Skocz do zawartości

M340I PORTIMAO 2021 MH 450ps 610nm BOX


wehyr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Mega fura! :8)

I ten niebieski jest faktycznie ciekawszy niż na F30. Przynajmniej na tych zdjęciach, gdzie są razem :cool2:

 

Dzięki za miłą opinię :cool2:

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Udało mi się kupić felgi na latob


Screenshot-20210210-161749.png


Dokladnie te że zdjęcia, felgi nowe 19"

Szerokosc jak w tych czarnych 8" i 8,5"

225przod 255tyl...

Felgi mają jedna malutka ryske i dlatego przy wydaniu auta ktos w de ich nie wziął...

Cena na portalach około 600-650€ sztuka, udało się kupić dużo taniej plus 4 OEM czujniki w cenie i wysyłka gratis.

Miałem problem z oponami, na oponeo Conti ts860 zimowe nie mają gwiazdki, kolega z salonu ściąga mi z de takie same Conti, mieszane 19" z gwiazdką, cena bez rabatu to 5800zł

Czarne zostają na zimę, na lato będą 898 m performance.

, przekładka opon będzie....

Waga czarnych to okolo 98kg, tych 898 (, kucizna) to około 86kg...

Wydaje mi się że jakaś minimalna różnica w osiągach przy 3kg mniej na osi powinna być....

Edytowane przez wehyr
male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Bardzo fajne te koła :cool2: Akurat dobra promka wjechała na leebmann na komplet z Michałami PS4S (co ciekawe chyba bez rft) :


https://www.leebmann24.de/bmw-komplettraeder-m-performance-y-speiche-898-frozen-gunmetal-grey-rdc-36115a075d1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bardzo fajne te koła :cool2: Akurat dobra promka wjechała na leebmann na komplet z Michałami PS4S (co ciekawe chyba bez rft) :


https://www.leebmann24.de/bmw-komplettraeder-m-performance-y-speiche-898-frozen-gunmetal-grey-rdc-36115a075d1.html

 

Mega promka, tylko ja mam nowe letnie i musiałem kupić zimówki :D

I muszę mieć założone do piątku do 12.

Ja już to rf się przyzwyczaiłem i wolę, choć 4s najlepsza opona na suche!!

Mniej niż 11k to super cena, mnie wyszły felgi + czujniki + opony więcej :mrgreen:

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Choruję na ten motor, wg mnie idealny w tej budzie :cool2:

Z tego co obserwowałem w przypadku f30, za jakiś czas +100km nikogo nie zdziwi u Ciebie :mrgreen:


Jedno głupie pytanie mam, nie myślałeś o zmianie koloru, w sensie inny niż niebieski ?

Auto wygląda doskonale, kolor mi się bardzo podoba, z ciekawości tylko pytam :wink:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Choruję na ten motor, wg mnie idealny w tej budzie :cool2:

Z tego co obserwowałem w przypadku f30, za jakiś czas +100km nikogo nie zdziwi u Ciebie :mrgreen:


Jedno głupie pytanie mam, nie myślałeś o zmianie koloru, w sensie inny niż niebieski ?

Auto wygląda doskonale, kolor mi się bardzo podoba, z ciekawości tylko pytam :wink:

 

Dzięki za miłą opinię.

Co do koloru balem się że będzie bardzo podobny, teraz stwierdzam że to dwa bardzo różniące się kolory estoril bardzo jasny, portimao ciemniejszy, czasem wchodzący w lekki fiolet.

Polecam ten motor choc zrobiłem 200km haha do 3k obroty.

Dzis wyjazd w góry to 1000km zrobię w dwie strony, dotrę wymiana oleju filtra i dopiero ogień.

Plany modów są ograniczone, dopiero w marcu w centrali w de będzie wydech m performance plus w maju założę boxa w racechip w sportmile, wiem że nie jest doskonały, ale nie na wyjścia haha.

Najpierw za miesuac pojadę na hamownie, zobaczymy czy auto trzyma chociaż serię...

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego racechipa to sobie sam załóż - zadowolenie z własnej udanej roboty niezastąpione. Wiem , bo sam zakładałem do X5M Racechipa, a do M4 Speedbustera :D

Tylko pamiętaj , aby brać wersję sterowaną BT !

http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tego racechipa to sobie sam załóż - zadowolenie z własnej udanej roboty niezastąpione. Wiem , bo sam zakładałem do X5M Racechipa, a do M4 Speedbustera :D

Tylko pamiętaj , aby brać wersję sterowaną BT !

O ile do mildhybrid już w ogóle jest.

A nie lepiej kupić bootmod 3 ?

Ja mam w M3 i kilku znajomych każdy bardzo zadowolony a przyrosty albo delikatne albo męskie zależy jaką mapę wybierzemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choruję na ten motor, wg mnie idealny w tej budzie :cool2:

Z tego co obserwowałem w przypadku f30, za jakiś czas +100km nikogo nie zdziwi u Ciebie :mrgreen:


Jedno głupie pytanie mam, nie myślałeś o zmianie koloru, w sensie inny niż niebieski ?

Auto wygląda doskonale, kolor mi się bardzo podoba, z ciekawości tylko pytam :wink:

 

Dzięki za miłą opinię.

Co do koloru balem się że będzie bardzo podobny, teraz stwierdzam że to dwa bardzo różniące się kolory estoril bardzo jasny, portimao ciemniejszy, czasem wchodzący w lekki fiolet.

Polecam ten motor choc zrobiłem 200km haha do 3k obroty.

Dzis wyjazd w góry to 1000km zrobię w dwie strony, dotrę wymiana oleju filtra i dopiero ogień.

Plany modów są ograniczone, dopiero w marcu w centrali w de będzie wydech m performance plus w maju założę boxa w racechip w sportmile, wiem że nie jest doskonały, ale nie na wyjścia haha.

Najpierw za miesuac pojadę na hamownie, zobaczymy czy auto trzyma chociaż serię...

Z ciekawości wydech M Performance który będziesz montował jest dedykowany na rynek US i jest bez GPF? Są do niego też montowane jakieś specjalne sterowniki dzięki którym auto strzela podczas zmian biegów na wyższy jak na poniższym filmie od ok. 1:05 ?



Wysłałem Ci również wiadomość na PW :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tego racechipa to sobie sam załóż - zadowolenie z własnej udanej roboty niezastąpione. Wiem , bo sam zakładałem do X5M Racechipa, a do M4 Speedbustera :D

Tylko pamiętaj , aby brać wersję sterowaną BT !

 

Nie znam, nie umiem, boję się że zje... :mrgreen:

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tego racechipa to sobie sam załóż - zadowolenie z własnej udanej roboty niezastąpione. Wiem , bo sam zakładałem do X5M Racechipa, a do M4 Speedbustera :D

Tylko pamiętaj , aby brać wersję sterowaną BT !

O ile do mildhybrid już w ogóle jest.

A nie lepiej kupić bootmod 3 ?

Ja mam w M3 i kilku znajomych każdy bardzo zadowolony a przyrosty albo delikatne albo męskie zależy jaką mapę wybierzemy.

 

Jak wyżej, pracuje przy komp ale nie jestem informatykiem, nie znam się na programowaniu itd... :roll:

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z ciekawości wydech M Performance który będziesz montował jest dedykowany na rynek US i jest bez GPF? Są do niego też montowane jakieś specjalne sterowniki dzięki którym auto strzela podczas zmian biegów na wyższy jak na poniższym filmie od ok. 1:05 ?



Wysłałem Ci również wiadomość na PW :D

 

Wiadomość od części do bmw pl



Otrzymaliśmy z BMW Polska informacje nt 18302464492.

Dostawa części na magazyn centralny BMW AG jest zaplanowana na pierwsze dni marca.

Część jest przeznaczona na rynek USA, ale nie ma nałożonej blokady na sprzedaż w Polsce.

Kodowanie nie jest wymagane.


To juz sam nie wiem w co wierzyć...

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tez bym wziął wydech perfo z USA ale nie wiem jak z gpf..

 

Chłopaki ogarniają, napisz do nich na fb

https://www.facebook.com/czescidobmw/


Wcxoraj trasa 450km pełno śniegu, podjazdy w górach przez wioski ( objazd sobie wymyśliłem z powodu wypadku) i zero problemów z trakcja..

19" rf twarde ale mi odpowiadają w 100%

Auto jeździ jak przyklejone, mocny wiatr i zero problemów z niestablinoscia....

Spalanie z trasy 9,8

Max jechałem 170km/h ( dotarcie)

Średnia spadła z 17 na 12.

Navi w bmw jest do....

Korzystałem z Google maps bo by mnie w pole wyprowadziła, wycinanie laserów w nocy polecam każdemu to must have, nikt nie mrugal jak miało to miejsce w adaptacyjnych w F30.

Ze wszystkich wybranych opcji dodatkowych jestem zadowolony.

Tempomat adaptacyjny działa bardzo poprawnie.

Asystent utrzymania pasa ruchu na początku trasy wyłączony bo to tragedia.

Start/stop przeszkadza mi w 50% nie jest tak zauważalny jak w F30 i kwestia do przełknięcia.

:mrgreen:

Ogólnie auto polecam w 99%

Opony założyłem conti ts 860 z gwiazdką ściągnięte przez bmw. Nigdzie indziej z * 19" nie da rady kupić, teraz czas na Relax

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Choruję na ten motor, wg mnie idealny w tej budzie :cool2:

Z tego co obserwowałem w przypadku f30, za jakiś czas +100km nikogo nie zdziwi u Ciebie :mrgreen:


Jedno głupie pytanie mam, nie myślałeś o zmianie koloru, w sensie inny niż niebieski ?

Auto wygląda doskonale, kolor mi się bardzo podoba, z ciekawości tylko pytam :wink:

 

Dzięki za miłą opinię.

Co do koloru balem się że będzie bardzo podobny, teraz stwierdzam że to dwa bardzo różniące się kolory estoril bardzo jasny, portimao ciemniejszy, czasem wchodzący w lekki fiolet.

Polecam ten motor choc zrobiłem 200km haha do 3k obroty.

Dzis wyjazd w góry to 1000km zrobię w dwie strony, dotrę wymiana oleju filtra i dopiero ogień.

Plany modów są ograniczone, dopiero w marcu w centrali w de będzie wydech m performance plus w maju założę boxa w racechip w sportmile, wiem że nie jest doskonały, ale nie na wyjścia haha.

Najpierw za miesuac pojadę na hamownie, zobaczymy czy auto trzyma chociaż serię...

 

Sportmile dobrze ogarnia racechip, też bym się do nich wybrał.

Natomiast, pomijając opcję wypięcia, to jest różnica względem programu w kwestii "historii" którą aso będzie widziało, nie widać jakiś logów ?

Teorie są różne, jak to wygląda w praktyce ?

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Z tego co wiem od mojego znajomego tunera to będzie taki sam ślad w logach jak przy mapie.

Mapę można zrobić po bench bez zmiany liczby programowań ECU. Problem w tym że ECU aut z ostatnich miesięcy produkcji są tak zabezpieczone, że jak dotąd nikt ich nie ugryzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak się decydujecie czy na chip czy box to trzeba brać pod uwagę, że może dojść do takiej sytuacji, że w razie czego może być problem z gwarancją i już.

Szkoda czasu na drapanie się po głowie czy się uda czy nie.

I nikt nigdy nie będzie miał pewności jakie dane jest w stanie centrala BMW wyciągnąć w jaki sposób na jakim etapie z auta a jakie nie. Chyba, że ktoś fizycznie tam pracuje.

I tu nie odpowie ani kolega z salonu ani właściciel tego salonu.

Przecież to nie jest tak, że spece tego z zakresu siedzą po tej stronie ogrodzenia łamią zabezpieczenia i robią chip. Tak samo specjaliści są po drugiej stronie.

Jak coś można zaprogramować to i można to złamać, a jak można złamać to można prześledzić te zmiany.

I za każdym razem to być decyzją, że może coś pójść nie tak. Nie to żebym od razu zakładał, że będzie źle. Ale nie ma co uważam dywagować, czy Sławek z firmy X przechytrzy BMW czy może to jednak Piotrek z firmy Y jest takim fafarafa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ślad będzie zawsze i to wiem i mam w nosie :mrgreen:

Zrobiłbym program od razu, ale nikt tego sterownika jeszcze nie zhakowal.... Tak jak Randal napisał

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jestem tego świadomy, każde auto tuninguje i dbam według opinii niektórych zbyt przesadnie, ale w żadnym aucie nic się nie działo, motor B58 jest mega Mocny i zwyczajnie chyba trzebaby go katować żeby coś się stało....
male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Czy ten mild hybrid też ma chwilowy boost momentu i mocy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy ten mild hybrid też ma chwilowy boost momentu i mocy?

 

Nie wiem, jedni mówią tak, inni nie.

Była mierzona na yt na zimowych 19 " i w złych warunkach i wyszło 4,3 do 100 i 10,8 100-200,wiec sam jestem ciekaw jak na letnich wyjdzie tych co nam muszę kupić dragy

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.