Skocz do zawartości

Pierwsza wymiana oleju


TomekGnomek

Rekomendowane odpowiedzi

Taaa najlepiej słuchać ASO, płacić x2 i 2 razy szybciej zniszczyć auto.

Później wystarczy kupić nowe auto na raty dogodne do spłaty i po problemie.

Przeczytaj mój post raz jeszcze. Sam wymieniam olej cżęściej i tak bym każdemu polecał.


Komentuję formę filmów, sensację gdzie nie trzeba i rozwlekanie do n * 10 minut, byle na reklamach zarobić. Materiał na 5 minut, film ma 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 482
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Taaa najlepiej słuchać ASO, płacić x2 i 2 razy szybciej zniszczyć auto.

Później wystarczy kupić nowe auto na raty dogodne do spłaty i po problemie.

Przeczytaj mój post raz jeszcze. Sam wymieniam olej cżęściej i tak bym każdemu polecał.


Komentuję formę filmów, sensację gdzie nie trzeba i rozwlekanie do n * 10 minut, byle na reklamach zarobić. Materiał na 5 minut, film ma 20.

 

Spoko to nie było do Ciebie.

To było do dzisiejszych producentów samochodów, ASO, ich zaleceń, olejów long life... bo przecież w skrzyni biegów to w ogóle nie trzeba wymieniać oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Przejechałem naprawdę spokojnie ok 3000 i komputer pokazuje wymianę oleju po 23.000. Fabrycznie jest 30.000. Jak to jest w praktyce, pojadę na wakacje z planem na przejechanie 4.000 km docisnę na autostradzie i zjedzie mi jeszcze o 10.000 w ciągu paru dni i trzeba szukać ASO za granicą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem naprawdę spokojnie ok 3000 i komputer pokazuje wymianę oleju po 23.000. Fabrycznie jest 30.000. Jak to jest w praktyce, pojadę na wakacje z planem na przejechanie 4.000 km docisnę na autostradzie i zjedzie mi jeszcze o 10.000 w ciągu paru dni i trzeba szukać ASO za granicą?

Wymienić olej możesz trochę wcześniej lub później niż wskazanie komputera. Wydaje mi się, że są to widełki ± 2000 km (potwierdź w ASO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przejechałem naprawdę spokojnie ok 3000 i komputer pokazuje wymianę oleju po 23.000?

też tak było u mnie w pewnym okresie , potem się zmieniło a teraz mam dokładnie na 30tyś km prośbę o zjazd do boksu , nie wiem jak z BMW ale w VW tolerancja ASO do zgłoszenia się na przegląd jest +/- 1000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW możesz podjechać do ASO na wymianę, komputer wskaże pozostały przebieg do przeglądu na poziomie 2.000 km .

Jeżeli w tym samym momencie jakikolwiek inny parametr będzie wskazywać 5.000 km lub mniej ASO dokona rownież tej obsługi.

http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W BMW możesz podjechać do ASO na wymianę, komputer wskaże pozostały przebieg do przeglądu na poziomie 2.000 km .

Jeżeli w tym samym momencie jakikolwiek inny parametr będzie wskazywać 5.000 km lub mniej ASO dokona rownież tej obsługi.

 

Dzięki za info o tej drugiej możliwości nie wiedziałem

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, ale co tam - 6 cylindrowy klekot, jakie macie pomysły na zmianę oleju? Także 2, 15, 30k? Robie na trasach ok 1k tygodniowo i nie chce się meldować w serwisie co 2 tygodnie :p

Nie robisz jakoś strasznie dużo kilometrów. Albo często zmieniasz olej lub ewentualnie potem więcej dolewasz - więcej spędzasz w serwisie. Pojechanie raz na kwartał do serwisu powiedzmy na dwie godziny to nie powinien być jakiś problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bezpiecznie wymienić olej zimą?

Nagrzewam silnik i spuszczam olej. Nowy olej musi mieć koniecznie temperature pokojową?

 

Przed wymianą musisz wlać do naczynia zamieszać w lewą stronę 4 razy w prawo stronę 3 razy. Musisz pilnować temperatury aby było w okolicy 20--20,5 stopni nie więcej, ani nie mniejsza. W tedy te wszystkie molekuły się idealnie ułożą - w przeciwnym razie olej jest do wyrzucenia







Przepraszam - ale nie mogłem się oprzeć. Olej to olej. Spuszczasz i wymieniasz na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
myślę że koledzy chodzi o obawy przed mikropęknięciami w bloku silnika w przypadku lania zbyt zimnego oleju do zbyt rozgrzanego silnika , żeby to zapobiec wystarczy mieć olej w temp - garażowej - nie polecam wnoszenia oleju silnikowego do domu , jego widok działa zbyt drażniąco na kobiety :wink: , natomiast co do silnika to zawsze spuszcza się olej z ciepłego silnika , natomiast i tak nie będzie zbyt rozgrzany , bo zanim spuścisz stary olej , dokręcasz korek spustowy i wymieniasz filtr , to już silnik zdąży mieć bezpieczną temp. , natomiast co do mieszania oleju 4 razy to też polecam ,ale czy w prawo czy w lewo to zależy od orientacji politycznej :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ktoś się orientuje jaki olej leje się do 3.0D tego 286hp ?

Zainstaluj sobie apke BMW Driver's Guide - jest to elektroniczna instrukcja obsługi, która po wprowadzeniu numeru VIN jest dostosowywana do konkretnego auta i jego wyposażenia.

W moim przypadku (330d 265hp) są wymienione normy BMW Longlife-04 i 12 FE, ACEA C2 i C3, SAE: 0W-30, 5W-30, 0W-40 i 5W-40.

Ja zdecydowałem się na BMW TwinPower Turbo LL-04 0W-30, ponieważ co drugą wymianę będę robił w ramach pakietu serwisowego a z serwisu uzyskałem informację, że oni będą stosować właśnie taki olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem naprawdę spokojnie ok 3000 i komputer pokazuje wymianę oleju po 23.000. Fabrycznie jest 30.000. Jak to jest w praktyce, pojadę na wakacje z planem na przejechanie 4.000 km docisnę na autostradzie i zjedzie mi jeszcze o 10.000 w ciągu paru dni i trzeba szukać ASO za granicą?

Wymienić olej możesz trochę wcześniej lub później niż wskazanie komputera. Wydaje mi się, że są to widełki ± 2000 km (potwierdź w ASO).

Przejechałem kolejny 1000 (razem 4000) i komputer pokazuje wymianę po 20.000, czyli średnio 1000km/wymiana -2.500km. Tak uśredniając jakbym teraz wyskoczył na wakacje z trasą 5000km, to już bym musiał w trasie olej zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie jest LL po 30 tys. a faktycznie powinno sie po 10 max 15 tys. zmieniać olej.

Nie zapominajmy o pierwszej, która moim zdaniem powinna nastąpić praktycznie od razu po odbiorze auta. Zlewając olej z nowego silnika widać, że jeszcze sporo opiłków zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie jest LL po 30 tys. a faktycznie powinno sie po 10 max 15 tys. zmieniać olej.

Nie zapominajmy o pierwszej, która moim zdaniem powinna nastąpić praktycznie od razu po odbiorze auta. Zlewając olej z nowego silnika widać, że jeszcze sporo opiłków zostaje.

 

I tu masz rację, starasz szkoła mówi o dotarciu pierwsze 1000km spokojnej jazdy, wymiana oleju i dopiero kolejne 10 tys. km.

Na YT jest pełno filmów gdzie spuszczają nowy olej z nowego auta i tam pełno opiłków i innego dziadostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ktokolwiek sprawdza opiłki przy kolejnych wymianach.

Wcale nie powiedziane, że później już ich nie ma.

 

Wymieniałem u znajomego mechanika po 15 tys, dokładnie obejrzeliśmy filtr i sam olej - ani śladu opiłków. Albo mam tak wyjątkowy egzemplarz albo po prostu wystarczy dbać. Obstawiam to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ktokolwiek sprawdza opiłki przy kolejnych wymianach.

Wcale nie powiedziane, że później już ich nie ma.

 

I tu cię zaskoczę są kanały na YT gdzie są filmiki po pierwszej i kolejnych wymianach oleju w tym samym aucie.

Opiłki jakieś syfki są przy każdej wymianie oleju, ale przy pierwszej najwięcej, tak średnio 5xwiecej niż przy kolejnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.