Skocz do zawartości

Jakie świece.


Kuba3.5

Rekomendowane odpowiedzi

Doradżcie jakie świece powinienem wsadzić do mojej buni E-36 1.6 i M40 92r.Teraz mam NGK -BKR 6 EK ale na nich silnik nierówno pracuje.Doradzono mi zmianę świec.Dzięki.

 

A ja męczyłem się 8 miechów (chyba się zaciąłem z tym textem :P) i wymieniłem ten model NGK na BOSCHA F7LDCR i silnik skończył z falowaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a ja mam wlasnie NGK -BKR 6 EK i silnik chodzi idealnie, czasm jak jest cieply to odpala w niecala sekundke,praktycznie prawie bez krecenia, ze az nie zdarze kluczyka puscic.

 

Zreszta jak zmienialem to poprzednie byly oryginalne z BMW i tez mialy napis NGK.

Wiec chyba NGK nie sa takie zle.

 

 

Moze przewody maja juz dosc ??

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam NGK tutaj wszytko znajdziesz: http://www.ngkntk.pl/index.php?id=1319&pd=1320&Ing=pl&t=pkwzuendkerzen i takie kup do Twojego silnika to są VLINE 20 oto link do allegro : http://www.allegro.pl/item200736535_ngk_v_line_20_bkr6ek_dwuelektrodowa.html

 

Dokładnie TE wyrzuciłem do śmietnika ;)

 

No cóż, jak mówilem , zdania są podzielone - raz działają dobrze NGK a raz BOSCH. Wydaje mi się także że BOSCH jest bardziej, jak to się mówi, tolerancyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam NGK tutaj wszytko znajdziesz: http://www.ngkntk.pl/index.php?id=1319&pd=1320&Ing=pl&t=pkwzuendkerzen i takie kup do Twojego silnika to są VLINE 20 oto link do allegro : http://www.allegro.pl/item200736535_ngk_v_line_20_bkr6ek_dwuelektrodowa.html

 

Dokładnie TE wyrzuciłem do śmietnika ;)

 

No cóż, jak mówilem , zdania są podzielone - raz działają dobrze NGK a raz BOSCH. Wydaje mi się także że BOSCH jest bardziej, jak to się mówi, tolerancyjny.

 

Może i masz rację ale ja nie narzekam :) jak kto woli może spróbować takich i takich oczywiście jak stać kogoś na taki wybryk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem świece BOSCH 2-elektrodowe, potem kupiłem świece NGK 4-elektrodowe i silnik chodził nierówno, wróciłem do świec BOSCHA i silnik jest stabilny jak skała. Polecam BOSCHA

 

 

DObrales NGK wedlug katalogu ?? nie powinienes miec NGK 2 elektrodowych ?

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrych sklepach mają katalogi bez problemu ci dobiorą. Chociaż nie wiem czy można tym katalogom ufać do M40 dostałem trzyelektrodowe NGK.

 

Budowa świecy jest prosta jak konstrukcja cepa nie mam pojęcia skąd u was te problemy. Dwa kawałki metalu a między nimi izolator i tyle(pomijając oczywiście kwestię ciepłoty).

Miałem Boscha włożyłem NGK i jadę dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawil tez sie katalog firmy FOTA w necie wraz z cenami :) jesli sie ma znajomego mechanika to sa duze upusty, przykladowo moj znajomy mechanik na niektore czesci ma nawet -30 % od ceny katalogowej.
Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poruszonym przezemnie temacie doradzono mi zamianę świec NGK na Boscha F7 LDCR , i tak zrobiłem .Teraz silniczek pracuje jak złoto, równiutka praca,nie przerywa , odpala w ułamku sekundy, spadło mi spalanie.Do tej pory nie zdawałem sobie sprawy że świece mają taki wpływ na kulture pracy silnika ,aż miło.
BMW do końca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poruszonym przezemnie temacie doradzono mi zamianę świec NGK na Boscha F7 LDCR , i tak zrobiłem .Teraz silniczek pracuje jak złoto, równiutka praca,nie przerywa , odpala w ułamku sekundy, spadło mi spalanie.Do tej pory nie zdawałem sobie sprawy że świece mają taki wpływ na kulture pracy silnika ,aż miło.

 

no widzisz..... trzeba uczyć się na błędach innych :)

mnie to kosztowało "troche" nerwów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poruszonym przezemnie temacie doradzono mi zamianę świec NGK na Boscha F7 LDCR , i tak zrobiłem .Teraz silniczek pracuje jak złoto, równiutka praca,nie przerywa , odpala w ułamku sekundy, spadło mi spalanie.Do tej pory nie zdawałem sobie sprawy że świece mają taki wpływ na kulture pracy silnika ,aż miło.

 

 

Gdzie kupiles te NGK ??

 

moze to jakies pobrobki ??

 

Mi na NGK chodzi jak tobie na Boschu.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zawsze jeździłem na dwuelektrodowych NGK V-line 20 BKR6EK (jak w temacie) i nie miałem żadnych problemów..

 

Jednak gdy zdecydowałem się na montaż LPG wtedy gazownik stwierdził, że do gazu lepsze będą jednoelektrodowe NGK BKR6E -11 (badajże V-line 14).. Jeżdżę już sporo na nich i nie mam żadnych problemów!!!

 

Nie wiem dokładnie jak to jest w teorii ale podobno do gazu i więcej elektrod tym gorzej..

Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi.

 

pzdr all :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Do tej pory smigalem na Bosch FR7LDC+ i bylo ok, po 25tys zauwazylem ze auto troche dluzej zapala Teraz sa oryginalne BMW FGR7DQP (4 elektrody, katoda platynowa) ktore mnie milo zaskoczyly min silnik zapala przed pelnym zakreceniem, do tego jakby lepiej reagowal na buta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takie małe pytanko co ze swiecami do 316 na gazunku? czy to ma byc jakas inna swieca czy takie nazwy jak padaly wczesniej? a moze inna szczelina?

SPRZEDANA :((( buuuuuuuuuMój Compakt :)<--------- OCEŃ - komentarze i uwagi mile widziane na PW. !!!NOWE FOTY!!!

!!!Aktualizacja 05.08.2008 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

po ostatnich ekscesach dziekuje za NGK,to jest pomylka zeby 5 na 6 platynowych swiec padło po 3tyg i niecalym 1000km.

 

silnik m52tub28, swiece NGK BKR6EQUP

wzdłuzne pekniecia porcelany,

co ciekawe wczesniej w tym silniku byl zalozony ten sam model i wymieniłem je prewencyjnie z okazji montazu instalacji LPG.

na starych(maja juz na pewno kilka ladnych lat) chodzi lepiej niz na nowych.

 

dzisiaj oddalem swiece do reklamacji, mam czekac ok. 3tyg. na odpowiedz.

porcelany nie paćkałem paluchami, swiece dokrecalem kluczem dynamometrycznym ze swiadectwem kalibracjia stan reszty podzespolow silnika jest bdb (oprocz cewek ktore musialem wymienic!). zobaczymy jak zareaguja na moja reklamacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.