Skocz do zawartości

Pierwsza wymiana oleju


TomekGnomek

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się z pytaniem, czy jest jakiś sprytny sposób żeby sprawdzić, czy olej został faktycznie wymieniony?

Nie ma bagnetu żeby fizycznie sprawdzić kolor oleju, a jeśli po wymianie poziom jest identyczny, temperatura 100st, a pod maską na korku kurz, to człowiek zadaje sobie głupie pytania czy nie kupił przypadkiem samej faktury :roll: .

 

https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/Uslugi_serwisowe_BMW/invisible-service.html


"Poznaj zalety BMW Smart Video Communication. W trakcie wizyty serwisowej otrzymasz wiadomość SMS z linkiem do filmu. Na filmie pracownik serwisu wyjaśni i pokaże, co wymaga naprawy. Sam zdecydujesz o zakresie napraw i zaakceptujesz kosztorys. Możesz również dokonać płatności online."


Próbował ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 482
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/Uslugi_serwisowe_BMW/invisible-service.html


"Poznaj zalety BMW Smart Video Communication. W trakcie wizyty serwisowej otrzymasz wiadomość SMS z linkiem do filmu. Na filmie pracownik serwisu wyjaśni i pokaże, co wymaga naprawy. Sam zdecydujesz o zakresie napraw i zaakceptujesz kosztorys. Możesz również dokonać płatności online."


Próbował ktoś ?

 

A nie robią tak z automatu?

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, spoko :-) W mojej umowie gwarancyjnej jest po prostu napisane, że każda wymiana płynów musi być wykonywana w serwisie prowadzonym przez dealerów BMW. A jeśli chodzi o tą wymianę dodatkową na swój koszt, to oni po prostu wtedy nie resetują licznika w komputerze? Nie jest tak, że ktoś wymieni olej po 2 000 km, 15 000 km, a komputer cały czas będzie pokazywał, że następna wymiana po 30 000 km, ale od własnej wymiany, czyli po 45 000 km? :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wymiana oleju za mną. 1000 km delikatnej jazdy, 1000 km normalnej, 500 km testowania możliwości pojazdu :D Śladowe ilości opiłków w filtrze, o wiele mniej niż w filmie z M4K, barwa oleju odbiegająca od normalnej - srebrna poświata, konsystencja oleju - woda.
***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wymiana oleju za mną. 1000 km delikatnej jazdy, 1000 km normalnej, 500 km testowania możliwości pojazdu :D Śladowe ilości opiłków w filtrze, o wiele mniej niż w filmie z M4K, barwa oleju odbiegająca od normalnej - srebrna poświata, konsystencja oleju - woda.

 

Michu chyba zlewał olej po 22tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wymiana oleju za mną. 1000 km delikatnej jazdy, 1000 km normalnej, 500 km testowania możliwości pojazdu :D Śladowe ilości opiłków w filtrze, o wiele mniej niż w filmie z M4K, barwa oleju odbiegająca od normalnej - srebrna poświata, konsystencja oleju - woda.

 

Michu chyba zlewał olej po 22tys.

Dokładnie, ale już będzie u mnie po drugiej wymianie

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam zmienić po około 2-2,5k potem po 13k a następnie to już z pakietu przy 25k.

Powoli zbliżam się do 2k, więc w końcu będzie można w pełni przetestować możliwości tego auta :)

Edytowane przez drago19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja zamierzam zmienić po około 2-2,5k potem po 13k a następnie to już z pakietu przy 25k.

Powoli zbliżam się do 2k, więc w końcu auto będzie można w pełni przetestować możliwości tego auta :)

 

Pomierz czasy, ciekawy jestem. Jak 6 cylindrowy klekot się odpycha :mrgreen:

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam zmienić po około 2-2,5k potem po 13k a następnie to już z pakietu przy 25k.

Powoli zbliżam się do 2k, więc w końcu auto będzie można w pełni przetestować możliwości tego auta :)

 

Pomierz czasy, ciekawy jestem. Jak 6 cylindrowy klekot się odpycha :mrgreen:

Szwagier też mnie ponagla, żebym szybciej docierał, bo ma pożyczone Dragy do pomiarów i niedługo musi oddać :D

W touringu i z tym wyposażeniem/wagą rewelacji raczej się nie spodziewam. W sumie to miało być 340i w sedanie, jednak wyszło inaczej :lol: - ale o tym napiszę kiedyś w wątku o aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam zmienić po około 2-2,5k potem po 13k a następnie to już z pakietu przy 25k.

Powoli zbliżam się do 2k, więc w końcu auto będzie można w pełni przetestować możliwości tego auta :)

 

Pomierz czasy, ciekawy jestem. Jak 6 cylindrowy klekot się odpycha :mrgreen:

Szwagier też mnie ponagla, żebym szybciej docierał, bo ma pożyczone Dragy do pomiarów i niedługo musi oddać :D

W touringu i z tym wyposażeniem/wagą rewelacji raczej się nie spodziewam. W sumie to miało być 340i w sedanie, jednak wyszło inaczej :lol: - ale o tym napiszę kiedyś w wątku o aucie.

 


Jak będziesz pisał wątek o samochodzie, to napisz proszę, jak się sprawują te jasne skóry. To jest Vernasca, czy Merino?

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie filmik jako ciekawostka - Zlewamy olej z silnika po 22 tys km. Z nowego BMW za 250 000 zł SZOK !!!
Wg niezależnych testów (nie mówimy o reklamie producentów) ponoć tak.

tutaj masz filmik o płukankach:


tutaj masz filmik o ceramice do silnika:

Ktoś ma cierpliwość na te filmiki? 20 minut żeby pokazać zlany olej i pozadawać pytania: "Wiecie co to jest?" "Wiecie co to jest?" "Co to jest?" "Już chyba więcej wam nie muszę tłumaczyć".

Jakieś opiłki (jak zgaduję) leżące sobie na dnie miski, niezaciągane, przed filtrem który miałby je właśnie wyłapać. Męcząca maniera i narracja, a sam jest zwolennikiem częstszych wymian oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.