Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Czy ktoś się orientuje, co z umową leasingu przypadku rezygnacji z zamówienia auta które nie zostało wyprodukowane? Nie wchodzi ona w życie czy trzeba się z czymś jeszcze bujać?

 

Podpisz, tak jak ja, w momencie, gdy samochód będzie u dealera i z niczym nie będziesz się bujał ;)

Trudno podpisywać w obecnej sytuacji, gdy jest aż tyle niewiadomych, z brakiem możliwości wyprodukowania włącznie.

 

No nie wiem, kwestia preferencji, ale czy akurat brak tych dwóch opcji jest warty rezygnacji ?

Podumaj, może zamiast tych opcji za podobną kasę dobierzesz coś innego ? :wink:

 


No właśnie jest to kwestia preferencji. Poza tym to nie są dwie opcje, tylko trzy, bo jest jeszcze brak dotykowego ekranu, o którym sprzedawca nie wspomniał, ale wiemy jak wyglada sytuacja.

Jakby to było auto za 70 czy 80 tys. to nie miałbym z tym problemu, ale nie w aucie za blisko 200 tys. zł.

 

Tyż prowda ;)

Mam ten cały dotykowy i kompletnie nie używam ;)

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje, co z umową leasingu przypadku rezygnacji z zamówienia auta które nie zostało wyprodukowane? Nie wchodzi ona w życie czy trzeba się z czymś jeszcze bujać?

Ja dziś dopytywałem (BMW CL os pryw) w BMW Sikora, podobnież nie ma problemu ze strony leasingu, gorzej ze sprzedawcą ale to już jest informacja zawarta w umowie i jakie są konsekwencje.

 

Czy ktoś się orientuje, co z umową leasingu przypadku rezygnacji z zamówienia auta które nie zostało wyprodukowane? Nie wchodzi ona w życie czy trzeba się z czymś jeszcze bujać?

 

Podpisz, tak jak ja, w momencie, gdy samochód będzie u dealera i z niczym nie będziesz się bujał ;)

Trudno podpisywać w obecnej sytuacji, gdy jest aż tyle niewiadomych, z brakiem możliwości wyprodukowania włącznie.

Mnie dziś zapewniano żeby podpisywać juz teraz - mam ofertę na stałą stopę - tak, żeby do momentu odbioru samochodu zachować poziom raty.

Ktoś przerabiał ten temat?


Zakładam, że przy zmiennej stopie to nie będzie problem kiedy, dziś, jutro czy za pół roku przy odbiorze ...

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki leasingu dla klientów indywidualnych BMWFS podlegają jakimś negocjacją...

Czy jest tak, że jak masz duży rabat to...najgorsze warunki, a przy niższych lepsze...?

Co z ubezpieczeniem auta?

Tzn. Teraz mam full zniżki na prywatne na siebie zarejestrowane auto Oc i AC, a będąc użytkownikiem np przez 5 lat, i ubezpieczając samochód nie swój nie mając innego stracę zniżki? Czy ktoś rozważał temat pod tym kątem?

Być może lepsze trochę droższy kredyt, ( nie różnią sie zbytnio) .

Leasingów dla os prywatnych nie ma za wiele w zewnętrznych firmach, lub w ogóle nie ma.

Pozastaje jeszcze kredyt zewnętrzny, np w aion banku z % 6.7 ale w stałej stopie przez cały okres. Lub np ING 6.49% stała stopa na 36 m-cy.

Co myślicie- dotyczy w/w zakupu prywatnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki leasingu dla klientów indywidualnych BMWFS podlegają jakimś negocjacją...

Czy jest tak, że jak masz duży rabat to...najgorsze warunki, a przy niższych lepsze...?

Taką informację dostałem wprost od jednego z salonów w Wawie - "przy tym poziomie zniżek, nie możemy dać lepszej oferty finansowania, gdyby rabat był mniejszy, to wtedy tak"

Czyli jak dla mnie jest to prosta mechanika odzyskiwania rabatów przez finansowanie leasingiem ...

 

Tzn. Teraz mam full zniżki na prywatne na siebie zarejestrowane auto Oc i AC, a będąc użytkownikiem np przez 5 lat, i ubezpieczając samochód nie swój nie mając innego stracę zniżki? Czy ktoś rozważał temat pod tym kątem?

Jak pytałem swojego agenta ubez to stwierdził, że jest się wpsianym w polisę - więc masz ciagłość zniżek OC/AC

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopa nie zmienia sie az tak drastycznie zeby ja akceptowac w zamian za kota w worku... Tak mi sie wydaje...

 

W okresie leasingu 3-4 lat od teraz oczekiwałbym wzrostu stopy referencyjnej jeszcze przynajmniej o 75bps do 2% - dość sporo.

Poza tym ofertę "Promo" na stałą stopę, którą dostał Patryk mógł otrzymać jeszcze przed ostatnimi podwyżkami z 0,5% do 1,25% przy innych założeniach makroekonomicznych (oferta przed podpisaniem ważna jest 30 dni) - może być tak, że za parę dni/tygodni tej oferty już w ogóle nie będzie na stole :)


Jak kogoś nie boli podwyżka raty o 200-300zł to sprawę może olać, ale jeśli już obliczył sobie zdolność leasingową pod korek to pewnie warto rozważyć. Zresztą jakoś nie chce mi się wierzyć, że rezygnujesz z odbioru samochodu (np. z powodu restrykcji), a BMW FS będzie robić wielką aferę o zerwanie umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320i Luxury Line zamówione 30.09. Dzisiaj dostałem telefon od dealera, że jeśli nie zrezygnuję z aktywnego tempomatu 5DF i HK 688 (zamiana na hifi), auto nie zostanie wyprodukowane, a zamówienie zostanie anulowane. Nie ma opcji "to ja poczekam do przyszłego września". Mam się zdecydować do czwartku. Cena auta zostanie skorygowana w dół o wartość brakujących opcji. Zastanawiam się, co robić. Mam czym jeździć, a ta trójka to było coś o czym zawsze marzyłem, ale jeśli nie będzie mieć takiego wyposażenia, jakie chcę, to chyba zrezygnuję :(

 

No i to jest najgorsza opcja... Też zamawialiśmy 30.09., ale nikt jeszcze nie dzwonił... Liczę jednak na to, że na klientów flotowych patrzą trochę inaczej. Opcja rezygnacji mi nie pasuje, bo na pewno teraz nie dostanę takiego rabatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320i Luxury Line zamówione 30.09. Dzisiaj dostałem telefon od dealera, że jeśli nie zrezygnuję z aktywnego tempomatu 5DF i HK 688 (zamiana na hifi), auto nie zostanie wyprodukowane, a zamówienie zostanie anulowane. Nie ma opcji "to ja poczekam do przyszłego września". Mam się zdecydować do czwartku. Cena auta zostanie skorygowana w dół o wartość brakujących opcji. Zastanawiam się, co robić. Mam czym jeździć, a ta trójka to było coś o czym zawsze marzyłem, ale jeśli nie będzie mieć takiego wyposażenia, jakie chcę, to chyba zrezygnuję :(

 

No i to jest najgorsza opcja... Też zamawialiśmy 30.09., ale nikt jeszcze nie dzwonił... Liczę jednak na to, że na klientów flotowych patrzą trochę inaczej. Opcja rezygnacji mi nie pasuje, bo na pewno teraz nie dostanę takiego rabatu

 

Też zamawiałem 30.09 i też na razie cisza ze strony dealera. Pocieszam się tym że może moja wersja bez restrykcji i dlatego nie dzwoni bo nie jest mu potrzebna na tą chwilę żadna decyzja. Z drugiej strony ciekawe czy moja ma już przydzielony termin produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopa nie zmienia sie az tak drastycznie zeby ja akceptowac w zamian za kota w worku... Tak mi sie wydaje...

 

W okresie leasingu 3-4 lat od teraz oczekiwałbym wzrostu stopy referencyjnej jeszcze przynajmniej o 75bps do 2% - dość sporo.

Poza tym ofertę "Promo" na stałą stopę, którą dostał Patryk mógł otrzymać jeszcze przed ostatnimi podwyżkami z 0,5% do 1,25% przy innych założeniach makroekonomicznych (oferta przed podpisaniem ważna jest 30 dni) - może być tak, że za parę dni/tygodni tej oferty już w ogóle nie będzie na stole :)


Jak kogoś nie boli podwyżka raty o 200-300zł to sprawę może olać, ale jeśli już obliczył sobie zdolność leasingową pod korek to pewnie warto rozważyć. Zresztą jakoś nie chce mi się wierzyć, że rezygnujesz z odbioru samochodu (np. z powodu restrykcji), a BMW FS będzie robić wielką aferę o zerwanie umowy.

 

Druga sprawa czy podwyższka raty bedzie możliwa do odzyskania przy sprzedaży. Dobry rabat i oferta leasingu to podstawa. Nie zapomnijmy że auta drożeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i moja radość trwała krótko…:(

Miałem status 111 i produkcje na koniec stycznia, tydzień temu termin zmienił się na pierwszy tydzień grudnia, aby chwilie później status zmienił się na 105 czyli taki który nic nie mówi, a auto zamówiłem 4 sierpnia

http://i607.photobucket.com/albums/tt156/henake/auta-1_zps844b52e9.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko sie opoznia, bo wlasnie w okolicach wrzesnia BMW Polska powiedzialo dilerom, ze centrala obciela sloty produkcyjne dla Polski. Mniej slotow => wszystko sie rozciaga w czasie, nawet dla aut bez restrykcji.

 


Kto wam wciska takie kity importer obiecał sloty produkcyjne. Przestańcie ich słychać lub powielać tego typu bzdury! :D


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i moja radość trwała krótko…:(

Miałem status 111 i produkcje na koniec stycznia, tydzień temu termin zmienił się na pierwszy tydzień grudnia, aby chwilie później status zmienił się na 105 czyli taki który nic nie mówi, a auto zamówiłem 4 sierpnia

 


Cześć status 100-111 to jest w trakcie tzw. Konfiguracji tzn. rezerwują wszystkie części dla twojego auta ( kompletują zamówienie )


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko sie opoznia, bo wlasnie w okolicach wrzesnia BMW Polska powiedzialo dilerom, ze centrala obciela sloty produkcyjne dla Polski. Mniej slotow => wszystko sie rozciaga w czasie, nawet dla aut bez restrykcji.

 


Kto wam wciska takie kity importer obiecał sloty produkcyjne. Przestańcie ich słychać lub powielać tego typu bzdury! :D


Pozdrawiam

No wiesz - ani Ty ani ja tego nie zweryfikujemy, bo zaden z nas nie widzi systemu. W kazdym razie - jakos nie widac by sytuacja sie polepszala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko sie opoznia, bo wlasnie w okolicach wrzesnia BMW Polska powiedzialo dilerom, ze centrala obciela sloty produkcyjne dla Polski. Mniej slotow => wszystko sie rozciaga w czasie, nawet dla aut bez restrykcji.

 


Kto wam wciska takie kity importer obiecał sloty produkcyjne. Przestańcie ich słychać lub powielać tego typu bzdury! :D :mrgreen:


Pozdrawiam

No wiesz - ani Ty ani ja tego nie zweryfikujemy, bo zaden z nas nie widzi systemu. W kazdym razie - jakos nie widac by sytuacja sie polepszala.

 

Kolega Marcin pracuje w fabryce :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzwonie/pisze codziennie :)

 

To pewnie dlatego ciągle masz inny status, bo on pewnie nawet do systemu nie zagląda :)


Ale na poważnie to zależy od sprzedawcy, mój twierdzi że nie ma sensu sprawdzać w październiku/listopadzie co ma być produkowane w styczniu. Podobno w połowie grudnia można mówić o szczegółach produkcji styczniowej, a tak na ta chwilę to wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój ziomek wiec cierpliwość jeszcze ma.

Ten sam gość mowi ze ok dziesiątego każdego msc dostaje info co będzie produkowane w przyszłym msc.

W obecnej sytuacji te statusy poza 150 nie są nic warte zmieniają się co pare chwil.

http://i607.photobucket.com/albums/tt156/henake/auta-1_zps844b52e9.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć status 100-111 to jest w trakcie tzw. Konfiguracji tzn. rezerwują wszystkie części dla twojego auta ( kompletują zamówienie )


Pozdrawiam

 

To moje już chyba co najmniej raz oddali komuś innemu :lol: :cry:

 

Znam jeden przypadek sprzed około 3 miesięcy gdzie znajomy chciał zamówić BMW 7 i w salonie powiedzieli mu że najszybciej to za 8 miesięcy będzie do odbioru. A on na to, że zapłaci więcej ale chce mieć auto jak szybciej... No i jakoś tam się dogadali że trochę dopłacił więcej i auto odebrał po 2 miesiącach. Także tego... Money talks. A potem innym przesuwają terminy dostaw sprzedając jakieś bajki xD

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Cześć status 100-111 to jest w trakcie tzw. Konfiguracji tzn. rezerwują wszystkie części dla twojego auta ( kompletują zamówienie )


Pozdrawiam

 

To moje już chyba co najmniej raz oddali komuś innemu :lol: :cry:

 

Znam jeden przypadek sprzed około 3 miesięcy gdzie znajomy chciał zamówić BMW 7 i w salonie powiedzieli mu że najszybciej to za 8 miesięcy będzie do odbioru. A on na to, że zapłaci więcej ale chce mieć auto jak szybciej... No i jakoś tam się dogadali że trochę dopłacił więcej i auto odebrał po 2 miesiącach. Także tego... Money talks. A potem innym przesuwają terminy dostaw sprzedając jakieś bajki xD

Pewnie kupili zlot produkcyjny od innego salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Albo do zamówił sporo opcji z indyviduala. Mój handlowiec mi powiedział z miesiąc temu ze tak jak obserwuje zamówienie to ma wrażenia ze jak są opcje induvidual to idzie to dużo sprawniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.