Skocz do zawartości

G30 restrykcje


tkwiat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 800
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dostałem info, że auto jest wyprodukowane (07.12) i czeka na transport do PL. Jak długo trwa cała ta procedura tj. transport i wydanie klientowi?

Mój człowiek w BMW zeznał wczoraj że to 3 tygodnie.

 

Thx, no to dealer zrobił mnie e we c**ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, znoszę obecna sytuacje już od 28.03.2021r. Wtedy to, pełen radości, spełniłem swoje wieloletnie marzenie i zamówiłem nowa G30. Według umowy auto miało być dostarczone do końca lipca, przy czym sprzedawca zapewniał ze produkcja będzie w połowie czerwca a odbiór około 10.07. Nic z tego nie wyszło. Termin został przesunięty na wrzesień, ja zrezygnowałem z kamer 360, indukcji i klapy otwieranej gestem. Termin wrześniowy również nie doszedł do skutku. Wtedy to sprzedawca powiedział, ze pewnie auta już w tym roku nie będzie. Zaakceptowałem to, zaznaczając jednocześnie, ze nie chce auta z końcówki roku. Po dwóch miesiącach spokoju, 9.11 zadzwonił handlowiec z informacja ze auto się produkuje w ostatnio ustalonej konfiguracji. Sam był tym zdziwiony. Auto miało być do odbioru na przełomie listopada i grudnia. I co się teraz dzieje??? NIC!!!!

Samochód jest wyprodukowany, data produkcji 9.11. Jak się okazało jednak, stoi on w fabryce i czeka na doposażenie. No kur…mać! Wychodzi na to, ze w 2022 roku będę odbierał auto z data produkcji 2021r.

Czy ktoś z Was ma podobny problem? Czy warto taki samochodu brac? Czy walczyć o jakiś rabat? Jakich argumentów użyć???


Na marginesie, cała ta sytuacja sprawiła, ze zakup wymarzonego samochodu stał się wielkim syfem, który powoduje, ze od kilku miesięczny na widok BMW reaguje wkurwie…i cały dzień mam „do dupy”.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bingus - na jakis dodatkowy rabat bym nie liczyl. Mozesz odstapic i diler sprzeda to auto praktycznie po cenie katalogowej. A Ty jakbys chcial zlozyc nowe zamowienie to pewnie z duzo nizszym rabatem niz ten z marca.

Takie czasy niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A ja dostałem telefon od mojego sprzedawcy że auto ma sztywny termin produkcji na styczeń :shock: - zamówienie pod koniec października- prosiłem o możliwość odbioru na kwiecień bo nie chcę kupić zimowych opon w tym sezonie. Widocznie nie ma reguły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zamówienie z maja, jutro zjeżdża z taśmy.


Sytuacja z częściami chyba się poprawiła.

 

Miałeś w opcjach coś z restrykcji?


Nie chcę Was koledzy martwić, ale mój przykład pokazuje, że nawet wyprodukowanie samochodu nie daje gwarancji jego pełnego wyposażenia. Najbardziej drażni mnie to, że handlowiec nie jest w stanie powiedzieć mi czego brakuje. Ja z opcji objętych restrykcjami miałem początkowo kamery 360 i ladowanie indukcyjne. Z tego świadomie zrezygnowałem. Z innych już nie, a te inne to m.in. HK, podparcie lędźwi, otwieranie komfortowe, asystent parkowania z kamera cofania.

Z lektury forum można zauważyć ze pojawiły się braki w tachpadach i wyświetlaczach.

Generalnie to niczego nie można być pewnym do momentu odbioru auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zamówienie z maja, jutro zjeżdża z taśmy.


Sytuacja z częściami chyba się poprawiła.

 

Miałeś w opcjach coś z restrykcji?


Nie chcę Was koledzy martwić, ale mój przykład pokazuje, że nawet wyprodukowanie samochodu nie daje gwarancji jego pełnego wyposażenia. Najbardziej drażni mnie to, że handlowiec nie jest w stanie powiedzieć mi czego brakuje. Ja z opcji objętych restrykcjami miałem początkowo kamery 360 i ladowanie indukcyjne. Z tego świadomie zrezygnowałem. Z innych już nie, a te inne to m.in. HK, podparcie lędźwi, otwieranie komfortowe, asystent parkowania z kamera cofania.

Z lektury forum można zauważyć ze pojawiły się braki w tachpadach i wyświetlaczach.

Generalnie to niczego nie można być pewnym do momentu odbioru auta.

 

Wyleciały tylko kamery 360, ale będzie kamera cofania. Reszta HK, lasery, komforty są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sprawdziłem. Mam taki komunikat na zielonym tle

"There are no open safety related recalls or technical enhancements on this vehicle"


edit: czyli jest kompletny o ile dobrze rozumiem przez swój łamany englisz?

Edytowane przez WojtekR9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.