Skocz do zawartości

Olej silnikowy 5W30 a 0W40 - czy jest jakaś różnica ?


Mike68

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pisałem Wam dlaczego EDGE 5W30 i 0W30 jest droższy,jest to porpstu zamiennik SLX jest to olej o przedłużonej wymianie i dlatego jest droższy.Ja np MOBILA nie polecam-poprostu nie lubie tego oleju i tyle.Produkowany jest już chyba w każdym kraju w europie.Ta firm,a to już idzie na masówkę a nie na jakość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja zalewam swoje BMW Castrolem 0W40 , przyznam jednak ze nie podoba mi sie ten olej. Srednio po 6 tys km zaczyna go ubywac, pozniej w coraz wiekszym tempie az do nastepnej wymiany. Mam silnik 2,2 i taki olej niby tam zalecaja do niego, kumpel ma 3 litry i uzywa 0 w 30 SLX i ma to samo co ja. W serwisie mowia ze te silniki tak maja. Ale mi sie wydaje ze te oleje castrola nie sa dobre albo trzeba zmienic gestosc oleju. NIe wiem sam co mam o tym myslec. Dodam ze oba samochody wykazuja taki sam apetyt na te oleje Castrola od samego poczatku jak je kupilismy , jeden mial przebieg 90 tys przy kupnie a drugi 120 tys. Wiec jak ci nie bierze nic oleju to wlewaj taki jaki masz i nie kombinuj a napewno nie kombinuj na te z zerem na poczatku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie mówisz, lej taki jak do tej pory i wszystko będzie ok. A Lukasz może od początku jeździ na 0W-40 to chwali ten olej ale ja nie polecam. A co do brania oleju to bzdura co niby mówią w serwisach że tak ma być że biorą olej silniczki naszych autek. Jak silnik jest w dobrej kondycji to nie ma prawa pobierać ani grama. Nie wierzcie w te bzdury. Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
No to teraz to ja już niewiem co mam zalać. W/g katalogu Castrola powinien być Edge 0W-40 long life niewiem co miałem lane wcześniej na fakturach mam tylko info że syntetyk i jest też jakaś mała nalepka w komorze silnika Castrol Magnatec więc pewnie 10W-40 może 5W-40 silnik chodzi pięknie i nie chciałbym tego zmieniać mowa o E46328 , więc co tu lać ? Mam też tu dostępny long live ze specyfikacją Bmw 0W-30 amerykańskiej firmy Lucas i jest nim zalany Lexus is200 i wszystko jest ok. Edytowane przez eryk325e36

Moje byle e36325 , e46328 ,e46 318CI obecnie 330CI F/L


http://ilespala.pl/obrazek/2041/3/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam rowniez problem...

 

sciagnelem autko...

 

320d z 99' 78 tys przebiegu...

 

nie wiem co bylo wczesniej lane... auto bylo serwisowane caly czas... hmm nie wiem dostane taka informacje w serwisie ? jest cos moze w kluczyku na temat wymian ?

 

do inspekcji mam jescze 8 tys km ale wymienie to juz teraz bo auto stalo...

 

jednak nie wiem co...

 

slyszal ktos cos o Motulu :roll: ?

 

cena nie gra specjalnej roli... nie jezdze duzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

u mnie podobnie, niewiedzialem co było lane i po przejżeniu przeróżnych informacji w sieci i od ludzi co sa w temacie zalałem syntetyk castrol edge 5w40 do dizli z turbo, przebieg mam 177000. Silnik chodzi ładnie równo.

Według mnie nie ma co świrować i z 0 przejść na 5 tym bardziej jak furka ma ponad 150 tysi przebiegu. To tyle ile sie dowiedziałem nawet w aso bmw taka ino uzyskałem.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie. mam zalany olej castrol edge 5w/30 ale olej ten jest bardzo drogi a wchodzi mi prawie 7 litrów. Znalazłem taki olej w b.dobrej cenie ale nie jest to edge i drugi współczynnik jest 40 - 5w/40 co to oznacza ze nie jest to edge i ze jest przez 40 a nie 30? dzieki i pozdrawiam!

 

http://allegro.pl/item342131233_olej_castrol_magnatec_diesel_5w_40_5l_.html

Przeciwnik SERII.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie. mam zalany olej castrol edge 5w/30 ale olej ten jest bardzo drogi a wchodzi mi prawie 7 litrów. Znalazłem taki olej w b.dobrej cenie ale nie jest to edge i drugi współczynnik jest 40 - 5w/40 co to oznacza ze nie jest to edge i ze jest przez 40 a nie 30? dzieki i pozdrawiam!

http://allegro.pl/item342131233_olej_castrol_magnatec_diesel_5w_40_5l_.html

Z tego co widać po opisie, nie posiada specyfikacji BMW, ano LL04 ani LL01.

Masz dobre auto, dobry silnik, szkoda go na Magnateca.

Kup Edge 0W40 - nie jest taki drogi, a na pewno lepszy od tego z linku.

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno byc lepiej bo syntetyk to lepszy olej gatunkowo :) Mnie tylko bawi ze jakiego samochodu nie wpisac na stronie castrola (sprawdzilem nawet daewoo matiz 800ccm) to zawsze wychodzi ze najlepszy (zalecany) jest 0W40Edge, ciekawe czemu... :wink: Ja osobiscie po przelotnej znajomosci z 10W40 magnatec i cwaniackiej reklamie z kuzajem ktorego de'facto lubie wybieram shella albo valvo na nastepny olej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze

Pisałeś gdzie indziej że był zalany 5w40. Zalej zwykłym magnateciem 5w40 i bedzie gitara. Ten EDGE Sport to szkoda kasy trochę na niego jak na zwykły m43.

 

PZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A w dziele e36 pisałeśze 5w40. No nie ważne.

Jak pisałem, lej prametrami taki olej jaki był zalany. Jak bym 10w40 to lej 10w40, jak 5w40 to 5w40. W WIększości przypadkó nie powinno sie przechodzić z jakością oleju w górę czyli z 10w40 na 5w40, bo można (ale nie zawsze) sobie zaszkodzić. Tak amo w drugą stronę, jeśli nie ma olbrzymich ubytków olej, to wart olać FULLsyntenty dalej.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.