Skocz do zawartości

Lubelskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 649
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

 

Drodzy forumowicze możecie polecić w Lublinie jakąś dobrą firmę, która zajmuje się wymianą szyb? Muszę w swoim bmw f11 wymienić przednią szybę, która jest pod kamerę, czujnik i wyswietlacz HUD, interesuje mnie tylko sam montaż bo szybę już mam oryginalną pilkingtona. Zastanawiam się nad 3 firmami: Hanesco, Magor - oni są dystrybutorem pilkingtona albo Jaanki Nordglass, ktoś coś o nich słyszał i pomoże?

 

Będę wdzięczny za odzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienialem kiedys szybe (co prawda w e36 wiec bez kamer i czujnikow) w hanesco i bylo wszystko ok, wydaje mi sie ze ta firma ma dlugie doswiadczenie w tym temacie wiec jest szansa ze pracownik zrobi to dobrze. Tak z ciekawosci jaka jest cena za taka szybe ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.A może ktoś poleci jakiś warsztat w którym regenerują wachacze?????Sam już nie wiem czy robić to czy kupić nowe bo opinie są podzielone.Podobno w BRJ wyciągają stary wachacz a wkładają po regeneracji.Czy ktoś korzystał z takiej usługi u nich?Może ktoś ma ochotę się podjąć wymiany sworznia długiego z jednej strony i krótkiego z drugiej.Jeśli oczywiście jest to do zrobienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Co do niepolecanych warsztatów to z przykroscia musze przestrzec przed Bronisz serwis na Krasnickich. Wymienialem u nich koło pasowe, po wyjechaniu z serwisu po paru kilometrach uslyszalem na dolkach stukanie. Po zajrzeniu pod auto zobaczylem zle dokrecona oslone silnika. Ok to nie jest duzy problem, po przymocowaniu oslony stukanie jednak nie minelo, udalem sie do innego serwisu zajmujacego sie zawieszeniami i okazalo sie ze pekla tylna sprezyna... problem jest duzo, poniewaz mam orginalne sportowe zawieszenie, dostepnosc zaminnnikow zerowa, dostepnosc czesci w ASo rowniez zerowa, mozna sprowadzac na zamowienie z DE, ale to potrwa itd... wrocilem do nieszczesnego Bronisz serwis i tam uslyszalem ze auto jezdzilo (wg licznika pracownik jezdzil autem 6km) m.in po dolach na placu targowym w konopnicy bo chcieli sprawdzic czy wszystko jest ok :duh: po paru minutach zminili jedak wersje i twierdzili ze jezdzili tylko po janapawal czyli rowniutkiej nawierzchni, oczywiscie wlasciciel serwisu ma bardzo duze doswiadczenie we wmawianiu i przerzucaniu winy na klienta, lata doswiadczenia, dziesiatki tekstow typu ''jestesmy od reperowania a nie od psucia'', teorie na temat mikrouszkodzen sprezyny itd. Wlasciciel stwierdzil ze nie widzi zwiazku jego warsztatu z tym problemem. Szczerze mowiac byla to zalosna sytuacja, tak wiec uwazajcie na to zeby mechanik nie szalal waszym samochodem po dolach. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś doświadczenia z zakładem na turystycznej w ostatnim czasie, tzn. jak zakład funkcjonuje już bez Pana Jacka ?

 

Podobno warsztat dalej funkcjonuje ale czy nadal tak samo dobrze jak kiedyś to niestety nie wiem...

http://www.4shared.com/download/N-TL0Wk0ce/u5pw.jpg?sbsr=29fdbbca5e3a694bc526b93bccac24c495e&lgfp=3000


**********************

Moje byłe BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=209629

Moje obecne BMW: ...

**********************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu pojechałem do Sabatu z moim BMW E46 na wymianę filtru powietrza. Filtr miałem własny, a za robotę chcieli 25 zł co było o połowę mniej niż u pana Dariusza Sawy http://www.bosch-sawa.pl/. Najpierw jeden mechanik przez kwadrans zastanawiał się gdzie jest filtr. Potem zawołał posiłki. Po pół godzinie panowie się poddali. Nie wiedzieli jak zdemontować filtr, który był pod podszybiem. Pojechałem więc do Sawy. Tam po kwadransie było po sprawie. Wprawdzie trzeba było zdemontować sporo elementów, ale nie było zastanawiania się. Od razu było widać, że mechanik dobrze wie co po kolei ma zrobić i jakich narzędzi użyć. Od tej pory jeżdżę do Sawy i nigdy się nie zawiodłem.

 

Pozdr.

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić filtr powietrza to może i potrafią ale z diagnostyką komputerową już im trochę gorzej idzie... sam osobiście widziałem a raczej słyszałem jak dwóch "mechaników" diagnozowało E60 :duh: było to mniej więcej tak:

 

A: OK są błędy, co teraz kliknąć?

B: Tu chyba... albo czekaj może zapytam szefa.

A: Nie, nie idź bo będzie znowu krzyczał! Czekaj zaraz sobie przypomnę....gdzieś to tu było.... o jest chyba to było to... a nie to nie to....kur....

B: Kliknij może tutaj. O widzisz :)

A: OK to mamy... dobra a co znaczy "Fault"?

[...]

 

Mniej więcej tak to wyglądało... robili tą diagnostykę totalnie na czuja i nie znali kompletnie języka angielskiego, koniec końców poszli do szefa do Pana Darka, który nie krył swojego poirytowania :mrgreen: i wygonił ich od auta. Nie wiem może to byli nowi pracownicy albo "uczniowie" ale chyba szkoły wieczorowej sądząc po ich wieku :mrgreen: ale nie zrobiło to na mnie dobrego wrażenia. Z resztą Pan Darek też nie... był bardzo nie miły arogancki i rzucał tekstami w stylu "jeżdżąc BMW trzeba się liczyć, że naprawa będzie tyle kosztować..." Reasumując byłem tam raz i drugi już raz nie pojadę.

http://www.4shared.com/download/N-TL0Wk0ce/u5pw.jpg?sbsr=29fdbbca5e3a694bc526b93bccac24c495e&lgfp=3000


**********************

Moje byłe BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=209629

Moje obecne BMW: ...

**********************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
dzieki za info, jakis [bAD]…. zarysował mi błotnik z tyłu i zderzak pod tesco.

standard... mi 3 krotnie zdarzylo sie tak ze ktos nie tyle co zarysowal ile wgial blache i zdarl farbe a nastepnie odjechal... zawsze staram sie wybrac miejsca parkingowe jak najmniej inwazyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

A co to za stuki, z ktorego miejsca dochodza ? poszukaj na forum cos moze znajdziesz

Wydaje mi sie ze sprawdzenie zawieszenia to nie jest zbyt trudna sprawa, dziwie sie ze nikt nie znalazl przyczyny, jakie sa objawy ?

Dziwne stuki z tylu moga oznaczac tuleje zawieszenia tylnego, czesta przypadlosc e46, sa to tuleje mocowania tzw tylnego wozka, troche jest przy tym roboty... dziwne stuki moze wywolywac rowniez lacznik wału. Sprawdzenie zawieszenia npo na satcji diagnostycznej sppedcar jest bardzo tanie i powinni cos znalezc, dokonywalem kilku napraw zawieszenia w Serwis Gebka, al Krasnicka (konopnica), maja od razu mozliwosc zrobienia geometri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam BMW E90 2005r 2.0i 150km.... od jakiegos czasu zauwazylem w moim samochodzie problem falujacych obrotow.... problem zbagatelizowalem poniewaz bylo to ledwo zauwazalne a zmiany w przyspieszeniu czy spalaniu nie odczulem zadnej. dzis zapalila mi sie kontrolna check engine... nie wiem czy mozna polaczyc te dwa watki.... polecicie kogos konkretnego w Lublinie kto pomoglby zdiagnozowac usterki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem podzielić się swoją opinią,odnośnie naprawy automatycznej skrzyni biegów.

Byłem w znanym warsztacie na diagnozie ,,płocheć ,, no cóż .... zdiagnozowano uszkodzenie konwertera i wyliczono naprawę na kwotę 5500 -6000 zł.

Wiadomo mi to nie pasowało. Znam człowieka bardzo ambitnego który robi asb od lat .... i postanowiłem do nie go podjechać. Facet jest w Jaroszewicach -Alfred W.

Diagnoza taka sama ale kwotowo o 3 tyś mniej.

Konwerter wysłany do regeneracji do firmy SAMKO - koszt 680 zł z przesyłką.

Po demontażu skrzyni biegów ,zweryfikował wszystko, pompę oleju,tarczki, itd itp..... i okazało się że nie ma uszkodzeń ,wszystko sprawne,ale na wszelki wypadek doradził wymienić tak zwany tłok wstecznego.

Czyli reasumując koszty:

-konwerter 680zł

-kpl uszczelek 530zł

-tłok wstecznego 140zł

-olej filtr (mobil LT 71141 i man filtr) 400zł - 10 litrów wchodzi dokłądnie 9,8l

-naprawa 1000zł

-wymont zamont skrzyni we własnym zkresie ;-) ,lub dodatkowo 500 zł

2750 zł -naprawa główna skrzyni biegów rewelacyjna cena.

Zapraszam do niego -nie jest naciągaczem.

polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam mieszane odczucia co do tego serwisu ASB (płocheć)

Ceny moze nie sa wyzsze niz w innych zakladach tego typu w polsce ale jest jeszcze kwestia zasadnosci kompleksowej regeneracji skrzyni przy byle jakim problemie

Też byłem na diagnozie, rowniez chodzilo o konwerter, rowniez zaproponowano mi komleksowa regeneracje skrzyni za 5-6k netto, pan P. bardzo miły, potraktowal taka kwote troche jak błachostke... jak dla mnie tez to bylo za drogo... rowniez stwierdzilem ze cos jest chyba nie tak jezeli przy zuzytym sprzegle ktos che regenerowac skrzynie... rowniez wymienilem sam konwerter 2 lata temu i po przejechaniu 40tys km nic sie zgledu nie dzieje, skrzynia pracuje idealnie... rowniez zaoszczedzilem 3 tys pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.