Skocz do zawartości

Jest sposób na wyciszenie tłumika


misiekBMWE36

Rekomendowane odpowiedzi

a nie potrafisz po prostu dać na flaszkę diagnoście?? :twisted: :twisted2: hehehe a tak serio...nie pchać nic do środka to pierwsza sprawa..a druga, to tylko zmienic tłumik...bo jak czegoś napchasz to rozwalisz inne podzespoły bądź wydmucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój nie pchaj nic, z czasem sie nazbiera i zatka wylot i wtedy pie...nie aż podskoczysz :twisted2: :twisted2: :mrgreen: Jeśli chcesz jak najmniej zainwestować to kup albo używkę, albo pogadaj z tłumikarzami. Coś oni mądrego wymyślą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jest jeszcze jeden sposób na chwilowe wiciszenie tłumnika.

Znam go z doswiadczenia i to działa chociaż nie wiem jak mocno ma ci to wyciszyc tłumnik. Mi kiedys brakowało kilka decybeli.

 

Po prostu idz do jakiegos sklepu przemysłowego kup takie cos co słuzy do czyszczenia garnków takie druciki zwinięte (podobne do gabki). Następnie przymocuj to do ok 0,5 m drutu (w zaleznosci od tłumnika) i włóż to w tłumnik i jedz na badanie. Na pewno bedzie ciszej. A po badaniu wyciągniesz te coś z tłumnika. Drut ma służyc do tego aby mógł to później wyciągnąć. A co z tego że diagnosta zobaczy kawałek drutu w tłumniku. Ważne zeby ciszej było.

 

Sprawdzona metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to idz na policje i odbierz dowod bo jezeli auto niebylo badane w warunkach kontrolowanych czyli napewno nie na ulicy i do tego specjalnym urzadzeniem to niemial prawa zabrac ci dowodu, pracuje w sklepie gdzie handlujemy bardzo szeroka gama akcesoriow samochodowych i tez tlumikami, kupil chlopaczek tlumik ultera i za 3 dni przychodzi ze zabrali my dowod i ze chce homologacje, zadzwonilem do ultera a oni mi powiedzieli co takiego ze homologacja to niejest jakis tam papier a wybity znak na tlumiku, i ze nawet niemusi on byc widoczny, i ze to oni jako producenci dbaja o to aby towar byl homologowany i ze jezeli piolicjant poprostu podszedl i powiedzial ze za glosny i ze niezabral auta do jakiegos tam laboratorium (nazwijmy to tak) i ze nawet nieuzyl specjalnej aparatury to ze niemial prawa zabrac dowodu, bo to to samo co by na oko wystawil mandat za przekroczenie predkosci, pozniej wyslali z ultera pisemnie podobne slolwa, chlopak poszedl na policje, narobil awantury, dostal spowrotem dowod,

 

jak niewiezycie napiszcie maila do ultera ze zatrzymala was policja i zabrala dowod za tlumik na oko, zobaczycie co odpisza

 

http://www.ulter.com.pl/

www.auto-optima.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie!!! kolega przedmówca ma absolutna racje pomiar hałasu z wydechu musi odbywać sie zdala od innych zródeł hałasu musi być wykonany (o ile dobrze pamietam) w zakresie od 3 do 4 tys.obrotów i ten cały sprzęt co to mierzy nie może stać blizej niz pół metra od auta.. Jeśli cokolwiek z tego nie było spełnione to nie ma zadnych podstaw do zabrania dowodu!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

 

1. stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:

a) zagraża bezpieczeństwu w szczególności po wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy,

b) zagraża porządkowi ruchu,

c) narusza wymagania ochrony środowiska;

 

Policjant nie musi nic mierzyć - od tego jest stacja diagnostyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz tłumika "KN" tylko "KM" :wink: Jeśli Ci zależy na jego pozostawieniu to kup seryjny tłumik i załóż go na przegląd albo daj w łapę diagnoście, choć za 50 zł tego raczej nie zrobi. Jeśli nie chcesz mieć problemów z pałami to wróć lepiej na stałe do fabrycznego tłumika, bo dźwięk KM'a jest rzeczywiście ostry i nic dziwnego, że niebiescy Cię kontrolują. Podbić dźwięk R6 można "leganie" na wiele różnych sposobów.

 

PS. Ciekaw jestem czy nie można tylko na czas przeglądu np. zwężyć wydechu w którymś miejscu, czy nie spowodowałoby to jakiś natychmiasowych negatywnych skutków np. gwałtownego cofnięcia spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem mam wrażenie, że:

1. ludzie nie mają poważniejszych problemów

2. nie mają na co wydawać pieniędzy...

 

To tyle... W tej sprawie jestem po stronie policji... Niepotrzebny hałas powinien być eliminowany z życia miasta...

 

Ostatnio ktoś mnie zapytał w podobnym do Twojego tonie: "po co Ci BMW? Czy nie szkoda Ci pieniedzy na ubezpieczenie, spalanie wysokie, części drogie? Lepiej kupić jakieś małe auto, z małym silnikiem, też sie wszędzie dojedzie, a koszty serwisu również będą minimalne."

 

Co to w ogóle za gadanie? To każdego indwidualna sprawa czym jeżdzi, na co wydaje pieniądze i jaki ma tłumik. Wypowiadanie się na temat czyiś gustów można porównać z polemiką ze ślepym o kolorach. A w kwestii hałasu, jeśli komuś jest za głosno to niech się wyprowadzi na wieś albo kupi okna dźwiękoszczelne. Niemniej jednak faktem jest, że niektórzy zdecydowanie przesadzają (nie tylko z tłumikami) i powinni być karani, po to jest drogówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co to w ogóle za gadanie? To każdego indwidualna sprawa czym jeżdzi, na co wydaje pieniądze i jaki ma tłumik. Wypowiadanie się na temat czyiś gustów można porównać z polemiką ze ślepym o kolorach. A w kwestii hałasu, jeśli komuś jest za głosno to niech się wyprowadzi na wieś albo kupi okna dźwiękoszczelne.

 

 

 

Taaaa pewnie tylko dla tego że ktoś nie potrafi dostosować się do ogólnie panujących norm lub przepisów ja mam się przeprowadzać na wieś a co do okien to niech chałasujący mi je kupi

 

to raczej ten ktoś powinien jeśli juz musi jeżdzić z głośnym tłumikiem jeżdzić po wsi lub nawet po polu no i pewnie stamtąd też by go przegonili bo kury się przestają nieść :D

 

 

reasumując są przepisy- trzeba je respektować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Jeżeli policja wykonuje (czasem wykonuje) swoje obowiązki, karząc za zakłócanie spokoju w mieście (bo tak to trzeba nazwać) to należy ją w tym popierać. :police:

 

Głośny tłumik to zupełnie niepotrzebny element uprzykrzający życie w mieście i co ciekawe tak obecny głównie w europie środkowej... Mam nadzeję, że zostanie wyeliminowany dzięki skuteczniejszej pracy policji jak to ma miejsce w krajach bardziej rozwiniętych.

 

Wypowiadź, że ponieważ ktoś chce imponować decybelami to inni powinni się wyprowadzić nie nadaje się nawet do komentarza... :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

PS. Ciekaw jestem czy nie można tylko na czas przeglądu np. zwężyć wydechu w którymś miejscu, czy nie spowodowałoby to jakiś natychmiasowych negatywnych skutków np. gwałtownego cofnięcia spalin.

Wg mnie mozna - tym bardziej na bardzo krotki czas, nawet widzialem tlumiki z roznymi wkladami(zwezkami) gdzie sobie dobieralem tak jak Ci to odpowiadalo ;)

Nawet mozna by taka wkladke wozic przy sobie i usunac "usterke" w momencie kontroli :D

Gdyby pan Bóg był za przednim napędem - chodzilibyśmy teraz na rękach ;)

http://miniurl.pl/becia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

.....

reasumując są przepisy- trzeba je respektować

 

Rozumiem ze Ty respektujesz i np. nigdy nie przekraczasz predkosci - chocby o 10 km ??

Nie mow tylko ze chodzi o co innego ...

Przepis to przepis - a to ze wiele jest nieadekwatnych, przestarzalych, lub wrecz niedostosowanych do obecnych realiow, to inna bajka.

Najpierw to powinniśmy dostać dobry przykład z rządu ... szkoda gadać ...

Gdyby pan Bóg był za przednim napędem - chodzilibyśmy teraz na rękach ;)

http://miniurl.pl/becia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

.....

reasumując są przepisy- trzeba je respektować

 

Rozumiem ze Ty respektujesz i np. nigdy nie przekraczasz predkosci - chocby o 10 km ??

Nie mow tylko ze chodzi o co innego ...

Przepis to przepis - a to ze wiele jest nieadekwatnych, przestarzalych, lub wrecz niedostosowanych do obecnych realiow, to inna bajka.

Najpierw to powinniśmy dostać dobry przykład z rządu ... szkoda gadać ...

Przepisy mają wskazywać granice zdrowego rozsądku a nie je zastępować... Mruczący tłumik do pewnego momentu nikomu nie przeszkadza. Kolega któremu zabrano dowód na pewno tę granicę przekroczył... Tak samo jest z prędkością. 10 km/h nikogo nie razi. 50-60km/h - to już przesada...

 

Rząd nie ma tutaj nic do rzeczy. Człowiek musi mieć własny rozum i nie oglądać się na POPiSy polityków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

.....

reasumując są przepisy- trzeba je respektować

 

Rozumiem ze Ty respektujesz i np. nigdy nie przekraczasz predkosci - chocby o 10 km ??

Nie mow tylko ze chodzi o co innego ...

Przepis to przepis - a to ze wiele jest nieadekwatnych, przestarzalych, lub wrecz niedostosowanych do obecnych realiow, to inna bajka.

Najpierw to powinniśmy dostać dobry przykład z rządu ... szkoda gadać ...

Przepisy mają wskazywać granice zdrowego rozsądku a nie je zastępować... Mruczący tłumik do pewnego momentu nikomu nie przeszkadza. Kolega któremu zabrano dowód na pewno tę granicę przekroczył... Tak samo jest z prędkością. 10 km/h nikogo nie razi. 50-60km/h - to już przesada...

 

Rząd nie ma tutaj nic do rzeczy. Człowiek musi mieć własny rozum i nie oglądać się na POPiSy polityków...

 

Zacytuję tylko nie moje zdanie ... "Przepis to przepis"

Gdyby pan Bóg był za przednim napędem - chodzilibyśmy teraz na rękach ;)

http://miniurl.pl/becia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadź, że ponieważ ktoś chce imponować decybelami to inni powinni się wyprowadzić nie nadaje się nawet do komentarza... :doh:

 

Widzisz kolego, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Napisałem już wyżej, że łamanie przepisów powinno być karane, hałas przekraczający wszelkie normy, ciemne szyby z przodu, fatalny stan techniczny aut - to jest częsty widok na naszych drogach. Jednak to, że ktoś pasjonuje się tunningiem nie daje prawa nikomu go krytykować

Czasem mam wrażenie, że:

1. ludzie nie mają poważniejszych problemów

2. nie mają na co wydawać pieniędzy...

To tyle... Niepotrzebny hałas powinien być eliminowany z życia miasta...

a jeśli już do tego dojdzie uważam, że można takiego człowieka zwyczajnie olać (cytat : "niech wyprowadzi się na wieś albo kupi okna dźwiękoszczelne").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Jeżeli policja wykonuje (czasem wykonuje) swoje obowiązki, karząc za zakłócanie spokoju w mieście (bo tak to trzeba nazwać) to należy ją w tym popierać. :police:

 

Głośny tłumik to zupełnie niepotrzebny element uprzykrzający życie w mieście i co ciekawe tak obecny głównie w europie środkowej... Mam nadzeję, że zostanie wyeliminowany dzięki skuteczniejszej pracy policji jak to ma miejsce w krajach bardziej rozwiniętych.

 

Wypowiadź, że ponieważ ktoś chce imponować decybelami to inni powinni się wyprowadzić nie nadaje się nawet do komentarza... :doh:

 

o gustach sie nie dyskutuje jedni wola blondynki inni brunetki,od tega sa sportowe tlumiki zeby je zakladac i od tego jest policja zeby wlepiala mandaty,w koncu z tego zyja!

Teoria jest wtedy, gdy wiemy wszystko, ale nic nie działa. Praktyka jest wtedy, gdy wszystko działa , ale nic nie wiemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry chłopaki widzę że moim tematem wywołałem tu mały konflikt poglądów a teraz do rzeczy pojechałem na diagnostykę ten cały przyżąd pokazał mi głośność 90 Db przy 4 tyś. obrotów więc mam jeszcze jeden decybel w zapasie. A pała zabrała mi dowód nie zgodnie z przepisami więc H mu w Dupe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje auto jest glosne az leb boli nie jezdze zgodnie z przepisami .. nie uzywam kierunkow, wciskam sie w miescie na chama, wyprzedzam na 3...

Nikt mi tego nie zabroni moze mnie jedynie ukarac za to .. ale jak bym jezdzil skoda to tez bym nie nadążył za bmw :P

 

 

"Jestem Jurek Khilerri mam wsystko w dupie "..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pała zabrała mi dowód nie zgodnie z przepisami więc H mu w Dupe.

 

 

Jakby tego bylo malo, dostajesz ostrzezenie za uzywanie wulgaryzmow na forum.

 

 

"Jestem Jurek Khilerri mam wsystko w dupie "..

 

Skoro regulamin forum tez, to rowniez dostajesz ostrzezenie.

 

A temat zamykam, na dyskusje o urywajacych leb 'tlumnikach' zapraszam na inne fora.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.