Skocz do zawartości

Opony zimowe do X5 45e M


Macallan

Rekomendowane odpowiedzi

Okazuje się, że nie ma na tył opon zimowych z homologacją BMW w rozmiarze 305/40R20 RunFlat. W warunkach gwarancji ani w umowie leasingu nie ma nic o tym, że jest obowiązek używania tylko opon z homologacją BMW. Zatem rozumiem, że homologacja BMW dotycząca opon to tylko zalecenie, a nie obowiązek. Gdybym się jednak mylił, to proszę o informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że nie ma na tył opon zimowych z homologacją BMW w rozmiarze 305/40R20 RunFlat. W warunkach gwarancji ani w umowie leasingu nie ma nic o tym, że jest obowiązek używania tylko opon z homologacją BMW. Zatem rozumiem, że homologacja BMW dotycząca opon to tylko zalecenie, a nie obowiązek. Gdybym się jednak mylił, to proszę o informacje.

 

Ale przecież instrukcja wyraźnie mówi, że zimowki powinieneś mieć w tym samym rozmiarze dla 20'', czyli 275/45/20 z tego co pamiętam. W 45e jest inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. W kołach i felgach jestem laikiem. Czy to znaczy, że te 20-calowe felgi są u mnie identyczne i mogę spokojnie kupić też na tył opony zimowe 275/45R20, zamiast 305/40R20?

 

Koła masz tutaj: https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/grupa/36-kola/i60913/kL/sA


Musisz sprawdzić szerokość felg. Prawdopodobnie te które masz teraz na lato mają różną szerokość. Zimowe (chyba) zawsze są takie same (4 sztuki), jeśli chodzi o szerokość felgi i rozmiar opony, więc zapewne na zimę musisz mieć drugi komplet felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę dodam tylko, że bardzo ciekawa jest konfiguracja ori kół zimowych do X5MC : felga przód ma 10,5x21 , felga tył 11x21 , za to wszystkie opony są równe 295/35R21 .

Ot , taka ciekawostka ! :D

http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi prawda , w końcu leżą u mnie w garażu :lol: .


Edit:

Tak samo jest w F85 X5M ,przy 20” dedykowanych kołach zimowych.

http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, masz ogumienie mieszane w xDrive, homologacją w tym wypadku to podstawa.

Zrobią wszystko by ci to udowodnić, gdy napęd siądzie.

Homologacja musi być przy ogumieniu mieszanym.

Czy te napędy naprawdę tak często siadają, że każdy sra po gaciach, żeby opony miałay homologację BMW?

Nie kumam skoro na lato mamy w 20 calach 2 szerokości to na zimę też nie może bych dwóch, bo żadna opona 305/40 R20 nie ma homologacji.

Poza tym wydawało mi się, że posiadanie 2 komletów kół i trzymanie ich w przechowalni to obecnie standard szczególnie a aucie pokroju G05.

Czy ktoś napradę ma jedne felgi i 2x do roku wymienia same opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Tak, to oczywiście lepsza droga mieć dwa komplety kół i tylko zmieniać w 6 minut.

Jednak przekładka opon co pół roku niszczy obydwa komplety opon, niszczy felgi, trzeba wyważać co pół roku, umawiać się na terminy itd.

A tak koła nam przełoży pierwszy lepszy pan Stasio w garażu w mgnieniu oka.

Większość aut na zimę ma komplet 4x te same felgi 4x te same opony, ale czasem są warianty mieszane na zimę, nie mniej cenowo nie jest to wariant optymistyczny.

Inna sprawa, że przy wariancie 4x ta sama felga i 4x ta sama opona można pominąć homologację, napędowi nic nie będzie.

Oczywiście na gwarancji i tak warto mieć tę homologację w tym wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzisiaj byłem na serwisie i wisiał plakat na ścianie z reklama kół chyba zimowych. Z ciekawostek dodam ze komplet kół kupiony u dealera jest ubezpieczony na 3 lata, wiec jak cos się stanie to zawsze jakieś odszkodowanie można uzyskac. Jak to działa nie wiem bi nie korzystałem ale warto miec to z tylu głowy porównując ceny u dealera i gdzie indziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa tak, że w 1 roku użytkowania przy uszkodzeniu masz wymianę na nowe za 0 zł , w drugim roku udział własny jakoś 10%, w trzecim roku jakoś 20% . Kilka razy z tego w firmie już korzystałem. POLECAM !
http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Działa tak, że w 1 roku użytkowania przy uszkodzeniu masz wymianę na nowe za 0 zł , w drugim roku udział własny jakoś 10%, w trzecim roku jakoś 20% . Kilka razy z tego w firmie już korzystałem. POLECAM !

 

Tylko pewnie 1 opony. Co oznacza ze mając xdrive w przypadku większego zużycia bieżnika, musisz pozostałe 3 opony nowe kupić z własnej kieszeni żeby nie było dużych różnic w średnicy koła.


Drugi komplet kupuje „od zawsze” i to najwygodniejsze i najbezpieczniejsze, a np teraz są fajne oferty typu -25% czy nawet -30% na nowy komplet kół i zawsze przy sprzedaży minimalnie wyższa cenę można uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzisiaj byłem na serwisie i wisiał plakat na ścianie z reklama kół chyba zimowych. Z ciekawostek dodam ze komplet kół kupiony u dealera jest ubezpieczony na 3 lata, wiec jak cos się stanie to zawsze jakieś odszkodowanie można uzyskac. Jak to działa nie wiem bi nie korzystałem ale warto miec to z tylu głowy porównując ceny u dealera i gdzie indziej.

 

Tylko ogumienie jest ubezpieczone, również jak kupisz ogumienie homologowane * poza ASO otrzymujesz to samo ubezpieczenie, więcej szczegółów tutaj:


https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/original-bmw-accessories/kola-i-opony.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Działa tak, że w 1 roku użytkowania przy uszkodzeniu masz wymianę na nowe za 0 zł , w drugim roku udział własny jakoś 10%, w trzecim roku jakoś 20% . Kilka razy z tego w firmie już korzystałem. POLECAM !

 

Tylko pewnie 1 opony. Co oznacza ze mając xdrive w przypadku większego zużycia bieżnika, musisz pozostałe 3 opony nowe kupić z własnej kieszeni żeby nie było dużych różnic w średnicy koła.


Drugi komplet kupuje „od zawsze” i to najwygodniejsze i najbezpieczniejsze, a np teraz są fajne oferty typu -25% czy nawet -30% na nowy komplet kół i zawsze przy sprzedaży minimalnie wyższa cenę można uzyskać.

Dali mi marne 12% od kompletu zimowego, dużo brakuje do tych -25%. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sikora jeżeli ma fizycznie te koła na swoim magazynie to dostaniesz te 30%. Jeżeli musi zamawiać to już rabat będzie skromny.
http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.