Skocz do zawartości

E30 pomału droższe od E36


martur

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To normalka - w starszych samochodach rocznik ma zdecydowanie mniejszy wplyw na cene, niz stan techniczny. W Niemczech kilkunastoletnie samochody z udokumentowanym przebiegiem i w idealnym stanie potrafia kosztowac 2 razy wiecej, niz srednia cena z ich rocznika.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wcale nie dziwi. Jako użytkownik obydwu modeli muszę przyznać, że e30 jest bezawaryjne, natomiast e36 ... brak słów

 

Zawsze pisałem, że Golf II GTI 16V i BMW E30 325i lub E30 M3 to autka kultowe...Jezdziłem każdym z nich..Golfem najdłużej bo to pierwsze moje auto bo maluszka nie liczę...Braciak miał najpierw 325 a potem M3 w E30 więc często brało się na weekendy na podryw na Ukrainie...ech..to były czasy..Bosze!!! Jak to chodziło!! Dawało się cieciowi na Ukrainie na wódeczkę, robiliśmy tor z plastykowych butelek z piachem i na wielkim placu rajdy się odbywały...E36 to w sumie nic ciekawego..chociaż coupe ma linię bardzo ładną. E36 M3 ma swój styl

"Wierzę, że instytucje bankowe są bardziej niebezpieczne dla naszych swobód niż armie. Poprzez kontrolę emisji kredytów, banki i korporacje zabiorą ludziom wszelką własność, dopóki ich dzieci nie obudzą się bezdomne w kraju, o którego wolność walczyli ich ojcowie."

T.Jefferson 1802 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno na ebay byla e30 325iA za 10kE, najechane jakas symboliczna suma.. model w ogole prawie nie uzywany, idealny jakby miesiac temu wyjechal z salonu.. dla zajawkowicza z kasa na kolekcjonerskie egzemplarze niezla gratka..

 

co do auta z ogloszenia, to jesli ktos rozumie co znaczy doprowadzic auto do stanu przyslowiowo 'idealnego' to te 9k nie stanowi sensacji ani problemu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny trochę wyśrubowane na siłę. Prawda jest taka, że te E30 za 9000pln, czy nawet trochę więcej, nie są egzemplarzami kolekcjonerskimi. To normalne wozidupki, tyle że z 2500ccm silnikami. Ale skoro za 7000pln (i mniej) można już teraz kupić czterocylindrowe, zmęczone E36, to osobiście wolę dorzucić te pare groszy i kupić zadbaną E30 z szóstką pod maską.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item203790770_bmw_e30_325i_ideal_.html

 

Ja wiem że to kultowe auto ale bez przesady co o tym myslicie że e30 325 droższe od e36 325

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2759435

Jaki ideał? Przecież nie ma fabrycznych felg, jest obniżony, więc zawiecha też pewnie cała z allegro, pozmieniane elementy wnętrza typu kierownica, gałka biegów, ciekawe ile prowizorek ma zrobionych pod maską i w elektryce, dajcie spokój, koleś przecenił ten wozik, kto mu da tyle za niego. Ja widziałem ze 4000 zł po opłatach 318i M40 w stanie idealnym, było dużo zdjęć, jedyne co zauważyłem to brak jednej zaślepki halogenu (dziura).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, ale głównie z tego powodu że w Polsce nie ma dobrego rynku zbytu.

Sprzedać auto jest dość trudno, a jeszcze za zadowalającą (sprzedawce) cene :duh:

 

E30 to dobre i bezawaryjne auta o zacięciu sportowym, ale E30 za 9tyś. musi być po prostu w jak najbardziej oryginalnym stanie, a ta.......to po prostu E30. A zwykłą E30 można kupić za dużo mniej. Droższe będą zawsze końcówki produkcji, duże silniki i jakieś fajne (czytaj limitowane, unikatowe wersje), w przypadku "YoungTimer"-ów tunning nie jest mile widziany i raczej stanowczo obniża cene.

"Przyspieszenie, to ciekawy sposób na pokonanie odległości pomiędzy zakrętami"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poltora roku temu sprzedawalem e-30 320, ktora byla w naprawde swietnym stanie. W Niemczech miala tylko 2 wlascicieli kolo 45-50 lat. Byla do konca serwisowana w ASO BMW na co byla ksiazka i faktury. Miala przejechane troche ponad 170tys :shock: . Malowane byly tylko blotniki bo na nadkolach rdza wychodzila. Niemoglem wziasc za nia 7 tys... :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się stan auta, nie rocznik.

 

E30 i e36 to dwa różne auta i nie ma czego porównywać, e36 jest dwa razy nowocześniejsze, większe itd, ale jest też trochę bardziej plastikowe, poza coupe brzydsze, i jak wszystko co nowocześniejsze bardziej awaryjne.

 

Te 325 e30 są może trochę ponad polską przeciętną, ale do ideału to im jak stąd na Księżyc... W Pomrocznej 95% kupujących to zagorzali fani fantastyki, chcą dobrze i tanio, a potem ich handlarz oszukał...

 

Na Zachodzie dobre /nie ideał/ 325 e30 wyceniane jest na 2-3 keuro, prawie idealne 4-6, ideały rzadko wyjeżdzają z garażu a w handlu występują równie często co śnieg na Sycylii - cały czas mówimy o autach ok 20 letnich.

 

Na allegro co drugie auto to "fabryka" za kilka tysi peelenów, czyli tyle co kosztuje nowe zawieszenie do 325...

 

pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, ale głównie z tego powodu że w Polsce nie ma dobrego rynku zbytu.

(...)

auta sa najczęściej na kiepskich częściach zamiennych, to nie ma co wymagać, że będa kosztować krocie

 

te auta można obejrzeć, ale już po zdjęciach można powiedzieć, że kolesie od obu E30stek ostro przesadzili

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

hmmm ciekawe czemu takie tanie :norty:

 

Z aukcji wynika, że to nie cena ostateczna...

 

 

Trudno porównywać E30 do E36 w cenie 10 tys, bo te pierwsze będą zadbane, a drugie w większości złomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

hmmm ciekawe czemu takie tanie :norty:

 

Z aukcji wynika, że to nie cena ostateczna...

 

 

Trudno porównywać E30 do E36 w cenie 10 tys, bo te pierwsze będą zadbane, a drugie w większości złomy.

 

Racja, gatka calkowicie bez sensu.

Moze i ktos wystawia swoja E30 za 10 kPLN, ale czy dostanie tyle to szczerze watpie (nie tyczy sie to Cabrio, bo tu jeszcze sa szanse na otrzymanie kwoty powyzej 10 kPLN za ladny egzemplarz.)

 

Idac tym tropem mozna powiedziec, ze "E36 pomału droższe od E46", bo wisza na allegro piekne Coupe za 35 kPLN (i to nie M3), a przeciez trafimy juz za ta kwote smiecia Coupe E46, a sedan to juz bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie 1000, a 1 powodu.

Szpan.

 

Zmeczone E36 to juz zaden szpan - wlasciwie E36 to juz zaden szpan ;).

Nie chcialbym zadnego zmeczonego samochodu, chocby mial 2 lata (a i takie sie zdarzaja, jak ktos sie postara).

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie 1000, a 1 powodu.

Szpan.

 

Zmeczone E36 to juz zaden szpan - wlasciwie E36 to juz zaden szpan ;).

Nie chcialbym zadnego zmeczonego samochodu, chocby mial 2 lata (a i takie sie zdarzaja, jak ktos sie postara).

 

Wiesz, dla mnie zmęczone auto to pojazd, w który trzeba zainwestować trochę grosza, żeby odzyskał dawny blask, a nie jakiś zajechany trup, któremu nic już nie pomoże. :wink:

 

Co do szpanu to chyba każdy się zgodzi, że wizualnie E36 Coupe bije na głowę każdą E30, niezależnie czy fabryczną czy po tunningu. Z sedanem jest różnie, brakuje mu tego czegoś, ale i tak wolałbym E36 sedana,aniżeli E30 bez względu na nadwozie. Prawda jest taka, że już E36 powoli zarasta mchem, ale E30 to już kompletna prehistoria, mamut i muzeum, auto dla koneserów lub wozidełko dla małolatów. Niemniej jednak zadbane E30 cieszy oko, bo to ogromna rzadkość. Gdyby stać mnie było na kolekcjonowanie aut na pewno byłoby tam miejsce dla tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szpanu to chyba każdy się zgodzi, że wizualnie E36 Coupe bije na głowę każdą E30, niezależnie czy fabryczną czy po tunningu.

 

ja sie nie zgodze - e30 to piekna, klasyczna linia a zadbane e30 - rzadko spotykane. e36 jest ladne, szczegolnie coupe ale zbyt duzo tego zeby sie podniecac.

 

piekne auta to rzadko spotykane auta a przede wszystkim zadbane. amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.