Skocz do zawartości

Chip tuning 530d


ryba535d

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Co prawda od ostatniej odpowiedzi minęło około pół roku ale nie znalazłem zadnej konkretnej odpowiedzi na pytanie czy ktoś ma chipowaną 530d z automatem. Skoro minęłó juz tyle czasu, to może ktoś się wypowie.

Czy trzba zmieniać soft skrzyni, bo takie opcje też słyszałem, czy po chipowaniu nic się nie dzieje (boję się bardziej o skrzynię niż o silnik)?

Gdzie najlepiej w Trójmieście wykonać taki "zabieg".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie pod temat, moj mechanior twierdzi ze chiptuning zabije skrzynie - automat, twierdzi iz jest za slaba i nie mam ryzykowac bo po kilku tys. sie rozleci, mial juz kilku klientow po chipowaniu, w Poznaniu robia to na ul. Glownej, chyba do nich podjade aby dowiedziec sie jakie maja doswiadczenia z 530dA 193 KM

 

pozdrawiam,

D.

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie pod temat, moj mechanior twierdzi ze chiptuning zabije skrzynie - automat, twierdzi iz jest za slaba i nie mam ryzykowac bo po kilku tys. sie rozleci, mial juz kilku klientow po chipowaniu, w Poznaniu robia to na ul. Glownej, chyba do nich podjade aby dowiedziec sie jakie maja doswiadczenia z 530dA 193 KM

 

pozdrawiam,

D.

 

 

byłeś się dowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, znajomy mi proponuje wlasnie chipa

tzn. mowi ze moze mi zgrac mape i ja zmodyfikowac... co wy na to? Po chipie kopci? bo strasznie to tandetnie dla mnie wyglada hehe ;) NOrmalnie bierze 1000zl dla mnie 500 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, znajomy mi proponuje wlasnie chipa

tzn. mowi ze moze mi zgrac mape i ja zmodyfikowac... co wy na to? Po chipie kopci? bo strasznie to tandetnie dla mnie wyglada hehe ;) NOrmalnie bierze 1000zl dla mnie 500 ;)

 

hej

ja mialem robione to samo [koszt 750 pln] w Poznaniu moge dac namiary jak ktos chce..

 

mi ten koles sugerowal takie optymalne zwiekszenie mocy bez jakis przesad, musze sie wkoncu wybrac z betką na hamownie i dokladnie zmierzyc w kazdym razie czuc znaczny przyrost mocy :8)

 

autko nie kopci praktycznie wogole - chyba ze jest pelny gaz do dechy to wtedy minimalnie przez chwilke dymek jakis poleci co mysle ze jest rzecza normalna, jezdze juz na tym ok 3-4 miesiecy i na razie nic zlego sie nie dzieje

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

 

Jeżeli chodzi o automat przyczepiony do silnika 3.0D 184 czy 193Ps to jest to skrzynia Opla. One potrafią na seryjnym sofcie się rozsypać.

 

Tuning automata czy to BMW, OPLA czy VW to troche inna procedura niż auta ze skrzynią manualną. Po prostu w zupełnie inny sposób opracowuje się mapy w ECU.

 

W przypadku modelu o który pytasz nie trzeba modyfikować softu w sterowniku skrzyni biegów.

 

Z doświadczenia powiem, że okolice 480Nm i 220-230PS jest ta skrzynia w stanie znieść.

 

Generalnie na drugim planie postawiłbym liczby (ile NM) a na pierwszy to przy jakich obrotach (jak wcześnie) pojawia się już jego maksymalna ilość.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wie ktoś gdzie można coś takiego zrobioć w Wawie???

 

przedzwon tu moze sie dowiesz cos wiecej....http://www.upsolute.pl/auto-tuning.html?k=bmw..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.