Skocz do zawartości

O instalacjach gazowych


Rekomendowane odpowiedzi

powiem ze miałem wlasnie taki mikser kiedys, ale poniewaz metoda prob i bledow dochodziłem do ładu i powoli zmieniałem i tak zacząłem od miksera i zmieniłem wlasnie z tego o ktorym piszesz na ten najbardziej popularny, a poniewaz sonda tez była zle podlaczona i parownik tak wiec nie odczułem roznicy. Nie strzelał mi nie strzela, ale faktycznie srubke na parowniku mam prawie całkiem skreconą w prawo bo przy normalnym ustawieniu palił mi 20 w miescie przy bardzo spokojnej jezdzie a po pskreceniu pali 15.5 przy spokojnej i 10.5 w trasie trakze bez szalenstw. Mozliwe ze mialem lepszy mikser, ale ten stary zostawiłem na wymiene u gazownika, szkoda. Ale znow ten gazownik mowił ze ten typ miksera to bardzo stara konstrukcja takze zmieniłem na ten niby nowszy Na moc nei narzekam, alestycznosc tezz dosc dobra zadnych wahan obrotow, jedynie to ze musiałem skrecic mikser dosc mocno zeby dojsc do spalania takiego jak miałem we wczesniejszym 525 12V. W tym starym tez miałem takimikser jakl teraz tylko przed przepływką i chodził super. No nic pozyjemy zobaczymy. Narazie sprawuje sie rewelacyjnie :D :!:

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 916
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak czytam o tym gazie i nadal jestem w kropce

Landi, BRC, ZAVOLI czy ELPIGAZ czy moze cos jeszcze innego.

W moim woj. kuj-pom nie ma problemu z elpigazem czy zavoli bo wiem gdzie takie zakladaja nie wiem jak z innnymi.

Prosze o porade bo gdzie nie pojade to maja super instalacje i wszystko ladnie pieknie, wiadomo jak to jest.

Auto to E36 328, oczywiscie chce zalozyc wtrysk gazu tylko jakiej firmy?

No i raczej wtrysk gazu lotnego a nie cieklego bo te drugie instalacje sa duzo drozsze.

Butla w kolo, prosze o opinie.... koszty to pewno 5-6 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze Ci dorzucę holenderskiego Prins-a, wg opinii gazownika, który instaluje Prins-a i Landi dużo lepszy jest Prins od Landi, ale i troszkę droższy - ok. 500zł.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Czy zna ktos zaklady znajace sie na montazu instalacji gazowych i majace doswiadczenie w montazu do BMW w Szczecina, Koszalina lub Gorzowa Wlkp. (lub obrebie). Jaka instalacje polecacie do 320i E30 (nie chodzi mnie o inst. z wtryskiem gazu - nie mam az tak duzo kasy przeznaczonej na to). Wszystkie rady mile widzane.

 

 

Niestety musze to zrobic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze mi ktos doradzi gdzie sie wybrac w celu zamontowania gazu? z racji ze mieszkam prawie w polowie drogi miedzy warszawa i lodzia, oba miasta wchodza w gre (oraz oczywiscie okolice)

jesli wiec ktos zna dobry warsztat w tym rejonie, prosze o jakis kontakt

samochod ktory chce zagazowac to e34 535 silnik M30,

chce zalozyc wtrysk gazu, kiedys mialem juz tradycyjna instalacje i mam dosc problemow

było... E30 320, E30 325ix, E34 535iA, E46 330xd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i doczytac nie moge :)

BMW E36 motor 2.5 - czy zalozenie dobrej (sa dobre i zle? :) II genracji instalacji gazowej bedzie bardzo uciazliwe dla samochodu i bedzie sporo klopotow jak i wyczuwalny spadek mocy?

Czy do tego silnika tylko i wylacznie IV generacja ?

Bo chyba III generacji nie ma sensu ?

 

Moze ktos poleci dobry zaklad znajacych sie na rzeczy w gazowaniu takiego autka?

Chodzi o woj. Lodzkie

Osobiscie slyszalem ogolnie dobre opinie o www.nagaz.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze 95% jezdzi na II generacji i w wiekszosci przypadkow sprawuje sie dobrze, u mnie rewelacyjnie, a jezeli chodzi o spadek mocy to oczywiscie trzeba liczyc około 20% koników mniej. Jak masz kase to polecam IV generacje;)

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie rozgladam za instalacja, interesuje mnie wtrysk, dzis oferowano mi montaz za 4500zl www.gazwsamochodzie.pl czlowiek ktory mi to oferowal ma tez E36 320i i ma ja zalozona u siebie i sobie chwali, mowil ze mu pali 13litrow niezaleznie miasto czy trasa, ekonomicznie czy sportowo, zeby calosc poprawnie chodzila ma zdjeta sonde lambda,

mysle zeby butle 80tke wrzucic do bagaznika

zastanawia mnie jednak ta cena - nie chce krotkowzrocznie oszczedzac

528iA Touring pali srednio:

http://images.spritmonitor.de/166705_5.png LPG/Pb95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak to wszytsko dobrze ma działac to sonda jest niezbędna a jak tak gość ci mówi ze sonde musiał zdjąć to podaruj sobie ta instalke. II generacja potrzebuje juz sondy a co dopiero wtrysk gazu

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba sobie podaruje tych 'specjalistow'

moze ktos poradzic jakis zaklad w 3miescie ktory poradzi sobie z wtryskiem LPG do M50 2.0 i nie bedzie chcial odlaczac sondy L i eksperymentowac na moim silniku ?

528iA Touring pali srednio:

http://images.spritmonitor.de/166705_5.png LPG/Pb95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja moze z innej beczki.

Auto jak w opisie (730 R6 1993 r.) zastanawiam sie nad montażem silniczka krokowego. Komputer mam ale odłączony (a więc śruba) własnie znalazłem magika który naprawił mi przepływomierz (reperacja trwała ok kilkunastu minut pomimo, że inni mówil, że naprawa polega na wymianie na nowy).

Przy okazji wyszło, że mam "walniętą" sondę lambda a wiadomo, że bez sprawnej sondy komputer nie pochodzi. Za nową sondę "spece" powiedzieli mi 250 zł tylko czy warto się w to bawić bo kogo nie pytam to co innego mówi (jedni mówią, że tylko na śrubie inni, że nie) ???

kiedyś


E32 730

E36 318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z góry przyznam się bez bicia, że idę troche na łatwizne. Przeczytałem kilkanaście pierwszych wątków ale już mam dosyć ;-)

 

Moje pytania:

Czy w E36 1.8 z 290tyś. km na liczniku mogę zamontować jeszcze gas? I czy wogole jest sens (czy nie rozwali mi to silnika za 30tyś km zanim sie zwróci koszt instalacji? ;-)

 

Czy możecie mi polecić jakiś dobry - sprawdzony zakład gdzie ktos kompetentny mi to sprawdzi/doradzi w województwie zachodniopomorskiem ewentualnie lubuskiem czy powiedzmy w poznaniu? Jak bedzie trzeba to podjade...

 

Jest to moje pierwsze auto (do tej pory tylko służbowe miałem) i nie będe cfffaniaczył... kozak w autach nie jestem... ale sie ucze ;-)

 

 

Pozdrawiam serdecznie

"Only two things are infinite:

the universe, and human stupidity

...and I'm not sure about the universe"

A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze tym razem ktos mi podpowie...

 

nadal szukam DOBREGO warsztatu w ktorym za jakies rozsadne pieniadze beda potrafili zalozyc mi wtrysk gazu. najlepiej jesli bedzie to w mazowieckim lub lodzkim wojewodztwie.

boje sie zakladac gaz w warsztacie gdzie po krotkiej rozmowie Pan Mechanik przyznaje ze tak w sumie to on musi zadzwonic do producenta i spytac czy takie instalacje wogole maja, bo do takiego samochodu to on jeszcze nie zakladal...albo ja mam pecha albo juz niewiem co ;)

moze wiec jednak ktos mi podpowie kontakt do sprawdzonego warsztatu ?

samochod to E34 535 rok 1990

było... E30 320, E30 325ix, E34 535iA, E46 330xd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze mozesz - czemu nie - zmien swiece, przewody itp, zbadaj kompresje silnika (w zakl mechanicznym - da ci poglad na tym w jakim stanie jest silnik wewnatrz) i zakladaj :) i ciesz sie jazda tania i przyjemna.

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już było to wiele razy, ale jako Sosnowiczanin ;-) to Ci jeszcze raz podam :

II generacja - 2000zł. +- 200zł. (zależy czy np. ze zbiornikiem toroidalnym, czy też wskaźnikiem poziomu gazu, lub paru innych rzeczy)

IV generacja (wtrysk) :

4000-4500zł. - silnik 4 cylindrowy, instalacja "taniej" firmy (np. włoski Landirenzo)

ok. 5000zł. - j.w. "dobrej" firmy

za 6 cylindrowy + ok. 600-1000zł.

za 8 cylindrowy + ok. 1500-2000zł.

Oczywiście tak orientacyjnie.

Wybór czy II, czy IV generacja, za leży przede wszystkim od :

- wartości samochodu (do ok. 15-20 tys. zł. raczej II gen., >50 tys.zł. to raczej IV gen.)

- ilości cylidrów (więcej niż 6 cylindrów to zdecydowanie raczej wtrysk)

- rodzaju kolektora dolotowego - plastikowy lekko przemawia za wtryskiem (ale nie koniecznie)

- jak dużo się jeździ - jeżeli <10 tys.km/rok to raczej nie opłaca się wtrysk

no i takie rzeczy jak :

- możliowści finansowe ...

- jak długo samochód zamierzamy posiadać ...

- parę innych rzeczy ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem wlasnie w stacji gazowej ktora tez sprzedaje samochody.

Wlasciciel sprzedaje swoje E36 2.0 24V i mowi ze ma ja zagazowana II generacja

Mowie ze raz w miesiacu auto potrafi strzelic, spala mu 12-15 w miescie

Mowil rowniez ze e36 jest samochodem trudnym do zagazowania tj. jesli ktos wczesniej jej nie gazowal to tego potrafic nie bedzie umial - mowa o II genracji

On wsadzal jakies podwojne parowniki i cos tam jeszcze dodatkowo czy cos.

Dodatkowo wspomnial ze moze byc problem z przewodami bo one sa na stale powiazane z cewka i niekiedy trzeba to wymienic a to ogromne koszty podobno...

Teraz oto chodzi to co on gadal to prawda?

Czy bedzie mozna oddac mu taka e36 tylko 2.5 do zagazowania II genracja ?

Dodam ze zaklad prowadzi dwoch braci, jeden jezdzi jedzi wlasnie e36 drugi jezdzi bmw serii 7 rowniez zagazowana.

Nie jest to duzy zaklad .. istnieje od 2 lat w moim miescie troche ludzi instalowalo w nim gaz i nie narzekaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie gazuj beemki - ja mialem zagazowane obydwie - wyjelem gaz i wiem co to radosc z jazdy :) --- no chyba ze stac cie na wtrysk (w sensie przebiegu i czasu zwrocenia sie instalacji) nie montuj niczego poza wtryskiem - bo z beemki robi sie tico ktore nie jedzie :( a nie do tego celu zostalo to auto stworzone....jak stac cie na konia to i na bat powinienes miec srodki ...

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zagazowalem swoja becie.

 

Zalozylem instalacje w Wyszogrodzie

Instalacja to jak narazie nie majaca wiele poparcia DIEGO firmy KME :)

Jak narazie jestem zadowolony z efektow, auto moze minimalnie stracilo troszke mocy, ale roznice raczej nie odczuwalne, moze chwilami.

Spalanie jeszcze niewiem jakie, jak wyjezdze butle to sie dowiem ;)

Ogolnie jestem zadowolony, zobaczymy co bedzie dalej

Samochod to E34 535

 

Jesli ktos bedzie chcial wiecej info, chetnie odpowiem na wszelkie pytania

było... E30 320, E30 325ix, E34 535iA, E46 330xd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.