Skocz do zawartości

320d trzeszczące uszczelki szyb - jest na to sposób ?


Mike68

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 8 miesięcy temu...
witam. u mnie problem z uszczelkami znów powrócił i kolejne smarowanie nic nie dało;/ po kilku tygodniach trzeszczenia w końcu zebrałem się żeby coś z tym zrobić. zrobiłem tak jak napisał kolega kilka postów, odkręciłem mocowanie zamka , przesunąłem w głąb auta około 2-3mm - chodzi o to że teraz jak drzwi się zamkną to przylegają bliżej karoserii. i problem wkońcu zniknął....w końcu !!!

320d po wirusie: 202KM i 406Nm


"Jeśli Bóg byłby za przednim napędem, chodzilibyśmy na rekach" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podłączam się pod temat,sprawa dotyczy e87.

Poczatkowo myślałem,że trzeszczy kanapa tylnia,a dokładnie bolce w niej (jedna część kanapy ma bolec,któy wchodzi w dziurę w drugiej cześci kanapy)-ita całosc sie przesuwa (jest luz na 1cm) i wydaje takie głuche puknięcia-jak to usunąć?

Dopiero dzisiaj jednak zdiagnozowałem,że większosć hałasu pochodzi jednak od drzwi-tyle,ze u mnie hałaś jest gdzieś na wysokosci (lub troche poniżej)miejsca gdzie kończy się szyba a zaczyna boczek drzwi. Naciśnięcie tego miejsca,lekkie szarpniecia drzwi skutkują właśnie takimi odgłosami jakie słyszę gdy prowadzę auto.

Czy to oznacza zbyt mało przylegajace drzwi czy właśnie wymagajace przyciągnięcia (chodzi mi o regulację rygla)?Przesmarować uszczelkę? (słabo to widzę bo wysiadanie z tyłu i wsiadanie jest trudne do tego auta i oznacza wybrudzenie się ewentualnym smarowidłem).

 

p.s.Pytanie do tych, którzy mieli trzeszczące słupki-czy coś sie poprawiło,czy zroiło cos z tym ASO?

Pozdrawiam forumowiczów

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Członkowie klubu

Ja ma nieco inna teorię. Ile razy dziennie klepiecie drzwiami ?

Kiedyś u ojca nie w BMW strasznie zaczęło świszczeć podczas jazdy, podczas jakiejś naprawy w warsztacie blacharskim jak o tym powiedzieliśmy to facet zrobił taką oto rzecz, dogiął lekko górna część ramy drzwii i ... pomogło :-) na bardzo długo.

 

Sam mam E46, od około miesiąca też mi zaczeło lekko trzeszczeć. Jeszcze nie podginałem drzwii ale chyba to zrobię choć mam pewne obawy, że przedobrze :)

Co o tym myślicie ?

Pozdrawiam, Mariusz

"Mario"

F11 Sophisto Grau


http://i59.tinypic.com/242j57c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

dla osób szukających rozwiązania na trzeszczące drzwi/szyby:

u mnie po zimie w E39 nastąpiła sytuacja, że w obydwu przednich drzwiach, w okolicach górnej listwy gdzie szyba krawędzią styka się z uszczelką zamszową pojawiły się zgrzyty/skrzypy na nawet najmniejszych koleinach, przy otwarciu szyby nawet ok kilka mm, ustawały. Gumowe uszczelki na około drzwi przesmarowałem środkiem do konserwacji uszczelek gumowych Michelin, uszczelki zamszowe przesmarowałem silikonem w sprayu do uszczelek z tworzyw sztucznych WURTH i do tego dociągnąłem rygle do wewnątrz pojazdu, dzięki czemu drzwi lepiej/mocniej przylegają po zamknięciu do konstrukcji nośnej kiedy ona pracuje (koleiny). Po prostu zluzowałem po dwa torxy rozmiar 40 i przesunąłem rygiel w poziomie o około 1-2mm. Skrzyp zniknął i na razie się nie pojawia nawet na największych koleinach i dziurach.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak najszybszy i najskuteczniejszy sposób w moim przypadku to wazelina techniczna w sprayu. 2 minutki roboty i spokój na pare miesięcy :)

Coś takiego: http://www.allegro.pl/item926410386_wazelina_techniczna_w_sprayu_smar_spray_bialy.html

Wystarczy otworzyć drzwi i spsikać uszczelki przy karoserii i po problemie :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ten sam problem pojawił się u mnie w e46 320d wystarczy minimalnie opuścić szyby i nie trzeszczy ,smarowanie nie pomaga , spróbuj rowek czymś lekko wypełnić podklej czarną taśmą ale tylko punktowo-mi pomogło ale nie wiem na jak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ten sam problem pojawił się u mnie w e46 320d wystarczy minimalnie opuścić szyby i nie trzeszczy ,smarowanie nie pomaga , spróbuj rowek czymś lekko wypełnić podklej czarną taśmą ale tylko punktowo-mi pomogło ale nie wiem na jak długo.

 

A to dlatego, że nie tam gdzie trzeba smarujesz.... Ja też kiedyś smarowałem rowek (tam gdzie szyba wchodzi), a guzik, nie tam trzeba smarować, tylko otworzyć drzwi i smarowac uszczelki przy karoserii i przy drzwiach. I nie trzeszczy :) spróbuj kolego, a się przekonasz, tylko i wyłącznie wazelina techniczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie do tematu, wazelina techniczna i problem trzeszczacych uszczelek znika.

 

Zastanawiam sie natomiast jesli chodzi o boczek w drzwiach kierowcy podczas pokonywania polskich dziurek w drodze "popiarduje". Zauwazylem ze najwiekszy halas (sprzypienie) wydobywa sie na samym dole boczka (na zaokragleniu) jak go delikatnie dociskam czy tez ruszam gora dol. Czy tam mozna smialo lekko podwazyc i przejechać rant boczka wazeliną? Latem tego problemu nie bylo wiec moze teraz tez zniknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Hm bylem pewien ze w dobrym miejscu smaruje, ale problem powraca systematycznie, wiec chyba nie to miejsce. Czy moglby ktos byc tak mily i zrobic fotke miejsca gdzie trzeba smarowac? Kazdy opisuje na swoj sposob a fotka by wszystkim pomogla. Pozdrawiam

to filc na uszczelce ostatniej czyli miejsce styku z blachą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli smaruje filc ten do którego jest dojście przy opuszczonej szybie tak, na dole? Ja zawsze mialem wrazenie ze to jest u gory, bo jak szybe zamykalem to przez chwile z gory dochodzily takie trzaski, podobnie przy otwieraniu szyby, jakby to bylo tam az zassane heh.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie ten filc trzaski nie mają nic wspólnego z szybami jak otworzysz dzwi to na samej górze jest taki na pół centymetra filc on się styka po zamknięciu drzwi z karoserią i to powoduje trzeszczenie jak jest suchy
mimo to wrażenie jest takie jak by to szyba była winna bo po uchyleniu ustaje ale to pęd wiatru tak działa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... zrobie zdjecie, tak bedzie najprosciej. Prosilbym wowczas kogos o edycje w paincie i zaznaczenie tego miejsce. Mam compacta i moze jest to troche inaczej rozwiazane hm. Uchylenie szyby eliminuje ten problem nawet toczac sie na 1 biegu trzaskow nie ma, wiec chyba ped wiatru tu nie ma do gadania tak mi sie zdaje...

 

 

czy to chodzi o ten filc? http://img402.imageshack.us/img402/6510/37841284.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.