Skocz do zawartości

O instalacjach gazowych


Rekomendowane odpowiedzi

Jesli ktos bedzie chcial wiecej info, chetnie odpowiem na wszelkie pytania

 

Rozumiem że założyłeś DIEGO.

Wyszogród. A możesz podać namiary.

No i koszty, czas. Ile Cię to tu kosztowało i ile trwało.

Czy wiesz jak wyglądało strojenie centralki. Czy tworzyli mapę na podstawie Twojego samochodu, czy też bazowali na już gotowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 916
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam problem z gazem. Założyłem kilka dni temu instalację gazową podciśnieniową z emulacją wtrysków, silnik krokowy. Chodzi o to że na wolnych obrotach na gazie silnik nierówno pracuje - zmieniają się mu obroty. Gdy jest motor zimny to potrafi go nawet zdusić. jak tak dalej pójdzie to wylecą panewki. Szkoda motoru. Po przegazówce słychać jak się jeszcze gaz dopala w rurze. byłem u montera który stwierdził ze jest wsio ok. Powiedział jeszcze żeby wymienić świece, sprawdzić kopułke itd., że to może być wina iskry. Na mój gust jesli coś nie tak byłoby z iskrą to nie pracował by ok również na benzynie, a na PB nie mam problemu. Ktoś stwierdził żeby wypiąć silnik krokowy i to powinno załatwić sprawę. Tylko że silnik krokowy o ile mi wiadomo steruje ciśnieniem gazu jaka dostaje się do silnika. Wywalając go bedzie ciągnął gaz jak szalony. (czy dobrze rozumiem: emulator wtrysku emuluje działanie wtrysków i na podstawie odczytów sondy lambda steruje silnikiem krokowym, który daje odpowiednią dawkę gazu) Wczesniej jeżdziłem Polonezem na gaz. Jesli w polonezie silnik nie równo pracował na wolnych obrotach i po przegazówce słychać było dopalanie w rurze to oznaczało że zapłon był za póżny. Po przestawieniu zapłonu na wcześniejszy problem znikł (parametry spalania gazu różnią się od benzyny). Czy postąpienie tak w moim BMW również załatwi problem? Jak przestawić zapłon w BMW 318i E30 z 1989r. na wcześniejszy? Czy robi się to z poziomu komputera pokładowego czy też inaczej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to DIEGO

Oczywiscie jest to IV generacja

Koszt 4.400 (normalna cena jest 4500, ale za to ze z kumplem zakladalismy odrazu do 2 samochodow, dostalismy po 100 znizki)

z wtryskiwaczami MATRIX, byla mozliwosc z wtryskiwaczami ZAVOLI (200 zl taniej), ale podobno te sa lepsze, szybsze i wogole :)

Czas: odstawilem rano po 8, odebralem o 18

Butla 55l "w kolo"

Tel do warsztatu (24) 23 11 306

Niewiem jak wygladalo strojenie

Jak narazie caly czas jestem zadowolony z inwestycji

Wrazenia: naprawde ciezko zauwazyc roznice w osiagach

było... E30 320, E30 325ix, E34 535iA, E46 330xd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzis mi zainstalowali instalacje Diego, wszystko OK poza jednym.

Spod maski wychodzi stukot wraz z wciskaniem gazu (im mocniej tym szybciej) - instalator powiedzial ze to jakis reduktor i jak nie bedzie lepiej to mam przyjechac. Wiece cos na ten temat ?

pozdrawiam

mavic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nic takiego nie zauwazylem. Zwroce uwage przy najblizszej okazji czy cos takiego mozna zauwazyc.

 

P.S. Ile zaplaciles za zamontowanie instalacji?

P.S.2. Srednie spalanie po przejechaniu 260 km, z czego ok. 200 po miescie - 17,3 l/100 km. Chyba w normie ?

było... E30 320, E30 325ix, E34 535iA, E46 330xd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli to cykanie, to moze to byc slaba masa na ktoryms przekazniku, u mnie wlasnie tak było, po dorobieniu masy nic nie cyka, a jezeli to stuki to nie mam pojecia co to jest. Ten brak masy powodował ze na parowniku wraz z predkoscia p\obrotowa silnika zamykał mi sie i otwierał zawór na reduktorze i to tak cykało, było to takzre słychać na tym przełączniku w samochodzie (gaz/benzyna)

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przy ostatnich cenach paliwa dostaje zajawki na temat LPG.....

 

Mam taki projekt i ciekawi mnie zdanie kogos kto ma doswiadczenie z LPG.

 

Otóz:

 

Mam silnik 3,5l z E32 na motronicu i chcialbym:

 

1. splanowac glowice tak zeby ze stopnia 1:9 otrzymac 1:11,5

 

2. zmienic Motronic na najprostrzy Jetronic z ruchomym aparatem zapl bez sondy L.

 

3. zalozyc osobna przepustnice na kazdy cyl (jak w M3)

 

A teraz LPG:

 

1. chcialbym zalozyc najprostrza instalacje srubowa

 

2. 1 parownik na 3 cyl (2 parowniki w sumie)

 

3. Malutki miser na kazdy cylinder

 

Pytania:

 

1. czy tak zaprojektowany system i przy tak splanowanej glowicy spowoduje wzrost mocy auta na LPG w porownaniu do etyliny?

 

2. czy to sie da wyregulowac?

 

3. czy bedzie odpalac na LPG (np zima) - chce calkiem zrezygnowac z etyliny (zbyt wielki stopien sprezania)...

 

za wszelkie konstruktywne info bardzo dziekuje....

 

 

 

 

moze to dobre rozwiazanie. Co tym myslicie? No moze bez zwiekszania stopnia sprezania itp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

[ Ad.2.1 ]

Bardzo Ciekawe rozwiązania świetny stosunek ceny do możliwości, polecam, osobiście używam ten typ urządzenia, w połączeniu z wariatorem, samochód ma lepszą dynamikę niż na benzynie.!! Duże możliwości konfiguracji, 3 tryby jazdy: Auto - Ekonomia - Sport. Dość ciekawa opcja Cut Off wspomagająca jazdę miejską.

 

Co to za opcja Cut Off?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaplacilem za Diego do V8 5100 zł. Poza tym stukaniem ktore mi usuna w srode wszystko ok. Spalanie trasa/miasto z przewaga trasy 17,9/100 w tym samym czasie na komputarze pokazalo 13,2 benzyny.

Trochę duża różnica między wskazaniem komputera, a rzeczywistym zużyciem, ale może komputer akurat zaniża ... u mnie różnica jest ok. 15% (u Ciebie wyszło 35%)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jak wygladałaby kwestia usunięcia instalacji gazowej z e30?

Czy pociągnęło by to za sobą potrzebę wymiany jakiś elementów silnika?

Czy samochód po takiej operacji pod względem osiągów powróciłby do stanu z przed zamontowania lpg?

 

Wiem, wiem, dziwne pytanie :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po "googlowaniu" znalazłem tylko takie coś:

 

http://www.capri.pl/forum/40a905143873e

 

troche mało informacji, ale chyba jednak sie da.

Nadal ciekaw jednak jestem jaki będzie efekt takiej operacji dla silnika.

 

Czy można sprzedać ( tak legalnie ;) ) używaną instalację ? (ma homologację)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prostu usunac instalacje - po I demontujesz czesci mechaniczne tj, mikser, antywybuch, parownik, butle itp (laczysz weze od chlodzenia tak jak byly - podlaczasz po prostu wszystko tak jak powinno byc na benzynie), przewody od gazu (od butli) tez mozesz wyszarpac ale spokojnie mozesz je zostawic - ja zostawilem - nastepnie pozbywasz sie przekaznika odcinajacego wtryski i sterownika od gazu (przelacznika LPG/Pb) i t wszystko - auto chodzi tylko na benzynie

 

Instalacje mozesz sprzedac spokojnie - dodam ze jest duzy popyt i w zaleznosci od tego w jakim jest stanie i wieku dostaniesz za kompletna od 400-900pln (oczywiscie ktos kto ja kupil ''nie moze'' sam jej zalozyc - chyba ze ma uprawnienia) i wystawi sobie sam legalizacje - wtedy moze miec ja wbite w dowod - ale jak mowie - popyt jest - ludzie jezdza bez pieczaki ---- narazajac sie tym samym na mandat i zabranie dowodu - ale znam osobiscie gosci ktorzy juz po pare lat jezdza i im sie jakos udaje.

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem nowy na tym forum

od miesiaca jestem posiadaczem E36 325

zamierzam zalozyc instalacje gazowa do tego auta

nie bede nim jezdzil dluzej niz rok, dlatego tez zdecydowalem sie na instalacje mieszalnikowa

to jest moje pierwsze BMW

na co mam zwrocic szczeggolna uwage przy montazu instalacji??

zaklad juz wybralem, to bedzie juz 4 auto, jakie mi gazowano w tym zakladzie

raz jedynie narzekalem na montaz zbyt malego reduktora

jaki powinien sie tu pojawic??

czy 140 KW to nie za malo??

 

jakie bedzie spalanie gazu w takim silniku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sarna1, coś dużo wiesz o wywalaniu gazu ;)

 

Masz już taka operację za sobą? Jeśli tak, to jak oceniasz (jeśli taka była) zmianę w działaniu silnika? Juz kilka razy spotkałem sie ze zdaniem, ze po zagazowaniu Beemy zmniejszyły sie jej osiągi przy jeździe na benzynie. Sam również takie - nie wiem czy mnie mylne - wrażenie odnoszę

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze zmniejsza sie moc nawet na benzynie, ale tylko w przypadku instalacji z mikserem, ktory nawet na jezdzie na benzynie ogranicza dostep powietrza co powoduje spadek mocy. Po wyciagnieciu go wszystko wraca do normy.

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem Ciekaw ile osób już zrezygnowało z LPG. Ceny poszły w góre i to jeszcze nie koniec wzrostów. Kwestia jeszcze ceny Pb. Narazie się zatrzymały na poziomie około 4zł gdzie LPG kosztuje w granicach 2zł. Jeśli ktoś duuużo jeździ (20000km i więcej) to LPG jest naprawde opłacalne. Ale jak ktoś robi 10tys 15tys to można sobie odpuścić LPG.
Nie chcem, ale muszem... jeździć na gazie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem Ciekaw ile osób już zrezygnowało z LPG.

Alternatywą dla rosnącej ceny LPG jest... zakup drugiego samochodu z mniejszym silnikiem i spaleniem benzyny do zaakceptowania. Ja tak mam :D . Toczydełko do pracy, a BMW dla przyjemności. I wtedy nie straszne żadne strzały i dolegliwości gazowe, bo go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem Ciekaw ile osób już zrezygnowało z LPG.

Alternatywą dla rosnącej ceny LPG jest... zakup drugiego samochodu z mniejszym silnikiem i spaleniem benzyny do zaakceptowania. Ja tak mam :D . Toczydełko do pracy, a BMW dla przyjemności. I wtedy nie straszne żadne strzały i dolegliwości gazowe, bo go nie ma.

To już moze lepszy dizelek byłby, gnojówki mniej schodzi niz benzynki a i tańsza jest ;) Ja żałuje zagazowania swojej Beemki, kolejnej nie zrobie tego, a i moze z bieżacej wywale instalke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz w BMW się sprawdza, ale można to powiedzieć tylko o wtrysku.

Inna sprawa, że instalacja taka to niejednokrotnie znaczny procent wartości naszych autek. Więc opłaca się tylko gdy nie zamierzamy się predko z naszą niunią rozstać lub wartość samochodu jest troszkę większa :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.