Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyni biegów


TYLUT

Rekomendowane odpowiedzi

W serwisie żądają 3000 pln.

Wymieniłem po 160 kkm, ( w F15) za 1500pln (wymiana oleju związana jest z wymianą pokrywy/dekla ze wzgledu na zintegrowany z nią filtr). Olej wyglądał nieciekawie, co mnie utwierdziło w słuszności wykonania tej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniam co 80-100tyś olej w zf6hp czyli stara niezbyt wytrzymała konstrukcja, ma już 524tyś i ciągle działa ładnie. Moim zdaniem warto zmienić
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W F15 olej wymieniałem przy 80 i 140tys km wraz z olejem w skrzynce rozdzielnej. W serwisie mówią, że nie trzeba, ale naprawa kosztuje duuużo więcej niż wymiana oleju. Po wymianie skrzynia delikatniej zmienia biegi w ustawieniu Sport+.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie trzeba wymieniać olej w skrzyni biegów, pierwsza ok 90k, następnie co 60k, BMW oficjalnie twierdzi iż nie trzeba (ale np. w amerykańskiej instrukcji obsługi jest wprost napisane iż trzeba zmieniać) na zdrowy rozsądek to nie może być wieczne

najlepiej zadzwonić do najbliższej autoryzowanej stacji ZF - https://aftermarket.zf.com/pl/pl/portal-aftermarket/


swoją drogą ASO BMW oficjalnie proponują wymianę oleju między interwałami z komputera i nie wbijanie tej wymiany do komputera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
zdecydowanie trzeba wymieniać olej w skrzyni biegów, pierwsza ok 90k, następnie co 60k, BMW oficjalnie twierdzi iż nie trzeba (ale np. w amerykańskiej instrukcji obsługi jest wprost napisane iż trzeba zmieniać) na zdrowy rozsądek to nie może być wieczne

najlepiej zadzwonić do najbliższej autoryzowanej stacji ZF - https://aftermarket.zf.com/pl/pl/portal-aftermarket/


swoją drogą ASO BMW oficjalnie proponują wymianę oleju między interwałami z komputera i nie wbijanie tej wymiany do komputera :D

 

Do komputera to wbijają wymianę oleju ale nie kasują czasu do następnej inspekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja wymieniłem po około 80kkm. Kupiłem zestaw ZF czyli miska z filtrem + olej za niecałe 700zł i zleciłem wymianę w ASO. Kwoty za usługę nie pamiętam ale ogólnie wyszło jakieś 2x taniej niż zlecenie całości w ASO z częściami. Zdaje się, że sama miska w ASO to ponad 1kzł. Różni się tylko naklejką BMW...

Zdaje się, że miska jest taka sama od 10 lat ale ma różne numery części. Zapewne ta do G05 jest droższa niż do np. E70 a jest taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadbaj o skrzynię biegów w swoim #BMW. Skorzystaj z wyjątkowej oferty dynamicznej wymiany oleju w Bawaria Motors Warszawa w cenie 2 500 zł.

Już teraz zarezerwuj termin wizyty serwisowej:

https://bit.ly/WarszawaSerwis

+48 699 821 948

serwis.warszawa@bmw-bawariamotors.pl

* W cenie zawiera się preparat myjący, stabilizator, olej ATF i wymiana oleju w skrzyni biegów.

Taka obecnie oferta serwisu mi się ciągle wyświetla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do firmy ZF - dostałem od nich taką odpowiedź:

"Witam,

Standardowa wymiana jaką polecamy to wymiana statyczna, zakładając że użytkownik robi ją regularnie to znaczy jak w załączniku zalecane. Tutaj ostateczną decyzję po weryfikacji stanu oleju z skrzyni o sposobie wymiany musi podjąć decyzję serwis zajmujący się wymianą oleju w skrzyniach biegów lub proszę się kontaktować z naszym serwisem, dane kontaktowe poniżej.


Serwis autoryzowany ZF który zajmuje się skrzyniami automatycznymi pojazdów osobowych w Polsce


To Firma Partner Serwisowy ZF Q-Servicetruck


Dane znajdzie Pan na stronie:


www.zfserwisczosnow.pl


w prezentacji PowerPont z załącznika ostatni slajd:

"ZF zaleca regularną wymianę oleju w interwałach przebiegu ca.150.000 km lub po upływie 8 lat od zalania nowym olejem skrzyni – według zużycia. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Właśnie odbiłem się od kontuaru w serwisie BMW Louyet w Brukseli. Pani uprzejmie poinformowała mnie, patrząc na mnie zaskoczona, że w moim X5 (F15) nie wymienia się oleju w skrzyni biegów. Wg. niej i jej kolegi w nowych BMW jest zastosowany olej long life (range) więc w praktyce BMW nie wymienia już oleju w skrzyni biegów bo nie ma takiej potrzeby. Chyba że się uprę i chciałbym extra zapłacić za niepotrzebną wymianę, dodała z przepięknym uśmiechem na twarzy. 😁😳 WOW! Poczułem się jak motoryzacyjny dinozaur. 😩

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie do końca rozumiem brak wymiany oleju w skrzyni (chociażby jedną po dotarciu samochodu), ale tłumaczę sobie, że z punktu widzenia serwisu BMW, jeśli taka wymiana w skrzyni biegów była by potrzebna/korzystna to po prostu by ją zalecali - sporo osób ma gwarancje 4-5 letnie, więc jeszcze by na tym zarabiali - a tak niejako świadomie by ryzykowali uszkodzenie skrzyni w okresie 4-5 lat i wymianę na koszt BMW.

Z innej beczki - w odróżnieniu od X5 40i, w obecnej X5M po 80 tys. km wymieniono mi olej w przednim moście napędowym i olej w przekładni rozdzielczej VTG (xDrive). Być może w zwykłych wersjach takie wymiany pojawiają się przy wyższych przebiegach.

Edytowane przez BigCactus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 12.09.2023 o 21:13, Serek3005 napisał(a):

Ja wymienilem olej przy przebiegu 50 tys , kolejna wymiane zrobie przy 100tys .

Ci ktorzy twierdza ze oleju w skrzyni sie nie wymienia bo jest olej long life niech  sobie  rowniez wymieniaja olej w silniku co 30 tys km bo też jest olej long life 🙉🙈

ja tam samo będę w 340i przy 50 tysiącach wymieniał ... o ile do tego przebiegu będę ją miał 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wehyr napisał(a):

tak jak kolega napisał ZF radzi po około 60 tysiącach wymianę dynamiczną 

Właśnie nie, producent zaleca wymianę statyczną ze względu na liczne przypadki uszkodzeń automatycznej skrzyni podczas stosowania metody dynamicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Godzinę temu, QWERtyy napisał(a):

Właśnie nie, producent zaleca wymianę statyczną ze względu na liczne przypadki uszkodzeń automatycznej skrzyni podczas stosowania metody dynamicznej.

Oooo a to nie wiedzialem hehe ale co sie wredy dzieje? 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.