Skocz do zawartości

O instalacjach gazowych


Rekomendowane odpowiedzi

Spoko spoko gaz nawet jak bedzie kosztował ponad 2 zł. to moge sie założyć ze benzyna też bedzie duuuużżżżoooo droższa :) wiec bez obaw a jezeli chodzi o koszty to zapraszam na moją stronke tam jest kalkulator do obliczania za ile km i po jakim czasie sie zwraca instalacja gazowa ;)

www.auto-gas.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 916
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

(...ciach...)sam zajmuje sie instalacjami gazowymi od 8 lat, mam swoją firme i montujemy rozne instalacje gazowe, ale tak naprawde moim zdaniem nie ma lepszej instalacji w tym momencie jak wtrysk gazu sekwencyjny fazy lotnej (...ciach...)

Dobra, a czy możesz przybliżyć (tak po krótca) co to za instalacja i jak działa? Nie wszyscy to wiedzą - ja np. nie - a jestem bardzo zainteresowany tematem. Zacząłem ten wątek z myślą, żeby wrzucać tu takie właśnie informacje... Więc w miarę możliwości, please o kilka zdań, albo chociaż link do jakiegoś sensownego opisu na necie.

Pozdrówka.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ludziska!

Mam instalację gazowa już w trzecim samochodzie (renówka + 2 beemki) - obecnie e36 1,8 l z 1997 roku i nie powiem "marnego słowa" na temat gazu w BMW. Jeżdżę szósty rok na gazie w "trójce" i nie miałem żadnego strzału i tym podobnych zdarzeń. W sumie przejechałem jakieś 100 tys. km bez jednego strzału. Oczywiście przewody, świece muszą być w porządku, bo inaczej ... bum. A tak na serio, to wcale się nie wstydzę, że mam w BMW gaz; przecież ekonomia teraz na topie! Instalacja jest włoska, z własnym komputerem i połączona z sondą Lambda. Pali średnio 12,5 l w mieście i ok. 9 l na trasie - wydaje mi się, że to "sama oszczędność". Pozdrawiam niedowiarków i sceptyków !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!!!

Z linkow takich pod ręką moge podać tylko narazie moj wlasny na moją stronke, ale poszukam czegosć jeszcze z sensem o instalacjach jak jesteście zainteresowani oczywiście ceny są zalezne nie tylko od cen instalacji ale rownież od trudnosci montazu w samochodzie, oto link http://www.auto-gas.com.pl

pozdrawiam Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zakończyłem kilkutygodniową walkę ze strzelaniem.Kupiłem e32 735 z założonym gazem ,niestety najprostrzym ,dokąd jeźdiłem przez pierwsze dni delikatnie żadnych problemów ,gdy zacząłem ostrzej -strzały.Odwiedziłem kilka zakładów "Specjalistycznych" każdy miał lepszy pomysł,oczywiście "jeśli strzela to wina zapłonu nie gazu "instalacje przy każdej wizycie ustawiali na nowo.A ja wymieniałem po kolej:świece 2 kpl.bo jedni preferują Brisk inni Ngk,po świecach kolej na kable,po kablach kopułka,palec propozycja wymiany modułu,bo "gaz ok".W następnym zakładzie stwierdzono "za mały palnik" wymieniłem,i co znowu strzał wreszcie trafiłem na ludzi ,którym się chciało szukali pół dnia i znależli przyczyne "parownik za małej wydajności "założono na próbę inny i problemy się skończyły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wreszcie trafiłem na ludzi ,którym się chciało szukali pół dnia i znależli przyczyne "parownik za małej wydajności "założono na próbę inny i problemy się skończyły.

 

Napisz czy Ci ostatni to Stefanowski w Łodzi czy może ktoś inny...??

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ostatni to Stefanowski,ale zakład na Maratońskiej,maim zdaniem bardziej fachowa obsługa.Ale i tak bedę zakładał wtrysk ,zupełnie inna jazda właśnie miałem okazje pojeżdzić 735 z wtryskiem bez żadnej różnicy gaz-benzyna.Ciekawy artykuł jest na stronie Godula Motor Sport"www.godula.pl" pozdrawiam Zibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zalozony wtrysk gazu igs Landi renzo 735E32 chodzi rewelacja nie zakladaj sekwencji bo w silniku M30 wtryski chodza liniowo a nie sekwencja szkoda kasy jedynie moze by sobie poradzil prins ale do tego silnika szkoda zakladac na IGS Landi Renzo jest naprawde ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
WITAM, ostatnio przeżyłem bardzo nieciekawą chistorię. Wybrałem sie na przejazdżkę ze szwagrem do Krakowa i zatankowałem (tylko 10 l) gazu zeby nie tankowac po drodze, w jakiejs malej stacji przydroznej. Efekt był natychmiastowy. jak mi nigdy nie strezlał to juz 2 km po tankowaniu łuuuup, no mysle co sie stało, ????? założyłem zabezpieczenia bo mi je wywaliło i jade dalej. Do Krakowa (czyli 120 km) strzelił mi 4 razy i cała droge był bardzo słaby, ledwo co po gore sie czołgałem, zaraz po przyjechaniu do Krakowa zatankowałem juz na duzej stacji BP. Okazało sie ze przy bardzo delikatnej jezdzie spalił mi 15l/100 km, po tankowaniu po paru kilometrach samochod odżył i w powrotnej drodze sprawował sie rewelacyjnie, po czym znow zajechałem na stacje (sprawdzoną) i tankowanie. Przy normalnej jedzie (90-120 km/h) spalił mi w trasie 8.6 litra LPG/100km. Takze Panowie, tankujcie tylko na sprawdzonych stacjach nawet jezeli gaz jest troche drozszy, autko sie wam odwdzieczy ponad to.

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Od pewnego czasu szukam z mężem wszelkich wiadomości o LPG. Mamy w naszej E32 z 1992 roku zwykłą instalację od 1,5 roku. Jest koszmarnie! Miesiąc temu dowiedzieliśmy się, że jeszcze trochę, a czekałaby nas wymiana różnych części. Po prostu przy każdym przełączeniu na gaz wchodził błąd i auto dostawało złą mieszankę. Trzeba odłączyć akumulator, żeby ten błąd skasować. "Dzięki" tej instalacji rozwaliliśmy dwa komplety świec oraz sondę L. :x

Napisane było na forum coś o igs. Czy moglibyście mi przybliżyć ten temat, o co w tym chodzi, kto to załozy najlepiej i oczywiście ile kosztuje!!! Mieszkamy k/Wielunia w łódzkim. Mamy blisko na Śląsk. W ostateczności to 200km. też nas nie załamie, byleby BMW chodziło jak BMW!!!

Dostaliśmy propozycję założenia wtrysku sekwencyjnego (Zavola czy jakoś tak) za kuszącą cenę, ale inny gazownik powiedział, że nasza beemka na sekwencji nie będzie chodzić. Już nie mamy pojęcia kto mówi prawdę!!!!!!!! :evil:

Jesteśmy zdesperowani! POMOCY!!!

Pozdrawiam i czekam na odpowiedż.

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam nielada problem. Mam E34 Z 89 ROKU, SILNIK JAK WIADOMO M20 no i instalacje gazowa prymitywna. Co 600 km reguluje zawory gdyz (jak myslalem na poczatku podwieszaja sie.) Okazalo sie, ze jednak osiadaja w glowicy, notorycznie na 3 i 4 cylinderze.

Powoli konczy sie mozliwosc regulacji. Prosze o pomoc. Co robic.

 

:idea: Wybaczcie, ze nie ma polskich czcionek ale cos mi padlo w kompie :?

Żyj z pasją !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma instalacja do braku juz regulacji luzow zaworowych????? Zmiana instalacji nic nie da, wedlug mnie miales juz robiona glowice i frezowane czy inne zabiegi z gniazdami zaworowymi i efekt jest taki ze gniazdo osiada dalej i brakuje regulacji, mialem tak kiedys w golfie, i to w dieslu takze zmiana czy wyrzucenie instalacji nic tu nie da.

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam autko na gaz jak puszcze noge z gazu to nie ma ciaglego buczenia tylko przerywane a na pb jest jak najbardziej bass ciagly dlaczego tak sie dzieje :?:

 

Po jakim czasie lub ilu kilometrach czysci sie parownik i czy dam sobie z tym rade? Rozkrecalem kiedys stary parownik sa tam jakies mebrany a smierdzi tam gazem jak nie wiem. :)

 

Czy to mozliwe jezeli nie chce mi autko chodzic za dobrze na pb to moze byc przez dmuchomierz (przeplywomierz)?

 

A najbardziej nurtuje mnie to jak rano wsiade do auta i jade w trase to 140km/h osiaga doslownie bez wysilku bez dodawania wiekszej ilosci gazu a jak sie juz zagrzeje to nie ma tak dobrego przyspieszenia.?

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi

pozdrawiam

BMW wieczna miłość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pIERW SPROBUJE ODPOWIEDZIEC na pytanie kolegi, ja bym stawial chyba na sonde, bo skoro na zimno ci idzie a na cieplo nie to moze to sonda. ?????

 

A ja mam z innej beczki pytanie, niedawno kupilem E 34 kombika z 2.0 silniczkiem i dopuki jedzielem po miescie to brak mocy mi nie przeszkadza, ale jak sie wybralem za miasto to zaczelo mi brakowac, mocy, tak wiec pojechalem do gazownika wymienil mi mikser na inny o wiekszym przekroju wew co poprawilo moc. Ale moje spostrzezenia sa takie, za silniczkiem krokowym gazowym jest jeszcze srubka do dlawienia tego co wychodzi z silnika krokowego, po co???? czy silniczek krokowy nie jest wstanie regulowac strumienia gazu???? U mnie jest tak ze jezeli ta srubka jest wkrecona czyli ogranicza gaz z silniczka krokowego to na biegu jalowym chodzi rowniutko i slicznie ale jest barrrrdzooo slaby (slabszy od malucha) a jak rokrece ta srubke to super ciagnie, fajnie sie zbiera, ale na biegu jalowym obroty spadaja mu do okolo 400 potem jakby dodawal sobie sam gazu i skacza obroty do 2000 i tak wkolko mozna powiedziec, no czasami sie to normuje. Dichodze do wniosku ze mieszanka a w zasadzie jeszcze czystego gazu przed miskerem jest poprostu za duzo i mieszanka za mikserem jest zabogata. Czy da sie to jakos pogodzic???? Czyli czy da sie rozkrecic ta skrubke zeby mial moc a ustawic tak silniczek krokowy zeby dawal mniej gazu na bbiegu jalowym????? moze ktos z was juz sie z tym meczyl??????

Pozdrawiam

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co ci ten silniczek krokowy ??? U mnie tylko macil wode - wywalilem go i po klopocie - auto ladniej sie zbiera itp itd - moj gazownik (nota bene na moje zyczenie mi go zalozyl bo szczerze go odradzal) jak sie pojawilem z nim w bagazniku zaczal sie smiac i mowic mi : '' A nie mialem racji??''. Pozbadz sie go to klopoty mina.

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, moze odpiecie sondy potwierdzi ze to wlasnie ona maci, juz pare osob spotkałem sie ze jezdza bez sondy lambda i nie narzekaja.

 

A odnosnie silniczka krokowego to mialem taki w 525 M20 i było super, jak go wywale to mozna powiedziec ze mam instalke na śrubce, bo komp wlasnie tym silniczkiem krokowym steruje. A jak go wywale to tym bardziej mieszanka bedzie zabogata i przykrecanie tą śrubką bedzie dawało ten sam efekt co teraz, poprostu gazownik powinien tak ustawic ten silnik krokowy zeby nie trzeba było tego dodatkowego dławika za nim, moze dzisiaj zdaze i pojade do gazownika i popytam co sie da z tym zrobic.

pozdrawiam

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 80l wchodzi do niej 65l robie na tym 550km i tankuje co tydzien nieraz dwa razy w tygodniu ale gdybym nie jezdzil w sprawach sluzbowych to mysle ze na miesiac zapomnialbym o tankowaniu.'

Duza butla to naprawde wygoda

pozdrawiam

BMW wieczna miłość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.