Skocz do zawartości

ZAPALIŁA SIĘ KONTROLKA HAMULCÓW - JECHAĆ DALEJ???


tony.z

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zapaliła się w moim BMW czerwona kontorlka hamulców (ta z wykrzyknikiem, nie ta od ręcznego). Mam teraz masę spraw na głowie i nie mam absolutnie czasu zjechać do warsztatu, a samochodu potrzebuję bezdyskusyjne do pracy - auto jeździ, bo dzięki temu zarabiam (inaczej nie kupiłbym diesla, ale to już inna historia).

 

Pytanie - czy z zapaloną kontrolką mogę bezpiecznie zrobić jeszcze około 1000 km?

 

Chodzi mi o poradę co zrobić - dodam, że klocki jeszcze nie są zdarte tak, żeby wymagały wymiany... czy może wystarczy dolać płynu hamulcowego? Prosze pomóźcie mi przejechać jeszcze troche kilometrów zanim będę mógł wstawić samochód na warsztat.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

hamulce to sprawa życia lub smierci zwlaszcze w aucie ktore waży calkiem sporo i ma pod maską pare kucyków - przez te 1000 km ktore planujesz zrobic wiele niespodzianek się może wydarzyć - wymiana tarcz/klockow to robota na ok 1 h w zakładzie wiec ja bym nie ryzykowal

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swego czasu tez sie zgrzalem jak zobaczylem ta kontrolke u siebie, szybki tel do mojego mechanika, i w/g niego od momentu zapalenia kontrolki TEORETYCZNIE klocki powinny przejechac 5000 km, oczywiscie nie ryzykowalem takiego dystansu, jak podjechalem na wymiane klockow, to mech mowil ze jeszcze chwila i mialbym porysowana tarcze,

reasumujac - tragedii nie ma, ale lepiej nie odkladaj wymiany

528iA Touring pali srednio:

http://images.spritmonitor.de/166705_5.png LPG/Pb95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to tylko sprawa klocków ( zapalenie kontrolki) to bezpieczne przejechanie 1000 km zależy od stylu jazdy i czestotlwości uzywania hamulców oraz predkości z jakiej wyhamowujesz pojazd . Tak jak napisał poprzednik pare koni masz pod maską i waga auta tez nie jest mała. Przy spokojnej i rozwaznej jeźdźie zrobisz ten tysiączek .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka wykrzyknik w kółku nie oznacza zużytych okładzin, tylko ZA MAŁO PŁYNU HAMULCOWEGO.

 

Kolega może mieć wyciek i nie zahamuje przy następnych światłach, a co tu mówić o tysiącach km....

 

Sprawdź wzrokowo poziom płynu hamulcowego, jak jest za mało to dolej i często sprawdzaj poziom!!! Nie wiadomo dlaczego i jak szybko go ubywa...

E61 530d '04 (2015-?), E34 525TDS touring '95 (2006-2016), E30 325i '89 (1996-2006)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz sie Kolego. a kontrolka od wymiany plynu chamulcowego znajduje sie obok tej od inspekcji oleju (chodzi o ten zegar w kwadracie) ta kontrolka jest od stanu plynu hamulcowego lub zuzycia klockow. sprawdzalem w instrukcji. u mnie jedno i drugie ok.

wiec nie wiem jaka jest przyczyna...

mam auto juz 4 miesiace. kontrolka caly czas sie swieci. hamulce abs i trakcja sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś umawiając się na wymianę klocków kompetentny mechanik BMW powiedział mi, że kontrolka tak długo się pali, aż się nie wymieni jakiegoś czujnikia/próbnika... z tym że nie chodziło mu o jakiś skomplikowany mechanizm tylko raczej coś co działa na zasadzie bezpiecznika. Zabawa polega na tym, że jak raz wywali błąd układu hamulcowego (np. tak jak u mnie kończące się klocki z przodu) to nie wystarczy wymienić samych klocków i skasować błędu w komputerze. Kontrolka sama nie zgaśnie - trzeba wymienić ten cały czujnik/próbnik (czy jak go tam zwał... z mechanikiem gadałem ładne parę godzin temu, więc dokładnie nie powtórzę). Dodam tylko, że ta część z wymianą w serwisie nieautoryzowanym (http://www.osso.melcom.pl/) kosztuje 60 zł.

 

Kolega pisze, że mu się ta kontrolka odkąd ma auto świeci - może poprzedni właściciel, zapomniał o zrobieniu tego czujnika po jakims serwisie układu hamulcowego...

 

Pozdr.

 

t :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam!!

 

Sorki panowie że odkurzam stary temat , ale czy komus udało się dojść, do tego jak zgasić tę przeklętą czerwoną kontrolkę w kształcie okręgu z wykrzyknikiem w środku ?? Zapaliła mi się dziś rano, klocki były marne, wymieniłem dziś je wraz z czujnikiem, kontrolka nadal się świeci. Potem w domu już sprawdziłem płyn hamulcowy w zbiorniczku. Jest ok. Posprawdzałem czy styki na pływaku w tym zbiorniczku chodzą - są ok. Wreszcie dobrałem się do tylnego koła i sprawdziłem tylne klocki są dobre czujnik też jest w porządku:/. Ponownie sprawdziłem przód i jest ok. No i ręce mi opadają. W instrukcji pisze jeszcze ze pod tą kontrolkę podpięty jest jeszcze system DBC - ale jeśli jest jakaś awaria tego systemu to niby ta kontrolka ma się świecić na pomarańczowo. Czy komuś udało się dojść kiedyś o co chodzi z tą kontrolką??

 

Oczywiście sprawa tyczy się e39 520 z 96roku. Za wszelkie wskazówki bardzo wielkie dzieki.

 

Pozdrawiam

Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa może być prozaiczna aczkolwiek trudna do naprawy. Może to być po prostu przerwa na kablach idących od czujnika do licznika, a czujniki klocków w BMW działają na zasadzie przerwy w obwodzie i przerwa na kablu jest identyfikowana jako zużycie czujnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim ta kontrolka nie jest od zużytych klocków hamulcowych, od tego jest pomarańczowa okrągła kontrolka. Nie pamiętam od czego jest tamta ale wystarczy sprawdzić w instrukcji.

 

Ja mam tylko trzy kontrolki pomarańczową od ABS, czerwoną w środku P od ręcznego i właśnie tą która mi świeci z wykrzyknikiem na czerwono. Wg instrukcji pod tą kontrolkę podpięte są:

Czujnik klocków przód

Czujnik klocków tył

Czujnik płynu w zbiorniczku

Układ DBC Dynamiczna kontrola hamowania - ale jeśli coś nie tak z tym układem kontrolka ta powinna świecić na pomarańczowo.

Nie posiadam u siebie na desce tej kontrolki z charakterystycznym kółkiem i przerywanymi kreseczkami po obu stronach. Stąd prawdopodobnie pod jedną

kontrolką jest kilka rzeczy podpiętych. Dodatkowo błąd klocków (ogólny komunikat) jest widoczny na zewnętrznym kompie podpiętym do sterownika, po jego skasowaniu i przejechaniu kilku kilometrów kontrolka znowu zaczyna świecić. Mechanior twierdzi że to mogą być kabelki...ale gdzie ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie podepne sie pod temat mianowicie ogladalem dzisiaj e38 i pala sie w niej komtrolka od abs dsc i ten wlasnie wykrzyknik na pomaranczowo(z tym ze zauwazylem ze jak przekrecam stacyjke to jest chwilke czerwony a pozniej zostaje zolty)

 

Poradzcie co to moze byc czy warto to auto kupic tak pozatym to jezdzi sie ok chamuje tez dobrze

 

do jutra musze sie zdecydowac slyszalem ze w najgorszym wypadku moze byc sterownik abs koszt okolo 2000zl

 

pozdrawiam i proszed o porade

 

a i jeszcze kierownica ma delikatne luzy na boki ??

zycie zaczyna sie po 50i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie podepne sie pod temat mianowicie ogladalem dzisiaj e38 i pala sie w niej komtrolka od abs dsc i ten wlasnie wykrzyknik na pomaranczowo(z tym ze zauwazylem ze jak przekrecam stacyjke to jest chwilke czerwony a pozniej zostaje zolty)

 

Poradzcie co to moze byc czy warto to auto kupic tak pozatym to jezdzi sie ok chamuje tez dobrze

 

do jutra musze sie zdecydowac slyszalem ze w najgorszym wypadku moze byc sterownik abs koszt okolo 2000zl

 

pozdrawiam i proszed o porade

 

a i jeszcze kierownica ma delikatne luzy na boki ??

 

Szukaj dalej, chyba nie warto sobie zawracać tym autem głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie palila sie kontrolka od kupienia auta, wlasciciel mowil, ze jeszcze mozna sporo na tym zrobic i jak sie okazuje to prawda.

Z tego co ja wiem, zapala sie jak nie ma polowy klockow.

U mnie samoczynnie zgasla po jakims czasie (jak nie chce to moze reset kompa).

Od tego czasu gdy sie swiecila zrobilem ponad 10 tys i hamulce sa dalej dobre (sprawdzane na kanale).

Nie ryzykujac niedlugo zmienie, ale pewnie wytrzymalyby jeszcze z 5 spokojnie, ale nie chce czasem uszkodzic tarcz.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnalizacja błędów na desce rozdzieczej jest zbudowana na poborze bezpośredniej informacji z czujników i w większości (głównie poza ASC, DSC, ABS, poduszki) nie da się tego zdiagnozować, a przyczyną jest niesprawny czujnik lub obwód doprowadzający infromację z czujnika do licznika. Natomiast w przypadku ABS, ASC, DSC, poduszek diagonostyki można dokonać tylko na komputerze bo w tych systemach przyczyn awarii może być kilka. P.S. czujnik kocków ma ok 5-7 mm grubości i tyle kolcka zostaje do zużycia o ile na całej powierzni zużycie jest równomierne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szukaj dalej, chyba nie warto sobie zawracać tym autem głowy.

 

ALES DORADZIL

 

A czego oczekiwałeś ?? żeby każdy z tu obecnych powiedział Ci "bierz to auto". Jeśli tyle kontrolek się świeci, to prawdopodobnie czekałyby Cię spore wydatki. Na mój gust warto kupić auto w miare sprawne, niż od razu z widocznymi mankamentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego oczekiwałeś ?? żeby każdy z tu obecnych powiedział Ci "bierz to auto". Jeśli tyle kontrolek się świeci, to prawdopodobnie czekałyby Cię spore wydatki. Na mój gust warto kupić auto w miare sprawne, niż od razu z widocznymi mankamentami.

Też się zgadzam. W typowym używanym aucie, nawet jak wszystko wygląda OK, to i tak zawsze znajdzie się sporo do roboty. A jak już na dzień dobry się różne kontrolki świecą, to tylko spotęguje pracę i wydatki.

 

Jeśli gość się nie kwapił, by to doprowadzić do porządku tylko tak jeździł aż się wszystkie możliwe kontrolki zaświecą, to tylko sobie można wyobrazić jak dbał o to auto pod wszystkimi innymi względami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.