Skocz do zawartości

Ładowanie indukcyjne grzeje telefon i przestaje działać


CrocodileReggae

Rekomendowane odpowiedzi

Odkładam prosto.

Poza tym testowane na wielu telefonach.

To nie kwestia ułożenia.

Słabizna i tyle.


A ładowarka jest w standardzie Qi

Patrzyłeś czy "górą" w stronę kierowcy albo pasażera coś zmienia? Imho najlepiej w aucie telefon trzymać blisko wylotu powietrza, inaczej używając funkcji i ładując go jednocześnie szybko dojdzie do degradacji baterii a nawet ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kwestia ułożenia... odpada.

Note 20 ultra ledwo wchodzi więc napewno nie jest pod ukosem itd.


Jadąc w długą trasę muszę używać kabla po kilku godzinach.

Ten w konsoli centralnej i pod podłokietnikiem ładują tak samo? Oba mają opcję przesyłania danych do inforozrywki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dobrych ladowarkach stacjonarnych juz przy 10w jest chlodzenie. To by rozwiazalo problem

dobre ładowarki i dobre odbiorniki energii (celowo nie piszę telefony) nawet przy 30W nie potrzebują chłodzenia! ale to przy założeniu że testujemy przy RT...

Co innego gdy temperatura komórki oscyluje w okolicy 40C, wtedy się same wyłączają bądź ograniczają moc ładowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ostatnio miałem na testy 330e też z ładowarką indukcyjną - pierwsze co to włączyłem android auto (SGS10+ z androidem 11 w oryginalnym case'ie). Na maxa ścinała muzyka ze spotify, nie dało się słuchać. Chciałem wyłaczyć bluetooth aby przerwać połączenie i się nie dało... Pomogl restart telefonu. Potem zdjąłem case i było zdecydowanie lepiej. Jednak po 30 km jazdy przyszła mi notyfikacja i nagle dźwięk się urwał i koniec. NIe można go było przywrócić. Kilkam play, robi się pause, znów play i i pause wskakiwało automatycznie. Znów musiałem restartować telefon. Ogólnie lipa. Czy wiecie może, czy można mieć android auto po kablu (podpiąć go w schowku i zamknąć schowek)? Jeśli tak, to jak wtedy z zasięgiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dlatego BMW powinno schowac dume do kieszeni i skopiowac rozwiazania od producentow ktorzy robia to LEPIEJ.


1. Spotify powinno byc wbudowane w infotainment - wtedy nie trzeba stremingowac z telefonu -> nie scina -> nie grzeje sie.

2. Mapy Googla powinny byc wbudowane w infotainment - wtedy nie trzeba streamingowac z telefonu -> nie scina -> nie grzeje sie.

3. Ladowarki indukcyjne powinny byc w 2021r dwie bo smartphona ma dzis kazdy a samochodem jezdzi wiecej niz jedna osoba z przodu.

4. Ladowarka powinna byc wyscielona miekkim materialem np alcantara - wtedy nie rysuje telefonu oraz telefon nie "lata" w plastikowym schowku i nie wydaje niepotrzebnych dzwiekow stukania podczas np hamowania czy przyspieszania.

5. Ladowarka powinna byc zainstalowana w ten sposob, ze telefon nie ma mozliwosci sie ruszac i przerywac ladowanie -> wyprofilowana

6. Ladowarka powinna byc zainstalowana w widocznym miejscu, pionowo, z latwym dostepem dla rak i oczu - jak przyjdzie sms czy chcesz cos sprawdzic - nie musisz grzebac w schowku, wyciagac telefonu, odciagac zbytnio uwage od jazdy


To sa podstawy ergonomii, trzeba jedynie odrobine checi i wyjscia w kierunku oczekiwan uzytkownikow.

Umiejscowienie i sposob obslugi tej ladowarki w G20 to ponury zart z kupujacych, szkoda ze tej tacki QI nie dali jeszcze w schowku na rekawiczki albo w baganiku :norty:


51058570337_09da662d74_o.jpg


51058570222_9c7cae5cf1_o.jpg


O1CN01LaAl7S1lGK7GyIJlQ__2204770274791_1200x1200.jpg

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przychodzi SMS albo chcesz sprawdzić na telefonie to trzeba się zatrzymać. Może właśnie taka była idea, aby nie zerkać jak przyjdzie wiadomość z messengera...


Jak patrze na te miejsca na telefon w Tesli to zastanawiam się co się stanie w przypadku uderzenia w tył auta - czy te telefony nie zamienią się w pociski, które mogą trafić w pasażerów na tylnej kanapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak przychodzi SMS albo chcesz sprawdzić na telefonie to trzeba się zatrzymać.

Tak, i kazdy tak robi - zatrzymujesz sie na poboczu za kazdym razem jak przyjdzie sms, jak chcesz zjesc kanapke, napic sie kawy, jak chcesz rozpiac kurtke czy podac dziecku z tylu butelke z woda.

Ludzi sie nawet zatrzymuja jak chca intensywniej o czyms pomyslec i sa rozkojarzeni.

W idealnym swiecie. Ktory nie istnieje.

W tym realnym - cieszyc sie trzeba jak kierowca jest chociaz trzezwy czy ma prawo jazdy.

Producenci raczej ida w druga strone - rozwijaja komendy glosowe, wyswietlacze head up czy autonomiczna jazde (najpierw ACC czy Lane assist, teraz ida dalej w wieksza autonomie - summon, samodzielne wyprzedzanie, rozpoznawanie swiatel na krzyzowkach etc)

Ludzie korzystali podczas jazdy z telefonow i beda dalej korzystac - nie da sie od tego uciec i temu zapobiec (nawet i mandatami po 1k euro)

Pelniejsza integracja wielu funkcji smartphonu z autem jest po prostu konieczna w dzisiejszych zwariowanych czasach.

 

Jak patrze na te miejsca na telefon w Tesli to zastanawiam się co się stanie w przypadku uderzenia w tył auta - czy te telefony nie zamienią się w pociski, które mogą trafić w pasażerów a tylnej kanapie.

Przy uderzeniu w bok moze tez sciac glowe prowadzacemu.

Pomysl co bedzie jak bedziesz pil goraca kawe przy wypadku - oblejesz wrzatkiem pasazerowi z tylu glowe i trzeba bedzie mu sponsorowac operacje plastyczna.

A na powaznie - w przypadku wypadku o takiej predkosci ze dostaniesz telefonem w glowe (nie powinienes bo siedzisz za fotelem) - latajacy telefon bedzie najmniejszym zmartwieniem.

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy w każdym g20 jest ładarka indukcyjna na tacy przy uchwytach na kubki, czy zależy to od wersji? Byłem pewien, że u mnie jest indukcja ale gdy położę iphone 8 żony, to nie ładuje się (ten iphone ma ładowanie indukcyjne i działa).

A może indukcja ładuje TYLKO telefon, który jest sparowany z samochodem?

A może jednak moje bmw nie ma ładowarki indukcyjnej... po czym to poznać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Ladowarka powinna byc zainstalowana w widocznym miejscu, pionowo, z latwym dostepem dla rak i oczu - jak przyjdzie sms czy chcesz cos sprawdzic - nie musisz grzebac w schowku, wyciagac telefonu, odciagac zbytnio uwage od jazdy

 

Przecież w BMW już w wersji F można było czytać SMS na wyświetlaczu auta, bez konieczności dotykania telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Ladowarka powinna byc zainstalowana w widocznym miejscu, pionowo, z latwym dostepem dla rak i oczu - jak przyjdzie sms czy chcesz cos sprawdzic - nie musisz grzebac w schowku, wyciagac telefonu, odciagac zbytnio uwage od jazdy

 

Przecież w BMW już w wersji F można było czytać SMS na wyświetlaczu auta, bez konieczności dotykania telefonu

 

W iDrive 7 nie ma takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Pytanie czy działa Wam poprawnie w dłuższej trasie?

Chodzi o kilkugodzinną jazdę.

Używając AA po wifi poziom baterii mi spada.

Telefon robi się bardzo ciepły, po czym pojawia się pomarańczowa dioda... po kilku minutach gaśnie całkiem.

Nie wznawia się ładowanie.

Wyczerpują się w trakcie jazdy do zera.


Telefony które sprawdzałem: note 8 oraz note 20 ultra 5g.

Ten 2 ledwo wchodzi z cienkim casem.

Czy z case czy bez objaw ten sam.

 


U mnie w G30 nie ma opcji żeby zmieścił sie NOTE 20 Ultra 5G i przylegał do spodu ładowarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma opcji by zmieścił się note 20 ultra 5g?

Mam takiego i mieści się nawet w samsungowych etui... zarówno skórzanym jak i cienkim gumowym.

Nie przylega bo aparat wystaje 1mm nawet jak jest ubrany w case.


Ładowarka jest chyba 5w Qi... pobór z android auto jest większy... więc trochę nieprzemyślana akcja.

W tej wnęce powinien być nawiew, załatwiło by to problem przegrzewania.


Tak czy owak samsung note 20 ultra 5g to badziew z kiepskim procesorem. U mnie bez ładowania indukcyjnego temp dochodzi do 58 stopni i ubija wszystkie aplikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niedawno odebrałem swój samochód i muszę przyznać, że ta ładowarka to póki co jego jedyny wkurzający aspekt. Telefon przy korzystaniu z Apple CarPlay i ładowaniu grzeje się do tego stopnia, że wszystko zaczyna się zacinać i tylko frustruje.

Czy da się ją jakoś wyłączyć lub wykodować? Idealnie byłoby gdyby ta półeczka dalej informowała, że zostawiam telefon w aucie, ale już go nie ładowała... Gdzieś na innym forum widziałem sugestię, że za pomocą bimmercode da się wyłączyć ładowarkę - czy ktoś to tutaj przerabiał? Jak ta półka działa po wyłączeniu ładowania? Działa digital key? Co z gwarancją po takiej "interwencji"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez szukalem i nie znalazlem opcji wylaczenia jej. U mnie telefon to Sony Xperia XZ2. Ogolnie kompletnie nie dziala z ta ladowarka. Laduje sie moze 3 %, niesamowicie przegrzewa, w pewnym momencie go odcina i tyle bylo z ladowania i wireless Android Auto. Oczywiscie potem juz testowane nawet i bez case-a.


Chcialbym odswiezyc troche temat modeli telefonow, ktore jeszcze jako tako w ogole wspoldzialaja z ta ladowarka. Czy moglibyscie polecic jakiegos fona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odświeżam temat, ta ładowarka to porażka. Samsung S10+ bez AA, nie podłączony do auta, wyłączone BT i WiFi nie wyrabia na tej ładowarce. Faktycznie każda jest taka zła, czy tylko moja? I dołączam się do pytania z którym telefonem funkcjonuje bez problemu :)

 

1. Spotify powinno byc wbudowane w infotainment - wtedy nie trzeba stremingowac z telefonu -> nie scina -> nie grzeje sie.

Spotify jest wbudowane w infotainment, zawarte jest to w Connected Package. Haczyk w tym, że nie w Polskim connected drive ;p Polecam zarejestrować się w na niemieckim. Spotify pojawi się w "mediach"


"Connected Music mit Spotify

50 Millionen Songs für unterwegs. Mit Connected Music ist Ihre Lieblingsmusik immer mit dabei. Jederzeit und ohne Umwege direkt in Ihrem BMW."


Podobno jakiś problem z licencjami, w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, ta ładowarka to porażka. Samsung S10+ bez AA, nie podłączony do auta, wyłączone BT i WiFi nie wyrabia na tej ładowarce. Faktycznie każda jest taka zła, czy tylko moja? I dołączam się do pytania z którym telefonem funkcjonuje bez problemu :)

 

1. Spotify powinno byc wbudowane w infotainment - wtedy nie trzeba stremingowac z telefonu -> nie scina -> nie grzeje sie.

Spotify jest wbudowane w infotainment, zawarte jest to w Connected Package. Haczyk w tym, że nie w Polskim connected drive ;p Polecam zarejestrować się w na niemieckim. Spotify pojawi się w "mediach"


"Connected Music mit Spotify

50 Millionen Songs für unterwegs. Mit Connected Music ist Ihre Lieblingsmusik immer mit dabei. Jederzeit und ohne Umwege direkt in Ihrem BMW."


Podobno jakiś problem z licencjami, w Polsce

Czy coś wiadomo kiedy connected music będzie w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Spotify jest wbudowane w infotainment, zawarte jest to w Connected Package. Haczyk w tym, że nie w Polskim connected drive ;p Polecam zarejestrować się w na niemieckim. Spotify pojawi się w "mediach"


"Connected Music mit Spotify

50 Millionen Songs für unterwegs. Mit Connected Music ist Ihre Lieblingsmusik immer mit dabei. Jederzeit und ohne Umwege direkt in Ihrem BMW."


Podobno jakiś problem z licencjami, w Polsce

Swietna wiadomosc, wlasnie doczytalem :cool2:

Niezrozumiale dla mnie jest tylko to pomijanie rynku polskiego :evil:

No i odrobine szkode ze na ta natywna aplikacje zalapia sie auta od 2019/20, mysle ze duzo by ich nie kosztowalo zeby objac ta apka serie F rowniez.

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.