Skocz do zawartości

Pierwsza wymiana oleju


TomekGnomek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam pytanie.

Chciałbym dokonać pierwszej wymiany oleju na "własną reke". Mam już kupiony oryginalny olej (ll04 5w-30) jak i oryginalny filtr oleju.


Na forum wyczytałem informacje, że przy wymianie oleju koniecznie trzeba wlac 5,25l. Gdzieś jest oficjalna taka informacja? Przejrzałem instrukcje, ale nic nie znalazlem

 

Też wlałem równo 5 i pokazuje mi max. Dokładnie tyle bym na Twoim miejscu lał. Zawsze możesz dolać później, a z ewentualnym odsysaniem już nie będzie tak łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 482
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Spróbuję podsumować:

- po ok 1000km

- olej 0W30 może być dowolnej marki ale ma spełniać standard BMW - najlepiej BMW :D

- 5,5 litra

- filtr oleju - czy oryginał? musi być, łatwo sprawdzić w razie problemów

Reszta może zostać.


Czy OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mega dużo Ci policzyli.

Ja w Warszawie robiłem wymianę oleju z filtrem i robocizną za 670 pln brutto.

Salon/serwis Inchcape.

 

:?:


Pisałem w innym wątku, że oferta ASO (notabene Inchcape Warszawa) za przegląd F30 (rozumiem, że to więcej niż zwykła wymiana oleju, ale z tego co pamiętam to poza wymianą oleju i filtrów nic więcej w zakres części tam nie wchodziło) to było ponad 2 kpln (chyba coś nawet koło 2.5 kpln). Nie rozumiem :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mega dużo Ci policzyli.

Ja w Warszawie robiłem wymianę oleju z filtrem i robocizną za 670 pln brutto.

Salon/serwis Inchcape.

 

:?:


Pisałem w innym wątku, że oferta ASO (notabene Inchcape Warszawa) za przegląd F30 (rozumiem, że to więcej niż zwykła wymiana oleju, ale z tego co pamiętam to poza wymianą oleju i filtrów nic więcej w zakres części tam nie wchodziło) to było ponad 2 kpln (chyba coś nawet koło 2.5 kpln). Nie rozumiem :|

Sama wymiana bez materiałów oleje i filtry olejowy to jest kwota coś w okolicy 350 PLN ( FUS) natomiast w Mikołowie u Sikory w okolicy 250 PLN. Praktycznie nie ma różnicy czy to G20 czy M2 kwoty są podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy jest sens w silniku B48 przy własnych zmianach oleju (co 10.000 km) lać 5W-40 (np. Ravenol VMO), czy nic to nie zmieni i zostać przy oleju BMW 0W-30? Auto normalnie użytkowane:

- miasto krótkie trasy (4-5km), spokojna jazda

- w weekend dłuższy wyjazd, po rozgrzaniu kilka mocniejszych przyspieszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens w silniku B48 przy własnych zmianach oleju (co 10.000 km) lać 5W-40 (np. Ravenol VMO), czy nic to nie zmieni i zostać przy oleju BMW 0W-30? Auto normalnie użytkowane:

- miasto krótkie trasy (4-5km), spokojna jazda

- w weekend dłuższy wyjazd, po rozgrzaniu kilka mocniejszych przyspieszeń.

 

Wedlug wszystkich prawidel mozesz lac co chcesz, wazne aby spełniało normę i bedzie git. Jednakże w przypadku awarii jednostki na gwarancji beda szukac dziury w du....i czepna sie oleju :mrgreen: . Dluga batalia by cie czekała ...




Ja zadam i nie pytanie czym sie różni 0w30 ll04 od 0w30 12 FE ?. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Czy jest sens stosować płukankę przy pierwszej wymianie oleju po dotarciu (2k km)? Później do świeżego oleju chce wlać LM Ceratec, robił ktoś z Was coś takiego?

 

Myślę że to nie ma sensu, masz nowiutki silnik jedyne zanieczyszczenia to są jakieś mikro opiłki które w 99% spuścisz z wymienianym olejem.

Lepiej wydać kasę na wymiany oleju co 10-12kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w skrzyni automatycznej też wymieniacie po 2kkm ?

 

Nie.

W skrzyni wymiana co 50-70 kkm. Ja tak robię.

No chyba że auto jeździ na torze, jest "pałowane" to w takim przypadku przydałoby się częściej.

Oczywiście w serwisie powiedzą Ci że się nie wymienia ani w skrzyni biegów ani w skrzyni rozdzielczej xd, :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mam raczej ograniczone zaufanie do warsztatów samochodowych w tym ASO to mam pytanie:

Czy spotkaliście się kiedyś z przypadkiem w ASO że zapłaciliście za wymianę oleju i filtrów, a w rzeczywistości do takiej wymiany nie doszło albo że ktoś spuścił Wasz stary olej i wlał z powrotem ten sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mam raczej ograniczone zaufanie do warsztatów samochodowych w tym ASO to mam pytanie:

Czy spotkaliście się kiedyś z przypadkiem w ASO że zapłaciliście za wymianę oleju i filtrów, a w rzeczywistości do takiej wymiany nie doszło albo że ktoś spuścił Wasz stary olej i wlał z powrotem ten sam?

Za rękę nikogo nie złapałem ale miałem takie podejrzenie, że do wymiany w ogóle nie doszło chociaż za nią zapłaciłem. Niestety nie mogłem tego zweryfikować na 100%, bo w G20 nie ma bagnetu którym można sprawdzić kolor oleju po wymianie :mad2: :mad2: Jeśli ktoś ma jakiś patent jak to można sprawdzić na przyszłość to chętnie się dowiem. Patenty z naklejaniem jakichś plomb raczej odpadają, zbyt ewidentne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zasialiście we mnie ziarno niepewności :D dostałem "voucher"na pierwszą wymiane oleju w aso za 499 zł. I teraz zastanawiam się czy z takim voucherem mi tam cokolwiek wymienią :lol:

 

Nie przesadzajmy :) Poza tym 500 to bardzo dobra cena i masz wpis do kompa, mi zaproponowali po promocyjnej cenie 1200 :) . Za 500 kupiłem sam do samodzielnej wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zasialiście we mnie ziarno niepewności :D dostałem "voucher"na pierwszą wymiane oleju w aso za 499 zł. I teraz zastanawiam się czy z takim voucherem mi tam cokolwiek wymienią :lol:

Są aso w których można obserwować przez szybę co robią z autem :cool2:

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy :) Poza tym 500 to bardzo dobra cena i masz wpis do kompa, mi zaproponowali po promocyjnej cenie 1200 :) . Za 500 kupiłem sam do samodzielnej wymiany.

 

Warto zapytać czy 500zł to koszt Materiałów i Robocizny. Gdy w styczniu odbieralismy samochód dostaliśmy Voucher na darmową wymiane oleju po 2000km. Darmowa wymiana obejmowała jednakl robociznę; :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy :) Poza tym 500 to bardzo dobra cena i masz wpis do kompa, mi zaproponowali po promocyjnej cenie 1200 :) . Za 500 kupiłem sam do samodzielnej wymiany.

 

Warto zapytać czy 500zł to koszt Materiałów i Robocizny. Gdy w styczniu odbieralismy samochód dostaliśmy Voucher na darmową wymiane oleju po 2000km. Darmowa wymiana obejmowała jednakl robociznę; :lol:

 

Spytałem o to handlowca, bo też tak pomyślałem- ale jednoznacznie stwierdził, że w cenie jest olej, filtr i wymiana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna Cena. Wymieniaj. Ja się nie naciąlem nigdy na ASO lecz słyszałem od znajomych,iż mają podejrsenia,że mieli tylko fakturę wystawioną (Opel, Peugeot).

 

Pojadę, może nie będę tym pechowcem :P

Pytanie czy się nie naciąłeś, czy nie wiesz o tym :D Mogą zrobić wszystko, kwestia czy takie rzeczy są praktykowane- gdzieniegdzie na pewno. Zwłaszcza przy braku możliwości weryfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.