Skocz do zawartości

BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE


rOBSOnX

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego przeczytaj jeszcze wątek o instalacji DIS na Vmware. Tam jest opisane, co można zrobić. Mi pomogło wykasowanie sieci i ponowna jej instalacja w menu Scoadmin (opisane w wątku). Apitest śmiga. Głowicy oczywiście dalej nie widzi :duh:. Ake walczę i się nie poddaję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pomocy...

Przeszedłem cały wątek, instalację DIS-a robiłem zgodnie z instrukcją, jednak w api-test pokazuje mi się NET-0009:timeout. Czytałem, że to problem z siecią, ale jak go rozwiązać? Dodam, że mam Windows 7 i WMVare 7 (bo tylko taka chodzi pod 7), DisV44. Wyłączyłem oczywiście Firewalla (ESET) i nic, dalej nic ;( Gdzie może być problem?

 

 

"Potestuj" na początek w WIN XP + VMWare np.5.5 lub 6.0 + EASY DIS i musi iść.

Potem "testuj" na WIN 7 (np. x64)

 

:cool2: Powodzenia

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przeczytaj jeszcze wątek o instalacji DIS na Vmware. Tam jest opisane, co można zrobić. Mi pomogło wykasowanie sieci i ponowna jej instalacja w menu Scoadmin (opisane w wątku). Apitest śmiga. Głowicy oczywiście dalej nie widzi :duh:. Ake walczę i się nie poddaję.

 

 

Jak masz API test to bez włączonej głowicy (bez DHemulator'a) idzie na FISTER'ze i OFF (oczywiście nie będzie diodek)

 

:cool2: Potestuj

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Welcome back Robert :cool2:

Nie przymierzasz się do jakiegoś nowego projektu np. ISIS, ISSS? :wink:

 

:mad2: :mad2: :mad2: Raczej nie - bo totalny brak czasu na zabawę - hobby :beksa: :beksa: :beksa:

Ale myślę że ktoś się za to zabierze :cool2: :cool2: :cool2:

 

http://www.digital-kaos.co.uk/forums/f104/
http://www.digital-kaos.co.uk/forums/f104/bmw-isss-base-v2-07-full-installed-acronis-image-108657/

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Welcome back Robert :cool2:

Nie przymierzasz się do jakiegoś nowego projektu np. ISIS, ISSS? :wink:

 

:mad2: :mad2: :mad2: Raczej nie - bo totalny brak czasu na zabawę - hobby :beksa: :beksa: :beksa:

Ale myślę że ktoś się za to zabierze :cool2: :cool2: :cool2:

 

http://www.digital-kaos.co.uk/forums/f104/
http://www.digital-kaos.co.uk/forums/f104/bmw-isss-base-v2-07-full-installed-acronis-image-108657/

 

Robert zabralo sie juz pare osob i to tegich na kaos'ie. Z tego co widze to mozna narazie zapomniec zeby to odpalic na kablu za xxx PLN.

A kupno ICOM'a graniczy z cudem. Mowie o wersji nie dedykowanej dla online ISTA (bo taka mozna kupic dosyc latwo na firme).

Druga sprawa kupno komputerow do tego cuda. Ma takie wymagania ze :duh: Dla zwyklego Kowalskiego odpada.

Nadzieja jest E-Sys i INPA bo wciaz z tego co widze jest wspierana.

 

Z plytek ISTA/p mozna wciaz aktualizowac NCS, NFS wiec nie jest zle.

 

Nadzieja jakas jest bo Ediabas jest wciaz czescia systemu wiec moze ktos w koncu znjadzie sie pokoruj Fister'a i zrobi emulator ICOM'a + Tmode do ISIS.

 

Tak dla ciekawostki powiem ze sa ludzie na forum ktorzy maja to w garazu ale siedza cicho ;)

 

Troszkę już tam czytałem, ale jeszcze nie jestem Member. Całkiem nieźle :cool2:

Widziałem że kilka osób z tego forum też się tam kręci.

 

Powiem tylko tyle ze eccu zeszlo na psy a kaos jest bardziej ciekawy jezeli chodzi o soft i jego zrodelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadzieja jakas jest bo Ediabas jest wciaz czescia systemu wiec moze ktos w koncu znjadzie sie pokoruj Fister'a i zrobi emulator ICOM'a + Tmode do ISIS.

 

W tym właśnie problem, ze najpierw musi się znaleźć ktoś pokroju Fistera i zrobił to public.

 

@nerwus

widziałeś na kaosie, jeden taki specjalista wrzucił twoje filmiki z instalacji DISa, ale przynajmniej dopisał ze ty jesteś autorem.

 

na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nadzieja jakas jest bo Ediabas jest wciaz czescia systemu wiec moze ktos w koncu znjadzie sie pokoruj Fister'a i zrobi emulator ICOM'a + Tmode do ISIS.

 

W tym właśnie problem, ze najpierw musi się znaleźć ktoś pokroju Fistera i zrobił to public.

 

@nerwus

widziałeś na kaosie, jeden taki specjalista wrzucił twoje filmiki z instalacji DISa, ale przynajmniej dopisał ze ty jesteś autorem.

 

na razie

 

To bedzie public ale nie dzisiaj nie jutro. Auta do ktorych jest 3G tools przeznaczony nie kosztuja 10k PLN. Takze narazie na tym lezy lapa i $$ stoja za tym. Druga sprawa kazde z nich ma gwarancje narazie.

Pare miesiacy temu za plytki ISTA/p chciano po 500-1000 Euro. A teraz mozna znalezc to public. Nie mowiac nic o wypakowaniu plikow z plyty.

 

Poczytaj watek dobrze. Cale szczescie ze chociaz napisal to. Chlopaki podniecaja sie tym co bylo tutaj 1,5 roku temu :cool2:

 

który z kolegów byłby tak łaskawy i nagrał mi ten program na płytkę bądź płytki bo nie wiem ile zajmuje, a napewno jakos się odwdzięczę, jak coś zwrot za płytki na konto.

 

Co dokladnie bys chcial? Bo jezeli mowisz o 3G tool (ista, isss, isis, itp) to bez sprzetu nic z tym nie zrobisz. Kazdy plik na plytce jest zakodowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie:

 

ile czasu powinien się instalować TIS ??

 

DIS v44 który zajmuje 1GB zainstalował mi się szybciej niż zapowiadane 40 minut

 

a kurcze niewiele większy TIS (1,5GB) instaluje się już ponad 2 godziny..... "X"sy cały czas latają

 

nie wiem czy on tak długo się instaluje czy coś się może zacięło i potrzeba zresetować vmware ??

 

edit: zainstalował się - jakieś 2,5 h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I thank you all for your help, even as an English-only speaking person I was able to get alot of information from your forum. I have got DIS working and I have SSS working also. I have one problem though, when I try to update the DME software on my E36 it just hangs after creating a a measures plan and then I press start, it just displays this screen forever. I did modify the carcontext.php file to "return 14" but this problem still persists. O I also do have a charger connected to the battery.

http://dvsntt.com/offsiteimg/328i/SSS%20stuck.jpg

 

For further information, it occurs right after step 7 (I press start):

http://sellanet.pl/progman1.jpg

 

Thanks for any help.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yes, auto-detect works in DIS, and battery ignition detection is present in INPA. I can read faults, clear faults, reset adpatations, etc... I have even used SSS\Progman to adjust the Car Key Memory settings on my wife's E46. Has anybody else attempted to update the DME on the car, and had success?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zabrałem się w końcu do instalacji dis-a na win7, ale napotkałem mały problem. Ze względu na instalacje vmware 7 nie bardzo wiedziałem jak skonfigurować ustawienia, bo w menu jest o wiele mniej opcji jak w starszych wersjach, (czy jest konieczność instalowania vmware7 na win7 aby dis-a odpalić??) wszystko się ładnie instaluje, baza się wgrywa, a problem się zaczyna przy api teście, błąd net 0015 host not found, i niema znaczenia czy diaghead i ifhs działają czy nie,

dis v44, baza v57, inpa 7,

Pozdrawiam

Wiktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalował ktoś easy_DISv44 pod windowsem xp na VMWare7 ?

Ni jak nie moge skonfigurować połaczenia sieciowego pomiedzy hostem a gościem. Pod VMWare 5 wszystko ładnie smiga a pod WM7 lipa, pingi nie odpowiadają. Dla ciekawości zainstalowałem goscia jako XP i tam sieć chodzi :/

 

...

dobra trochę się pośpieszyłem bo odpowiedź już mam, zainstalowałem disa w trybie zgodnosci z VM5 i poszło, udało się komuś na natywnym trybie VM7 ?

 

...

ok, juz wiem, pod VM7 należy usunąć wirtualną kartę dodać ponownie i skonfigurować sieć, wtedy wszystko działa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem SSS Base31 Progman32. Wgrane changes. Niby wszystko ok. Kabelek nerwusa ADS. BMW e36 m50b20tu koniec 92'.

Po podłaczeniu daje nowe zadanie wybieram model i oczom ukazuje się taki ekran... czekałem 20 min i nic. Co może być nie tak ?

 

http://img91.imageshack.us/img91/7393/ssslo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem SSS Base31 Progman32. Wgrane changes. Niby wszystko ok. Kabelek nerwusa ADS. BMW e36 m50b20tu koniec 92'.

Po podłaczeniu daje nowe zadanie wybieram model i oczom ukazuje się taki ekran... czekałem 20 min i nic. Co może być nie tak ?

 

Mam podobnie, lub woła o modic, nie kumam, a kolega anglojęzyczny połączył się z E36 :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moge jakos ta swoja zmienic na iso? bo nie chce mi sie znowu sciagac tylu plikow:) a odnosnie zebym wrzucil ten vmdk to niedarady wrzucam i po chwile sie wylacza

Rozwiązałeś ten problem? Też mam wersję z .vmdk, która po załadowaniu do VMware 6.0.4 pokazuje syntax error...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walcze z podłaczeniem SSS do mojego auta e36 92 rok vanos sterownik siemens ms40.1.

Rozumie że interfejs ADS nerwusa się do tego nadaje ? Może auto za stare ? :)

Poniżej zamieszczam fotki z zrzutami ekranu SSS i komunikaty jakie dostaje przy probie komunikacji.

Ten ostatni komunikat otrzymałem jak zmieniłem w ediabas.ini na STD:OBD

 

http://img692.imageshack.us/img692/9369/sssl.th.jpg

http://img24.imageshack.us/img24/3272/sss2j.th.jpg

http://img199.imageshack.us/img199/9845/sss3vx.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mając e36 upierasz się na SSS? W DISie zrobisz wszystko z tym autem i działa stabilnie. SSS nawet do e39 jest zbędny bo ostatnia wersja DIS'a obsługująca programowanie datowana jest na grudzień 2005 i w SSSie nie ma już nic nowszego do e39, e46 także można nim aktualizować bo nie wiem czy w SSS pojawiło się coś nowszego do tego modelu. No i DIS w porównaniu z SSSem jest błyskawiczny.

 

Pozdrawiam

jak suka nie da to pies nie weźmie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to nigdy nie widziałem SSS w akcji i chyba to jest głównym motywatorem.

Poza tym chciałem sprawdzić czy nie ma nowszego oprogramowania do mojego auta a w disie chyba tego nie zrobie ???

No i dodatkowo za 2 m-ce chce zmienić auto na e46 z koncówki produkcji i chciałem poćwiczyć na obecnej żeby potem nie eksperymenmtować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem bazę 3.1 z linków Piotrek1, zainstalowałem wg Article 2 z bmwecu.org, później progmana na podstawie tych postów:

http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=1401774

(wrzuciłem changes od rooneya), po czym po wybraniu modelu auta E39, wyskakuje taki komunikat:

http://img686.imageshack.us/img686/3498/beztytuueme.jpg

Ifhrv32 uruchomiony, WinXP, VM 6.05, OBDII na USB, INPA i DIS śmigają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.