Skocz do zawartości

G30 restrykcje


tkwiat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 800
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, pytanie za 100 punktów.


Moja 5tka się właśnie wyprodukowała.. Jest wszystko ze specyfikacji... poza kamerą cofania.

Miały być 360, zgodziłem się na zwykłą a finalnie nie ma żadnej.


Jest jakaś opcja zrezygnować i czekać dalej na kolejny slot produkcyjny, albo brać tą.


Czy da się w serwisie taką kamerę domontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miały być 360, zgodziłem się na zwykłą a finalnie nie ma żadnej.


Czy da się w serwisie taką kamerę domontować?

 

Jest nawet fabryczny zestaw retrofit kamery cofania (ale już np 360 retrofitu fabrycznego nie ma)


Bo do kamery cofania to tylko wymiana klamki bagażnika, a resztę to dokładanie kabli. A przy 360 to taki zestaw musiałby jeszcze mieć lusterka, zderzak przód... Robi się dużo tego a i koszta dobija do 10tys zaraz, to raczej nie byłoby chętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj dostałem informacje o restrykcjach i usunięcia daty produkcji.

Teraz sugerują usunąć HK (na co jestem w stanie się zgodzić) i elektryczną klapę bagażnika na co się nie zgodzę.


Irytujące jest podejście handlowców, którzy nawet się nie starają o zadowolenie klienta (wiadomo cudów nie zdziałają), ale przynajmniej mogliby stwarzać pozory, że im zależy na kliencie, a nie działać z założeniem "Czasy handlowców, a następny klient sam się pojawi". W mojej ocenie takie działania wyłącznie obniżają range premium salonów. Nadmienię, iż auto praktycznie full opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj dostałem informacje o restrykcjach i usunięcia daty produkcji.

Teraz sugerują usunąć HK (na co jestem w stanie się zgodzić) i elektryczną klapę bagażnika na co się nie zgodzę.


Irytujące jest podejście handlowców, którzy nawet się nie starają o zadowolenie klienta (wiadomo cudów nie zdziałają), ale przynajmniej mogliby stwarzać pozory, że im zależy na kliencie, a nie działać z założeniem "Czasy handlowców, a następny klient sam się pojawi". W mojej ocenie takie działania wyłącznie obniżają range premium salonów. Nadmienię, iż auto praktycznie full opcja.

 

Moje właśnie się wyprodukowało.

Mam HK, hamulce sportowe, HK, komfortowe fotele.

Ale k**** nie mam kamery cofania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A długo czekałeś?


Czy sugerowali rezygnacje z jakiegoś wyposażenia w trakcie produkcji? Jak przebiegał etap od zamawiania do produkcji.

 

Całe to zamówienie to horror.

Złożyłem w kwietniu. Miało być na lipiec. Nie znałem wtedy słowa restrykcja..


W lipcu, ze się przesunęło na wrzesień ale 100% będzie wtedy gotowe.

We wrześniu info, ze cięcie regionu wiec może listopad ale nie wiadomo.

Dostałem telefon, ze jest szansa na produkcje jak zrezygnuje z HK, hamulców, klapy elektrycznej i kamer 360.

Kamery odpuściłem 360 w zamian za kamerę cofania ale powiedziałem, ze z reszty nie zrezygnuje.


Było info, ze pewnie styczeń luty, ale telefon 3 dni temu, ze jednak się produkuje.

No i jest gotowe. Ale bez kamery jakiejkolwiek.


Odbiorę ale będę cisnął o retrofit kamery cofania.

Mi to nie robi takiej różnicy, ale jak drugiej połowie pożyczę auto to może być tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

@wioslarz gratuluję pięknego auta :cool2: , czy możesz sprawdzić markę i model opon na których auto jest ? rozumiem że masz 18tki ?

@wzet może z innej fabryki przyjechało ? muszę powiedzieć że fantastycznie się prezentuje G30LCI w czarnym , nie mogę przestać patrzeć na to auto :cool2:

jak masz ciasno w schowku na telefon , to może warto próbować poszukać kabla z kątową wtyczką do telefonu - wtedy mniej miejsca na długość telefon będzie zajmował

porażka z tą kamerą cofania i elektryczną klapą - rozumiem że nie chodzi o otwieranie z kopniaka - tego nie było w restrykcjach pod koniec października :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Całe to zamówienie to horror.

Złożyłem w kwietniu. Miało być na lipiec. Nie znałem wtedy słowa restrykcja..


...

 

Ok, jak ja to dobrze znam… niemniej, fajnie, że auto w ogóle Ci wyprodukowali. Oby dostarczyło dużo radości, kiedy już dotrze :)


(Mojego nie zrobili w ogóle; BMW PL poinformowało mnie dwa miesiące po wpłacie zaliczki, że zamówienie zostało odrzucone w całości)

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja wczoraj dostałem informacje o restrykcjach i usunięcia daty produkcji.

Teraz sugerują usunąć HK (na co jestem w stanie się zgodzić) i elektryczną klapę bagażnika na co się nie zgodzę.


Irytujące jest podejście handlowców... Nadmienię, iż auto praktycznie full opcja.

 

Kiedy ludzie przesiadający się z Octavii czy innych Passatów nauczą się, że w BMW skórzana tapicerka i klimatyzacja to nie jest full opcja? Full opcja z plastikowym Harmanem, z którego na dodatek będziesz rezygnować. Padłem. Poza tym zgoda. Sam chciałem wymienić samochód, ale jak patrzę na terminy produkcji i ograniczanie wyposażenia to jeszcze "pomęczę się" ze swoim autem, które nie jest full opcją mimo, że gdybyś dzisiaj takie wyklikał w konfiguratorze to byś ujrzał na liczniku z 540k pln. Pocieszę Was, że byłem ostatnio w Porsche i tam wcale nie jest lepiej. Też terminy na "za rok", na placu albo pusto albo jakieś bieda wersje. Czas umierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Pocieszę Was, że byłem ostatnio w Porsche i tam wcale nie jest lepiej. Też terminy na "za rok", na placu albo pusto albo jakieś bieda wersje. Czas umierać.

 

W jakimś innym wątku podzieliłem się już historią z Porsche... Znajomy znajomego jest szczęśliwym posiadaczem nowego Cayenne. Odebrał pół roku temu. Pewnego dnia dzwoni do niego dealer. Rozmowa ma przebieg mniej więcej taki:


Dealer: mam kupca na Pana auto

Znajomy znajomego: ale ja nie sprzedaję

Dealer: no jak to? Przecież on płaci 100 tyś więcej niż Pan nam zapłacił!

Znajomy znajomego: a czym ja będę jeździł?

Dealer: no, nie wiem


Kurtyna

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj dostałem informacje o restrykcjach i usunięcia daty produkcji.

Teraz sugerują usunąć HK (na co jestem w stanie się zgodzić) i elektryczną klapę bagażnika na co się nie zgodzę.


Irytujące jest podejście handlowców... Nadmienię, iż auto praktycznie full opcja.

 

Kiedy ludzie przesiadający się z Octavii czy innych Passatów nauczą się, że w BMW skórzana tapicerka i klimatyzacja to nie jest full opcja? Full opcja z plastikowym Harmanem, z którego na dodatek będziesz rezygnować. Padłem. Poza tym zgoda. Sam chciałem wymienić samochód, ale jak patrzę na terminy produkcji i ograniczanie wyposażenia to jeszcze "pomęczę się" ze swoim autem, które nie jest full opcją mimo, że gdybyś dzisiaj takie wyklikał w konfiguratorze to byś ujrzał na liczniku z 540k pln. Pocieszę Was, że byłem ostatnio w Porsche i tam wcale nie jest lepiej. Też terminy na "za rok", na placu albo pusto albo jakieś bieda wersje. Czas umierać.

 

Wydaje mi się, że brak wyłącznie haka, tylnej skrętnej osi i nagłośnienia Bowers & Wilkins to prawie full opcja, ale również nie widzę różnicy jak ktoś się przesiada z Octavii czy Passata. Podzieliłem się moimi wrażeniami, a jeśli jest potrzeba większego zrozumienia mojej wypowiedzi to odnosowiła się ona do porównania wrażeń oz lat poprzednich podczas zamawiania marek premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj dostałem informacje o restrykcjach i usunięcia daty produkcji.

Teraz sugerują usunąć HK (na co jestem w stanie się zgodzić) i elektryczną klapę bagażnika na co się nie zgodzę.


Irytujące jest podejście handlowców... Nadmienię, iż auto praktycznie full opcja.

 

Kiedy ludzie przesiadający się z Octavii czy innych Passatów nauczą się, że w BMW skórzana tapicerka i klimatyzacja to nie jest full opcja? Full opcja z plastikowym Harmanem, z którego na dodatek będziesz rezygnować. Padłem. Poza tym zgoda. Sam chciałem wymienić samochód, ale jak patrzę na terminy produkcji i ograniczanie wyposażenia to jeszcze "pomęczę się" ze swoim autem, które nie jest full opcją mimo, że gdybyś dzisiaj takie wyklikał w konfiguratorze to byś ujrzał na liczniku z 540k pln. Pocieszę Was, że byłem ostatnio w Porsche i tam wcale nie jest lepiej. Też terminy na "za rok", na placu albo pusto albo jakieś bieda wersje. Czas umierać.

 

Na początku listopada zamówiłem Macana. Termin odbioru był określony na pierwsze półrocze 2022r. Dwa tygodnie temu dostałem telefon z salonu, że mój samochód będzie w PL pod koniec lutego. I nic nie wyleciało z mojej konfiguracji. Tydzień temu telefon ze złą wiadomością - cena +7k do góry. Termin odbioru i wyposażenie bez zmian.

Natomiast jeśłi chodzi o Panamerę, jeśli nie jest to hybryda to temin odbioro 2023. Ale można złożyć zamówienie, wpłacić symboliczną zaliczę i modlić o szybszą realizację, bo podobno różne cuda się dzieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.