Skocz do zawartości

Pierwsza wymiana oleju


TomekGnomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 482
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Ja wymienię po 1,5-2k i dopiero normalna jazda...

Teraz do 3k obrotów jak dziad, ale zaraz wypad w góry to zrobi się trochę km

 

Wiem, że to nie ten dział, ale tak przy okazji, ile Ci pali auto przy takiej jeździe?

 


Pali 17/100

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienię po 1,5-2k i dopiero normalna jazda...

Teraz do 3k obrotów jak dziad, ale zaraz wypad w góry to zrobi się trochę km

 

Wiem, że to nie ten dział, ale tak przy okazji, ile Ci pali auto przy takiej jeździe?

 


Pali 17/100

 

Poważnie?! przy normalnej jeździe w mieście wciąga 17/100? może jakieś super krótkie trasy robisz? kurcze bardzo dużo :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze


Poważnie?! przy normalnej jeździe w mieście wciąga 17/100? może jakieś super krótkie trasy robisz? kurcze bardzo dużo :mad2:

 

Tak, trasy po 1-2km

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
F30 jak oddawałem bratu miała średnia 15/100 80% miasto, więc mnke tutaj to wcale nie dziwi, zrobię teraz trasę morze - - - > góry - - - > morze i spadnie pewnie średnia do 9-10
male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Panowie, podsumowując (?) dla cywilnej jazdy pierwsza wymiana oleju w ASO po ok 5tyś km. Czy coś nie wiem.

 

W F30 po 3k

W g20po 1k haha

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tysiacu wymieniam olej w ASO. Czy potem też? Czy w interwalach pomiędzy wskazaniami komputera wymieniać w niezależnych warsztatach i na olej o najlepszych parametrach. Tak podsumowując jak napisaliście wcześniej to hamulcem jest gwarancja, potem hulaj dusza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po tysiacu wymieniam olej w ASO. Czy potem też? Czy w interwalach pomiędzy wskazaniami komputera wymieniać w niezależnych warsztatach i na olej o najlepszych parametrach. Tak podsumowując jak napisaliście wcześniej to hamulcem jest gwarancja, potem hulaj dusza.

 

Olej po 1200km w innym warsztacie i tak co 6-8tysircy potem

Plus jak w komputerze pokaze to w salonie z pakietu bsi

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą późniejszą wymianą to zależy jakiej jakości olej jak "słaby" HC gr3 to co 6-8 tys. jak dobry PAO gr.4 to spokojnie 10-12tys. jak PAO+ESTER gr4+gr5 to spokojnie 15 tys.

tutaj rozwinięcie tego: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=88&t=195183&start=3960#p2751920

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą późniejszą wymianą to zależy jakiej jakości olej jak "słaby" HC gr3 to co 6-8 tys. jak dobry PAO gr.4 to spokojnie 10-12tys. jak PAO+ESTER gr4+gr5 to spokojnie 15 tys.

tutaj rozwinięcie tego: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=88&t=195183&start=3960#p2751920

Link dobry, dziękuję ale opisują tam jakieś "nieznane mi" oleje. Czy możesz podać przykłady z naszego rynku dla tych trzech grup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taką oto ofertę otrzymałem od jednego z krakowskich salonów - dotyczy "pierwszego" przeglądu 318d (z komputera jeszcze 6000 km, ale robię przegląd przy 19000)

- przegląd olejowy (2h) 103 PLN

- serwis olejowy (2jednostki) 11 PLN

- wymiana mikrofiltra (2jednostki) 103 PLN

- olej "oryginalny" BMW (5,5 l) 570 PLN

- filtr oleju (1 szt) 123 PLN

- mikrofiltr z węglem aktywnym (1 szt) 443 PLN


Całość ok. 1330 PLN (brutto) i teraz mam kilka wątpliwości i pytań

1/ W zasadzie jestem zdecydowany na przegląd w salonie, rozmawiałem z dwoma niezależnymi serwisami w Krakowie i polecają się ale na dodatkową wymianę oleju między oficjalnymi przeglądami i po okresie gwarancji

2/ Nawet przy takiej cenie przeglądu chyba nie decyduję się na pakiet serwisowy, w connecteddrive mam ofertę 60miesięcy/60000km za 4,48 tys PLN - wyliczyłem, że zrobię zgodnie z komputerem tylko 2 obowiązkowe przeglądy...

3/ Wg serwisu dopiero przy następnym przeglądzie czyli po 4latach/50000km wymieniają filtr paliwa i filtr powietrza, no właśnie - chyba warto teraz zmienić ten filtr powietrza, ale aż się "boję" jego ceny

4/ I ostatnie najciekawsze - co jest w tym filtrze kabinowym/przeciwpyłkowym z salonu ... jakiś chip? złoto? czy "węgiel" z naszych kopalni? prawie 450 PLN za taką część :mad2: :mad2: :mad2:


Czy ktoś z Was dostarczał swój filtr powietrza i kabinowy/przeciwpyłkowy? Czy serwis robił z tym problemy? I czy macie jakieś namiary na konkretne części/numery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem że trzeba płacić za pakiet serwisowe - zawszę je dostawałem

Nie spotkałem się jeszcze aby jakiś serwis robił problemy z dostawą swoich materiałów nie ważne czy to oryginalne czy innych dostawców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką oto ofertę otrzymałem od jednego z krakowskich salonów - dotyczy "pierwszego" przeglądu 318d (z komputera jeszcze 6000 km, ale robię przegląd przy 19000)

- przegląd olejowy (2h) 103 PLN

- serwis olejowy (2jednostki) 11 PLN

- wymiana mikrofiltra (2jednostki) 103 PLN

- olej "oryginalny" BMW (5,5 l) 570 PLN

- filtr oleju (1 szt) 123 PLN

- mikrofiltr z węglem aktywnym (1 szt) 443 PLN


Całość ok. 1330 PLN (brutto) i teraz mam kilka wątpliwości i pytań

1/ W zasadzie jestem zdecydowany na przegląd w salonie, rozmawiałem z dwoma niezależnymi serwisami w Krakowie i polecają się ale na dodatkową wymianę oleju między oficjalnymi przeglądami i po okresie gwarancji

2/ Nawet przy takiej cenie przeglądu chyba nie decyduję się na pakiet serwisowy, w connecteddrive mam ofertę 60miesięcy/60000km za 4,48 tys PLN - wyliczyłem, że zrobię zgodnie z komputerem tylko 2 obowiązkowe przeglądy...

3/ Wg serwisu dopiero przy następnym przeglądzie czyli po 4latach/50000km wymieniają filtr paliwa i filtr powietrza, no właśnie - chyba warto teraz zmienić ten filtr powietrza, ale aż się "boję" jego ceny

4/ I ostatnie najciekawsze - co jest w tym filtrze kabinowym/przeciwpyłkowym z salonu ... jakiś chip? złoto? czy "węgiel" z naszych kopalni? prawie 450 PLN za taką część :mad2: :mad2: :mad2:


Czy ktoś z Was dostarczał swój filtr powietrza i kabinowy/przeciwpyłkowy? Czy serwis robił z tym problemy? I czy macie jakieś namiary na konkretne części/numery

 

Filtr powietrza kupowałem w aso-bmw.pl za 150zł. Wymiana na parkingu to dosłownie 1,5minuty, odpinasz kilka klispów i wszystko. Spokojnie dasz radę. Ale szczerze mówiąc zaskoczyłes mnie , że ASO wymienia filtr powietrza co 50kkm :shock: byłem pewien, że co 30kkm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie.

Chciałbym dokonać pierwszej wymiany oleju na "własną reke". Mam już kupiony oryginalny olej (ll04 5w-30) jak i oryginalny filtr oleju.


Na forum wyczytałem informacje, że przy wymianie oleju koniecznie trzeba wlac 5,25l. Gdzieś jest oficjalna taka informacja? Przejrzałem instrukcje, ale nic nie znalazlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.