Skocz do zawartości

Lubelskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...
  • Odpowiedzi 649
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam!

Zdecydowanie nie polecam warsztatu Diesel Motor Service Krzysztof Gorgol przy ulicy Olszewskiego w Lublinie. Trzymali mój samochod przez 6 tygodni próbując wymienic koncówki wtrysków, co im sie nie udalo. Bardzo kiepski kontakt z wlaścicielem dziwne tłumaczenia w stylu "najpierw musze dokonczyc naprawe innych aut" .Po co bierze sie za przyjecie do warsztatu kolejnych aut skoro nie moze sobie poradzic z tymi ktore juz przyjał???? bardzo drogi, niekompetentny(próbuje naciagnać na wymiane części ktore sa oki) lubi mówic klientom że maja turbo do wymiany( zwlaszcza jak klient wymienil je niedawno w innym warsztacie na nowe). Nawet wymiana świec żarowych jest dla nich problemem. Strzezcie sie tego warsztatu jak odgnia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Polecam warsztat Darka Sawy http://bosch-sawa.pl/kontakt/ Mają dwa warsztaty więc gdzie komu bliżej. Częściej samego Darka zastaniecie na ul. Choiny. Pierwszy raz trafiliśmy na związkową, trzeba było dobrze znającego się warsztatu. W necie znalazłem info na temat Auto Perfect Sawa. W Lublinie trafialiśmy do różnych warsztatów od Aso zaczynając, wszędzie ta sama gadka, auto nie typowe (corrado VR6) i albo wtyczki do kompa nie mają albo wiedzy im brak po prostu (masakra bo bujaliśmy się rok po różnych "serwisach"). Było zabawy z autem i trochę stało ale najważniejsze że udało się naprawić. Po którymś razie już i u Darka mieli dość tego auta ale trzeba przyznać że pracują tam mechanicy znający się na swoim zawodzie :cool2: . Teraz jeździmy do Darka z bmw, bez zastrzeżeń. Wiem że jak coś jest w aucie to chłopaki powiedzą o tym, konkretnie, jakie wyjście jest najlepsze i ewentualne alternatywy. Polecamy warsztat Auto Perfect Sawa.

Monika i Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Widziałem już podobny post, ale dołączę się do pytania; planuję wymianę tapicerki na skórzaną w moim aucie. Możecie coś polecić, albo odradzić jakiś zakład? Nie chciałbym wydać paru tys. i otrzymać w zamian jakiś szajs.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"gc7227" Kiedyś obszywaliśmy fotel w corrado, wyszło zajefajnie. Darek Sawa, polecił jeden zakład. Dam Ci jego namiary, Jacek Żeleźnik Sekutowicza 3/7 Lublin (81) 740-33-61. Facet prowadzi mały zakład ale zawsze ma kolejkę i trzeba się umawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info i namiary, niedługo będę miał urlop, to spróbuję się umówić i zobaczyć co to takiego. Interesuje mnie też kilka rzeczy tzn; jak jest organizowane odpinanie kierownicy, foteli itp., Czy później nie trzeba przypadkiem jeździć do serwisu, żeby "wszystko grało".

Słyszałem też o jakimś zakładzie w Niedzwicy k. Lublina, niestety nie znam nikogo, kto by zaopiniował prace tego tapicera.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Zdecydowanie nie polecam !!! ASB Płocheć z Jastkowa. Naprawa skrzyń automatycznych.

Normalnie jakaś masakra. Umawiałem się dwa razy i po prostu mnie olali bo coś tam właścicielowi wypadło. Raz wziąłem urlop bo pasowało im rano a tu przed wyjazdem telefon, że nie mają czasu! Jak powiedziałem, że konsultowałem się telefonicznie z mechanikiem z ASO z Warszawy i mam rozpoznany problem (kolega z forum http://www.7er.pl) to "szef" coś tam pokrzykiwał, że się na niczym nie znają i jakieś tam obraźliwe, chamskie teksty! Oczywiście dałem sobie z nimi spokój.

Pojechałem do Łęcznej do Pana Duli, mały warsztat przy Komisie samochodowym i w miły i sympatyczny sposób rozwiązał mój problem ze skrzynią. Nadmienię tylko, że z problemem walczyłem z pół roku i co "lepszy" mechanik wymyślał nowe głupoty.

 

A więc tak przy okazji POLECAM warsztat Pana Duli z Łęcznej. Naprawa skrzyń automatycznych i ogólna mechanika. Miałem do czynienia już z tym Panem nie raz i zawsze wyjeżdżałem zadowolony tak jak i moi znajomi. Nr tel. 602750961

Edytowane przez Mariusz735i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Potrzebuje pomocy!!

Szukam warsztatu gdzie sprawdzą mi auto przed zakupem:) Chodzi mi o podłączenie auta pod komputer i sprawdzenie wtrysków, błędów, przebiegu itp. jak by dało radę jeszcze sprawdzić całe auto tj. zawieszenie, bez wypadkowość, hamulce itd było by super, aczkolwiek to sprawdzę na stacji diagnostycznej :)

 

Będę bardzo wdzięczny za namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wojtek, jeśli to BMW i koszt sprawdzania w ASO cię nie przeraża to polecam ASO, sprawdzałem auto przed zakupem trwało to prawie 3 godziny ale nie było możliwości żeby im coś umknęło blacharka, lakier ewentualne wycieki, zawieszenie, klocki, elektronika przebieg masz wszystko na papierze, nie polecam zwykłych stacji diagnostycznych bo najczęściej nikt tam nie ma pojęcia, potrafią tylko zwykły przegląd zrobić.

 

Czy ktoś może polecić w okolicach Lublina kogoś dobrego od skrzyń automatycznych? Pytam profilaktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że jest jakiś fachowiec chyba w Bełżycach ale nie jestem pewien, co do Płochecia to moje doświadczenia są raczej pozytywne kilka lat temu miałem Scenica z automatem, Zamojskie ASO, próbowało walczyć z usterką, Lubelskie poddało się bez walki, Płocheć bez oględziń po wysłuchaniu moich uwag co do pracy skrzyni, powiedział co mam kupić i za ile przyjechać, ciężko było się z nim umówić bo czekałem chyba z 2 tygodnie a jak zacząłem naciskać, od razu powiedział żebym kogoś innego szukał, zdzierżyłem, naprawił, i od tamtej pory był spokój...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Około miesiąc temu założyłem sekwencję do BMW E39 540i -silnik M62TU44. Zakład to ul.Techniczna 3a, Lublin. Zero problemów! Oni w BMW mogą zakładać instalacje z zamkniętymi oczami. Zostawiłem samochód o 9 rano a o 17tej już był gotowy. :cool2: Za dwa dni jechałem zaraz po założeniu instalki do Krakowa i w nocy powrót. Na trasie przyspieszenie do 220 km/h w chwilę czasu, spalanie gazu z powrotem -jazda ekonomiczna 10,5l LPG/100km, miasto & korki 20l/LPG/100km. Trasa tempo szybsze 120-160km/h -13,5l/100kmLPG. Pełne obciążenie samochodu -4 osoby (w tym 3 grube :mrgreen: ) +bagaż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja ostatnio byłem u Pana Jacka Orzecha na Turystycznej. Ogólnie mogę polecić warsztat, ma sporą ekipę chłopaków do pomocy i naprawia sporo aut. W moim e46 trafnie ocenił, że dziwne brzdęki w podwoziu są spowodowane zużytymi poduszkami silnika. Za wymianę 2 poduszek wziął 120zł + koszt części (w ASO w Lublinie za robotę ok. 450zł).

 

W temacie lubelskiego ASO - warto czasem tam przejechać się/zadzwonić w sprawie części. Koszt oryginalnych poduszek silnika z ASO był tańszy niż niektórych słabszych zamienników u kilku dostawców (m. in. u Pana Jacka). Ja w końcu zamontowałem Lemforedry i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie w mojej bercie 320d 150KM diesel mam na 90% problemy z wtryskiwaczami i potrzebuje adres konkretnego zakładu który zna się na robocie proszę o adresy dodam że jestem z okolic Chełma pzd

 

 

próbowałeś u Wolińskiego na trasie Piaski - Lublin?

 

ma już długo ten zakład powinien się znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Około miesiąc temu założyłem sekwencję do BMW E39 540i -silnik M62TU44. Zakład to ul.Techniczna 3a, Lublin. Zero problemów! Oni w BMW mogą zakładać instalacje z zamkniętymi oczami. Zostawiłem samochód o 9 rano a o 17tej już był gotowy. :cool2: Za dwa dni jechałem zaraz po założeniu instalki do Krakowa i w nocy powrót. Na trasie przyspieszenie do 220 km/h w chwilę czasu, spalanie gazu z powrotem -jazda ekonomiczna 10,5l LPG/100km, miasto & korki 20l/LPG/100km. Trasa tempo szybsze 120-160km/h -13,5l/100kmLPG. Pełne obciążenie samochodu -4 osoby (w tym 3 grube :mrgreen: ) +bagaż.

 

Czy możesz napisać coś więcej o samej instalacji? Jaka to instalka, wtryski, itp? Ile zapłaciłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A może któryś z Kolegów poradziłby do kogo pojechać na ustawienie geometrii w E39? Ja już raz to przerabiałem w ubiegłym roku i wiem, że to masakra, bo zazwyczaj na wyposażeniu stanowiska do geometrii są dwie płyty odprężające (pod przednie koła), a moje doświadczenie w tym zakresie wskazuje, że w E39 powinno się dokonywać pomiar i regulację z płytami pod wszystkimi czterema kołami (w przeciwnym razie trzeba kalibrację, kompensację bicia kół i pomiar dokonywać w nieskończoność aż się "trafi" na poprawne parametry, ponieważ regulacja zmienia częściowo parametry, a częściowo odkształca gumę i po przetoczeniu samochodu zmieniają się parametry jak guma się odpręży)...

Nie wspomnę, że większość "fachowców" nie zdaje sobie sprawy z tego, w jakim stopniu becia powinna być obciążona (przednie fotele, tylna kanapa po bodajże 68 kg i bagażnik bodajże 21 kg).

 

Dzięki za wszelkie info!

 

pozdrawiam

 

thenygoos

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może któryś z Kolegów poradziłby do kogo pojechać na ustawienie geometrii w E39? Ja już raz to przerabiałem w ubiegłym roku i wiem, że to masakra, bo zazwyczaj na wyposażeniu stanowiska do geometrii są dwie płyty odprężające (pod przednie koła), a moje doświadczenie w tym zakresie wskazuje, że w E39 powinno się dokonywać pomiar i regulację z płytami pod wszystkimi czterema kołami (w przeciwnym razie trzeba kalibrację, kompensację bicia kół i pomiar dokonywać w nieskończoność aż się "trafi" na poprawne parametry, ponieważ regulacja zmienia częściowo parametry, a częściowo odkształca gumę i po przetoczeniu samochodu zmieniają się parametry jak guma się odpręży)...

Nie wspomnę, że większość "fachowców" nie zdaje sobie sprawy z tego, w jakim stopniu becia powinna być obciążona (przednie fotele, tylna kanapa po bodajże 68 kg i bagażnik bodajże 21 kg).

 

Dzięki za wszelkie info!

 

pozdrawiam

 

thenygoos

 

Rok temu miałem tez taki problem.Nie jedz na tą usługe do Połuszowic -firma LS -lider serwis.Po wymianie części w zawieszeniu wzieli sie za ustawianie geometri.Po wyjeździe kierownica krzywo,a twierdzili ze na komputerze wskazuje dobre dane.Drugie ustawianie gorzej,trzecie jeszcze bardziej,az sie wkurwi...em i zostawiłem auto,na drugi dzień odebrałem zrobione jak trzeba-może gdzie indziej pojechali.Nie podarowałem bo 80zł skasowali za usługę,więc niech dobrze bedzie,tymbardziej ze zawiechę z tyłu robili a twierdzili że trzeba geometrię po tym ustawić.Może to śmieszne,ale na zwykłych listwach ustawili mi kiedys bez problemu na warsztatach szkolnych na ul. Długosza.Profesjonalnie ustawia klient na ul.Warszawskiej-jadąc od ronda kraśnicka-racławickie w dół ul.Warszawską ok. 200m po lewej stronie.Tam furki do driftu z całej polski sie zjeżdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledze na namiar na Warszawską, rozpoznam temat... W międzyczasie dowiedziałem się, że spośród wielu poleconych firm jako hmmm... powiedzmy poważnych/kompetentnych jeśli chodzi o ustawienie geometrii w samochodach z "porąbanym" zawieszeniem, do których dzwoniłem, to jedynie ORZEŁ S.A. w Ćmiłowie (kilka km za tablicą końca Lublina w kierunku Wysokie/Biłgoraj) ma zestaw wyposażony w cztery płyty odprężające, pod wszystkie koła... Niezależnie od tego miałem już do czynienia z tą spółką i ORZEŁ S.A. zyskał w moich oczach pełne uznanie.

Jak będę już po, to się pochwalę gdzie robiłem geometrię, no i oczywiście efektami...

 

pzdr

 

thenygoos

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
witam, moze ktos polecic bardzo dobry warsztat ktory solidnie sprawdzi mi bmw e39 w dieslu (sprzeglo, skrzynia, wtryski, zawieszenie, podpiecie pod kompa), okolice przemyśl, jarosław, przeworsk, bilgoraj, tomaszow lub zamość? dziekuje za wszelkie info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegow i informuje, ze jestem juz po i jesli chodzi o geometrie w E39, to firma ORZEŁ S.A. z Ćmilowa (kilka km od Lublina w strone Wysokie/Bilgoraj/Przemysl) zasluguje na uznanie, a mam porownanie, bo robilem geometrie w E39 kilka razy w innych serwisach. Stanowisko z szarpakami do sprawdzania zawieszenia na obecnosc luzow, jak i stanowisko do geometrii pierwsza klasa (najwazniejsze, ze jak rzadko ktory serwis maja plyty odprezajace pod 4 kola), a i cena jak na stopien skomplikowania zawieszenia i czasochlonnosc calej operacji bardzo przystepna. Polecam wszystkim wlascicielom E39, innych beemek i nie tylko!!!

 

P.S. Aha!!! Nie jestem na prowizji ORŁA S.A. ;-)

 

pzdr

 

thenygoos

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.