w kółko .Dodam ze OPS sprawdzany i diagnozuje ok łaczylem sie z E87 i dzialala normalnie.Gdzie moze tkwic problem ? Diagnostyka GT1 DIS tez ok .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Znalazłem taki temacik:

 

http://www.digital-kaos.co.uk/forums/f104/recover-dvds-bmw-dis-v57-tis-sss-v32-gb-ibm-t30-66793/

Zestaw 12 DVD + CD do instalacji DIS v57 GB,TIS,SSS v32 Multilanguage na IBM T23,T30

Instalowane bezpośrednio na Linuksa jak oryginał GT1 OPS, OPPS ...,bez Vmware

 

Są tez instrukcje. Może ktoś skorzysta

 

 

 

Zapasowy temacik też z tymi linkami:

 

http://auto-by.com/forums/index.php?showtopic=11609

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Witam

 

Znalazłem taki temacik:

 

http://www.digital-kaos.co.uk/forums/f104/recover-dvds-bmw-dis-v57-tis-sss-v32-gb-ibm-t30-66793/

Zestaw 12 DVD + CD do instalacji DIS v57 GB,TIS,SSS v32 Multilanguage na IBM T23,T30

Instalowane bezpośrednio na Linuksa jak oryginał GT1 OPS, OPPS ...,bez Vmware

 

Są tez instrukcje. Może ktoś skorzysta

 

 

 

Zapasowy temacik też z tymi linkami:

 

http://auto-by.com/forums/index.php?showtopic=11609

 

Tylko tyle ze to chodzi tylko z orginalna glowica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem. Posiadam fejsa od nerwusa na usb. Niestety nie moge sie podpiac pod samochod e36 z 98roku. Zainstalowalem programy wedlug instrukcji nerwusa. Inpa nie widzi baterii ani zaplonu, dis tez krzyczy abym podpial zlacze. Probowalem zmienic w disie protokol na fister i odwrotnie, ale nic to nie dalo ;/ Ma ktos jakis pomysl?

 

 

udalo mi sie rozwiazac, nie bede edytowal postu bo moze komus sie przyda.

 

Problem polegal na tym ze po kazdym podlaczeniu fejsa do laptopa (nawet w ten sam port usb) windows zmienial port com. Wiec wystarczylo zmienic go recznie na 1 com i poszlo. wszystkie programiki dzialaja.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Może to lamerskie pytanie, ale może ktoś uruchamiał SSS Base 3.1 z interfejsem ADS?

Znalazłem tą wersje SSS jako gotowy obraz VMware, ale niestety nie widzi interfejsu, a próbując dodać External Interface po podaniu IP podaje tylko kody błędu. Wiem, że SSS Base 3.1 działa z interfejsami EDIC, OPPS i OPS, czy można jakoś emulować EDICa mając podłączony ADS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img403.imageshack.us/img403/5110/dcanads.png

Tak wygląda prawdziwy ADS .Ja takie robię .

 

Ładny

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.