Skocz do zawartości

Opóźnienia w odbiorze i restrykcje.


Agnar92

Rekomendowane odpowiedzi

O, jak fajnie - darmowe dywaniki :duh:

 

To sie akurat przyda bo te oryginalne to straszny szajs. Mam przejechane okolo 40 tys km na nich (32 tys na gumowych) i na tych materialowych juz widac bardzo duze zaglebienie tam gdzie nogi trzymam. W audi zmienialem dywaniki po 300 tys dopiero bo sie dziura zrobila a tu pewnie przed zimą trzeba bedzie zmienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, u mnie znowu jakieś światełko w tunelu się pojawiło - status 112 na 28W2022 (11-17.07.2022).

Czy Waszym zdaniem realne jest dotrzymania terminy wydania z umowy (tj. 30.07.2022)? - Dealer/Zastępca Sprzedawcy twierdzi, że tak...

Bo ciężko widzę, żeby w ciągu 2 tygodni dojechał i udało się ogarnąć kwestię rejestracji :mad2:


Czy Wasz VIN został już nadany na etapie statusu 112 czy dopiero jak wjechał samochód na linię produkcyjną?

Na forum serii 3 ktoś wspominał, że dostał VIN nawet na 2 tygodnie przed wjazdem na linię.


--edit

bo domyślam się że są zerowe szanse, że mają status 112 może wjechać przed 28W2022 na linię, prawda?

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wasz VIN został już nadany na etapie statusu 112 czy dopiero jak wjechał samochód na linię produkcyjną?

 

VIN jest nadawany wraz ze statusem 150 (początek produkcji).


Tak uczciwie mówiąc 112 w dzisiejszych czasach nie znaczy nic, co zresztą sam już widziałeś. W każdej chwili może się zmienić na 105, albo data może być przesunięta do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIN jest nadawany wraz ze statusem 150 (początek produkcji).


Tak uczciwie mówiąc 112 w dzisiejszych czasach nie znaczy nic, co zresztą sam już widziałeś. W każdej chwili może się zmienić na 105, albo data może być przesunięta do przodu.

Zgadza się, doświadczyłem sam tego w tym tygodniu (a już myślałem, że będzie bez problemów).

Chociaż w poniedziałek Dealer zadeklarował, że "musi się wyprodukować w czerwcu" oraz "wydanie na przełomie czerwca/lipca" - i jak pisałem, we wtorek wpadł na 112(23W2022) ale w środę spadł znowu do 105(23W2022).

Teraz chociaż 112(28W2022) co jest częściowo zgodne ze stanowiskiem Centrali BMW PL.

Ale śmieszy mnie, że zarówno Centrala i Dealer twierdzą, że dochowają terminu z umowy :duh:

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz chociaż 112(28W2022) co jest częściowo zgodne ze stanowiskiem Centrali BMW PL.

Ale śmieszy mnie, że zarówno Centrala i Dealer twierdzą, że dochowają terminu z umowy :duh:

 

Wiesz co, różnie może być, może być tak, że faktycznie będą patrzeć na termin z umowy.

Jest niby totalny chaos od ponad roku i mam wrażenie, że oni ledwo zachowują jakikolwiek poziom działania, ale momentami faktycznie jakby próbowali respektować takie rzeczy.


Przykład: pod koniec maja 2021 zamówiłem F40, które miało być w kolorze mineral gray. Produkcja się odsuwała i odsuwała, a 1 listopada 2021 ten kolor znikał z palety. No i BMW rzutem na taśmę, nominalnie 29.10 wyprodukowało mój samochód w zamówionym kolorze. Albo to kwestia szczęścia, albo faktycznie starali się wypuścić przed deadline'em auta, które miały wycofywane lakiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Mam pytanie czy jest tu ktoś kto zamawiał auto we Wrześniu 2021r. i czeka na produkcję ?

 

Ja zamawiałem w połowie września. Czekam na produkcję - ostatnia informacja od dealera, to termin produkcji 28W2022 i status 111. Tą informację otrzymałem w połowie maja i wtedy termin podukcji był niepotwierdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem w połowie września. Czekam na produkcję - ostatnia informacja od dealera, to termin produkcji 28W2022 i status 111. Tą informację otrzymałem w połowie maja i wtedy termin podukcji był niepotwierdzony.

Ja w połowie maja miałem termin na 23W2022 status 105/112. A tydzień temu zmiana na 28W2022 (status 112). Warto może podpytać Dealera czy cos się nie zmieniło w międzyczasie :D

Najwyżej są duże szanse, że nasze samochody będą jechać jednym transportem do Kleszczowa :P


Czy ktoś przerabiał z Was temat rabatu wynikając z przekroczenia terminu wydanie (ustalonego w umowie, OWS)?

Jest to realne czy Dealerzy się bronią przed tym zapisem - zrzucając wszystko na półprzewodniki i wojnę?

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, u mnie znowu jakieś światełko w tunelu się pojawiło - status 112 na 28W2022 (11-17.07.2022).

Czy Waszym zdaniem realne jest dotrzymania terminy wydania z umowy (tj. 30.07.2022)? - Dealer/Zastępca Sprzedawcy twierdzi, że tak...

Bo ciężko widzę, żeby w ciągu 2 tygodni dojechał i udało się ogarnąć kwestię rejestracji :mad2:


Czy Wasz VIN został już nadany na etapie statusu 112 czy dopiero jak wjechał samochód na linię produkcyjną?

Na forum serii 3 ktoś wspominał, że dostał VIN nawet na 2 tygodnie przed wjazdem na linię.


--edit

bo domyślam się że są zerowe szanse, że mają status 112 może wjechać przed 28W2022 na linię, prawda?

 

Status 150 powinien oraz VIN powinien pojawić się 10-14 dni przed produkcją, jeśli auto wyprodukuję się w wyznaczonym terminie tj. 28W2022 to powinno dojechać do dealera w 2-3 tygodnie. Raczej 30.07 jest mało realny, szacuję początek sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Status 150 powinien oraz VIN powinien pojawić się 10-14 dni przed produkcją, jeśli auto wyprodukuję się w wyznaczonym terminie tj. 28W2022 to powinno dojechać do dealera w 2-3 tygodnie. Raczej 30.07 jest mało realny, szacuję początek sierpnia.

Dzięki - żyję nadzieją, że ten 28W2022 będzie osiągalny.

Co do transportu to też bym zakładał 2-3 tygodnie + rejestracja =~4tygodni. Nie rozumiem, tego przekonania ze strony Dealera, że te 2 tygodnie które zostają są realne ...

Pożyjemy zobaczymy :mad2:

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem w połowie września. Czekam na produkcję - ostatnia informacja od dealera, to termin produkcji 28W2022 i status 111. Tą informację otrzymałem w połowie maja i wtedy termin podukcji był niepotwierdzony.

Ja w połowie maja miałem termin na 23W2022 status 105/112. A tydzień temu zmiana na 28W2022 (status 112). Warto może podpytać Dealera czy cos się nie zmieniło w międzyczasie :D

Najwyżej są duże szanse, że nasze samochody będą jechać jednym transportem do Kleszczowa :P

 

Jednak nie warto było pytać, czy coś się w międzyczasie zmieniło - dealer poinformował mnie, że produkcja przesunięta na sierpień :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie warto było pytać, czy coś się w międzyczasie zmieniło - dealer poinformował mnie, że produkcja przesunięta na sierpień :cry:

 

Chociaż status 112? Czy spadło Ci do 105?

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie warto było pytać, czy coś się w międzyczasie zmieniło - dealer poinformował mnie, że produkcja przesunięta na sierpień :cry:

 

Chociaż status 112? Czy spadło Ci do 105?

 

Nie uraczył mnie niestety takimi szczegółami. Było 111, to i pewnie na 111 zostało. Bliżej sierpnia będę mógł liczyć na 112.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Podobnie jak część z was mam termin produkcji przypadający na 28 tydzień (status 112).

Wiecie może czy tydzień 28 oznacza w takim wypadku termin kiedy samochód się już wyprodukuje czy kiedy zacznie się produkcja?

 

Czesc, ja mam tez 28w2022 ale nie ukrywajmy ze jeszcze daleko i może się wiele zmienić.

Ja zakładam że to jest termin kiedy powinna (musi) zacząć się produkcja (czyli wbicie na status 150). Potem tylko czekać na złożenie - sprzedawca mi kiedyś wspominał ze malowanie plus schnięcie to 2-3 dni (ile w tym prawdy to nie wiem)


A ty jaka wersja ? Jaki kolor ? Tak już z czystej ciekawości zapytam :)

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Podobnie jak część z was mam termin produkcji przypadający na 28 tydzień (status 112).

Wiecie może czy tydzień 28 oznacza w takim wypadku termin kiedy samochód się już wyprodukuje czy kiedy zacznie się produkcja?

 

Czesc, ja mam tez 28w2022 ale nie ukrywajmy ze jeszcze daleko i może się wiele zmienić.

Ja zakładam że to jest termin kiedy powinna (musi) zacząć się produkcja (czyli wbicie na status 150). Potem tylko czekać na złożenie - sprzedawca mi kiedyś wspominał ze malowanie plus schnięcie to 2-3 dni (ile w tym prawdy to nie wiem)


A ty jaka wersja ? Jaki kolor ? Tak już z czystej ciekawości zapytam :)

118i M Sport w kolorze Skyscraper Grey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

118i M Sport w kolorze Skyscraper Grey

Kolor ten sam, to raczej nie powód tego że brakło im barwnika, prawda ? :cool2:


Chociaż można by mieć teorię spiskową, że Skyscraptery wrzucone są w serię ColorVision, co wg BMW Press mówi o "sprzedaży" (jak dla mnie dostawy) od lipca..

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozmawiałem ze Sprzedawcą, moja data produkcji nie powinna ulec zmianie, bo w teorii jest zaklepana już na 28W2022 (status 112).


A z ciekawostek, to produkcja spowolniła - obecny czas oczekiwania na F40 to ok 13 miesięcy - dla nowych zamówień, i tak jak pojawiło się już w temacie serii 3, nie ma gwarancji ceny.

Cena będzie znana w momencie odbioru samochodu (wszystkie zmiany w cenniku, wpływ inflacji, etc.)

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie znów zmiana terminu (miał być 25W2022) na 30W2022

 

A z ciekawostek, to produkcja spowolniła - obecny czas oczekiwania na F40 to ok 13 miesięcy - dla nowych zamówień, i tak jak pojawiło się już w temacie serii 3, nie ma gwarancji ceny.

Cena będzie znana w momencie odbioru samochodu (wszystkie zmiany w cenniku, wpływ inflacji, etc.)

 

Niestety dealer może skorzystać z takiego rozwiązania na podstawie bodajże art. 536 KC, ale z drugiej strony życzę powodzenia w sprzedaży towaru, gdy ani cena, ani termin produkcji nie będą znane.

Swoją drogą zaczynam mieć dość tego zamówienia, czasy czasami, ale ktoś powinien się nad tym pochylić (może UOKiK, może jakieś instytucje europejskie) i zastanowić nad tym dlaczego dopuszczana jest możliwość przyjmowania nowych zamówień w sytuacji, gdy nie jest możliwe dotrzymania terminów dostaw zamówień przyjętych wcześniej.


Gdyby nie cena i warunki leasingu nie osiągalne na dzisiaj na rynku u żadnego innego producenta chyba zrezygnowałbym z tego zamówienia, a z całą pewnością nie będę zdania, że zostałem potraktowany jak klient marki premium :roll: .

odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawostek, to produkcja spowolniła - obecny czas oczekiwania na F40 to ok 13 miesięcy - dla nowych zamówień

 

A wspominał, czy są obecnie jakieś restrykcje na wyposażenie? W konfiguratorze chyba ponownie jest do wybrania absolutnie wszystko, łącznie z półaktywnym tempomatem ze Stop&Go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie znów zmiana terminu (miał być 25W2022) na 30W2022

 

A z ciekawostek, to produkcja spowolniła - obecny czas oczekiwania na F40 to ok 13 miesięcy - dla nowych zamówień, i tak jak pojawiło się już w temacie serii 3, nie ma gwarancji ceny.

Cena będzie znana w momencie odbioru samochodu (wszystkie zmiany w cenniku, wpływ inflacji, etc.)

 

Niestety dealer może skorzystać z takiego rozwiązania na podstawie bodajże art. 536 KC, ale z drugiej strony życzę powodzenia w sprzedaży towaru, gdy ani cena, ani termin produkcji nie będą znane.

Swoją drogą zaczynam mieć dość tego zamówienia, czasy czasami, ale ktoś powinien się nad tym pochylić (może UOKiK, może jakieś instytucje europejskie) i zastanowić nad tym dlaczego dopuszczana jest możliwość przyjmowania nowych zamówień w sytuacji, gdy nie jest możliwe dotrzymania terminów dostaw zamówień przyjętych wcześniej.


Gdyby nie cena i warunki leasingu nie osiągalne na dzisiaj na rynku u żadnego innego producenta chyba zrezygnowałbym z tego zamówienia, a z całą pewnością nie będę zdania, że zostałem potraktowany jak klient marki premium :roll: .

 

To już powinna centrala BMW PL to jakoś wyklarować - zmodyfikować umowy tak, żeby określić ceną w dniu zamówienia, oraz maksymalną cenę jaką możesz zapłacić przy odbiorze, bo inaczej to będzie czyste szaleństwo i chęć zarabiania na kupujących tak żeby odbić wynik finansowy.


Prosty przykład - 2 osoby zamawiają samochód dziś:

Cena samochodu 100 tys. w dniu zamówienia

1 osoba odbiera samochód za 13 miesięcy - i finalnie samochód kosztuje 120 tys.

2 osoba odbiera samochód za 13 miesięcy i 1 dzień - i finalnie samochód kosztuje 130 tys.

Wystarczy czasem 1 dzień w odbiorze, a cena może być nieporównywalna...


---

A wspominał, czy są obecnie jakieś restrykcje na wyposażenie? W konfiguratorze chyba ponownie jest do wybrania absolutnie wszystko, łącznie z półaktywnym tempomatem ze Stop&Go.

Już o to nie dopytuje - moja konfiguracja od zamówienia nie miała nic na restrykcjach, i tak tego się trzymam (pewnie wypadnie dotykowy kontroler).

Ale z tego co wiem, każda wersja silnikowa np 118/120 ma inne zakres restrykcji. Więc warto już dopytać o konkretny model.

Zakładam, że konfiguratorze jest postawiony tak, co w teorii uda się im wyprodukować za te 10/11/12/13 miesięcy. Pewnie zachęcają, żeby potem w najgorszym przypadku ciąć produkcję pod koniec roku, i zrobić kolejne zamieszanie z restrykcjami.

W najgorszym przypadku może pojawić się lifting - wtedy będzie kolejne zamieszanie, jak to teraz jest w przypadku serii 3.

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecny czas oczekiwania na F40 to ok 13 miesięcy - dla nowych zamówień, i tak jak pojawiło się już w temacie serii 3, nie ma gwarancji ceny.

Cena będzie znana w momencie odbioru samochodu (wszystkie zmiany w cenniku, wpływ inflacji, etc.)

 

W życiu bym nie zamówił samochodu na takich warunkach :duh: Całe ryzyko zrzucone na klienta + możliwość wy.....nia go na całego :shock:

Może celowo tak robią - część osób przejdzie do konkurencji to i kolejka się skróci. No ale nie wiem, kto na tym zyska :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu bym nie zamówił samochodu na takich warunkach :duh: Całe ryzyko zrzucone na klienta + możliwość wy.....nia go na całego :shock:

Może celowo tak robią - część osób przejdzie do konkurencji to i kolejka się skróci. No ale nie wiem, kto na tym zyska :|

 

Ty nie kupisz, ja nie kupię, ale na pewno znajdą się tacy, którzy wezmą i na takich warunkach. I jeszcze będą się cieszyć :|

Ja mam nieodparte wrażenie, że pandemia wywróciła rynek do góry nogami w taki sposób, że koncerny zaczynają traktować obecną sytuację tak, jakby możliwość zakupu ich samochodu była jakimś przywilejem zapominając, że to oni powinni się starać o klienta, a nie na odwrót... No cóż czas pokaże czy się nie przeliczyli z tym podejściem :wink:

odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.