Skocz do zawartości

G20 LCI


ironiq

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 535
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jeszcze nie koniec podwyżek wibor :duh:

a co ma wibor do g20 ?

 

No z choinki się urwał. Heh, nie każdy przychodzi kupować auto tak jak Ty - z walizką pełną pieniędzy :D Większość raczej bierze leasingi, comfort leasingi, a Ci najbardziej zdeterminowani nawet i pożyczkę (na os prywatną). Jeśli bierzesz leasing na stopie zmiennej to wibor/Glapiński dosłownie zmienia Ci wysokość raty. Tak jak napisał kolega @słonik40. Chyba że weźmiesz leasing na stopie stałej to wtedy Ci nie zmieni wysokości raty, ale leasing po prostu będzie o np. 300 zł miesięcznie droższy. Wyjdzie prawie na to samo albo nawet gorzej. No chyba że ktoś mądrze podpisał umowę leasingową na stopie stałej już np w 2021 roku.

Edytowane przez jaworq
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mimo ze w sobotę odbieram po roku czasu czekania przedlifta to z zewnątrz LCI mi się podoba. Środek porażka te ekrany i brak przycisków do klimy. Pewnie z czasem człowiek się przyzwyczai i zacznie na to nie zwracać uwagi.


Inna sprawa ze mój konfig na kwotę w okolicach 260 tys teraz wychodzi prawie 290 tys do tego uwzględniać brak takiego rabatu jak dostałem czyli 18% to nie wiem ile musiałbym teraz zapłacić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mimo ze w sobotę odbieram po roku czasu czekania przedlifta to z zewnątrz LCI mi się podoba. Środek porażka te ekrany i brak przycisków do klimy. Pewnie z czasem człowiek się przyzwyczai i zacznie na to nie zwracać uwagi.


Inna sprawa ze mój konfig na kwotę w okolicach 260 tys teraz wychodzi prawie 290 tys do tego uwzględniać brak takiego rabatu jak dostałem czyli 18% to nie wiem ile musiałbym teraz zapłacić ?

 

Obstawiam, że obecnie możesz dostać max 8%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mimo ze w sobotę odbieram po roku czasu czekania przedlifta to z zewnątrz LCI mi się podoba. Środek porażka te ekrany i brak przycisków do klimy. Pewnie z czasem człowiek się przyzwyczai i zacznie na to nie zwracać uwagi.


Inna sprawa ze mój konfig na kwotę w okolicach 260 tys teraz wychodzi prawie 290 tys do tego uwzględniać brak takiego rabatu jak dostałem czyli 18% to nie wiem ile musiałbym teraz zapłacić ?

 


Zerknij sobie na mój wątek to sobie zobaczysz jaki los mógłby cię spotkać. A preLCI jest przepiękne, gratuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jeszcze nie koniec podwyżek wibor :duh:

a co ma wibor do g20 ?

 

No z choinki się urwał. Heh, nie każdy przychodzi kupować auto tak jak Ty - z walizką pełną pieniędzy :D Większość raczej bierze leasingi, comfort leasingi, a Ci najbardziej zdeterminowani nawet i pożyczkę (na os prywatną). Jeśli bierzesz leasing na stopie zmiennej to wibor/Glapiński dosłownie zmienia Ci wysokość raty. Tak jak napisał kolega @słonik40. Chyba że weźmiesz leasing na stopie stałej to wtedy Ci nie zmieni wysokości raty, ale leasing po prostu będzie o np. 300 zł miesięcznie droższy. Wyjdzie prawie na to samo albo nawet gorzej. No chyba że ktoś mądrze podpisał umowę leasingową na stopie stałej już np w 2021 roku.

 

Ja się przyznam, że niemądrze pod koniec 2020 zamówiłem auto i gdy już nie mogłem zrezygnować z zamówienia to wyszło, że leasing jest na zmiennej. Handlowiec nie chciał mi przesłać umowy leasingu do wglądu przed wystawieniem zamówienia, a spieszyliśmy się z zamówieniem by zdążyć z cenami 2020 - bo jak się okazało na początku 2021 ceny spadły :D Nawet nie wiedziałem, że dla osoby fizicznej może być na zmiennej. Wcześniej miałem kredyt w VAG 0.00% :) a kredyt jak to kredyt można zakończyć w każdym momencie bez kary 101% lub 105%, a nawet tam były wszystkie tabelki lepiej i jaśniej sporządzone. Jak już pisałem o opłacie rejestracyjnej też nie poinformowali w żadnej tabelce ofertowej, ale już rzecznik finansowy ich ciśnie, że stosują nieuczciwe praktyki - dealer i bmw fs. No ale człowiek się uczy na własnych błędach, w szkole nie nauczyli. Teraz rozważam wykupić jak najszybciej swoją jedynkę bo z auta za 100k na fakturze zrobi się 150k po 4 latach leasingu. Obecnie rata +26% w górę. A to jeszcze za poprzedni miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bierzesz leasing na stopie zmiennej to wibor/Glapiński dosłownie zmienia Ci wysokość raty. Tak jak napisał kolega @słonik40. Chyba że weźmiesz leasing na stopie stałej to wtedy Ci nie zmieni wysokości raty, ale leasing po prostu będzie o np. 300 zł miesięcznie droższy. Wyjdzie prawie na to samo albo nawet gorzej. No chyba że ktoś mądrze podpisał umowę leasingową na stopie stałej już np w 2021 roku.

 

Wg mnie obecnie stopa stała jest bez sensu,2-3 tygodnie temu gdy WIBOR 1M był na 5,34% robiłem symulacje dla WIBOR 7% i dalej był sporo tańszy jak oferty ze stałą stopą.Może by to się zrównało gdyby WIBOR przekroczył 9-10%.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by to się zrównało gdyby WIBOR przekroczył 9-10%.....

 

Czyli tak w okolicach września / max grudnia ? :mrgreen:

 


Tego nikt nie wie, osobiście uważam że taki poziom nie zostanie osiągnięty a jeśli nawet to na krótki okres czasu.Co w okresie 3-5 lat leasingu i tak sprawi iż zmienna stopa dużo bardziej atrakcyjna jak dzisiejsze oferty na stałej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jeszcze nie koniec podwyżek wibor :duh:

a co ma wibor do g20 ?

 

No z choinki się urwał. Heh, nie każdy przychodzi kupować auto tak jak Ty - z walizką pełną pieniędzy :D Większość raczej bierze leasingi, comfort leasingi, a Ci najbardziej zdeterminowani nawet i pożyczkę (na os prywatną). Jeśli bierzesz leasing na stopie zmiennej to wibor/Glapiński dosłownie zmienia Ci wysokość raty. Tak jak napisał kolega @słonik40. Chyba że weźmiesz leasing na stopie stałej to wtedy Ci nie zmieni wysokości raty, ale leasing po prostu będzie o np. 300 zł miesięcznie droższy. Wyjdzie prawie na to samo albo nawet gorzej. No chyba że ktoś mądrze podpisał umowę leasingową na stopie stałej już np w 2021 roku.

 

Ja sie załapałem na stałą stopę procentową i mam 0,99%. Wtedy różnica w racie to było ok. 200 PLN więcej, ale dzisiaj moje szczęście jest nie do opisania. A doradca namawiał, żeby brać zmienną, bo przecież aż tak nie urośnie xddd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze


Ja sie załapałem na stałą stopę procentową i mam 0,99%. Wtedy różnica w racie to było ok. 200 PLN więcej, ale dzisiaj moje szczęście jest nie do opisania. A doradca namawiał, żeby brać zmienną, bo przecież aż tak nie urośnie xddd

 

Mam też stała było 0,7% różnicy haha ale sam chciałem bo wiedziałem że tak będzie.... Współczuję ludziom którzy podpisują a nie wiedzą co a potem placz i lament....

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja pomimo, ze splacilem auto w zeszlym roku i aktualnie jestem szczesciarzem bez kredytow tez wspolczuje ale i ostrzegam bo jak widac po komentarzach niektorych kolegow z forum nie wszyscy sa swiadomi pewnych zagrozen. Jak ktos ma leasing/wynajem z duza rata balonowa i malym wkladem wlasnym to moze to byc nawet kilka tysiecy miesiecznie wiecej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja pomimo, ze splacilem auto w zeszlym roku i aktualnie jestem szczesciarzem bez kredytow tez wspolczuje ale i ostrzegam bo jak widac po komentarzach niektorych kolegow z forum nie wszyscy sa swiadomi pewnych zagrozen. Jak ktos ma leasing/wynajem z duza rata balonowa i malym wkladem wlasnym to moze to byc nawet kilka tysiecy miesiecznie wiecej.

Taka symulacja w celu zobrazowania.

Cena auta 400 000zł wplata 0% 59mcy wykup 40%

Rata 2021r -4600zł brutto.

Rata z obecnym wiborem ok 6300zł.

W celu pocieszenia nie ma szans żeby tak wysoki wibor utrzymał się przez cały okres leasingu więc 2023-2024 już rata spadnie.

Drugi plus odsetki można w całości odliczać bez limitu więc z tych +1700zł odliczamy cały vat i pit czyli przeważnie ponad 40% zaleznie od wybranej formy działalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale jak ktoś jest na limicie i bierze auto za 400 koła to jest nieodpowiedzialny….

Można teraz trafić auto ze stocku bo komuś zdolność spadła i nie dostał leasingu, to oznacza, że chciał się zadłużyć pod korek… lepiej kupić coś tańszego i zostawić sobie zapas…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jeszcze nie koniec podwyżek wibor :duh:

a co ma wibor do g20 ?

 

No z choinki się urwał. Heh, nie każdy przychodzi kupować auto tak jak Ty - z walizką pełną pieniędzy :D Większość raczej bierze leasingi, comfort leasingi, a Ci najbardziej zdeterminowani nawet i pożyczkę (na os prywatną). Jeśli bierzesz leasing na stopie zmiennej to wibor/Glapiński dosłownie zmienia Ci wysokość raty. Tak jak napisał kolega @słonik40. Chyba że weźmiesz leasing na stopie stałej to wtedy Ci nie zmieni wysokości raty, ale leasing po prostu będzie o np. 300 zł miesięcznie droższy. Wyjdzie prawie na to samo albo nawet gorzej. No chyba że ktoś mądrze podpisał umowę leasingową na stopie stałej już np w 2021 roku.

 

Wyższy wibor = wyższy kurs złotówki (albo mniejszy spadek) = tańszy zakup auta przez dealera

Wyższy wibor = mniejszy popyt na nowe auta ze względu na koszt kredytowania i spadek zdolności = wzrost rabatów


I kto tu się z choinki urwał ?

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższy wibor = wyższy kurs złotówki (albo mniejszy spadek) = tańszy zakup auta przez dealera

Wyższy wibor = mniejszy popyt na nowe auta ze względu na koszt kredytowania i spadek zdolności = wzrost rabatów


I kto tu się z choinki urwał ?

 


No, więc właśnie sobie sam odpowiedziałeś na to co napisałeś wcześniej:

 

a co ma wibor do g20 ?
Dużo ma.
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dlatego właśnie mimo stałej raty spłacę w lutym po 2 latach, a drugie auto zamiast x340d w leasingu będzie nowe x1 jak wyjdzie 2.0d za gotowiznę...
male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie istnieją sposoby na tańszy leasing:


1. Leasing w euro, stopa procentowa Euribor 1M -0,55 vs. Wibor 1M 5,7% (realnie 3 razy mniejszy koszt)

2. Leasing z wysokim wykupem co pozwoli ponowne zastosowanie limitow kosztów 150k i wykup wliczony jest w każdą rate ( kaucja gwarancyjna) - u mnie na 3 lata schodze poniżej 109%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja tak samo spauzowalem zakup kolejnego bo to cholera wie co będzie. Po cichu liczę na duży spadek sprzedaży i fajne oferty na przełomie roku albo ze ktoś się z leasingu jakiejs perełki wysypie. Z drugiej strony czasy oczekiwania kosmiczne i podobno nie ma aut ale kryzys ogolnoswiatowy zbliża się wielkimi krokami wiec ciekawe czasy przed nami.


Z tym leasingiem w euro to byłbym ostrożny bo kurs może jeszcze pójść do góry jak się okaże ze złotówka guzik warta jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym leasingiem w euro to byłbym ostrożny bo kurs może jeszcze pójść do góry jak się okaże ze złotówka guzik warta jest.

 

Zależy, jak firma zarabia w euro a do tego przedmiot leasingu wyceniony jest w euro to można się smiać z WIBORu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.