Skocz do zawartości

Doposażenie w hak


bondowski

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Czy ktoś ma doświadczenia w zakładaniu haka do g20?

Z tego co szukałem to znalazłem elektryczne a około 2k jednak zastanawiam się czy są inne opcje.

Po za tym czy może polecić warsztat poza aso oczywiście który może mi założyć hak.

Dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Do takiej fury kupuj elektryczny , licz się z tym że musi być wbity do dowodu .
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź co z gwarancją jeśli założysz poza aso, może być problem.

 

gwarancją czego?

 

Na bank tracisz gwarancje na cala wiazke + jesli pokodujesz moduly (bo nie bedziesz mial wyjscia) to na wszystkie dotkniete moduly ista wyrzuci info o modyfikacji przy wizycie w aso. Tu musisz pododawac juz wyposazenie do auta i je przekodowac - i to ista wylapie - samo kodowanie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus przynajmniej w serii X jest tak, że dochodzi inne chłodzenie silnika w postaci dodatkowych wentylatorów. To tak jakbyś chciał w górach przyczepę ciągnąć.

Ja mam seryjny hak i np. Jak jest zamontowany bagażnik rowerowy to wyłącza wykrywanie linii na drodze i dezaktywuje trzymanie w pasie ruchu.

Takich niuansów jest pewnie więcej.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Pytalem ostatnio o koszt haka do g21 w aso bo zastanawialem sie nad demowką.

Czesci+montaż ~10k + w wiekszosci przypadków konieczna jest wymiana wentylatora chlodnicy na mocniejszy zeby bylo zgodnie z wytycznymi producenta.

Zupelnie nieopłacalna zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

hak do wożenia rowerów, za 10k? Jak na allegro widziałem za 1k, do tego trochę pracy (?), po co chłodnica.

Pewnie dlatego, że mając hak możesz ciągnąć duże rzeczy, które będą powodować większe obciążenie jednostki napędowej i dlatego potrzeba większej chłodnicy. Szczególnie np. pod górkę, kiedy obciążenie jest wysokie zaś przepływy niewielkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnienie dużej chłodnicy jest dobre, a rower waży 15kg. Generalnie hak za eleganckim autem to passe. Kupię elektryczne składaki będą jeździły na tylnej kanapie, oczywiście złożonej. Nie wiem może będą z tym pomysłem kłopoty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za instalacje haka w ASO tak kasują, bo się tłumaczą że trzeba rozebrać pół samochodu by poprowadzić wiązkę elektryki. Generalnie dealer mówił, że jak hak to najlepiej prosto z fabryki. Jak konfigurowałem G21 to wyszedł 5k, a jakbym instalował po odbiorze to powiedzieli że około 20k :shock:

No i na pewno nie jest passe, rowery wozić ultra wygodnie, a jak weźmiesz przyczepę z jachtem to już tylko prestiżu dodaje :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za instalacje haka w ASO tak kasują, bo się tłumaczą że trzeba rozebrać pół samochodu by poprowadzić wiązkę elektryki. Generalnie dealer mówił, że jak hak to najlepiej prosto z fabryki. Jak konfigurowałem G21 to wyszedł 5k, a jakbym instalował po odbiorze to powiedzieli że około 20k :shock:

No i na pewno nie jest passe, rowery wozić ultra wygodnie, a jak weźmiesz przyczepę z jachtem to już tylko prestiżu dodaje :8)

 

To jak masz już jacht, to na pewno 20k nie robi różnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolozenie haka bez wiazki nie jest (tak mi sie wydaje) wielkim problemem od strony technicznej - do rowerow wystarczy.

I wydaje mi sie ze nie traci sie w ten sposob gwarancji bo jedyna ingerencja to ewentualne podcięcie zderzaka.


Problemem moga byc formalnosci jesli np auto jest w leasingu. W takiej sytuacji potrzeba zgody wlasciciela na doposazenie i tutaj (zapewne) pojawi sie wymaganie ze musi byc zgodnie z wytycznymi producenta w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolozenie haka bez wiazki nie jest (tak mi sie wydaje) wielkim problemem od strony technicznej - do rowerow wystarczy.

I wydaje mi sie ze nie traci sie w ten sposob gwarancji bo jedyna ingerencja to ewentualne podcięcie zderzaka.


Problemem moga byc formalnosci jesli np auto jest w leasingu. W takiej sytuacji potrzeba zgody wlasciciela na doposazenie i tutaj (zapewne) pojawi sie wymaganie ze musi byc zgodnie z wytycznymi producenta w ASO.

Jeśli producent zakłada, że auto jest bardziej obciążone i potrzebuje większej chłodnicy to tracisz gwarancję na silnik. Nikt nie będzie rozpatrywać co woziłeś na haku.

Poza tym hak potrzebuje podpięcia pod wiązkę, bo musisz mieć możliwość podłączenia oświetlenia i to już ingeruje w elektrykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolozenie haka bez wiazki nie jest (tak mi sie wydaje) wielkim problemem od strony technicznej - do rowerow wystarczy.

I wydaje mi sie ze nie traci sie w ten sposob gwarancji bo jedyna ingerencja to ewentualne podcięcie zderzaka.


Problemem moga byc formalnosci jesli np auto jest w leasingu. W takiej sytuacji potrzeba zgody wlasciciela na doposazenie i tutaj (zapewne) pojawi sie wymaganie ze musi byc zgodnie z wytycznymi producenta w ASO.

Jeśli producent zakłada, że auto jest bardziej obciążone i potrzebuje większej chłodnicy to tracisz gwarancję na silnik. Nikt nie będzie rozpatrywać co woziłeś na haku.

Poza tym hak potrzebuje podpięcia pod wiązkę, bo musisz mieć możliwość podłączenia oświetlenia i to już ingeruje w elektrykę.

 

Zgadza się. Jak choćby szprycha w rowerze przysłania światła to bagażnik na rowery musi być podpięty pod elektrykę by miał swoje. Poza tym hak bez wiązki nie dostanie homologacji i pieczątki w dowodzie. No i jeśli auto jest w leasingu to tak jak mówi prp0 - zgoda właściciela i trzeba się nachodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem dokładanie haka jakby bez sensu. Zamówienie haka do autka w produkcji dzisiaj to 4k, może być, tylko po co. Kupno Niva i można jechać z rowerami nawet do krzaków, lakier z ceramiką może się porysuje ale co tam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.