Skocz do zawartości

Mazowieckie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

gdzie w Pruszkowie (okolicach) najlepiej zmienić tarcze, klocki i kilka filtrów za rozsądną cenę? Macie może jakieś sprawdzone miejsce? Chodzi o e90. I od razu zaznaczam, że podaję model tylko dlatego, że czasem warsztaty reklamują się jako specjaliści od starszych modeli. A zależy mi na sprawnym i niezbyt kosztownym serwisie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

Właśnie jestem po lekturze całego(!) tego wątku (od 1 strony do 39 - trochę tego jest :)) gdyż muszę udać się ze swoim autkiem do kogoś zaufanego i już wiem kto nim będzie :mrgreen: :

 

Auto Classic Service

 

Zresztą o ile się nie mylę już rozmawiałem z Panem Adamem dwa dni temu przez telefon (wtedy jeszcze nie czytałem tego tematu a telefon miałem z innego forum forum.bmwautoklub.pl gdzie również są bardzo pozytywne opinie). Do usunięcia kilka rzeczy:

 

1. Drżenie auta na wolnych obrotach. Po delikatnym dodaniu gazu w okolicach 1100-1200 drgania są najmocniejsze, wręcz drży całe auto. Przy większych już ich nie czuć.

2. 'Gumowaty' drążek skrzyni biegów i chyba synchronizatory 1,2,3 do wymiany (zresztą w wątku w którym to opisywałem Pan Adam czyli anjinsan podpowiadał co jest do zrobienia.)

3. Zawieszenie tył.

 

Jak wspominałem w rozmowie jestem tuż przed ślubem więc moje możliwości finansowe (przynajmniej do 20 czerwca :lol: ) są ... hmm... ograniczone ;) - ale chcę podjechać i pokazać co i jak oraz umówić się na konkretny termin. Autko zostało kupione z założeniem że będzie jako drugie i będzie służyć do dawania radości z jazdy mimo iż na co dzień jeżdżę autem śłużbowym. Dlatego też zależy mi na rzetelności wykonania a nie na szybkości. Tak więc - jadę w ciemno ale wiem że oddam auto w dobre ręce.

 

 

 

A by wypowiedź była w temacie:

 

Nie polecam zakładu Auto Kowalczyk w Józefowie na ul. Sobieskiego 8. Zostawiałem tam auto 3 razy z powody rzucania auta przy hamowaniu oraz drgań kierownicy w okolicach 80-100km/h. Zostawiłem ponad 2000zł (nowe tarcze, potem toczone bo niby skrzywione, dwa razy klocki i coś w zawieszeniu) i nadal nie jestem zadowolony (co prawda auto nie 'wali' przy hamowaniu ale kierownica drży nadal choć mniej) - wg. to trochę za droga impreza.[/b]

...... V8 ...... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja moge z czystym sumieniem polecic aso rawski w markach, wymienialem u nich pompe wspomagania tydzien temu, a dzisiaj rolki i paski + olej i plyn chlodniczy, nie zdzieraja jak to jest przyjete w mentalnosci aso=taczka pieniedzy w plecy, podpowiedza co i jak, a dzisiaj przy okazji wymiany to mi nawet umyli wehikul :cool2:

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mogę polecić warsztat na ulicy Kajki 93.

 

Nie wiem jak jest u nich z mechaniką, ale blacharkę mają genialną. Miałem sporą wgniotę na moim RAV4, ale po naprawie nie ma śladu. Do tego obsługa tip top. Stoi u nich sporo beemek, nawet tych całkiem nowych, więc chyba znają się na Bumierach.

 

www.jrserwis.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
JA polecem serwis Feu-vert przt realu na puławskiej oraz na Braci Wagów n Ursynowie. Nigdy nie miałem zaufania do takich serwisów ale jak na razie wszystkie eksploatacjne rzeczy zawieszenia itd które robię są ok. Dali mi przegląd z 1zł oraz książkę serwisową:)

www.forumgsm.pl

O komórkach wiemy wszystko!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Czy Auto Serwis Classic (Adam z Raszyna?) zajmuje się także nowszymi bmw? e90 ?

 

chodzi mi o wymianę klocków (tutaj też trzeba jakieś czujniki wymienić) i płynu ham. czy 'zerują' wymienione komponenty w komputerze samochodu ?

jaka jest cena takiej operacji poza ASO ? (w ASO za wymianę samych klocków chcą ~900pln)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WITAM.

Zajmuje się sprzedażą ORYGINALNYCH części do BMW każdego modelu. Mam dostęp do oryginałów prosto z d=serwisu. proszę pisać na priv. o jaką część chodzi. przesyłki, za pobraniem, na przedpłatę, kurierem, pocztą polską.

Polecam

CZĘŚCI W 100% ORYGINAŁY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś się spotkał w ogóle z czymś pozytywnym w serwisie BMW Osowiecki??

Pytam, bo mam do zrobienia prostą rzecz - wymiana oleju i klocków z czujnikiem, a zaproponowali mi tam bardzo konkurencyjną cenę. I już jestem w zasadzie umówiony, ale po tym co przeczytałem tutaj to.... troszkę się boję ich spuścić z oczu :)

I jeszcze jedno - mają odpowiedni sprzęt do obsługi komputera w e91?

Dzięki za szybką odpowiedź, bo to dość palący temat for me :)

virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to odpowiedziałem sobie sam :)

Poczytałem forum jeszcze raz i jednak stwierdziłem, że boję się tego Osowskiego. Szukałem... szukałem... szukałem... i w końcu pojechałem do serwisu Autoreduta BMW Porsche Serwis. Na saskiej kępie, bodajże ul. Zwycięzców 63. Jest to serwis otwarty przez właściciela komisu Autoreduta przy Al. Jerozolimskich. Kupowałem tam swój samochód i wtedy zapewniano mnie, że niedługo otwierają serwis o starndardzie obsługi jak w ASO.

Co mogę powiedzieć - miałem do zrobienia w sumie proste rzeczy, więc nie wiem jak poradzono by sobie z poważną naprawą (obym nie sprawdzał!), ale ogólnie jestem bardzo zadowolony. Cenowo szału napewno nie ma, ale większość ekipy to byli pracownicy ASO BMW, więc kumają o co chodzi. Robią na częściach oryginalnych a to dla mnie plus. No i pojechałem w tym samym dniu, w którym zadzwoniłem, to też ważne bo nie chciałem czekać tygodnia-dwóch. Samochód odebrałem wykąpany i wszystko zrobione tak, jak miało być.

Także wszystko super, gdyby tylko nie te ceny....

virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to odpowiedziałem sobie sam :)

Poczytałem forum jeszcze raz i jednak stwierdziłem, że boję się tego Osowskiego. Szukałem... szukałem... szukałem... i w końcu pojechałem do serwisu Autoreduta BMW Porsche Serwis. Na saskiej kępie, bodajże ul. Zwycięzców 63. Jest to serwis otwarty przez właściciela komisu Autoreduta przy Al. Jerozolimskich. Kupowałem tam swój samochód i wtedy zapewniano mnie, że niedługo otwierają serwis o starndardzie obsługi jak w ASO.

Co mogę powiedzieć - miałem do zrobienia w sumie proste rzeczy, więc nie wiem jak poradzono by sobie z poważną naprawą (obym nie sprawdzał!), ale ogólnie jestem bardzo zadowolony. Cenowo szału napewno nie ma, ale większość ekipy to byli pracownicy ASO BMW, więc kumają o co chodzi. Robią na częściach oryginalnych a to dla mnie plus. No i pojechałem w tym samym dniu, w którym zadzwoniłem, to też ważne bo nie chciałem czekać tygodnia-dwóch. Samochód odebrałem wykąpany i wszystko zrobione tak, jak miało być.

Także wszystko super, gdyby tylko nie te ceny....

 

napiszcie na Forum ile zaplaciłeś w Autoreducie i ile zaproponowali u Osowieckiego, wydaje mi się, że Adaś z Raszyna bedzie duzo tańszy, czyzbym się mylił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Osowieckiego za przegląd po 60 tyś z wymianą klocków przód i czujnikiem oraz serwisem olejowym zaproponowali 1100zł, dlatego chciałem tam jechać. W ASO Inchcape cena była 2020zł. W Autoreducie zapłaciłem w sumie 2000zł, dostałem rabat jakieś 250zł., z tym że do zrobienia był jeszcze filtr paliwa, filtr powietrza (standard przy tych wymianach - w osowskim nikt mi o tym nie powiedział), które w sumie są strasznie drogie - z tego co pamiętam to jakieś 500zł + droga wymiana. Do tego robione były jakieś tam pierdółki jak płyn do spryskiwaczy itp.

Tak jak pisałem, ceny nie są może jakieś bardzo atrakcyjne, ale z usługi jestem zadowolony.

A tak z ciekawości - ile zapłaciłbym w Raszynie???

virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie czy ktoś ma juz doświadczenie z serwisem BMW PORSCHE UL. ZWYCIEZCOW 63, WARSZAWA? Jakiś czas temu dostałem właśnie maila z reklamą tego serwisu, a poźniej sms. Pewnie znaleźli numer na jakimś forum, w internecie jest wszystko, więc proszę o opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GORĄCO POLECAM WARSZTAT NA UL. PRZESNYCKIEGO 58 PRUBUJE DOPROWADZIC MOJE UTKO DO STANU WLASNIE U NICH I JESTEM BARDZO ZADOWOLONY. POZDRO DLA LUKASZA.

APROPO UWAGA NA WARSZTAT BLACHARSKI NIEDALEKO WLASNIE NICH PRZY PRZEJSCIU DLA PIESZYCH (JEDYNE MIGAJACE SWIATLA) UWAGA SPARTOLILI ROBOTE PROGI ITP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłem w serwisie BMW PORSCHE na ul. Zwycięzców 63, miałem problem z brakiem mocy w BMW E91. Panowie podeszli profesjonalnie do sprawy, okazało się że uszkodzony był zawór sterujący turbiną, został wymieniony i jest wszystko ok. Auto jeździ znakomicie, gorąco polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, byłem w serwisie BMW PORSCHE na ul. Zwycięzców 63, miałem problem z brakiem mocy w BMW E91. Panowie podeszli profesjonalnie do sprawy, okazało się że uszkodzony był zawór sterujący turbiną, został wymieniony i jest wszystko ok. Auto jeździ znakomicie, gorąco polecam.

 

Powiedz jak cenowo wyszło u ciebie za te naprawy

 

w moim x-ie pojawiły się drobne usterki (albo i niedrobne)

mam wyciek gdzieś w lewym kole , do tego mam wymiane marzety,prawe koło , jeszcze mam do sprawdzenia dziwne obcieranie w kole podczas skrętu - podejrzewam że to ci super fachowcy co mi wyważali koła źle obciążniki przymocowali, a fochowcy są super bo mi nie dokręcili koła :( , generalnie mam do sprawdzenia napęd przód - coś się tam dzieje

 

usłyszałem właśnie o tym nowym warsztacie , jeżeli to byli pracownicy ASO - powinni się znać na x-ach

 

chyba się do nich wybiore, chyba że znacie jakiś inny warsztat co zna się na x-ach i solidnie robią

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem u Adama w Raszynie e90 318d 122km. Do wymiany były wszystkie tarcze (60tys przebieg) klocki, czujniki i zacisk ręcznego. Zapłaciłem 1720PLN. Dużo mało nie wiem, z pewnością ASO dużo więcej. W komputerze wyzerowany okres serwisu, choć pojawiła się kontrolka serwisu (?!?) Hamulce nie wyzerowane(co jest powodem pojawienia się "service"), bo podobno musi dojść do zera aby można było zrobić reset. Zrobione z dnia na dzień. Miałem również błąd poduszki- skasowany. Była do zrobienia niedziałająca multifunkcja- nie zrobiona.

Ogólnie to co zrobione zrobione dobrze, szkoda że nie wszystko jak prosiłem. Muszę jechać do innego elektryka żeby robić multi.

Także w moim przypadku nie mogłem liczyć na kompleksową obsługę.

pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ceny w serwisie BMW Porsche na Saskiej Kępie, to moim zdaniem są przystępne - zapłaciłem 1300zł brutto z materiałami. Mało-dużo, w ASO chcieli ściągać głowice i sprawdzać wałki rozrządu, a to były już niemałe koszty i jak się okazuje diagnoza nie była trafna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z kąd się biora pozytywne opinie o Mcars. Zapewne sami pisza sobie pozytywne opinie. Nie będe opisywał swoich zenujących przygód z tymi prostakami. Poprostu nie polecam.

 

Witam

 

Czy miał ktoś kontakt z warsztatem:

MCARS CLASSIC - Marcin Sturcbecher

ul.Rzemieślników 11 (boczna Łodygowej)

 

Po rozmowie jaką przeprowadziłem z kolesiem wynika, że zna się na rzeczach. Czy może ktoś miał z nim do czynienia?

Prośba o informację.

 

ja ich niestety nie polecam, może kiedyś byli dobrzi, pojechałem do nich czytając opinie na forum, ale niestety zakład który by chciał ciągnąć ile się da nie oferując niewiele ponad przecietną...najlepiej wymieniac oleje, filtry, w E60, E90 i kasować białe kołnierzyki na grube stówy i mówić jak to się oni nie znają...

 

albo wymieniac klocki tarcze ( klocki które nadają się jeszcze na 10 tyś km, tarcze które nadają się na min. 50 tyś km ),

 

sorryzgłaszam problem o usterce w tylnim zawieszeniu ( skrzypienie ), a oni mi wyjezdzają z klockami i tarczami które są w bardzo dobrym stanie :/ auto stało u nich 2 dni, wkoncu dzwonią mówią że auto naprawione, jadę, pytam się co było, tulele na wachaczach, płace, wyjezdzam, jak skrzypiało tak skrzypi, wracam, mówie o co kaman, oni nie wiedzą,na kanale wszystko wygląda cacy, a wogóle to już prawie 17 nie mamy już czasu, ble,ble,ble i do widzenia.

 

i to ma byc zakład ?

 

jak się potem okazało winowającami były gumy stabilizatora po 5 zł sztuka, a diagnoze wykryli ludzie z forum na podstawie suchych objawów które napisałem.

 

tak więc nie polecam i nigdy tam już nie pojadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.